Stranica 11 od 41 PrviPrvi ... 91011121321 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 501 do 550 od 2037

Tema: Xanax,Prozac i sl.u trudnoci

  1. #501
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Cure, svima !

    Javim se još kasnije!

    Sad moram po zdravstvenu iskaznicu - zaboravila sam je na Hitnoj psihijatriji.

  2. #502
    Snovolovka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    267

    Početno

    Upravo sam se vratila iz šetnje i vani je pakleno!!! 33C a tek 1/5...uh! Prokuhala sam!
    Kako je u Hrvatskoj? Jel i kod vas žega?

  3. #503
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    Teice, užas..
    to je sve što ću reći
    Sram ih može biti tako se ponašati prema bolesniku...

    Drži nam se
    Šaljem ti veliki zagrljaj

  4. #504
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Majuška, hvala ti !

    Snovolovka, i kod nas je ovih dana (pre)toplo...

    Libicaa, kako si?

    Hajde, javi se!

  5. #505

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    183

    Početno

    Ek cure. Bas sam se vratila od psih. Uvela mi apaurin da pijem, kaze mozete i 5 dnevno jel ja pijem ove male od 2 mg. Sad cu ih piti svaki dan. A onda cemo vidjeti, sutra je 9tt, znaci jos 3 do 12 tt pa ce mi ako apaurin nece biti dovoljan uvesti terapiju.

  6. #506
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Libicaa, po tonu (što je naravno teško pravilno iščitati - fali ton, neverbalna

    komunikacija i sve što i inače fali u isključivo pisanoj komunikaciji) mi se čini da si

    bolje!!!

    Znači, sad ti je dozvoljeno do 10 mg Apaurina na dan, jel tako?

    Imaš još malo za proći do 12.tt, hvala Bogu!

    Cure, nisam vam još napisala: psihijatrica mi je kad sam sad zadnji put bila, na sam 1.maj.,

    rekla da razmislim o bolničkom liječenju !

    Preciznije, liječenje od ovisnosti o lijekovima iz skupine benzodiazepina.

    (Tu spadaju Normabel, Xanax/Helex/Misar i svi ostali anksiolitici, znate to i same...)

    Da sam bila šokirana i još uvijek jesam - malo je reći!

    Jel netko od vas nekad bio hospitaliziran na Psihijatrijskom odjelu?

    Ili ako znate nekog tko je bio, kakva su iskustva?

    Kako to izgleda?
    Posljednje uređivanje od Teica : 03.05.2013. at 21:30

  7. #507

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    183

    Početno

    Teica strah me i pomisliti da sam malo bolje... Tako da... Probat cemo sad ovako, jucer je bilo ok. A sto se tice bolnickog lijecenja, mozda ne bi bilo lose. To ti bude 2 tjedna otprilike. Mislim da je lakse kad imas oko sebe ljude koji su to prosli ili prolaze. Kolko ti pijes dnevno mg?

  8. #508
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    libicaa, vidim da znaš nešto o tome - da, o 2 tjedna se radi - tako je rekla doktorica.

    Mene je upravo slijedećeg najviše, da ne kažem nasamrt strah:

    jesu li ljudi sa sličnim problemima skupa smješteni?

    Ili su ljudi s različitim dijagnozama i problematikom izmiješani?

    Pila sam 4 mg Xanaxa i rekli su da na tome ne mogu ostati jer je to ovisnička doza.

    Sad sam na 2,5 mg a ostatak zamjenjuju tzv.psihostabilizatori (kod mene su to Katena i

    Lamotrigin).

  9. #509
    Snovolovka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    267

    Početno

    Teice draga...ja nemam iskustva s bolnicama pa ti po tom pitanju ne mogu pomoći, al nekako ipak mislim da ti je bolje to proći kod kuće. Ne znam...ja se užasavam bolnica

    Jeste li vi meteoropate? Evo ja od jučer, kako se vrijeme pokvarilo, pravo loše. Čim se naoblači i počne ona odvratna sparina, ja nisam ni za što. Proradi mi hernija, povraćam, uhvati me nervoza, jedva igdje izađem, a i kad izađem izdržim 15 min i hajmo kući. Milion negativnih misli u glavi, na korak do panike...fuj

  10. #510
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Snovolovka, uf, žao mi je da ti je tako gadno

    Ali, ti piješ lijekove, jel tako?

    Kako se onda takva stanja mogu događati, miša mu?

    Ideš na kontrole kod psihijatra i dalje?

    Što se tiče meteoropatije, smeta mi južina, puni Mjesec...

  11. #511
    Snovolovka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    267

    Početno

    Ma nije tako gadno, ali nije ni dobro. Ne idem već dugo u psihijatrice, a možda bih trebala. Nemam sad love da idem privatno, a već sam pisala da kad odem u DZ to je onda čekanje, gužva i 15-20min razgovora, što nije dovoljno ni za što.
    Pijem neku minimalnu dozu lijekova, ne bih pojačavala, a da ih izbacim ne smijem ni pomisliti.
    Ma preživjet ću nekako

  12. #512

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    183

    Početno

    Snovolovka ti si na terapiji? Sta pijes i u kojoj dozi? Meni je sparina koma, zato ne volim ni proljece ni ljeto... Jedva cekam da produ jos ta dva i pol tjedna pa da mi da terapiju ... Jedino ako nekim cudom ne prestane ovo samo od sebe... Koje mucenje, uf da mi je netko rekao rekla bi da nema sanse da ce mi biti ovako. Sutra pregled u bolnici, mrzim bolnicu fuj

  13. #513
    Snovolovka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    267

    Početno

    Pijem Seroxat 20mg i Prazepam 5mg već dugo (negdje od 7.mj prošle godine) i nisam prekidala ni u trudnoći.

    Teice, da nisi pogriješila u postu? Ne mogu vjerovati da je netko ovisnik o 4mg Xanaxa! Da nije 40mg?

    Ovaj Prazepam je isto anksiolitik i najmanja tableta je od 10mg, al ja je prepolovim i pijem samo to pola dnevno.

  14. #514

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    183

    Početno

    A jesi prije T bila skroz ok? Mislim ja sam uz lijekove bila super. Mislim da je Teica dobro napisala, jel moja mama pije npr. 0,25 mg xanaxa. A 4 mg je stvarno velika doza, nadam se da ces uspjeti smanjiti makar na pola ..

  15. #515
    Snovolovka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    267

    Početno

    Nisam bila skroz ok al sam bila na dobrom putu da budem. Išla sam redovno na psihoterapiju i radila na sebi, plus pila tablete.
    Sad samo pijem tablete i to ovu najmanju dozu...ne pomaže mi baš nešto posebno, al strah me je i pomisliti što bi bilo da i ovo prestanem.
    Sad sam izašla na kavu s mužem i trebali se naći s najboljim prijateljima u našem uobičajenom kafiću...mi tamo, kafić ne radi...sjeli u drugi kafić i nakon 5 min mene uhvatila anksioznost...na kraju smo završili kod nas kući...grrrrr

    Idući tjedan mi je kontrola i ako mi kaže da mogu na posao, ne znam živa kako ću...i prije trudnoće sam imala faze kad sam bježala s posla, a sad sam duplo gora Vjerovatno ću zamoliti svoju gin da mi produži bolovanje do daljnjeg.

  16. #516
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Libicaa, da, dobro sam napisala i dobro si skužila: 4 mg Xanaxa se smatra ovisničkom dozom

    I ja isto kao i ti: da mi je netko rekao da ću biti na lijekovima, rekla bih da nema šanse.

    Što sam sve prebrodila, Bože moj dragi, a ni jednu tabletu nisam popila!

    Kako je bilo i što je bilo jučer u bolnici?


    Snovolovka,
    zamoli ginekologicu da ti produži bolovanje - ne bi trebao biti problem!

    Naime, meni su zbog godina (imala sam 36 g.) odmah dali mirovanje u trudnoći.

    A što se tiče Xanaxa, to je zbilja mač s dvije oštrice: pomaže ali izaziva ovisnost.

    U uputstvima piše da se uzima 8 do 12 tjedana a ja ga uzimam 12 godina...

    A evo me sad, skoro 13 godina na lijekovima

  17. #517
    Snovolovka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    267

    Početno

    Teice...što si odlučila za bolnicu? Ideš il ne? U svakom slučaju se nadam da ti je bolje

    Libicaa...i mene zanima kako si i kako je prošao pregled u bolnici!

  18. #518
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Kontaktirala sam svog "starog" psihijatra (privatnog, kod kojeg sam išla par godina) i napisao mi je da ako dođem na 2,5 mg da ne trebam u bolnicu.

    Ne znam kako vama - meni su jutra najgora: strah i drhtanje, ne daj Bože nikome!!!

    Pitala sam ga postoji li mogućnost da mi vrate navečer Xanax SR (znači s

    produženim djelovanjem) jer onda nema tog straha i drhtanja ujutro.

    13.sam kod doktorice u bolnici u Dubravi pa ću je zamoliti da mi tako napiše (negdje

    će onda morati smanjiti tako da ukupno ne prijeđe 2,5 mg).

    Cure, oprostite što vas zamaram sa Xanaxom

    Ako vam je pun kufer i mene i Xanaxa, neću više.
    Posljednje uređivanje od Teica : 08.05.2013. at 14:57

  19. #519
    Snovolovka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    267

    Početno

    Ma ne zamaraš!!! Pa ovo i jeste tema o tome i ne bih te pitali da nas ne zanima.
    Ja ću isto pokušati izbaciti ovaj anksiolitik a ostaviti samo Seroxat. Vidjet ću da se idući tjedan naručim kod psihijatrice pa ću se konsultirati s njom. Mislim da ga i ja predugo pijem i da nema nekog efekta.

    Ja sam jučer skontala (po 100-ti put) da mi najčešće hernija izazove anksioznost. Popila sam kavu uvečer i teško mi je pala na želudac. Prvo sam osjetila jaku napetost u vratu, pa nervozu, pritisak u plućima i stomaku, teško sam disala...otišla sam povratiti i nakon 10-tak min me je sve pustilo.

    Ima li netko od vas hijatalnu herniju, gastritis, GERB, refluks il nešto slično?

  20. #520
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Gastritis.

    Jednom prilikom je toliko luđački boljelo da sam dijete molila da zove nezakonitog na posao

    i da kaže da mi nije dobro.

    Brzo je došao, zvao Hitnu - rekli: tipičan gastritis.

    Uzeti onaj jači Peptoran i ako ne popusti u roku 2 sata doći do njih.

    Popustilo je za malo više od 2 sata i onda sam još par dana pila Peptorane.

  21. #521
    Snovolovka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    267

    Početno

    O Bože, kako je teško biti trudan i anksiozan...svakakve mi grozne misli prolaze kroz glavu...ne smijem ih ni izreći naglas, ni zapisati...užas! Ja stvarno ne znam mogu li ovo i kako ću izdržati do kraja

    Da sam bar 5 godina mlađa ne bih ni pomislila da zatrudnim prije nego riješim ovo sranje s anksioznošću i panikom.
    Ovako, sa 40 mi je zadnji vlak i svi su navalili na mene i sad su svi presretni i raduju se, a ja umirem od straha

  22. #522
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Ma izdržat ćeš!

    Ali žao mi je što uopće moraš izdržavati.

    Vidi što će ti idući tjedan reći psihijatrica!

    Moja malenkost ne vidi logiku u tome da prekineš u potpunosti s anksiolitikom.

    Jer, tebi je i ovo premala doza - ovih 5 mg Prazepama koliko sada piješ, zar ne?
    Posljednje uređivanje od Teica : 08.05.2013. at 23:03

  23. #523
    Snovolovka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    267

    Početno

    Ma ne znam Teice...čitala sam nedavno o benzodiazepinima i piše da se ne bi trebali uzimati dugo, plus izazivaju ovisnost, a ako ne povećavaš dozu postaješ na neki način "imun", tako da ne vidim smisla više ga piti. Ne mislim ga pojačavati radi bebe..i ovako riskiram!

    Kako si ti? Kako ide skidanje? Ima li ikakvog pomaka na bolje?

  24. #524
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Ma naravno da ćeš izdržati !

    To što pišeš o benzodiazepinima je - to!

    Mač s 2 oštrice.

    Iliti dobra protupožarna mjera ali ne na dulji rok.

    Noćas nisam mogla zaspati a pijem 10 mg Sanvala za spavanje.

    Ti možeš spavati?

  25. #525
    Snovolovka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    267

    Početno

    Hvala Bogu, za sada još nemam problema sa spavanjem...vjerovatno kad pupa još naraste i kad me beba počne lupati, onda će postati veselo!
    Što se anksioznosti i nesanice tiče, tu nisam nikada imala problema...uvijek sam spavala ko top! Možda zato što sam se u snu osjećala sigurno...ne znam.
    Samo mi se jednom desilo da dva dana nisam spavala i to je bio živi užas (tako da te razumijem). To je bio onaj slučaj kad sam mjenjala tablete pa proživjela sve moguće i nemoguće nuspojave...uh! Ne volim se ni prisjećati!

  26. #526
    Snovolovka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    267

    Početno

    Heeej...ima li koga?
    Sutra idem na kontrolu kod gin i držite mi palčeve da sve bude ok. Već par dana me muči neki ružan predosjećaj da nešto nije kako treba i ovo je prvi put da me je strah pregleda


  27. #527

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Postovi
    478

    Početno

    Snovolovka zašto ne pokušaš sa čajem od Gospine trave? Već za 1-2 tj se vide rezultati, a redovnim uzimanjem 3-6 mj. moguće je izlječenje takvog poremećaja ili bi ga bar svela na podnošljivu razinu. Jedino što se taj čaj i tablete ne bi smjeli uzimati zajedno, ali i za to postoji način "skidanja". Najbolje se raspitaj u biljnoj ljekarni! I
    Javi kako je bilo na pregledu!
    Posljednje uređivanje od carmina burana : 11.05.2013. at 08:19

  28. #528

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    158

    Početno

    Bok svima.Samo da kazem da vas redovno sledim da pozdravim moju Teicu nadam se da je sve u redu stobom i terapiju.I Snovolovka moram da kazem da joj se divim za hrabrost oko trudnoca i ljekove,kod mene jos nema trudnoca jos pijem seroxat i heleks panicne napade i anksioznost su tu i neznam vise sta da radim.Kada cu ja postati majka sta ako uposte ne zatrudnim onda pa ako zatrudnim kako cu ja to bebe da nosim 9 mjeseci sa panicni napadi sta ako nesto mu naskodim.Pozdravljam vam svima.I nadam da me razumete sta vi pisem.(Teica znam da me razume

  29. #529
    Snovolovka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    267

    Početno

    Carmina...pregled prošao super, beba super, nismo još vidjeli spol jer dama nije htjela raširiti nogice ...ja sam danas prvi put baš sretna odkad sam zatrudnjela! Nadam se da će mi se ovo dobro raspoloženje i pozitiva zadržati!
    Što se Gospine trave tiče...predugo se ja "patim" s ovim i previše je uzelo maha da bi mi biljka pomogla (nażalost).
    Mislim čak da sam je nekad davno i probala. Ma izborit ću se ja s ovim 100%!!!

    Kostadinka...vjeruj mi, umirem od straha, al nekako guram...evo sad ću u 5. mjesec i čeka me još svašta, al moram izdržati. Sačekaj još par mjeseci s trudnoćom dok ja rodim, pa ćeš imati vijesti iz prve ruke, hehe

    Teice, Libicee i ostali...
    Posljednje uređivanje od Snovolovka : 11.05.2013. at 17:16

  30. #530

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    183

    Početno

    Ej cure. Ja bila na uzv, bebo raste, no 2 dana nakon ja opet malo prokrvarila. Tako da sam sva u panici, znate i same. Svasta mi prolazi kroz glavu. Imam novi pregled za 10ak dana ... Nadam se da ce bit sve ok. Jos imam osjecaj da dani stoje, danas 10+1.... Jbt nikad kraja... Pusaaa

  31. #531
    Snovolovka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    267

    Početno

    Libicaa...drago mi je da bebica raste Ne brini zbog malo krvarenja, samo se primiri ako možeš. Lezi par dana i što manje ustaj (wc i nazad). Ako slučajno jače prokrvariš odmah u dr...al ne brini unaprijed!
    Znam kako dani sporo prolaze...tako je i meni bilo, al evo dogurah do 18.tjedna I dalje su mi dani ko godina (naročito jer sam i dalje na bolovanju), i kad mi netko kaže - ma za čas će ti to proletjeti - najradije bih ga opalila po faci

    Teice...jesi živaaaaa?

  32. #532
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Cure, bok !

    Baš si mislim kako ne spadam na ovu temu jer nisam trudnica...

  33. #533
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno

    Ali si velika pomoć trudnicama....uglavnom svi skrivaju da piju lijekove u trudnoći....Nisam ni ja trudnica zato se tu ne javljam,a da otvorimo neku temu na zdravlje odraslih?

  34. #534
    Snovolovka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    267

    Početno

    Ali ste zato mame i prošle ste trudnoću, što s lijekovima, što bez njih, al svakako s anksioznošću i ostalim sranjima...zato nam trebate
    Posljednje uređivanje od Snovolovka : 14.05.2013. at 10:48

  35. #535
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    ellica, ili da možda proširimo naslov teme - ako moderatori dopuste - na Xanax,

    Prozac i sl.u trudnoći i kasnije u roditeljstvu?

    Ili nešto u tom smislu?

    Snovolovka, istina je ovo što pišeš - prošle smo to što jesmo i sada smo mame.

    Moja malenkost je, trenutno pred odlukom da odem na bolničko liječenje:

    odvikavanje od ovisnosti o benzodiazepinima.

    Strah me jako.

    Već su mi doktori i sestra rekli da to nije ugodan proces...

    Znam to i sama jer već imam neke simptome apstinencijske krize (budući da mi je

    prepolovljena doza Xanaxa): nesanica, bolovi u mišićima, grčenje čeljusti, pojačano

    drhtanje ruku i jaka nervoza.

    A moja curka treba "normalnu" mamu, naravno.

    Tužna sam i jako, jako me strah
    Posljednje uređivanje od Teica : 14.05.2013. at 17:20

  36. #536
    Snovolovka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    267

    Početno

    Pa draga Teice, koliko traje taj proces odvikavanja? Jel ti netko rekao? Već odavno si smanjila dozu...valjda je to trebalo popustiti do sada

  37. #537
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Draga Snovolovka, proces odvikavanja traje oko 2 tjedna (baš je libicaa bila prije napisala).

    Vidjet ću što ću i kako ću...

    Strah me jer ne znam što da očekujem - tipičan strah od nepoznatog, znam.

    A još nepoznati ljudi oko mene...

    Bratu sam jučer javila i on na to gleda skroz pozitivno.

    Veli da na to gledam kao na to da se rješavam nečeg lošeg i da idem na bolje.

    Što se tiče popuštanja, nije popustilo nego je sad izgleda počelo

    Moram iz toga van - moja curica treba mamu.

    Ona mi je najveća motivacija!

  38. #538
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno

    Da,bilo bi super proširiti temu
    Joj Teice ,ne znam ništa o bolničkom liječenju,ali ako će ti pomoći možda da probaš,barem si pod nadzorom.

  39. #539
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Teica,
    Isto sam se liječila od paničnog poremećaja, jedno 7 godina, cipralex,xanax,helex...ali i žešće fobije-od ljudi,zatvorenog prostora,otvorenog prostora, gužve,tramvaju,vlakovi..otišlo skoro u psihozu jer sam zabrijala samo na recimo tramvaj broj 2, autobuse svih vrsta, posebne vrste auta, odredila si točno mjesto za stajanje u vlakovima, ako sam zbog posla morala putovat to je bila muka isusova, em zbog putovanja, em zbog nepoznatih ljudi naguranih u 1 prostoriju,pa paranoja da svi kuže što mi je i tak...kad sam ostala u drugom stanju gin.je bio zabrinut jer je rekao da svi ti lijekovi prolaze kroz posteljicu i mogu ugroziti bebu...isto-apstinencija polako, skidanje doze polako, nespavanje,grčevi...ali ajde, paranoje nije bilo jer nikud nisam išla, a ako sam morala izbjegavala sam sve što me može dovesti u to stanje. Onda sam izgubila bebu (missed.a.) i sve se vratilo + gadna depresija...onda opet liječenje, otkrijem da imam hipotireozu pa to liječenje koje nije kompatibilno s antidepresivima,pa ovo pa ono...sad opet trudna, krvarim, hematomi neki ludi...mislim, katastrofa...pokušavam biti optimistična (ajd smirena makar) jer mi se tokom jednog krvarenja, kad sam završila na hitnoj, bebi toliko srce ubrzalo,da sam ju skoro izgubila-rekli mi da je to od mog uzbuđenja,da se smirim i dali mi normabel. odvikanje je bitch,al moraš si posložit u glavi nekak, i hrabrije u to uđi, nemoj se toliko bojati... ako trebaš u bolnicu-odi u bolnicu, bolje da to riješiš sad nego da te dodatno opere postporođajna i ostalo...neuroze su zeznute,šire se, ako se ne radi na njima odu i u psihoze-imam prijatelja koji je tak završio. a i treba te tvoj bebuljak, pa onda radiš to za nju/njega i ono-nema toga što nećeš izdržati-sigurna sam! SAMO HRABRO!! Ja sam uspjela ( nekak ofrlje, al je bolje nego prije i ne pijem tablete sad).

  40. #540

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    2,660

    Početno

    Citiraj Teica prvotno napisa Vidi poruku
    Draga Snovolovka, proces odvikavanja traje oko 2 tjedna (baš je libicaa bila prije napisala).

    Vidjet ću što ću i kako ću...

    Strah me jer ne znam što da očekujem - tipičan strah od nepoznatog, znam.

    A još nepoznati ljudi oko mene...

    Bratu sam jučer javila i on na to gleda skroz pozitivno.

    Veli da na to gledam kao na to da se rješavam nečeg lošeg i da idem na bolje.

    Što se tiče popuštanja, nije popustilo nego je sad izgleda počelo

    Moram iz toga van - moja curica treba mamu.

    Ona mi je najveća motivacija!


    draga moja i ja tebi more zagrljaja šaljem, nadam se da će sve proći puno lakše nego se čini sada te

    si hvala na pp-u
    baš me je razgalila!
    pokušala sam ti poslati pp
    ali ti je pun inbox, ajd isprazni!

  41. #541
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    nanimira, hvala ti što si se javila!

    Ajme, nemoj me, molim te, plašiti sa psihozom!

    Radije da me nema nego to...

    Nisam trudna - moja curka najesen kreće u školu.

    Svaka ti čast što si se uspjela riješiti tableta!!!

    Molim te, daj napiši, ako se sjećaš, po koliko si mg skidala Xanaxa/Helexa (isti je sastav tih lijekova) ?

    ellica, hvala ti što si napisala da sam u bolnici bar pod nadzorom!

    Puno mi to znači

    Što se tiče teme, nekako vjerujem da se moderatori ne ljute jer se nitko ne svađa ovdje

    a i držimo se teme što se lijekova tiče.

    Da zamolim moderatoricu/ce da prošire naslov teme?

    Blekonja, ti si jedna veeeelika dobrica - to sam ti već rekla, jel tako?

    Ispraznila sam inbox - piši!

  42. #542
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Wee, onda super Krivo sam skužila,ili sam pomiješala nadimke. Oprosti...Frend mi u psihozu otišao (ali blagu) jer se nije htio liječiti, bio je uvjeren da je OK. A skidanje s xanaxa i/ili helexa je išlo ovak: svaka dva tjedna sam smanjila dozu za 1/8 tablete, ( pila 3x25mg dnevno) tak je bilo najlakše...onda sam došla do kraja i nije bilo tak strašno kak sam mislila da bude..nesanica i blaga konfuzija,svega par grčeva i to je to. Pila sam još i cipralexe al oni nisu agresivni i nije mi bio problem se skinut s njih.
    Meni je recimo Helex djelovao skroz drugačije nego Xanax, od njih mi se vrtilo u glavi i imala sam neke napade znojenja pa hladnoće. Čudno... ali gle, ja radim takav posao da si mogu dozvolit da ako treba mjesec dana ne izlazim iz kuće dok se počnem normalno osjećati i tak. MUž radi samnom pa može preuzti velik dio posla, i tak..mislim, ja sam imala nekoliko okidača u životu za te neuroze + genetsku predispoziciju tak da sam eto, nekak uspjela sve to izdurati. Sad ništa ne pijem, i iako sam opet trudna i krvarim cijelo vrijeme pokušavam ostati smirena, popijem čaj od matičnjaka, i stvarno rijetko kad izlazim. A i moram mirovati. Kak mi se posložilo

  43. #543
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno

    Ja bih rado,ja nisam bila anksiozna u trudnoći,ali sam sad anksiozna mama sa paničnim strahom od druge trudnoće,zbog lijekova koje pijem...

  44. #544
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    nanimira, dobro Teica kaže - nemoj plašiti ljude s psihozom. neuroze (mada se više tako ne nazivaju) i psihoze su dvije apsolutno različite dijagnoze i neuroza NE vodi psihozi (mada pretpostavljam da možeš imati obje dijagnoze). ono što si ti gore opisala o stajanju na točno određenom mjestu, biranju tramvaja i slično nema veze sa psihozom - to je OKP (opsesivno-kompulzivni poremećaj).

  45. #545
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    frka, hvala ti

    To je tako kao što si napisala.

    nanimira, znam da nisi imala lošu namjeru !

  46. #546
    Snovolovka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    267

    Početno

    Ja se samo pitam gdje su ti "sretni hormoni" koji prorade u trudnoći???
    Čitala sam na puno mjesta kako trudnice tvrde da im u trudnoći nisu trebali ni AD ni anksiolitici, nego im je bilo super samo od hormona...pa šta je onda sa mnom Evo ja koja pijem tablete jedva izađem iz kuće...grrrrr
    A i ovo varljivo vrijeme mi baš ne ide pod ruku...sad sam "izdržala" na kavi 10 min i u šetnji 150m i hajmo kući.

    Teice...jesi odlučila što ćeš? Bolnica ili kuća?

  47. #547
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Snovolovka, nismo svi isti!

    Nemoj se zbog toga osjećati loše: kao, trudna sam i trebala bi biti super.

    Ja sam u trudnoći bila loše, prilično loše - zato je i otvorena ova tema...

    Moja malenkost je zadnjih dana postala toliko treskava, u strahu - izvan sebe,

    nažalost.

    Zvala danas psihijatricu da joj kažem kako sam jako loše - ne mogu se ni oprati! - na

    što je ona prvo rekla da idem negdje na hitni prijem; zatim sam joj rekla da je to

    najvjeroj.apstinencijska kriza jer sam sa 4-5 mg stavljena na 2,5 mg

    Ona me vrlo kratko poznaje tako da je to tek sada dobro čula.

    Rekla je da nema potrebe da se skidam tako brzo i da do ponedjeljka uzimam 3 mg.

    U ponedj.joj se trebam javiti u pola 9 ujutro da mi kaže kad mogu u bolnicu.
    Posljednje uređivanje od Teica : 17.05.2013. at 20:19

  48. #548
    Snovolovka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    267

    Početno

    Znači ipak bolnica? Hajde probaj...nadam se da ćeš nam se vratiti "kao nova"
    Valjda će tamo biti neta pa ćeš nas moći izvještavati kako ti je...mi ćemo ti svi držati fige

  49. #549
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    Teice, grlim
    Jako mi je žao što ti je ovako teško...

    Nemam sad vremena pisati ali vidim da ovdje ima i mama koje se boje odlučiti na drugu T zbog stanja i lijekova
    Uh, mogla bih vam romane pisati o tome
    Treba se naglavce baciti kad želja postane jaka

    Ja sam tek u 3. trudnoći bila potpuno smirena i sretna (paradoksalno, nakog spontanog)

    Jer eto, doživjela sam ono najgore čega sam se uvijek bojala i - vidjela da to mogu preživjeti i ostati normalna..
    i po prvi put osjetila se blaženom i najsretnijom na svijetu što nosim taj mali život u sebi jer sam znala kako je teško doći do toga i kako u času možeš izgubiti sve. Svaki dan te trudnoće sam bila blažena (osim na dane pregleda, kad bih umirala od nervoze).
    I kad je nesretno završila osjećala sam (uz tugu, ljutnju, očaj) i veliku zahvalnost za makar te tjedne blaženstva, snage, spokoja i sreće


    Žene, držite se koliko možete
    Znam kako vam je... ali doslovce, kao na onoj reklami!
    Doći će prekrasni dani, zaista. I ja sam u 1. trudnoći bila na najcrnijim mjestima i bilo je svega ali stvarno stvarno stvarno će to proći.
    Niste same, niste jedine

  50. #550
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    teica, drzi se, grlim!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •