Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 64 od 64

Tema: Pratnja na porodu

  1. #51
    alkemicar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    suncani jug :)
    Postovi
    1,071

    Početno


    oni valjda imaju predodžbu da stoje dolje ispred širom raširenih ženinih noga, gledaju sve to doli kako se rastvara
    i čekaju kad će beba samo izletiti njima u naručje pa se zato prepadnu, kao tko će to gledati

  2. #52
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Moj je muz bio sa mnom za vrijeme cijelog poroda i to mi je osobno jako puno znacilo. Bio mi je podrska, hrabrio me, masirao...a sad, stvar je od muskarca do muskarca. Ako ti je tip neki panicar, pa pocne urlati i padati u nesvest tako da medicinsko osoblje jos i njemu treba pomagati, djabe ti onda takva pratnja
    Isto tako mislim da je dobro za muskarce da budu prisutni jer puno vise cijene porod. Sve to zvuci kao macji kasalj kad se prepricava i misle da mi preuvelicavamo. MM, koliko god pribran bio, u par navrata je rekao babici da misli da mozda umirem i treba li doci doktor
    Na tvoje pitanje, jesam li udarila pratnju ili nesto slicno, hm, meni to izgleda kao scenarij iz americkih filmova. Porod je uzasno naporan i tezak i radije sam spavala izmedju trudova nego tukla muza (sto ionako ne bi pomoglo ni njemu, ni meni).
    Eto, nadam se da sam pokrila postavljena pitanja. Provijeri u bolnici sve. Ako ce ti ga pustiti samo na izgon, to mi se cini glupo, jer za vrijeme izgona vise ne znas gdje si i jesi li uopce ziva, niti imas pojma tko se nalazi u radjaoni. Najvise ti je zapravo potreban prije izgona.

  3. #53
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Slazem se da pratnju trebas najvise do izgona
    Na samom izgonu mi i nije trebao
    Ali mm kaze da su mu to najljepsi trenuci u zivotu - kad ih je ugledao tek rodjene i kmecave
    Jedino se bojao da cu mu zamjeriti sto je prerezao pupcanu vrpcu i odvojio ih od mene pa me oba puta pitao smije li

  4. #54
    sara10 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,639

    Početno

    Citiraj alkemicar prvotno napisa Vidi poruku

    oni valjda imaju predodžbu da stoje dolje ispred širom raširenih ženinih noga, gledaju sve to doli kako se rastvara
    i čekaju kad će beba samo izletiti njima u naručje pa se zato prepadnu, kao tko će to gledati
    alkemičar, valjda tako to zamišljaju

  5. #55
    sara10 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,639

    Početno

    Ali kažu da u rodilištima (splitskom sigurno, a valjda i u ostalim u Hrv.) muževe i puštaju samo na izgon, a prije ne, znači u predrađaoni ih ne puštaju, pa sad ja sam malo kada to oni mogu bit uz ženu, a kada ne!!?

  6. #56
    ValaMala avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,310

    Početno

    Znam iz prve ruke samo za sv. Duh, gdje sam rodila prvi put. U predradaonu (gdje vecina zena provede najduze vrijeme trudova) muzevi ne ulaze. Pretpostavljam da je to radi privatnosti drugih pacjentica i toga da ne bude guzva? U boks ides kada si otvorena 5cm i tada moze doci muz. Kod mene je od 5-10 bilo ekspresno, tako da je jedva stigao na izgon, no kod drugih zena to ne traje tako kratko.

  7. #57
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    Kolegice koje su prosli tj rodile kazu da u os nema predradjaone
    budes u sobi, kad odes u radjaonu zovu muza, pa nazad ides u sobu kad rodis...

  8. #58
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    U petrovoj sam oba puta bila odmah u boxu, bez predradjaone. I oba puta mi je mm odmah dosao. Prvi put sam bila 12 sati u boxu (usla otvorena 1 cm), drugi put 4 sata (usla otvorena 6 cm).
    Mislim da u petrovoj ovisi o guzvi. Oba puta nije bilo guzve u radjaoni ali je predradjaona bila puna.

  9. #59
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    U splitu ne pustaju odmah u box al ako ste dosadni puste vas i prije nego su mislili
    Oba puta sam bila 3-4 sata u boxu kao pratnja. Prvi porod je zavrsio hitnim carskim, rekli su mi da cekam da ce mi donit bebu i tako je bilo <3
    Evo da znate ako se nesto i zakomplicira pratnja moze ostati i pricekati da donesu bebicu

  10. #60
    anabeg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,172

    Početno

    Kod nas, u mom slučaju, sva tri put muž je ušao u boks 10minuta nakon mene. Prvi porod je završio carskim rezom pa je ostao čekati vani, s tim da smo u boksu bili sigurno nekih 6-7 sati skupa... Drugi put smo išli u bolnicu oko 2-3 ujutro, kad sam primljena doktorica mi je rekla neka muža pošaljem doma jer da ja neću ubrzo, neka ga zovem kad krenem u box, on je otišao, do doma ima 15-20minuta vožnje, taman je stigao i ja ga zovem da juri natrag jer ću roditi, uspio je stići na izgon taman, eto njihove procjene..Sad zadnji put sam pitala dal da muž čeka ili da ide doma, odmah su mi rekli da ću ja vjerojatno brzo jer sam stigla 6cm otvorena, pa je tako i bilo..pustili su ga u box čim su mene smjestili..brzo je bilo gotovo..u predrađaoni nikad nije bio, kako je netko rekao to je vjerojatno zbog privatnosti ostalih žena koje su u istoj prostoriji..
    Posljednje uređivanje od anabeg : 13.03.2015. at 09:10

  11. #61
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Ja sam došla bez trudova sa puknutim vodenjakom, rekli su nam da neću rodit u idućih 24 sata i poslali muža doma, a mene strpali u predrađaonu. Ne znam koliko mi je falio u predrađaoni, volim ja to sve nekako sama obaviti. Ali svakako mi je falio kad sam nakon 5 sati ležala u boxu i trpila da ne tiskam da on jadan stigne na porod. Dakle, užasno mi je žao što je bio u svemu tek nekoliko minuta, voljela bi da su prije shvatili da moram u box i tada ga nazvali pa da je i on imao psihičku pripremu na dolazak djeteta, a ne telefon, brzo jurnjava u auto, ostavljanje auta nasred ceste, trk unutra i beba je vani...

  12. #62
    centar avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zg
    Postovi
    701

    Početno

    prvi put sam rodila u ob zadar. nije bilo nikakve predrađaone nego hodnik ispred rađaone. tamo smo sjedili zajedno kratko vrijeme, a onda su nas pozvali u rađaonu. tada nije bio potreban tecaj. znaci, moj ex je bio otpocetka samnom i to mi je puno znacilo. uglavnom nije radio nista posebno, ali je ulijevao dodatan osjecaj sigurnosti. nikad nisam pozalila odluku. porod je bio jako brz. za 40-ak minuta je sve bilo gotovo, bez epi, jedan sav sto sam malo pukla, a bebicu su mi odmah stavili na mene, a zatim mi pokazali kako dojiti. dugo smo se mazili svi zajedno, a nakon toga su nas prebacili u sobu. lijepo iskustvo.

    merkur vam nema predrađaonicu sto znaci da je otac djeteta s vama cijelo vrijeme. to je meni ogroman plus.

  13. #63
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Ja bih da mm bude uz mene dok cekam, a ne na izgonu. A izgleda da oni rade obrnuto.

  14. #64
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj malena beba prvotno napisa Vidi poruku
    U splitu ne pustaju odmah u box al ako ste dosadni puste vas i prije nego su mislili
    na osnovu mog iskustva, rekla bih budite dosadni
    oni su uzeli mmov broj mobitela da će ga kao nazvat kad bude blizu porod
    mene nakon pripremnih radnji zavezali za ctg i ostavili. htjela sam se javit mužu, ali nisam mogla do mobitela (tj nisam znala smijem li skinit to sa sebe i ustati, a nisam se osjećala baš ni sigurno da mogu)
    nitko nakon početnog pregleda nije ni gledao koliko sam otvorena
    mm došao pitat dolje u nekom trenutku šta se zbiva, sestra tobože zvala gore, rekla mu da sam otvorena 5cm (pojma nemam odakle taj podatak, kad sam došla bila sam otvorena 4cm, a ovo je bilo 2ipo sata kasnije i nitko me nije pregledao) i da neće to još, neka on slobodno ode negdi popit kavu i doručkovat
    i krenuo mm kroz vrata, i onda se sjetio da je 5 ujutro i da ništa ne radi, uzeo kavu u automatu, popio je i rekao sestri "ma ja bih ipak sad do nje"
    došao do mene, 5 minuta nakon toga krenuo izgon

    sve to pospajali smo tek tjednima nakon poroda, bilo je to turbulentno vrijeme

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •