Stranica 95 od 122 PrviPrvi ... 45859394959697105 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 4,701 do 4,750 od 6069

Tema: Kako poništiti glasački listić

  1. #4701
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Pa iskreno, netko moze biti iznimno produktivan u prodavanju magle. Sto mislis npr o drzavnom sektoru koji za vrijeme karantene nije radio nista a dobivao je placu? Po tom principu bi svi momentalno trebali dobiti otkaz. Ocito nisu esencijalni jer nisu morali raditi, a nisu ni produktivni ako im se za "rad" biljezi dolazak na radno mjesto

  2. #4702
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,657

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    Pa iskreno, netko moze biti iznimno produktivan u prodavanju magle. Sto mislis npr o drzavnom sektoru koji za vrijeme karantene nije radio nista a dobivao je placu? Po tom principu bi svi momentalno trebali dobiti otkaz. Ocito nisu esencijalni jer nisu morali raditi, a nisu ni produktivni ako im se za "rad" biljezi dolazak na radno mjesto
    Ovo je generaliziranje da državni sektor nije radio ništa. Protiv ovakvog generaliziranja se treba boriti. Dio ljudi možda, al reći ovako općenito u najmanju ruku vrlo nekorektno.

    Apsolutno mislim da ne zaslužuje plaću netko tko nije ništa radio za vrijeme karantene. Ja poznajem samo jednu takvu osobu, al ona ima specifičnu obiteljsku situaciju. Da su ljudi radili manje, to da, i ne samo u drž.upravi, u nekim profesijama je zbog izvanredne situacije došlo do smanjenja obujma posla.
    Svi drž.službenici koje ja poznajem su radili od kuće ili uz rad u uredu na smjene, a produktivnost se ne mora mjeriti nužno dolaskom na radno mjesto, barem danas postoje različiti načini.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 18.06.2020. at 10:35

  3. #4703
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,657

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo je generaliziranje da državni sektor nije radio ništa. Protiv ovakvog generaliziranja se treba boriti.
    Upravo zbog toga, smatram da trebamo smanjiti broj zaposlenih u upravi da nestanu ovakva generaliziranja i famozna riječ "uhljebi". Kad se samo sjetim koliko sam radila kao mazga, dan-noć, vikendima, a mediji pišu o uhljebima...

    Nego mene zanima jel ima neka stranka što bliža centru s ok programom? Ne da mi se pratit portale, pa ako je netko voljan napisat riječ-dvije, bila bih zahvalna.

  4. #4704
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Koliko ja znam, drzavni sektor je radio u smjenama po dva tjedna a neki uopce nisu radili. Ili zelis reci da svi zaposleni u drzavnom sektoru imaju laptope i VPNom se spajaju na server koji biljezi njihov rad? Produktivnost se ne biljezi satima rada, ili brojem beskorisnih sastanaka na kojima vecina sugovronika surfa nego ishodom tog rada. Koji je ishod rada ljudi koji su dva mjeseca bili doma? Treba li nama kao drzavi uopce taj ishod? Jesu li te sluzbe sada pod opterecenjem da stignu zaostatke dva mjeseca nerada ili im je isto?

  5. #4705
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Uopce nije tocno da lijevo zelena koalicija zagovara lijenu i neefikasnu javnu upravu. Takvu javnu upravu zagovaraju dvije velike stranke, od cega jedna jos malo vise, jer im ista cini bazen glasaca. To je nebuloza da se samo Matija Babic metodama moze i treba transformirati javnu upravu.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  6. #4706
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Upravo zbog toga, smatram da trebamo smanjiti broj zaposlenih u upravi da nestanu ovakva generaliziranja i famozna riječ "uhljebi". Kad se samo sjetim koliko sam radila kao mazga, dan-noć, vikendima, a mediji pišu o uhljebima...

    Nego mene zanima jel ima neka stranka što bliža centru s ok programom? Ne da mi se pratit portale, pa ako je netko voljan napisat riječ-dvije, bila bih zahvalna.
    Pojasni malo svoje stavove o ekonomiji, drustvenom uređenju, svjetonazoru i sl, pa cemo naci stranku za tebe. Tesko je ovako napamet.

  7. #4707
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko ja znam, drzavni sektor je radio u smjenama po dva tjedna a neki uopce nisu radili. Ili zelis reci da svi zaposleni u drzavnom sektoru imaju laptope i VPNom se spajaju na server koji biljezi njihov rad? Produktivnost se ne biljezi satima rada, ili brojem beskorisnih sastanaka na kojima vecina sugovronika surfa nego ishodom tog rada. Koji je ishod rada ljudi koji su dva mjeseca bili doma? Treba li nama kao drzavi uopce taj ishod? Jesu li te sluzbe sada pod opterecenjem da stignu zaostatke dva mjeseca nerada ili im je isto?
    Betty, ja sam u državnom sektoru i radila sam cijelo vrijeme. od doma. na svom laptopu, u koji sam još investirala svoja sredstva jer nije bio funkcionalan - inače mi ne treba.
    radila sam više od 8 sati dnevno, i danju, i noću, i vikendima. i tako cijeli moj odjel. povezivali smo se improviziranim sredstvima na sustav, a jedna je bila u uredu i slala dokumente kome što je trebalo za rad. užas i katastrofa. paralelno škola i vrtićarac. to mi je bilo najgore razdoblje u životu. ne ponovilo se. odahnula sam kad sam SMJELA doći u ured.
    Zato me stvarno bole ovakve generalizacije.

  8. #4708
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Pa mislim da situacija karantene stvarno nije neka tipična situacija. Rekla bih čak da je više privatni sektor bio taj koji nije radio (jer nije mogao), a ljudi su dobivali plaću ako je firma dobila mjere od države

  9. #4709
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    i da, sad smo pod velikim opterećenjem da sve što je rađeno online pospajamo, pobilježimo i arhviramo radi revizijskog traga.
    A učinak našeg rada je itekako mjerljiv.
    Pa ubijala sam se od posla upravo zato jer su mi na umu bili ljudi koji ovise o mom radu.

  10. #4710
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj jennifer_gentle prvotno napisa Vidi poruku
    Betty, ja sam u državnom sektoru i radila sam cijelo vrijeme. od doma. na svom laptopu, u koji sam još investirala svoja sredstva jer nije bio funkcionalan - inače mi ne treba.
    radila sam više od 8 sati dnevno, i danju, i noću, i vikendima. i tako cijeli moj odjel. povezivali smo se improviziranim sredstvima na sustav, a jedna je bila u uredu i slala dokumente kome što je trebalo za rad. užas i katastrofa. paralelno škola i vrtićarac. to mi je bilo najgore razdoblje u životu. ne ponovilo se. odahnula sam kad sam SMJELA doći u ured.
    Zato me stvarno bole ovakve generalizacije.
    Nije mi namjera bila generalizirati. Znam da unutar drzavnog sektora postoje dijelovi istoga koji su orjentirani na ishode, kao sto je npr tvoj posao. I znam da su ti dijelovi drzavnog i javnog sektora morali biti produktivni. Ali to i jeste moja poanta. Ako rad nema ishoda nego je sam sebi svrha, treba li nam uopce?

  11. #4711
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    Pa mislim da situacija karantene stvarno nije neka tipična situacija. Rekla bih čak da je više privatni sektor bio taj koji nije radio (jer nije mogao), a ljudi su dobivali plaću ako je firma dobila mjere od države
    Razlika između jednog i drugog je u tome sto su privatnicii koristili mjeru ocuvanja radnih mjesta, koja predstavlja intervenciju drzave u trziste rada kako bi se izbjegla katastrofa a zaposleni u drzavnom i javom sektoru su dobivali placu za rad. Neki su doista radili, neki bome nisu. Kad gledam tko je radio - radile su esencijalne sluzbe i oni koji imaju uvjetovane ishode rada, tj mjerljivu produktivnost. To je samo dio drzavnog i javnog sektora. Zasto je tako, zasto jedni moraju imati revizijski trag, broj obrađenih zahtjeva i sl. (da ne nabrajam sve specificnosti poslova) a za druge se ne osjeti da nisu radili, niti su preusmjereni u neke druge poslove (u Irskoj su primjerice preusmjerili drzavne i javne zaposlenike kojima se smanjio obujam posla u javno zdravstvo na nacin da su ih zaposlili na pracenju kontakata zarazenih, sto je kod nas radio preoptereceni HZJZ) - ne znam. Znam samo da mi govkri o intertnosti i upitnoj potrebi takvog sustava. Korona je zapravo dosla kao lakmus papir gdje se vidi koliko tko radi i koliko je taj rad nuzan.
    Posljednje uređivanje od betty blue : 18.06.2020. at 11:58

  12. #4712
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    29,004

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    Pratit ću, možda me uvjerite da glas za treću opciju nije bačen glas.
    I meni je ta ‘za mnom braćo tifusari’ retorika nezrela.
    Citiraj jennifer_gentle prvotno napisa Vidi poruku
    Da, da, tu je bila odlicna!
    Inace mi se ona svidja, artikulirana je, energicna.
    Osim kad se prebaci u taj anakroni marksizam19.stoljeca mod.

  13. #4713
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    29,004

    Početno

    Nestalo - slazem se za peovic i s betty za skoru i raspudic - beyond gadjenja, ne sluskinjina prica, nego isil su mi.njihove izjave

  14. #4714
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    29,004

    Početno

    I pade mi Vili s pijedestala . Mislim, cim je dosao sam nasla da je on kao i onaj pulmolog genijalac na r - silovanje jajne stanice u ivf-u spike i uvijek se cudim kako ljudi od nauke mog bit tako iracionalni, al sam mislila da su mu to mladalacki grijesi. U kontekstu toga, hvala, Vili, na Vasem odgovoru, znam s kim imam posla.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 18.06.2020. at 12:38

  15. #4715
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Hoće li uopće biti izbora? Ne pratim, shvatila sam da nije to za mene, ali nešto brijem da bi moglo izbora ne bit pod krinkom korone ukoliko vladajući procijene da ne stoje dobro.

  16. #4716
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    29,004

    Početno

    Nema sanse da ne bude, ne mogu sad napuhat koronu da nema ozbora, a ispuhat je istovremeno zbog turizma, toliko sizofreni nismo da bi to proslo.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 18.06.2020. at 13:54

  17. #4717
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Jesi sigurna?

  18. #4718
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    29,004

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Jesi sigurna?
    Nisam sigurna sigurna da ću doživjeti iduću sekundu kada stisnem "post". Ali mi je to na razini "hajli anlajkli".

  19. #4719
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,414

    Početno

    Ja sam sigurna da ce izbora biti. Realno gledano nece ove godine biti boljeg trenutka epidemioloski , a niti za HDZ.
    Migu probati odgoditi, ali to je vladajucima vrlo losa opcija. Niti ce korone nestati niti ce postati poularniji, a i para ce na jesen biti puni manje.
    Posljednje uređivanje od sirius : 18.06.2020. at 14:56

  20. #4720
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Nestalo - slazem se za peovic i s betty za skoru i raspudic - beyond gadjenja, ne sluskinjina prica, nego isil su mi.njihove izjave
    A Marija Selak? Ja nju doista ne razumijem, cemu pretvaranje, zasto odbija u svakom intervjuu odgovoriti na pitanje je li za zabranu pobacaja ili ne. Ne znam cemu se nada, jos kojem glasu emancipiranih zena? Ta baba sa svojim kolacima je mozda bila blizu Mosta nekad davno, ali je zauvjek otisla kad joj je muz progovorio.
    Od jedne filozofkinje sam ocekivala puno bolje sposobnosti debatiranja od "ne zelim sudjelovati u ovoj raspravi".
    Posljednje uređivanje od betty blue : 18.06.2020. at 17:54

  21. #4721
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    I ja razmišljam o “Možemo”, ali isto mi je njihov ekonomski program “trn u oku”.
    Nit je za liberale (mislim ne treba ni biti kad su ljevičari ), al nit je za proletere. Možeš se furati na zeleno lijeve principe ako si srednja klasa i više, i ako si bogata zapadna zemlja koja si to može priuštiti, no bojim se da je kod nas previše raje s premalim plaćama/penzijama kojima ovakav ekonomski program ništa ne znači.

    S druge strane, skoro svi s kojima se družim, a vjerojatno i ja, dat ćemo glas za Možemo. Ali svejedno mislim da će sve skupa dobiti samo jedan mandat na kraju. Ajde možda dva, ali više od toga neće .

  22. #4722
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    I lako za Selak. Ali što je s Kolindom? Ne mogu sebi doći, iznova i iznova čitam taj članak i gledam tu fotku, i mislim si wtf .

  23. #4723
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,575

    Početno

    Meni je zanimljivo komentiranje izjava predsjenika stranaka koje se knadidiraju na ovim izborima
    Kad osoba X javno predloži kršenje čl 3 Ustava RH (sloboda i ravnopravnost spolova) onda krene (sasvim opravdano) zgražanje
    Kad osoba Y javno predloži kršenje čl 3 Ustava RH (nepovredivost vlasništva) krene "ma neće se nju slušati", "to ne piše u programu" (kao da piše u programu osobe X) "bolje da ne priča javno puno" (valjda da birači ne saznaju previše za kog glasaju) itd...

  24. #4724
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,575

    Početno

    Inače na temu "progresivnog oporezivanja" - brdo ljudi su ionako već gurnili van države i u druge razne načine izbjegavanja ovih stopa poreza i pogotovo doprinosa (iako su se pokušali malo izvaditi onim paušalnim obrtima no i tu su se predomislili) a ako netko stvano krene s ovakvim prijedlozima dobit će s 3 klika miša prebačenu ušteđevinu na strane banke a s 5 klikova miša prebačeno sjedište tvrtke u inozemstvo pa će biti progesivnih 0kn u proračunu...

  25. #4725
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je zanimljivo komentiranje izjava predsjenika stranaka koje se knadidiraju na ovim izborima
    Kad osoba X javno predloži kršenje čl 3 Ustava RH (sloboda i ravnopravnost spolova) onda krene (sasvim opravdano) zgražanje
    Kad osoba Y javno predloži kršenje čl 3 Ustava RH (nepovredivost vlasništva) krene "ma neće se nju slušati", "to ne piše u programu" (kao da piše u programu osobe X) "bolje da ne priča javno puno" (valjda da birači ne saznaju previše za kog glasaju) itd...
    Ha, cuj, sve ovisi o tome shvaca li koalicija ili simpatizeri koalicije izjave te osobe kao sveto pismo ili kao naklapanja koja se nikad nece provesti. KP predstavlja RF koja je samo jedan (radikalni) dio koalicije.
    Da Most dođe na vlast i da nam Raspudic bude premijer, sigurna sam da bi se pobacaj zabranio na prvoj sjednici sabora i sve bismo dobile crvene plasteve. Da Mozemo dođe na vlast ne vjerujem da bi Peovicka bila premijerka niti da bi se fantazije radnicke fronte providile u djelo. Drugim rijecima, peovickinih budalastina se bojim, a Raspudecivih i Skorinih - da.

  26. #4726
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    I lako za Selak. Ali što je s Kolindom? Ne mogu sebi doći, iznova i iznova čitam taj članak i gledam tu fotku, i mislim si wtf .
    Tek sam sad vidjela!
    Padam u nesvjest!!! Mislim da bi me vise sokiralo jedino da se ispostavi da Skoro trans zena u ljubavnoj vezi sa trans Raspudicem!

  27. #4727
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    29,004

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    A Marija Selak? Ja nju doista ne razumijem, cemu pretvaranje, zasto odbija u svakom intervjuu odgovoriti na pitanje je li za zabranu pobacaja ili ne. Ne znam cemu se nada, jos kojem glasu emancipiranih zena? Ta baba sa svojim kolacima je mozda bila blizu Mosta nekad davno, ali je zauvjek otisla kad joj je muz progovorio.
    Od jedne filozofkinje sam ocekivala puno bolje sposobnosti debatiranja od "ne zelim sudjelovati u ovoj raspravi".
    Misliš na Raspudićku? Slušala sam je jednom nakon predstave vezano za zabranu pobačaja koja je išla u kinu Tuškanac. Koji ludi svijet - jedna starija žena s Katoličko-bogoslovnog je branila pravo na izbor, ona s FF-a je gorljivo branila pravo nerođenog djeteta - neće reći zabrana, mislim da su se ti aktivisti međusobno dogovorili da se riječ zabrana ne izgovara prije nego dođu na vlast. Ona je doslovno lik žene od Commandera iz Handmaid's Talea. One koja je nekoć' pomagala doći vlasti na vlast, a sad mora bit kuš. Užasavam je se, ranga Brune Esih mi je, možda još i gora. Nisam ja njih pratila, jer je meni njihovo sijelo na TV-u bilo negledljivo, ne mogu je vidit - ni nju, ni muža joj, ni Milanu Vuković Runjić, ni onoga medicinara starog što liči na Bana Josipa Jelačića, zaboravila mu ime, a sudjelovao je u raspravljačkim TV sijelima rado. Doslovno, ko nekoć' na Hloverku, moram mahnito prebacit program.

  28. #4728
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    I lako za Selak. Ali što je s Kolindom? Ne mogu sebi doći, iznova i iznova čitam taj članak i gledam tu fotku, i mislim si wtf [emoji38].
    koki se fura na kosor
    jadno i licemjerno

  29. #4729
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,575

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    Ha, cuj, sve ovisi o tome shvaca li koalicija ili simpatizeri koalicije izjave te osobe kao sveto pismo ili kao naklapanja koja se nikad nece provesti. KP predstavlja RF koja je samo jedan (radikalni) dio koalicije.
    Da Most dođe na vlast i da nam Raspudic bude premijer, sigurna sam da bi se pobacaj zabranio na prvoj sjednici sabora i sve bismo dobile crvene plasteve. Da Mozemo dođe na vlast ne vjerujem da bi Peovicka bila premijerka niti da bi se fantazije radnicke fronte providile u djelo. Drugim rijecima, peovickinih budalastina se bojim, a Raspudecivih i Skorinih - da.
    Pa gle, da Možemo dođe na vlast i da je Peovićka premjerka ja vjerujem da bi probala svoje fanatazije provesti u djelo isto kao Raspudić i Škoro. Svatko tko uđe u Sabor i formira vladajuću koaliciju ima utjecaja na politiku vlade. Osobno mislim da nit Most ni RF, čak i da se nađu u vladajućoj koaliciji, svoje radikalne ideje ne bi mogli provesti u djelo jer neće moći sami oformiti vladu, no ne pada mi na pamat podržavati ih da s tavkim stavovima uopće dođu u priliku da su blizu vlasti. O ekonomskom programu Možemo sam već napisala što mislim, puno neizvedivih "catchy" idejica i nekoliko provedivih opasnih namjera. No thanks.

    Bilo tko tko promiče ideje kršenja prava i Ustava nema moj glas, lijevo ili desno, ne diskriminiram. Ako normalniji dio Možemo ekipe žele glasove srednjeg sloja u malo većem broju (iliti nas "privilegiranih" kako me je Saša nazvala, drago mi je da ima tako visoko mišljenje i o meni i o sebi) onda nek se odmaknu od ovakvih tipa RF. A i napišu malo suvisliji program u tom dijelu o kojem ovise "sitnice" tipa koliko će mi država uzeti plaće, što će bit s drugim stupom, hoće li firme bježati iz države pa ću tražit drugi posao (a možda i drugu državu za život) itd...

  30. #4730
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Nikad ne bih rekla da je "sitnica" poput "koliko će mi država uzeti od plaće" beznačajna, ali također nije ni presudna. Evo ova trenutna vlada je porezno rasteretila osobni dohodak, porez na dobit nam je među nižima u svijetu, pa veliki igrači svejedno rade računovodstvene akrobacije kako bi prikrili dobit i platili što manje poreza. Tako da ne mislim da je porezna politika presudna u odluci hoće li firme doći ili otići. Porezna politika je samo dio povoljne ulagačke klime. Uostalom, Marić nam je svima povećao plaće poreznim rasterećenjem pa ne vidim da itko to navodi kao razlog glasanja za HDZ. Razlozi se uvijek svedu na svjetonazor ili na klijentelizam.

    Ignoriranje društvene odgovornosti u poreznim i ulagačkim politikama nije budućnost kojoj ja želim stremiti; mislim da su politike koje su okrenute isključivo podilaženju velikim koorporacijama, klijentelizmu ili čak pogodovanju odabranima i stvaranjem porezne oaze dugoročno kratkovidne i loše. Ljudi ne ostaju u zemlji zato što joj plaćaju manje poreza nego ostaju zato što za porez koji plate od države dobiju onoliko koliko im je potrebno te znaju da će i njihov susjed dobiti onoliko koliko mu je potrebno čime se stvara društvo jednakih prilika. Ljudi ostaju u zemlji kada mogu naći posao i za svoj rad su primjereno plaćeni. Ljudi ostaju u zemlji kada znaju da ih njihova zemlja neće ostaviti na rubu siromaštva, da će njihova djeca dobiti primjereno i kvalitetno obrazovanje, da neće starost provesti kopajući po smeću. Mislim da ljudi žele kvalitetan život, a akumulacija bogatstva nije jedini put ka toj sreći. Tom mitu o osobnom bogatstvu koje donosi sreću* su kumovala društvena raslojavanja koja se adresiraju jedino lijevo usmjerenim politikama. To meni moje socijalističko srce ( ) govori i to je ono u što duboko vjerujem.

    *Neki dan sam naletila na video Chrisa Hemswortha kako se glupira sa ženom i djecom. On šašavo pleše dok sa suprugom vrti konop preko kojeg preskače dijete. Prvi komentar je bio: I ja bih se tako glupirao da imam novaca kao on.
    Posljednje uređivanje od betty blue : 19.06.2020. at 14:19

  31. #4731
    Kanga avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,982

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    koki se fura na kosor
    jadno i licemjerno
    Ja se slažem s Duhačekom

  32. #4732
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,575

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    Nikad ne bih rekla da je "sitnica" poput "koliko će mi država uzeti od plaće" beznačajna, ali također nije ni presudna. Evo ova trenutna vlada je porezno rasteretila osobni dohodak, porez na dobit nam je među nižima u svijetu, pa veliki igrači svejedno rade računovodstvene akrobacije kako bi prikrili dobit i platili što manje poreza. Tako da ne mislim da je porezna politika presudna u odluci hoće li firme doći ili otići. Porezna politika je samo dio povoljne ulagačke klime. Uostalom, Marić nam je svima povećao plaće poreznim rasterećenjem pa ne vidim da itko to navodi kao razlog glasanja za HDZ. Razlozi se uvijek svedu na svjetonazor ili na klijentelizam.
    To da je Marić porezno rasteretio plaće pamtim i cijenim, kao što zlopamtim kad su pod hdz vladom ukinuli porezne olakšice na zdravstvene usluge, kamate za kredit za stan itd. No da se ne vraćam sad 10+ godina unazad, ukratko u programu Možemo eksplicitno piše da žele povećati porez na plaću - i ne pada mi na pamet pogađati koja je to točno granica gdje će odlučiti kome ne trebaju njegovi zarađeni novci. Tako da ne - neću sigurno glasati za takve prijedloge, jer kao što rekoh - uravnilovka u kojoj "režu" sve koji se usude stršati i biti uspješniji od drugih nije nešto što želim promovirati i poticati.

    Za porez na dobit je pogotovo samubojstvo iz zasjede usred ove krize planirati povećanje poreza na dobit, valjda da budu 100% sigurni da niti jedna nova investicija (ako će ih uopće biti, s obzirom na predstojeću krizu) ne dođe slučajno u ovu državu. Oslobađanje poreza na reinvestiranu dobit samo za neke "njihove" kategorije - umirem od znatiželje kako će PU dokazati da ja npr 10.000kn dobiti investirano u X a 20.000kn operativnog prihoda u Y. Ima li koji računovođa ili financijaš (ja nisam) da mi laiku objasni kako to provoditi i kontrolirati?

    Što se tiče socijalne države osobno smatram da ova država već sad grabi daleko više nego je normalno i nek se izvoli snać s onim što ima da počne racionalno koristiti a ne trošiti ko pijani miljarder.

    Također priznajem da me zanima onaj dio gdje se zamrzavaju hipoteke i krediti, oslobađa obaveze plaćanja računa itd - tko će te novce nadoknaditi tim gospodarskim subjektima? I kako će oni isplatiti plaće svojim radnicima? Ili je to novi institucionalni okvir totalne gospodarske neodgovornosti kao novog normalnog? Jel mogu onda i firme u problemima ne isplaćivati plaće, ne plaćati doprinose, poreze itd?

  33. #4733
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    sillyme, mislim da si me uvjerila...i na predsjedničkim izborima sam se načas dvoumila da li baciti glas i dati ga Peovićki jer mi se svidjela ta njena energija, borbenost i artikuliranost, ali to blago rečeno naivno poimanje ekonomije je presudilo.

  34. #4734
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,575

    Početno

    Ja nikog ne odgovaram ali kad se tvrdi da to što priča netko tko je predsjednik stranke koja je u koaliciji "nije bitno" jer oni su "samo radikalni dio te koalicije, neće se njih slušati" - temeljem čega te tvrdnje? Ta osoba je svaki dan u izbornom stožeru i zna kad tamo KP nešto kaže svi joj odgovore "ma nemoj sad tu s tim glupostima, znaš da smo dogovorili da se tvoje ideje ne slušaju?" Ili je KP licemjer koji jedno javno priča a drugo s koalicijskim partnerima?

    A kako je kao argument za to bio "izvrstan program" otišla sam ga pročitati - i zaključila da meni definitivno nije "izvrstan".

    Odoh ja naći neku stranku za koju bi možda i glasala... One koje imaju ok programe muku muče s kadroviranjem, a i PR im je godinama loš, tako da gajim sumnje u njihovu operativnu sposobnost za išta od programa provesti. Al mi se bar ne diže tlak kad čitam program, i to je nešto. Po svemu sudeć čovjek bi trebao uzeti svaku listu od potencijalne stranke za koju bi glasao i googlati svaku osobu na listi da vidi u što se stvarno upušta. Još jedan argument za smanjenje broja izbornih jedinica, prevelika domaća zadaća

  35. #4735
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Sillyme, pa i sada postoje racunovostveni rashodi koji su oslobođeni poreza na dobit, oduvjek su postojali. Taj argument ti je potpuno nevaljan.
    Sto se tice progresivnog oporezivanja, pises o njemu kao da se radi o radiklano lijevoj ideji, komunistickom haracu koji kaznjava uspjesne, a progresivne porezne stope se koriste i kod poreza na dohodak i kod poreza na dobit vec sada. Ako platforma ima ideju kako te stope uciniti pravednijima, ja sam spremna takav prijedlog saslusati. Prog.porezne stope nisu nista novo, u primjeni su vec jako dugo. U ostalom, u programu ne pise povecanje poreza nego progresivnije oporezivanje kojim bi se porezno rasteretila mikro i mala poduzeca. A progresivnije oporetivanje bi sluzilo kao podloga smanjenju PDVa, tj poreza od kojeg drzava ubire najvise prihihoda.

    Ono sto meni uporno isplivava od tvoje argumentacije jeste da ne zelis sudjelovati u pravednijoj raspodjeli bogatstva. Sto je sasvim ok, to je tvoje pravo. Evo imamo paragon meritokracije i kapitalizma, Ameriku, kao primjer kako izgledaju zemlje u kojima se uspjesni nagrađuju. Pa cak i ropstvo nije bilo toliko svjetonazorski obojano nego se radilo o uspjesnom ekonomskom sustavu. To je ono sto dobijes kada drzavu promatras iskljucivo kao ekonomski sustav. Vladavinu uspjesnih, a "nevidljiva ruka" na koju se svi pozivaju moze i pomaziti i zaklati.

  36. #4736
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    sillyme, mislim da si me uvjerila...i na predsjedničkim izborima sam se načas dvoumila da li baciti glas i dati ga Peovićki jer mi se svidjela ta njena energija, borbenost i artikuliranost, ali to blago rečeno naivno poimanje ekonomije je presudilo.
    Ja u svojoj izbornoj jedinici imam cast dati svoj glas Tomislavu Tomasevicu, koji je dio cetvorke (4 osobe!) koje su Zagrebu srusile GUP. Kojima se Plankovic ruga dok prosvjeduju na Markovom trgu ("on je imao virualnu sjednicu s euopskim predstavicima jucer a oni tu na suncu hahahaha, bas su simapticni" ).
    Neopisivo je dobar osjecaj imati priliku dati svoj glas osobi za koju znas da ce svoj posao obavljati kako treba, da je spreman opstruirati na legitimne nacine (koji ne ukljucuju iznosenje iz sabornice) donosenje zakona koji su stetni ili koji sluze samo da pogoduju nekomu.
    Ako je vama sigurnije dati glas nekoj mlakoj anemicnoj poltroni, kako bi osigurali da se babaroge od lijevih ideja (za koje se vec desetljecima provodi sustavna medijska kampanja izjednacavanja s komunizmom, sto nam je također poklon iz Amerike) ne bi provele u djelo, samo dajte.
    Posljednje uređivanje od betty blue : 20.06.2020. at 11:46

  37. #4737
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,575

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    Sillyme, pa i sada postoje racunovostveni rashodi koji su oslobođeni poreza na dobit, oduvjek su postojali. Taj argument ti je potpuno nevaljan.
    Sto se tice progresivnog oporezivanja, pises o njemu kao da se radi o radiklano lijevoj ideji, komunistickom haracu koji kaznjava uspjesne, a progresivne porezne stope se koriste i kod poreza na dohodak i kod poreza na dobit vec sada. Ako platforma ima ideju kako te stope uciniti pravednijima, ja sam spremna takav prijedlog saslusati. Prog.porezne stope nisu nista novo, u primjeni su vec jako dugo. U ostalom, u programu ne pise povecanje poreza nego progresivnije oporezivanje kojim bi se porezno rasteretila mikro i mala poduzeca. A progresivnije oporetivanje bi sluzilo kao podloga smanjenju PDVa, tj poreza od kojeg drzava ubire najvise prihihoda.

    Ono sto meni uporno isplivava od tvoje argumentacije jeste da ne zelis sudjelovati u pravednijoj raspodjeli bogatstva. Sto je sasvim ok, to je tvoje pravo. Evo imamo paragon meritokracije i kapitalizma, Ameriku, kao primjer kako izgledaju zemlje u kojima se uspjesni nagrađuju. Pa cak i ropstvo nije bilo toliko svjetonazorski obojano nego se radilo o uspjesnom ekonomskom sustavu. To je ono sto dobijes kada drzavu promatras iskljucivo kao ekonomski sustav. Vladavinu uspjesnih, a "nevidljiva ruka" na koju se svi pozivaju moze i pomaziti i zaklati.
    Platforma ih ima u planu povećati. Citat:
    Predlažemo stoga više stopa poreza na dohodak (sada imamo samo dvije – od 24% i 36%)
    Ako je tebi povećanje poreza "pravdenije" ok, meni je to uvijek uzimanje onima koji su zaradili da bi se dalo nekome tko je državi mio.

    i

    Poreznu stopu dohotka od kapitala na prihode od dividendi ili udjela potrebno je minimalno izjednačiti sa stopama poreza na dohodak od nesamostalnog rada.
    - drugim riječima - povećati. Sad su koliko 12 i 18% ? Znači minimalno 24% i 36%? Tj "samo" duplo.

    Inače učio mi nedavno sin da je nula pomnožena s bilo kojim brojem jednaka nuli

    Što se tiče oporezivanja "bogatstva" tiče predlažem svakako i upoznavanje s ovim prijedlogom:
    Predlažemo i uvođenje poreza na nasljedstvo veće vrijednosti,
    - pošto naravno ne piše što je tim osobama "veća vrijednost" i kako će je procjenjivati (a ako je netko bio na ostavinskoj i možda vidio kako se procjenjuje vrijednost imovine temeljem koje se naplati taj postupka) - mogli bi se malo neugodno iznenaditi... Predlaže se naravno i porez na imovinu - prosječni građanin od imovine obično ima stan/kuću, auto i možda neku viksu.

    Također efekt snižavanja stope PDV kao "kompenzacije" za povećanje ostalih poreza se već jako dobro vidio kakav je na prosječne cijene roba i usluga - nikakav. Pream tome - uzet će nam više novaca a cijene će ostati iste. Nekako u mojoj matematici to znači da ćemo svi kolektivno imati manje.

    Uglanovm već sam rekla što mislim - 145 milijardi kn državnog proračuna koji svi mi punimo - a oni hoće još. NE hvala.

  38. #4738
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    A Marija Selak? Ja nju doista ne razumijem, cemu pretvaranje, zasto odbija u svakom intervjuu odgovoriti na pitanje je li za zabranu pobacaja ili ne. Ne znam cemu se nada, jos kojem glasu emancipiranih zena? Ta baba sa svojim kolacima je mozda bila blizu Mosta nekad davno, ali je zauvjek otisla kad joj je muz progovorio.
    Od jedne filozofkinje sam ocekivala puno bolje sposobnosti debatiranja od "ne zelim sudjelovati u ovoj raspravi".
    Ja bih, da sam na njihovom mjestu, takodjer odbila odgovoriti. Zasto? Zato sto je to trenutno u Hrvatskoj jalova rasprava koja sluzi iskljucivo za diskreditiranje i stigmatizaciju politickog protivnika. Ustavni sud je jasno rekao svoje i za iduce 4 godine se zabrana pobacaja sigurno nece dogoditi. I evo sto se dogadja - Marija Selak Raspudic se, u biti, jasno izjasnila da je PROTIV zabrane pobacaja (pogledati emisiju kod Stankovica od prije par godina), ali mediji su vec iskreirali javno mnijenje i predstavili je kao nekoga tko je protiv pobacaja.

    Druga stvar - zar je tako tesko prihvatiti da netko ne moze imati stav o pobacaju crno-bijel? Pa ni znanstvenici se ne mogu sloziti oko toga, nekome je dijete vec ona prvotna "nakupina stanica", tj.vec i sam potencijal zivota dozivljavaju kao osjetljivost koju treba zastiti i pomoci da dozivi taj potencijal, netko zagovara pobacaj i u devetom mjesecu trudnoce. (Da preduhitrim potencijalno gadjanje rajcicama, smatram da silovana zena ima iskljucivo pravo odluke, kako god okrenes. Ali isto tako, gade mi se abići iz sporta, kako god okrenes. Ono, rodila sam dvoje, abortirat cu ih troje).

    Mi naprosto nismo drustvo koje moze na jednoj civiliziranoj razini razgovarati o tim temama. Mediji namecu taj diskurs, ponavljaju pitanje o pobacajima silovanih zena, masa se hvata za bacenu udicu i tako mnoge druge bitnije stvari prolaze ispod radara. Rijedak primjerak kulturne konverzacije su mi bile nedavno gorespomenuta Selakica i Ivana Kekin. Ivana mi je sjajna, iako ne dijelimo mozda isti svjetonazor i politicke poglede na svijet, ali i to je ok dok zena dopusta normalnu komunikaciju sa politickim oponentima (Mile mi je bitno manje simpatican ).

    Kad vec govorimo o zenskim pravima, dajte ukinite obvezu da zena podveze jajnike tek nakon odredjene dobi uz blagoslov muza. Dok pricamo o pobacaju, u toj stvari se ponasamo kao da je zena tula koja ne moze samostalno i racionalno donijeti odluku o vlastitom tijelu i potomstvu.

    Da rezimiram, dok god je ovakvo stanje stvari, ja bih ili odbila odgovoriti na pitanje ili bih dogovorila sa zenskim novinarkama da me pitaju sto mislim o vazektomiji i cirkumizaciji.

  39. #4739
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Vise stopa poreza na dohodak ne znaci vecu stopu poreza na dohodak.
    Porez na dobit nam je, kako sam vec napomenula među nizima u svijetu. Cak i ta niska stopa poreza na dobit nas nije ucinila novom Irskom. Kako to objasnjavas?
    Dapace, ako pogledamo Irsku, njena stopa poreza na dobit iznosi 12,5% za trading income a cak 25% na non-trading income. Moj zakljucak je da visina stope poreza na dobit nije presudan faktor u privlacenju inozemnog kapitala. Tomu u prilog govori i presjek poreza na dobit (pa cak i dohodak) gdje ne postoji korelacija visine poreza na dobit (ili dohodak) i prosperiteta neke drzave (npr Nizozemska 25%, Grcka 28%, Malta 35%, Bugarska 10%). Ne vidim da je Bugarska postala ekonomska velesila sa svojih 10%.

  40. #4740
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj *mamica* prvotno napisa Vidi poruku
    Ja bih, da sam na njihovom mjestu, takodjer odbila odgovoriti. Zasto? Zato sto je to trenutno u Hrvatskoj jalova rasprava koja sluzi iskljucivo za diskreditiranje i stigmatizaciju politickog protivnika. Ustavni sud je jasno rekao svoje i za iduce 4 godine se zabrana pobacaja sigurno nece dogoditi. I evo sto se dogadja - Marija Selak Raspudic se, u biti, jasno izjasnila da je PROTIV zabrane pobacaja (pogledati emisiju kod Stankovica od prije par godina), ali mediji su vec iskreirali javno mnijenje i predstavili je kao nekoga tko je protiv pobacaja.

    Druga stvar - zar je tako tesko prihvatiti da netko ne moze imati stav o pobacaju crno-bijel? Pa ni znanstvenici se ne mogu sloziti oko toga, nekome je dijete vec ona prvotna "nakupina stanica", tj.vec i sam potencijal zivota dozivljavaju kao osjetljivost koju treba zastiti i pomoci da dozivi taj potencijal, netko zagovara pobacaj i u devetom mjesecu trudnoce. (Da preduhitrim potencijalno gadjanje rajcicama, smatram da silovana zena ima iskljucivo pravo odluke, kako god okrenes. Ali isto tako, gade mi se abići iz sporta, kako god okrenes. Ono, rodila sam dvoje, abortirat cu ih troje).

    Mi naprosto nismo drustvo koje moze na jednoj civiliziranoj razini razgovarati o tim temama. Mediji namecu taj diskurs, ponavljaju pitanje o pobacajima silovanih zena, masa se hvata za bacenu udicu i tako mnoge druge bitnije stvari prolaze ispod radara. Rijedak primjerak kulturne konverzacije su mi bile nedavno gorespomenuta Selakica i Ivana Kekin. Ivana mi je sjajna, iako ne dijelimo mozda isti svjetonazor i politicke poglede na svijet, ali i to je ok dok zena dopusta normalnu komunikaciju sa politickim oponentima (Mile mi je bitno manje simpatican ).

    Kad vec govorimo o zenskim pravima, dajte ukinite obvezu da zena podveze jajnike tek nakon odredjene dobi uz blagoslov muza. Dok pricamo o pobacaju, u toj stvari se ponasamo kao da je zena tula koja ne moze samostalno i racionalno donijeti odluku o vlastitom tijelu i potomstvu.

    Da rezimiram, dok god je ovakvo stanje stvari, ja bih ili odbila odgovoriti na pitanje ili bih dogovorila sa zenskim novinarkama da me pitaju sto mislim o vazektomiji i cirkumizaciji.
    Pogledala sam i ja Selakicu kod Stankovica, i da, doista je tamo bila autenticna i lijepo rekla da nije za zabranu iako misli da zivot pocinje zacecem.
    Pitanje je zasto sada odbija ponovno izgovoriti taj stav? Zasto moramo gledati sat vremena Nedjeljom u 2 da bismo saznali njen stav? Je li to zato sto se taj stav kosi sa stavom stranke ciji je kandidat? Ili je to zato sto je postala bliskija stavovima svoh supruga? Mislim da su to legitimna pitanja.
    A zasto je rasprava o pravu na pobacaj vazna - pa zato sto pravo na pobacaj ne mora nuzno biti ukinuto kako bi se onemogucilo. Cinjenica je da postoje bolnice gdje ne mozes napraviti abortus jer su svi u prizivu savjesti. Malo vrijedi tada cinjenica da je abortus legalan.
    A abortus je konacnici samo last resort, kojeg bi trebala prevenirati i edukacija (koju Most ne zeli) i kontracepcija (koju crkva ne zeli). I da se svi ti embriji postanu djeca koju roditelji ne zele, mogu ih dati na posvajanje ili udomljenje koje je ograniceno na tocno određenu skupinu ljudi.

  41. #4741
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Uvodjenje vise stopa poreza na dohodak- znaci imati vise mogucih stopa, a ne samo povecati ove dvije. Jer prema trenutnim stopama osoba koja ima placu 8000 kn ima poreznu stopu 24%, a osoba koja ima 80000 kn 36%. Dakle potrebno je uvesti VIŠE STOPA, a ne više stope.
    Inace mene gdja Selak jako podsjeca na gdju Markic sa svojom izbjegavajucom retorikom. I ponavljanjem da je za zivot, za djecu, za obitelj. Sto su sve od alt right desnice kidnapirani pojmovi- i sugeriraju da valjda ljevicari ne mare za obitelji i djecu. Kad se netko kiti takvim pojmovima slicno kao kad se kiti onima o ljubavi prema domovini, obicno zapravo umata iskljucivost, uskogrudnost i oduzimanje prava manjinama.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  42. #4742
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    Pitanje je zasto sada odbija ponovno izgovoriti taj stav? Zasto moramo gledati sat vremena Nedjeljom u 2 da bismo saznali njen stav? Je li to zato sto se taj stav kosi sa stavom stranke ciji je kandidat? Ili je to zato sto je postala bliskija stavovima svoh supruga? Mislim da su to legitimna pitanja.
    Jesu. Ali to su te politicke igrice koje se, ocito, moraju igrati u ova predizborna vremena. Daleko je Marija od Markicke, a i Nino nije tako rigidan kao sto ga predstavljaju. Samo je zalosno sto se dvoje intelektualaca pristaju tako predstavljati i ne mogu jasno i autenticno zastupati svoje prave stavove. Ja bih se usudila i reci da onaj tko ne pristane na igranje sa medijima, javnim mnijenjem, birackim tijelom, nema previse sanse za uspjeh. Zasto stalno pricam o tim manipulacijama - imala sam nedavno iskustvo koji mi je otkrilo sto sve stoji iza naseg tzv. slobodnog novinarstva. Skoro nitko od nasih medija nije slobodan, skoro svi manipuliraju i kreiraju lazne medijske slike. Ili ces uci u to kolo ili te skoro nitko nece dozivjeti.

  43. #4743

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Da ne odgovaram svima pojedinacno, samo cu napisati da se jezim i strah me osoba koje lijepe drugima etikete kao sto su "fasist", "katoliban", "primitivac" "zaostao" i slicno, samo zato sto netko ima drugacije razmisljanje. Ono: nisi to rekao ali ja znam sta si htio reci i mars dalje.
    Pa tako je Nino razveden, i bivsa i sadasnja supruga imaju respektabilne karijere ali JA ZNAM da je on zadrti katolik i desnicar koji zene zeli pretvoriti u kucanice i ropkinje.
    Nino nikada nije rekao da je za zabranu pobacaja ali JA ZNAM da on zeli zabraniti pobacaj i prisiliti silovane zene da rode.
    Nino je postavio spomenik Bruce Lee-u u Mostaru zeleci tim aktivistickim cinom dati svoj doprinos ujedinjenju Mostara ali JA ZNAM da je on fasist (a nikako nisu fasisti oni koji mu pisu da se vrati nazad u svoju rodnu zemlju).
    Itd., da ne nabrajam dalje.
    Sve to lijepo zapakirano u celofan i masnicu tolerancije, ljubavi, prihvacanja razlicith misljenja - ali sve dok mislis jednako kao i ja.

  44. #4744
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Ja sam pogledala te emisije gdje je Raspudic izjavio to sto je izjavio. Nije bio navucen na nikakav tanki led, pa da su se njegove izjave izvlacile iz konteksta, nego je otvoreno zastupao stav da je za zabranu abortusa. Na sugestiju novinarke kako bi takav zakon bio protuustavan, on je rekao da se ustavni sud moze i ukinuti. Sto je zatrasujuca pomisao.

  45. #4745
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Da, raspudic je u vrijeme kada je podigao spomenik Bruce Leeu bio ljevicar, pisao za Feral itd (cega se danas ne sijeca), sta ga je okrenulo u desnu stranu, ne znam, mogu samo nagađati.

  46. #4746

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    On uopce nije rekao da je za zabranu pobacaja, niti u jednom trenutku. I moze li mi netko konkretno napisati koji je njegov stav prije 15 godina bio lijevi a sada je desni ? Ali znaci, bas konkretno napisati, jer ja nisam vidjela niti jedan njegov istup koji je drugaciji u odnosu na prije.

  47. #4747
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    Ljudi, jedina dobra stvar oko ove cijele apsurdne rasprave je to sto se škoro napokon raskrinkao. ja osobno ne mogu vjerovati kakve izjave citam, pa i da je od škore, previše je.
    Ne bih zeljela nikoga vrijedjati, ali stvarno ne mogu zamisliti ikog civiliziranog da nakon onog “dobit ce po prstima” glasa za njega. Pro-life, pro-choice, ok, to su standardne rasprave, ali OVO...

  48. #4748

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Jos jedno razmisljanje dok netko konkretno ne iznese koji je to stav Nino promijenio u odnosu na prije. Opet cu se vratiti na cinjenicu kako je zastrasujuce olako etiketiranje osoba najgorim mogucim epitetima samo zato sto imaju drugacije misljenje o necemu. Ja sam desnicarka po vokaciji ali s uzitkom sam slusala npr.Radu Boric u Nedjeljom u 2 i ne smatram tu zenu nikakvom udbasicom, komunjarom i slicno, nego smatram da se od nje moze mnogo toga pametnog cuti i da zena zaista zivi i radi u dobroj vjeri. Rado cu saslusati svakoga, cuti argumente i raspravljati argumentima. Ne moramo se na kraju oko svega sloziti, ali mozemo se uvazavati i respektirati. Olako etiketiranje (a koje je cesto zasnovano i na medijskim manipulacijama i krojenjem javnog mijenja) me uzasava. Da, Nino nikada nije rekao da je za zabranu pobacaja. Iznio je svoj stav da je za zivot i da o tome treba ozbiljno promisljati i razgovarati. Imamo li u javnosti neogranicenih umova koji ga nece odmah etiketirati kao zenomrsca iz Sluskinjine price nego ce razumjeti da se dijete NE MOZE iskljuciti iz te jednadzbe i da covjek polazi od prava tog nerodjenog djeteta da dobije sansu za zivot ? Imamo li dovoljno neogranicenih umova u politici da razmisljaju na nacin da nije onaj koji je pro choice djecomrzac, nego naprosto polazi od prava zene da raspolaze svojim tijelom kako zeli ? Mogu li se naci dvije osobe koje ce normalno sjesti, razgovarati, iznijeti svoje argumente, pa kako demokratska vecina odluci ? I na kraju, nejasno mi je kako svima nije ocito kako mediji potpiruju vatru na ideoloskim pitanjima, umjesto da se fokus (ili bar jednaka raspodjela paznje) stavi na obrazovanje, zdravstvo, gospodarstvo, korupciju, ekologiju, itd ?

  49. #4749

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj jennifer_gentle prvotno napisa Vidi poruku
    Ljudi, jedina dobra stvar oko ove cijele apsurdne rasprave je to sto se škoro napokon raskrinkao. ja osobno ne mogu vjerovati kakve izjave citam, pa i da je od škore, previše je.
    Ne bih zeljela nikoga vrijedjati, ali stvarno ne mogu zamisliti ikog civiliziranog da nakon onog “dobit ce po prstima” glasa za njega. Pro-life, pro-choice, ok, to su standardne rasprave, ali OVO...
    Da, i meni je ta izjava uzasna. Dno dna.

  50. #4750
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Pa evo rehab, ja povlacim sto sam rekla, mozda njegov nedostatak interesa za konzervativne vrijednosti poput obitelji i svetosti heteroseksualnog braka u vrijeme dok je pisao za Feral (kojeg spominjem samo zato sto on ne propusta priliku pljuvati po Feralu i feralovcima u svakom nastupu) ili davao intervjue u kojima govori kako biti hercegovac ne iskljucuje urbano i ljevicu i seksualnu liberalnost ili mahao sa Chomskijevom knjigao kao Trump danas biblijom - mozda sve to zapravo ne znaci da je bio ljevicar. Dapace, danas sam sigurna da ne znaci.
    U svakom slucaju, to ne mijenja cinjenicu da za dva tjedna imamo priliku glasovati za njega i njegove vrijednosti kakve su ovog mjeseca.
    U Pressingu N1 je izjavio da je za zabranu pobacaja, izjavio je da ustavni sud treba ukinuti (ili mooozda da se moze ukinuti, ako cemo cjepidlaciti) tj izjavio potpuno nepovjerenje u tu instituciju, rekao je da se moze ukinuti i institut puckog pravobranitelja koji djeluje po agendi. Rekao da je homoseksualni parovi svojim zahtjevima za udomljenjem promicu liberalne agende isticuci svoje seksualne orjentacije. Rekao je da zakonom o partnerskim zajednicama izigrana volja naroda koji ne samo da ne zeli da se takva zajednica naziva brakom nego ocito ne zeli da takva zajednica uopce postoji.

    Nemam transkript intervjua, ali radi se o Pressingu N1, gdje je gostovao sa Sabinom Glasovac a tema su bila ljudska prava. Koga zanima nek pogleda kako gdin Raspudic vidi stanje ljudskih prava u Hrvatskoj.
    Posljednje uređivanje od betty blue : 20.06.2020. at 15:26

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •