Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 125 od 125

Tema: Trogodisnjakinja stalno bolesna!

  1. #101

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj cleaning-lady prvotno napisa Vidi poruku

    Pulinka nisam ni na nuki nego i debelom minusu. Inhalator mi je kupio decko a vitamine moja mama ,dok sam ja kupila citrofit. Uz sve to baka placa vrtic koji je za samohranog roditelja koji je nezaposlen 113 kuna. Pa ona za 113 kuna mjesecno ipak ima prijatelje i igranje i rutinu spavanja , pa i nauci nesto a o hrani da ni ne pricam.iako je klopa u vrtiu ajmo rec blaga katastrofa isplatii se kako ne.
    OK, razumem da želiš da dete ima i prijatelje i rutinu i igranje, sve su to dobri razlozi za vrtić, naravno.
    Ipak, finansijski gledano, ti moraš uračunati kao troškove za vrtić i sve one lekove koje moraš kupiti, pa i benzin ako kolima ideš na hitnu.
    A zašto te pitam da li ti se isplati-pa, zato što i ja radim uslužne poslove drugog tipa-kucanje, obrada teksta, privatni časovi i sl., i došla sam do zaključka da otkako mi dete ide u vrtić, niti sam zaradila više (tj. jesam ali sam više i potrošila), niti sam značajno dobila na vremenu za rad, naprotiv, oko bolesne dece ima puno više brige nego oko zdrave.
    Želim ti, naravno, puno sreće da što pre nađeš što bolje plaćen posao, i tvojoj curici što brže sticanje imuniteta na jasličke bolesti.

  2. #102

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Da, i? Drugu polovinu vremena je žena mogla raditi i zarađivati nekakve novce, a dijete joj je i nahranjeno za 113 kuna mjesečno.
    Ali ovaj drugi deo nije tačan-dete jede u vrtiću dok je zdravo za 113 kuna, dok je bolesno jede hranu kod kuće?
    OK, meni je drago da se za pola vremena može zaraditi dovoljno da ceo aranžman bude isplativ, čak i kad se odbiju svi troškovi lekova za dete. Tim bolje.
    Kod nas to nije slučaj.

  3. #103

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    454

    Početno

    Lol ! Ja fakat ne znam gdje vi zivite ali za sto tocno hrane mozes kupiti za 100 kuna ?

    Znaci napominjem

    Stanarina mi je 1200 kuna sa rezijama
    + pelene ,kozmetika itd barem 500 kuna. Hrana znaci sezonsko povrce i voce sir kefir jogurt radim sama od domaceg mlijeka. Nije greda. S tim da i dojim pa uzmimo i tu koji obrok. To je vec 2500 kuna sve skupa. Pecem kruh svaki treci cetvrti dan. Juhu jede svaki dan. Osim toga jedemo sjemenke (chia sjemenke ,crvena i bijela quinoja , proso ,jecam lanene,sezamove u get the point.) Ne jedemo tjesteninu gotovo nikada. Nravno ne kupujem sve svaki mjesec jer pazim koliko trosim hrane .. zlicicu sim zlicicu tam itd..Meso nam je obavezno jer ona jako voli jesti meso a i meni je drago jest meso..neke stvari donese moja mama , neke imam u vrtu neke kupim , neke dobim itd. Ali uzmite sad prihode.

    Djecji doplatak 287 kuna.


    I to je to.


    Ja stvarno moram raditi. Ne dobivam od nikuda novac. Sada sam tri sata radila kao majmun za 100 kuna. Ali sutra cu kupiti pelene.

    Ja ponavljam : nemam muza. Nemam nekoga tko cuva dijete dok se ja kupam. Ona sjedi na stolici ispred mene i kupam se. Ja, na crno cisteci i radeci svasta ne zaradim milijone nego oko 1000 kuna.a cesto niti toliko. Tako da .. da. Meni se isplati za 113 kuna vodit dijete u vrtic pa isla ona i tjedan dana u vrtic. Jer kao prvo ja taj vrtic ne placam nego baka. Tj moja mama. I kao drugo taj tjedan mogu prezivjeti sa 100 kuna cijeli tjedan. Jedino sto ju mora docekati je juha i recimo griz za veceru. Za uzinu pojede pola jabuke in cicu.


    Danas mi je prvi puta njezin otac uplatio alimentaciju. Uplatio je 300 kuna.

    Zamislite.

    Sad si svaka od vas misli ajme koji kreten

    I ja sam to pomislila


    Ali sretna sam. To je cak 300 kuna vise za koje nemoram cisti 9 sati. I tih 9 sati mogu biti sa svojom malenom.

  4. #104

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    454

    Početno

    Pulinka ti to predoslovno i crno bijelo shvacas. Naravno da kada je doma da jede doma. Pa ne vodim je u vrtic jest

  5. #105

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    U pravu si, ja zaista sve shvatam previše crno-belo i previše doslovno.
    Zato ne bih nastavljala dalje.
    Očigledno je da je tvoja odluka ekonomski sasvim isplativa, i kao što već rekoh, želim ti puno sreće da nađeš stalan i još bolje plaćen posao.

  6. #106
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Cleaning-lady, naklon do poda.

  7. #107
    anabeg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,172

    Početno

    Citiraj Zuska prvotno napisa Vidi poruku
    Cleaning-lady, naklon do poda.

    Zaista!!!

  8. #108
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,658

    Početno

    Citiraj Zuska prvotno napisa Vidi poruku
    Cleaning-lady, naklon do poda.

    Upravo ovako. Svaka cast cleaning lady!

  9. #109

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    454

    Početno

    Cure hvala, ali ja bih radije rekla naklon do poda gazdarici kojoj sam duzna vec 5 mjesec stanarinu , naklon mojoj mami koja mi toliko pomaze da nemam pojma kako bih bez nje. Naklon mojem bratu tinejđeru koji nekad zna rec aj ja cu cuvat Lyru ti se baci u kadu ♡ naklon ljudima i prijateljima koji me ne na pustaju. A mogla sam i abortirati. Svima nam je drago da nisam. Pulinka uskoro ce biti bolje sigurna sam. Ekonomski mi je isplativo da mi dijete ide u jaslice i da ha zaradim i tih 1000 kuna. Pa pokrijem hranu i kozmetiku barem. Vrtic ima puno vise dobrobiti od losih strana. Nije sve u novcu

  10. #110
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    mozda sada padam sa marsa, ali sta nemas pravo na naknadu od czss-a? jesi se raspitala?
    znam da je moja prijateljica nakon rastave dobivala 1500 kn kad je bila nezaposlena.
    ja sam u slicnoj situaciji kao ti, ali meni on daje novce za djecu (za sad).

  11. #111

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    454

    Početno

    Da da mislim da sam spomenula. Ako nisam opet cu. U czss u centru (medvescak) u draskovicevoj je radila jedna sijeda teta koja me otpilila nekoliko puta dok nisam dosla kod striceka jadranka i sad nam je taj stricek jadranko pomno objasnio koja su nam prava i jako jako jako puno nam pomogao da se snađemo u svim tim pravnim formama,tako smo saznali da imamo pravo i na besplatno vrtic i na socijalnu pomoc iliti trajno uzdrzavanje.prekjucer mi je stiglo rijesenje nakon cijelog brdasca skupljenih papira i od iduceg mjeseca cemo dobivati 1120 kuna. I to mi je malo je reci spas. Time cu placati stanarinu. A sa mamom sam dogovorila da ce ona dici kredit i platiti tih 6000 kuna sto sam duzna. A to je takodjet spas. Ajme hvala ti Boze da imam mamu.stvarno ne znam sto bih bez nje.na cesti bih odavno bila. A opet mozda bi se i opey snasla. Kad imas dijete imas i nevjerojatnu snagu. Svaka zena ima to u sebi nadam se.

  12. #112
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,415

    Početno

    Da li ti je stricek rekao i za jednokratnu novcanu pomoc od 2000 kn ( godisnje) u slucaju potrebe?

  13. #113

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    454

    Početno

    Ne. Jednokratna novcana pomoc vise ne postoji ja mislim. Tako nesto. Pitat cu ga. Ah svi su prasci ... pa za ne povjerovat

  14. #114
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    bravo za striceka! nevjerovatno da te mogu samo tako otpiliti, a samo trazis ono na sto imas pravo po zakonu. barem bi tamo trebali raditi posteni ljudi.
    ja sam pocetnik u cijeloj toj prici i jos ne znam kakve me sve borbe jos cekaju.

  15. #115
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,415

    Početno

    Citiraj cleaning-lady prvotno napisa Vidi poruku
    Ne. Jednokratna novcana pomoc vise ne postoji ja mislim. Tako nesto. Pitat cu ga. Ah svi su prasci ... pa za ne povjerovat
    Ne znam da li su ukinuli, ali znam da je postojala. Pa ti pitaj.

  16. #116

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    454

    Početno

    Budem, hvala ti sirius sto si ne podsjetila XD ne mogu vjerovati da sam na to totalno zaboravila :D evo vidis kako je stvarno istina ona : Istina oslobađa. Ne samo da oslobađa nego je i korisna :p

    Cure hvala jos jednom i ispricavam se na ovakvom bezobraznom kilometarskom offtopicarenju

  17. #117

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    454

    Početno

    Evo da apdejtam. Danas mi je stiglo rjesenje i da cu dobiti jednokratnu naknadu od 800 kuna. Nesto mi zvoni da je to samo jednom godisnje sada ali svakako cu provjeriti

  18. #118
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    Citiraj cleaning-lady prvotno napisa Vidi poruku
    Danas mi je stiglo rjesenje i da cu dobiti jednokratnu naknadu od 800 kuna.

  19. #119
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Back to the topic..


    I nas muče stalne boleštine.... I uvijek sam ju nakon bolesti ostavila 'jos malo doma'... Pa bi izgurala koji tjedan zdrava, ali sad je opet bolesna nakon samo dva dana vrtića. Pretprošli tjedan je kurila dan i pol i nos je bio pun. Ostala je doma cijeli tjedan i još sljedeći. Jučer i prekjučer je bila u vrtiću, sinoć opet 37,6.
    Da li da radimo neke pretrage? Pedica je na dugotrajnom bolovanju, zamjena je koma... Sve moram sama inicirati, svako vadjenje krvi...
    Pročitala sam cijelu temu, pratila od otvaranja, sve mi je jasno... Ali kako da ne može tri dana biti ok?
    Što da radim? A da ne govorim o izostancima s posla, što zbog nje, što zbog sebe...

  20. #120
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Ovo je deveti put od 15.09.

  21. #121
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    tako je bio moj stariji. druge godine je bilo bolje, sad je zdrav ko dren (znam da nije neka utjeha).

  22. #122
    ValaMala avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,310

    Početno

    mojca, bas mi je zao sto je i vas zakacilo isto. Kod Pikukice se stanje popravilo nakon sto sam je izvukla iz vrtica i odvela na more nekoliko dana. To je bilo u travnju i nakon toga kao da se sve resetiralo - od tada je bila bolesna 2x i to bez odlaska doktoru, neka leteca temperatura i/ili kasalj. Ja sam to pripisala moru i lijepom vremenu, suncu (vitaminu D) i tako to. No znam tocno kako ti je. Briga, frustracija..

    Sto se pretraga tice, mi smo napravili briseve nosa i grla (da budes ziher da nema neku bakteriju koja se nikako ne rjesava i uzrokuje te ponovne bolesti. Osim toga naravno kompletna krv sa zeljezom, da vidite ima li mozda anemiju, koja isto moze pospjesiti te stvari. I na kraju, otisli smo na otorinu u Vinogradsku, gdje su nam jasno i glasno rekli da je Pikulica "njihovo dijete" i da je vrlo vrlo vjerojatno za godinu, vise-manje ceka operacija mandula. Naime one su ogromne i vjerojatni razlog tih njenih stalnih obolijevanja.

    Evo toliko i da te virtualno zagrlim, jer znam tocno kako ti je. Zelis da je dijete s drugom djecom u vrticu i da funkcionirate normalno, zelis da moze biti vani, a ne da stalno doma odraduje ovu ili onu bolest.. Proci ce i to, draga... Radosti, zalosti, brige i veselja roditeljstva...

  23. #123
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Hvala draga.
    MD je ostao doma s njom, frendica koja nam uskače u ovakvim situacijama se ne javlja, ja sam na poslu. Kad sam obavijestila šeficu a ću morati otići jer je bolesna, počela je kolutati očima i rekla da ju trebam ispisati iz vrtića i naći nekog da ju čuva...

    Da, more je i meni bilo u mislima... planiram ju poslati starcima na koji dan...

    Idem popodne pedici i tražim uputnice za orl, željezo...

  24. #124
    ValaMala avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,310

    Početno

    Sretno, draga. Mislim da ti je more spas..

  25. #125
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,658

    Početno

    Mojca zao mi je a je tava situacija.zelim vam da brzo pronadjete rjesenje i sto prije se rjesite tih bolescura.

    sretno i drzite se!

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •