Pokazuje rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Tromb na posteljici

  1. #1
    MMK avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    498

    Početno Tromb na posteljici

    U 17-oj ( 16+2) sam sedmici trudnoće ( bpd 17+6, AC 16+6, FL 16+6) , uredne dinamike i morfologije ploda, protoka malih i velikih anomali pokazatelja.

    Na posteljici ( koja je straga) primjećena dva tromba veličine 25 mm. Ljekar nije dizao paniku, rekao samo da je potrebno praćenje

    Zna li neko više o tome ili da je imao sličan nalaz?
    Većina onoga što pročitam na tu temu po netu su nažalost phd nalazi posteljice.

    Nikada nisam imala problema takve vrste, imam 38g,
    Imam blagi prolaps mitralne valvule ( 4mm), ne pijem lijekove izuzev apaurin pp- rijetko, urađena mi je totalna tiroidektomija prije 14g. eutiroidna sam.
    Ovo je 4T, 1ab sp, 1 vanmamaterična i 1 živo doneseno dijete u 39 sedmici vaginalno.

  2. #2
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,867

    Početno

    šta se ne bi trebao uzimat heparin/fraxiparin kad se već zna da imaš trombove?
    Ja sam imala tromb u nozi u 1. trudnoći pa sam se pikala heparinom i prvu i drugu trudnoću.


    Jesi radila koagulacijske testove?

  3. #3
    MMK avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    498

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    šta se ne bi trebao uzimat heparin/fraxiparin kad se već zna da imaš trombove?
    Ja sam imala tromb u nozi u 1. trudnoći pa sam se pikala heparinom i prvu i drugu trudnoću.


    Jesi radila koagulacijske testove?
    Nemam pojma, to je sve primjećeno juče na uzv, a ja se nikad prije nisam susretala s tom problematikom, tako da sam zatečena.

    Kad guglam ili izbacuje stanja utvrđena puno prije T, koja se liječe ili pu pu phd posteljice nakon intrauterine smrti.

    Od koaguliranja sam, jedino, radila prije jednog stomatološkog zahvata inr ili tako nešto.
    Posljednje uređivanje od MMK : 27.02.2015. at 11:32

  4. #4
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,867

    Početno

    Da nisi krivo povezala mozda su hematomi a ne trombovi?

  5. #5
    MMK avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    498

    Početno

    Baš ću pročitati nalaz, kad dođem kući, ponovo, ali mislim baš da je rekao trombovi i baš je bio detaljan uzv.

    Znam da se na neke stvari ne može utjecati, ali bih voljela sve što mogu npr. jesti ananas ili bilo šta što će pozitivno djelovati.

    Hvala Lili.

  6. #6
    artisan avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    371

    Početno

    Ja imam hematom na posteljici, pa svakako provjeri dal je i kod tebe tako. Ovi manji do 4 cm bi trebali biti bezopasni, a s vecim moze biti problema. Moj je veci ali se nalazi periferno i ne utjece na bebu, tako da ne smeta nista.
    to je ono sto je meni rekla moja dr, a o trombovima ne znam nista, no zelim ti da sve prode ok.

  7. #7
    MMK avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    498

    Početno

    Evo prepisujem dio nalaza
    Placentacija straga i nije nisko, uredna sijela sa dva tromboticna polja dpo 25 mm.

    Bas bi voljela cuti iskustva i razvoj te eventualnu terapiju od nekog ko je imao slicnu situaciju.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •