Stranica 290 od 290 PrviPrvi ... 190240280288289290
Pokazuje rezultate 14,451 do 14,465 od 14465

Tema: Gimnazije i srednje škole

  1. #14451
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,252

    Početno

    Neke škole u Zg nisu klimatizirane i tjedan dana odgode je i nada da će temperature pasti na neku normalnu razinu. iz istog razloga se nadam da neće na koncu odlučiti produžiti trajanje nastave (iako sad tvrde da neće)

  2. #14452
    Francesca85 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    179

    Početno

    Citiraj rossa prvotno napisa Vidi poruku
    Neke škole u Zg nisu klimatizirane i tjedan dana odgode je i nada da će temperature pasti na neku normalnu razinu. iz istog razloga se nadam da neće na koncu odlučiti produžiti trajanje nastave (iako sad tvrde da neće)
    Slažem se za klime, a za eventualno produljenje - neće ga biti, ako već uzimaju dane iz veljače

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Još uvijek traje javno savjetovanje i nakon njega ide objava i postaje službeno.

    I da, ako pocne 9.9., onda nema praznika u veljači. Čitala sam odluku

  3. #14453
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,689

    Početno

    Citiraj rossa prvotno napisa Vidi poruku
    Neke škole u Zg nisu klimatizirane i tjedan dana odgode je i nada da će temperature pasti na neku normalnu razinu. iz istog razloga se nadam da neće na koncu odlučiti produžiti trajanje nastave (iako sad tvrde da neće)
    Istina, ja u nasoj jedva izdržim na roditeljskom

  4. #14454

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,384

    Početno

    Ja sam uvijek imala dojam da je vremena na knap i ako se makar i jedan dan negdje izgubi, da nastaje problem oko nadoknade.

    Ispada da to ipak nije tako.

    Svejedno, mislim da je djeci 11 tjedana luftanja puno previše, stignu se i odmoriti i nešto raditi i zaraditi. Mislim da je bolje ranije početi, pa kroz godinu ubaciti još pokoji slobodan dan ako već ima viška.

    Uostalom, nastava je uvijek počinjala prvi ponedjeljak u rujnu.

    A sad, što se vrućine tiče, vruće je i u 6. mjesecu i ovo do 21.06. je isto predugo.

    Ja bih, recimo, vratila i tri tjedna zimskih praznika umjesto 2 + 1, ali naravno da mene nitko ništa ne pita...

  5. #14455
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,767

    Početno

    Kakve veze pocetak skolske godine ima s gimnazijama i srednjim skolama.

  6. #14456
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,077

    Početno

    Citiraj lola_34 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam uvijek imala dojam da je vremena na knap i ako se makar i jedan dan negdje izgubi, da nastaje problem oko nadoknade.

    Ispada da to ipak nije tako.

    Svejedno, mislim da je djeci 11 tjedana luftanja puno previše, stignu se i odmoriti i nešto raditi i zaraditi. Mislim da je bolje ranije početi, pa kroz godinu ubaciti još pokoji slobodan dan ako već ima viška.

    Uostalom, nastava je uvijek počinjala prvi ponedjeljak u rujnu.

    A sad, što se vrućine tiče, vruće je i u 6. mjesecu i ovo do 21.06. je isto predugo.

    Ja bih, recimo, vratila i tri tjedna zimskih praznika umjesto 2 + 1, ali naravno da mene nitko ništa ne pita...
    I ja bi da su tri tjedna zimskih praznika, unjesto 2+1. Ovi praznici svako toliko nakon Nove godine su vrlo dekoncentrirajuci (bar za moju djecu).

    Znam Lili Meni se cini ok i da svaka zupanija sama za sebe izabere kad ce pocet/zavrsit nastava.

    Pa kalendar nastave je svakako prikladna tema za Gimnazije i srednje skole. Valjda je i tamo bitno kad je nastava.

  7. #14457
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,450

    Početno

    One godine kad su skole davale misljenje, a zupanije odlucivale o terminima praznika je doslo do toga da Grad Zg i Zagrebacka zupanija nemaju praznike u isto vrijeme pa si familija gdje djeca idu u razlicite zupanije u skolu opet nista puno nije mogla planirati zajedno.

  8. #14458
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,767

    Početno


  9. #14459

    Datum pristupanja
    Jul 2024
    Postovi
    7

    Početno

    Pozdrav svima, zanima me ako netko zna jeli moguce prebaciti se u drugu srednju kao prvasic ako niste imali vise bodova od zadnjeg upisanog. Generalno ne mogu naci koja je tocna procedura prebacivanja u istom programu. Nisam ni sigurna moze li se prebaciti u razred sa maksimalnim brojem ucenika. Vjerovatno nece puno ljudi vidjeti, ali bilo koja informacija bi mi jako pomogla. Kcer mi je jako nezadovoljna profesorima u skoli(po njoj ocajno objasnjavaju) i time da ima popodnevnu smjenu pa se zeli prebaciti iako je nasla odlicu ekipu, cak i prijateljica iz razreda ide sa njom. Ja i muz smo joj rekli da priceka jos koji tjedan, bude sigurna. Unaprijed hvala!

  10. #14460
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,508

    Početno

    Citiraj daisies442 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav svima, zanima me ako netko zna jeli moguce prebaciti se u drugu srednju kao prvasic ako niste imali vise bodova od zadnjeg upisanog. Generalno ne mogu naci koja je tocna procedura prebacivanja u istom programu. Nisam ni sigurna moze li se prebaciti u razred sa maksimalnim brojem ucenika. Vjerovatno nece puno ljudi vidjeti, ali bilo koja informacija bi mi jako pomogla. Kcer mi je jako nezadovoljna profesorima u skoli(po njoj ocajno objasnjavaju) i time da ima popodnevnu smjenu pa se zeli prebaciti iako je nasla odlicu ekipu, cak i prijateljica iz razreda ide sa njom. Ja i muz smo joj rekli da priceka jos koji tjedan, bude sigurna. Unaprijed hvala!
    Ako nije imala vise bodova od zadnjeg upisanog nema prebacivanja. Tako da nemas brige.
    Skola traje ravno 7 radnih dana , tesko da je vec sad mogla izvuci zakljucak o ocajnom objasnjavanju.

  11. #14461
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,839

    Početno

    Slazem se sa sirius.
    Uostalom nema uvjete/dovoljan broj bodova za prebacivanje.

    Čak i da ih ima, skole obicno ubace neko dijete samo u slucaju da se netko drugi ispisao.Puno ovisi o kojoj skoli se radi.

    Prijateljica je imala takvu situaciju prosle godine sa sinom u PM gimnaziji. Ostao je u na kraju u tom razredu (opca gimnazija) i toj skoli.

    Najsigurniji nacin ti je kontaktirati żeljenu školu.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 18.09.2024. at 07:46

  12. #14462

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,567

    Početno

    rijetko koja škola će primiti i prebacivanje nakon prvog razreda, tako da joj odmah to izbij iz glave

    možete u privatne, ali ako se žali nakon 7 dana, mislim da je to normalna reakcija prijelaza u srednju školu, a ne realna procjena stanja
    loše objašnjavanje nije vjerojatno loše samo po sebi, nego je drugačije od osnovne škole i treba se na to priviknuti

    uostalom škola ko škola, u svakoj može biti loše (evo moje najmlađe nakon 7 dana nastave kaže da je trebalo u strukovnu ...he he ... treba s primiti knjige nakon 3 mjeseca nerada)

  13. #14463

    Datum pristupanja
    Sep 2024
    Postovi
    1

    Početno

    Moj sin se želi prebaciti iz xi. gimnazije u zaperšić jer je društvo kriminalno. Ima i više nego dovoljno bodova i tamo mu idu dva najbolja prijatelja iz osnovne. Problem je u tome što se nikad nisam susrela sa ovakvom situacijom i on uči talijanski, a tamo je jedini drugi strani jezik njemački(učio ga je pet godina u osnovnoj) i htio bi se prebacit u razred gdje su mu prijatelji pa bi to posebno tražio ako je moguće. Molim vas ako netko ima informacije o školi i hoće li to biti deset koraka unazad(zbog kvalitete škole i profesora) ili bih ga trebala poslušati jer uopće nema motivacije

  14. #14464
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,508

    Početno

    Moja kcer ide u Zapresic i jako smo zadovoljni organizacijom. Ona ide u strukovni smjer, tako da ne znam nista o kvaliteti gimnazije.
    Racunajte s tim da ga nece primiti u razred ako su popunili kvotu, a nitko nije trazio premjestaj.
    Iako meni bas nije jasno kakoroditelji pristaju uopce razmisljati o ovakvim kombinacijama nako ravno 10 dana nastave.

  15. #14465

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,567

    Početno

    Citiraj korina_. prvotno napisa Vidi poruku
    Moj sin se želi prebaciti iz xi. gimnazije u zaperšić jer je društvo kriminalno. Ima i više nego dovoljno bodova i tamo mu idu dva najbolja prijatelja iz osnovne. Problem je u tome što se nikad nisam susrela sa ovakvom situacijom i on uči talijanski, a tamo je jedini drugi strani jezik njemački(učio ga je pet godina u osnovnoj) i htio bi se prebacit u razred gdje su mu prijatelji pa bi to posebno tražio ako je moguće. Molim vas ako netko ima informacije o školi i hoće li to biti deset koraka unazad(zbog kvalitete škole i profesora) ili bih ga trebala poslušati jer uopće nema motivacije
    meni je žao što dolazi do ovakve situacije, ali Vi kao roditelji samo potičete trenutnu lošu situaciju i dječje muke privikavanja.
    O prijateljima se trebalo misliti prije, uostalom neće prestati biti prijatelji iz osnovne ako ne idu u istu školu.

    Gimnazije u ZG (a mislim da i u Zaprešiću) popunile su kvote i organizirale su razrede.
    Ne znam kakva bi se situacija trebala dogoditi ili kakva veza potegnuti da se upiše učenik preko kvote (bez obzira na bodove).

    Potičite djecu da se upišu na kakvu dodatnu aktivnost i upoznaju druge učenike u školi.
    Možda je problem i u njemu i njegovom trenutnom nesnalaženju u upoznavanju novih prijatelja, a ne u "kriminalnom" društvu.
    Djeca stvore neku barijeru i ne prihvaćaju promjene prilikom prijelaza u srednju školu. Potičite da se barem upozna s nekim i druži nakon škole zajedničkim čekanjem tramvaja i sl.
    Ne vjerujem da su baš svi u razredu od min 26 učenika "kriminalni" pa nije to škola pri popravnom domu (a i tamo sigurno ima djece s kojima bi se našao zajednički jezik)

    sretno!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •