Stranica 282 od 282 PrviPrvi ... 182232272280281282
Pokazuje rezultate 14,051 do 14,060 od 14060

Tema: Gimnazije i srednje škole

  1. #14051
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,651

    Početno

    Citiraj Ozujak prvotno napisa Vidi poruku
    Također, radije bi putovala 2h na recimo posao i bila zadovoljna, nego 2min i bila u banani.
    Upravo tako.
    Big lajk.

    Stvar je da si ispunjen i zadovoljan svojim poslom, školom, fakultetom whatever, a ne samo da ti je blizu, pa nezadovoljan odlazis tamo i provodis dnevno 8h. I tako iz godine u godinu.

    Pa fakulteti su tu gdje jesu, sta sad nitko ne bi trebao studirat medicinu, PMF i dr., ako ne živi u širem centru?! Pa svašta.

  2. #14052
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,989

    Početno

    Danas sam radila do 14h. Jedva sam ušla u tramvaj prema zapadu, bila sam zatrpana školskim ruksacima. Po Ilici smo milili ko gliste, nešto brže busom po Ilici-Bolonji.
    Posljednje uređivanje od čokolada : 17.06.2024. at 17:39

  3. #14053

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,151

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Pa fakulteti su tu gdje jesu, sta sad nitko ne bi trebao studirat medicinu, PMF i dr., ako ne živi u širem centru?! Pa svašta.
    Ne zagovaram izbor srednje škole isključivo po blizini, daleko od toga, ali paralela s fakultetima ne drži vodu.
    Faks je jedan u gradu u kojem studiraš, tu nema puno biranja. Ritam studentskog života dosta je drugačiji od života učenika, studenti su često na faksu cijeli dan, nisu više toliko orijentirani na stan u kojem žive.

    Uostalom, osnovne škole biraju se po mjestu stanovanja da su bliže, srednje mogu biti u širem radijusu (djeca su starija, samostalnija i mobilnija), tu je veća mogućnost biranja - ako se radi o gimnazijama. Kod strukovnih često ni tu nema biranja lokacije ako je jedna jedina takva škola u gradu. Fakultet je već sasvim druga priča.

    U Zagrebu fali srednjih škola izvan šireg centra grada, to je činjenica, naročito sad kad sve manje ljudi živi u centru, a grad se još uvijek širi. Lucijanka je jedina gimnazija na ogromnom području zapadnog dijela grada (koje je k tome i unutar sebe loše prometno povezano), Novi Zagreb je nešto bolje pokriven (tri gimnazije na različitim pozicijama), ali s obzirom na broj ljudi koji žive u Zagrebu, sve skupa je to premalo.

  4. #14054

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,451

    Početno

    i opet se vrtimo oko jedne škole ... ako hoće u mioc, nek ide u mioc odakle god želi
    ako baš hoće u medicinsku, pa nek ide u mlinarsku iz zaprešića ili iz ivanića

    ne govorim o zabranama, nego o praktičnom svakodnevnom životu; imam mišljenje i neću ga promijeniti sve dok u ZG ne uvedu brže i modernije tramvaje ili gradske vlakove,a kako je krenulo, to neće doživjeti ni moja unučad
    ja s iskustvom svoje dvoje djece znam da je promet jedan od faktora koji treba uzeti u obzir prilikom biranja škole (prvo dijete nije prošlo dobro po tom pitanju, drugo je prošlo odlično i sad s trećim jedan od uvjeta, koje i samo dijete razumije, jest da obrati pažnju i na udaljenost i prometnu povezanost; op. zapelo ja za prvu gimnaziju, neću braniti, ali ću savjetovati da razmisli o drugim opcijama)

    stava sam da ako hoće u opću, nema velike razlike između sesvetske, treće, desete, prve itd.
    ako hoće u matematičku, može u prvu, može u treću, može u lucijanku, može u petu... nakon svake gimnazije djeca se upisuju na sve fakultete

    i iz mioca idu i na ekonomiju i na strojarstvo i na medicinu
    ali isto tako i iz lucijanke i iz velikogoričke gimnazije idu na sva ta tri fakulteta

  5. #14055
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,651

    Početno

    Ja se slazem s ovim postovima od tanja_b i Vrijeske.

    Tanja_b u pravu si da nije usporedivo za faks i srednje jer zapravo nemaš izbora ako želiš nesto specifično, konkretno.
    Iako to može vrijediti i za neke srednje kako je navela Vrijeska.

    Čoksa ja evo ovih zadnjih 10 dana morala ici do bolnice u posjete i isla tramvajem u to doba dana, pa to je neusporedivo manja gužva nego ujutro u rush houru ili popodne i puno brže.
    Čak uspijem i sjesti, čak
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 17.06.2024. at 23:01

  6. #14056
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,575

    Početno

    Moja ide u "blizu" srednju znači - dok dodje do tramvaja, pa dok dodje tramvaj, pa dok se probija savskom i opet od tramvaja do škole ima 45-60min. Ponekad ide bus pa tramvaj isto traje bar 45 min. Kad ide popodne je puno bolja situacija nikad joj se nije desilo da ne može uci u tramvaj, da tramvaj nije došao ili da je zapeo u prometu. Ona definitivno više voli popodnevnu smjenu, to je bio eliminacijski faktor, nije htjela jednosmjenske skole

    S tim da nam je blizina bila jedan od uvjeta, da bira gdje je bar malo bliže.
    Posljednje uređivanje od sillyme : 18.06.2024. at 07:30

  7. #14057
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,575

    Početno

    PS ne znam stvarno kome djeca uce u skoli kad dodju ranije, moja se nakaci na besplatni wifi i gleda serije

  8. #14058
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,651

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    PS ne znam stvarno kome djeca uce u skoli kad dodju ranije, moja se nakaci na besplatni wifi i gleda serije


    Ma vecina ih prvo mora doći k sebi kad dodju iz jutarnje smjene, nekad kad je prenaporan dan (rano dizanje, puno sati u skoli, testovi) i odspavaju kad dodju doma, pa tek onda učenje.

    U popodnevnoj nema potrebe za tim predahom i dremuckanjem jer se svježa i odmorna probudi i krene s učenjem. Nema tog gubitka vremena sa spavanjem/dremuckanjem.
    Isto jako voli popodnevnu smjenu, što prije nikad ne bih rekla da će tako biti.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 18.06.2024. at 08:39

  9. #14059
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,710

    Početno

    Svi ovi koji su u osnovnoj išli samo ujutro, sad vole popodnevnu smjenu

  10. #14060

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,758

    Početno

    Evo mojoj je na kraju blizina, odnosno daljina skole bila eliminacijski element. Cijelu godinu je mudrovala između 3-4 pm gimnazije koje su, kako smo se raspitali, sve više-manje iste. Nakon sto je bila na danima otvorenih vrata odlucila se za najblizu od njih jer je shvatila da bi tesko uskladila vanskolske aktivnosti ako jos potrosi 2-3 sata dnevno na prijevoz.
    Jedino jos samo jedna "sitnica" - upasti u nju . Naime, upravo u toj najblizoj primaju samo dva razreda pm smjer a gravitira joj jako veliko područje. Budemo vidjeli...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •