Pokazuje rezultate 1 do 29 od 29

Tema: Koliko je "tesko"otvoriti komplikacije?

  1. #1
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno Koliko je "tesko"otvoriti komplikacije?

    Drage trudnice!

    Koliki je tesko dobiti komplikacije?...ja sam mislila da bi cu ih lako dobiti no nacula sam da je to prilicno tesko i da trebam imati dobar razlog....

    Naime ovako trudna sam svega 6tj.
    Imala sam dvije trudnoce,no u ni jednoj radila nisam tj.nisam bila zaposlena ...prva prosla savrsena i skolska a druga super do poroda odnosno 3tj.prije naglo mi se pogorsalo...do bolnice sam jedva dosla onda naglo prokrvarila...stavili me na hitni carski ...bebicu su mi ozivljavali a i mene su djelile sekunde do loseg zavrsetka...
    imala sam abrupciju posteljice...
    Hvala Bogu iznenadujuce brzo smo se beba i ja oporavile bez ikakvih posljedica.
    Doktor nam je drugi dan reko da smo dosli koju minutu kasnije pitanje kako bi zavrsilo i da mogu slaviti drugi rodendan.

    Sada radim...ok je da su u pitanju svega dva sata ali radim u servisu ciscenja,kemikalije,usisavanje skoro po dva sata,nosenje teskih stvari i sl.pomoc nemam jer sam sama u tom prostoru.

    Idem u pon.na prvi pregled pa sam mislila na kontu predhodne trudnoce traziti odmah bolovanje jer me zaista strah ...
    Pa me zanima koliko je to uopce moguce?

    ps-dal jos uvjek postoji komisija na koju se mora ici i sto se tamo radi?

    hvala
    Posljednje uređivanje od lidać2 : 14.02.2015. at 15:35

  2. #2
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    opises dr.sto radis i s cime, i vjerujem da ce ti otvorit komplikacije odmah. Ako ti poslodavac ne moze ponuditi zamjensko mjesto na "sigurniju poziciju" neces riskirati ostanak. Na komisiju se ne ide, sve radi tvoj ginekolog.

    Ja sam ti npr.bila na dostavi robe u nocnoj smjeni, teglenje, otpakiravanje, noc... dr.mi odmah otvorila komplikacije, na poslu su se slozili s tim jer znaju sta radim...
    mm sestricna frizerka isto odmah otvorila komplikacije..
    ja nisam cula da je tesko dobit, ako ne izmisljas zasto...
    Posljednje uređivanje od ivana.sky : 14.02.2015. at 15:50

  3. #3
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    znaci u biti nebi trebala imati nikakvih problema...ako mu lijepo objasnim situaciju...

  4. #4
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    Ma bit ce ok, imas zbilja opravdan razlog, samo bez sekiracije
    Sreeetno i neka bude sto ljepsa trudnoca!

  5. #5
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Trazi na poslu da ti napisu u kojim uvjetima radis. Ginic ce ti otvoriti cuvanje bez problema, ali ce mozda traziti papir zbog inspekcije. Meni je moja otvorila cuvanje bez problema, ali to trazi da ju ne zezaju.

  6. #6
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    cula sam vec nekoliko slucajeva u zadnje vrijeme da ginekolog ne zeli otvoriti bolovanje ukoliko je trudnoca bez komplikacija i upucuju zenu poslodavcu da je rasporedi na radno mjesto koje je ok za trudnicu

  7. #7
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    mene nemaju kuda rasporediti jer to je servis za ciscenje a sva radna mjesta su ista...
    a sto se tice papira iz firme uopce se na nista na njih ne oslanjam jer mi ugovor traje do 28.02 ...kada dode to vrijeme uvjerena sam da ga nece produziti...

  8. #8
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Kod mene je to isto nemoguce. Morali bi raspisati javni natjecj za novo radno mjesto s tim da ono mora i postojati, ne mogu ga izmisliti ak nije prazno.
    Bude sve ok Lidac. Meni ke strasno kad neke trudne frizerke farbaju, stoje i udisu sve te kemikalije jer proslom djetetu nije nista bilo od toga.
    Posljednje uređivanje od Sadie : 15.02.2015. at 12:00

  9. #9
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    drzite fige ,danas idem na prvi pregled pa cu vidjet hoce mi otvoriti komplikacije ili ne...

  10. #10
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Bez brige, bude.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    507

    Početno

    I? Jesu ti otvorene komplikacije?
    Mislim da ne bi trebalo biti problema. Meni je moja dr rekla ako mi bude lose samo neka dodem pa cemo otvoriti komplikacije. Istina da sam gubila kg na pocetku trudnoce i da sam povracala, ali ovo sto si ti navela je dovoljan argument svakoj razumnoj dr...

  12. #12
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    otvorene su...

    na kontu predhodne trudnoce...iako nista ne upucuje da bi se isto moglo dogoditi ali preventive radi...uglavnom nije radio nikakvih problema...
    iznenadila sam se...

    samo mi nije jasno dao mi je doznake koje nosim u firmu a za hzzo trebam doc na kraju mj....to inace tako ide?

  13. #13
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,243

    Početno

    Citiraj lidać2 prvotno napisa Vidi poruku
    otvorene su...

    na kontu predhodne trudnoce...iako nista ne upucuje da bi se isto moglo dogoditi ali preventive radi...uglavnom nije radio nikakvih problema...
    iznenadila sam se...

    samo mi nije jasno dao mi je doznake koje nosim u firmu a za hzzo trebam doc na kraju mj....to inace tako ide?
    jesi sigurna da si sad dobila baš doznake ili samo potvrdu za otvaranje bolovanje?
    doznake se inače uzimaju krajem mjeseca pa ti je na njima označeno bolovanje za cijeli mjesec.

  14. #14
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Doznake se dobivaju od 20.do kraja mjeseca.
    Prvo odneses 1 primjerak u firmu radi prosjeka place pa s tim ides na hzzo. Naknada sjeda izmedu 18. i 20., kako kad.

  15. #15
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    dobila sam neku potvrdu na kojoj pise o "privremenoj nesposobnosti o radu"za taj papir su mi rekli da nosim u firmu...

    do sada nikada nisam ni bila na nikakvom bolovanju tako da iskreno ni neznam kako to ide...

  16. #16
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,243

    Početno

    Citiraj lidać2 prvotno napisa Vidi poruku
    dobila sam neku potvrdu na kojoj pise o "privremenoj nesposobnosti o radu"za taj papir su mi rekli da nosim u firmu...

    do sada nikada nisam ni bila na nikakvom bolovanju tako da iskreno ni neznam kako to ide...
    To je potvrda za bolovanje. Doznake ćeš dobiti dva istovjetna papira koja nosiš u firmu i HZZo nakon što ih tvoji u firmi ispune

  17. #17
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Odneses, dobijes prosjekplace u racunovodstvu, odneses to, kopiju odobne, zdavstvene i tekuceg u hzzo. Cekas naknadu. Svaki mjesec dobijes doznaku u 2 primjerka - 1 za firmu i 1 za hzzo. Predas ih do kraja mjeseca (za hzzo popunis formular, tamo ga uzmes), inace ti kasni naknada 1 mjesec. Ne moras osobno nositi.
    Maksimalna naknada je 4250 kn, ovisno o placi. 45 dana prije termina dobivas punu placu, do djetetovih 6 mjeseci, onda max 2500.

  18. #18
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    sada sam se zbunila...

    ovaj papir koji sada imam nosim u firmu i zatrazim r1 obrazac (prosjek zadnjih 6mj)...

    a onda sljedeci tjedan kada dobim doznake jedan papir opet nosim u firmu a drugi na hzzo?

    jesam dobro shvatila...

  19. #19
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,243

    Početno

    Citiraj lidać2 prvotno napisa Vidi poruku
    sada sam se zbunila...

    ovaj papir koji sada imam nosim u firmu i zatrazim r1 obrazac (prosjek zadnjih 6mj)...

    a onda sljedeci tjedan kada dobim doznake jedan papir opet nosim u firmu a drugi na hzzo?

    jesam dobro shvatila...
    obje doznake nosiš u firmu i oni ih ispune i pečatiraju. Onda jedan ispunjeni nosiš na hzzo sa svim ovim što ti je Sadie napisala. Sljedeće mjesece nosiš samo doznake

  20. #20
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Ne znam sto si dobila tocno. Doznake dobijes u 2 primjerka, A4 format. Pise isto potvrda o privr.nrsp.za rad.

  21. #21
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Ja u firmu nosim samo 1 primjerak, od pocetka. Drugi nit ne vide.

  22. #22
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    kod nas je obicaj da se u roku tri dana mora donjeti potvrda u firmu ...onda pretpostavljam da taj papir ipak trebam odnjeti dok ne dobijem bas doznake...
    Posljednje uređivanje od lidać2 : 16.02.2015. at 21:31

  23. #23
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,243

    Početno

    ovo su doznake
    http://hrvatska.poslovniforum.hr/nn-...005b/05b04.gif

    Sadie, ti predaješ praznu doznaku na HZZO? Bo, meni su moji ispunjavali ako se dobro sjećam.
    Sad kad sam ja nosila svoje za bolovanje za dijete u svojoj firmi isto je morala biti ispunjena.

  24. #24
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    Da, tak sam i ja.. tu potvrdu odmah i trazis prosjek placa kroz 6mj... I onda doznake kad podignes nosis uvijek 1 u firmu, 1 u hzzo (prvi put nosis i taj prosjek, kopiju osobne i tekuceg i tam dobis za popunit jos neki papir) nakon tog prvog puta u hzzo nosis isto samo doznaku.
    Posljednje uređivanje od ivana.sky : 16.02.2015. at 21:36

  25. #25
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Citiraj rossa prvotno napisa Vidi poruku
    ovo su doznake
    http://hrvatska.poslovniforum.hr/nn-...005b/05b04.gif

    Sadie, ti predaješ praznu doznaku na HZZO? Bo, meni su moji ispunjavali ako se dobro sjećam.
    Sad kad sam ja nosila svoje za bolovanje za dijete u svojoj firmi isto je morala biti ispunjena.
    Nosim onak kak dobijem kod ginice.

  26. #26
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    Pitanje.. koliko cesto se dogodi da se hzzo zezne i krivo uplati iznos??? Se nekom dogodilo?

  27. #27
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Meni niti jednom, a dobivam uplate od 10. mj.
    Beba i ja smo od sutra na porodiljnom.

  28. #28

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    54

    Početno

    ja sam nakon pozitivne bete odmah zvala u ministarstvo da se uputim u svoja prava obzirom da moj soc gin ne želi nikome otvarati bolovanje do 7.mj trudnoće,pa čak ni ženama koje krvare... ja imam 3 dijagnoze specijaliste + što se kod specijaliste sve vodi kao ''nadzor visokorizične trudnoće'' nakon 3.postupka ivf-a, i meni je rekao da mi neće otvarati bolovanje jer nema ''posebne napomene specijaliste u kojoj preporuča bilo kakav oblik čuvanja/mirovanja u trudnoći''. tamo sam dobila odgovor koji je glasio otprilike ovako: ukoliko smatrate da vaš posao/vaše radno mjesto može na bilo koji način štetiti vama kao trudnici ili vašem nerođenom djetetu, imate pravo na otvaranje bolovanja koje HZZO u potpunosti pokriva od prvog dana otvaranja bolovanja.
    P.S. ministarstvo sam uspjela kontaktirati kroz nekih 5 min pokušavanja,nakon cijele noći provedene na netu tražeći neki ''zakon'' o tome,kad nisam uspjela naći onda sam odlučila zvat...

  29. #29

    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Lokacija
    16. meridijan
    Postovi
    747

    Početno

    Ja sam došla kod ginice, rekla sestri da sam ispucala cijeli godišnji za ovu godinu i da bih otvorila bolovanje, nisam čak morala ni unutra kod dr, sestra mi je sama napisala. I tražila me podatke o poslodavcu i radnom mjestu, sve je upisala u komp i rekla da je normalno da na takvom poslu ne mogu sjediti 8 sati u T, a činjenica je da se nekad od stranaka ne mogu po 3 sata mrdnuti ni do wc-a niti dići sa stolice i sve je prošlo bez problema
    nova 13 mijenjaj gina!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •