Stranica 3 od 6 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 289

Tema: Ponašanje učitelja i djece na školskom izletu

  1. #101
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,656

    Početno

    da, to su htjela djeca. Čudno je što je ravnateljica htjela isto sjediti s tom istom djecom na istim mjestima pa ih je četiri morala preseliti. Ono, djeci su bitne jedne stvari, odraslima valjda druge

  2. #102
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,656

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    Ma daj, stvarno sad ides u neke krajnosti. Da kazem sto mislim, jasnije: ravnateljica ima pravo sjesti gdje zeli. Kako si samo iskonstruirala pricu, ko neki trac casopis.

    točno. a kada je trebala reći i pokazati gdje ona želi sjediiti? Pri samom polasku busa ili možda prilikom raspoređivanja po sjedalima

  3. #103

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    Ma daj, stvarno sad ides u neke krajnosti. Da kazem sto mislim, jasnije: ravnateljica ima pravo sjesti gdje zeli. Kako si samo iskonstruirala pricu, ko neki trac casopis.
    Ne, nema ako je običan putnik. Ako je zaposlena na tom izletu onda nema pravo povesti vlastito dijete.

    A ako ti opravdavaš silu u svrhu postizanja autoriteta i stvaranja "poštovanja" ne bih ti voljela biti podređeni na poslu. Još manje tvoje dijete. Sklekovi na šakama?? Bi li ih radila da ti ih "naredi" tvoj šef?? Tvoj muž? Retorička su, ne moraš se ni truditi odgovoriti.

  4. #104
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Kako uopće mislite da direktor nečega već ima pravo sjesti gdje želi? Direktor sjeda na za njega predviđeno mjesto, valjda, ne ide okolo i diže zaposlenike jer mu se eto baš tu sjedi.

  5. #105
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    mislim da je ravnateljica trebala misliti na svoje male učenice
    a pogotovo nije u redu postupiti tako 5 minuta prije polaska
    Posljednje uređivanje od aleksandra70vanja : 26.11.2015. at 11:18

  6. #106
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    po meni ravnateljuca ima pravo sjesti gdje zeli, da, na bilo koje drugo slobodno.mjesto. osim ako su djeca bila upozorena gdje da ne sjedaju. u tom slucaju da su sjela na to mjesto bi bilo sasvim opravdano ih maknuti. ovako je samo nastao cirkus bezveze.

  7. #107
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Pa ne znam, moj direktor nema unaprijed predviđeno mjesto u svakoj sali ili sobi u kojoj imamo sastanke, nego je normalno da mu se netko ustane, da mu se donese stolica i da sjedne na neko centralno ili čelno mjesto, gdje god bili, a ne u kut.

    To je ono na što mislim kad kažem da postoji hijerarhija, i nastavnici i ravnateljica jesu hijerarhijski iznad djece u školi, već po godinama ako ne drugačije, i potpuno je normalna situacija da recimo nastavnik procijeni da treba sjesti u zadnji dio autobusa pa pomakne neko dijete na drugo mjesto. To da bi se to unaprijed trebalo znati, se slažem, i generalno bi se trebalo znati tko će gdje sjesti, a ne da se to događa situacija tko prvi njegova djevojka, jer SVA djeca idu na izlet, i platila su ga na kraju krajeva, i meni se recimo kao roditelju slabašnog i neudruženog djeteta vrlo često ne svidi ono što vidim kad mi dijete ide na izlet.

    Još da dodam, ja definitivno ne podržavam postupak ove ravnateljice, još manje sad kad smo saznali o kakvom se tipu izleta radi, i ova moja promišljanja o hijerarhiji više idu na konto onoga što se krenulo pisati o tome da bi nastavnici trebali sjesti gdje ima mjesta.

  8. #108
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    ne kužim.. pa i pokušale su se izboriti za ono što im je u njihovim godinama važno: sjediti zajedno s prijateljicama na podužem putovanju - da, onako kako su zamislile.
    a tebi to, zasigurno, nije tako važno kao njima.
    pa pokušale su i nisu uspjele.
    mislim da ovdje mima ima point. u stvari, slažem se s njom. malo škrto piše :D pa se čini da opravdava postupak ravnateljice, al ne opravdava.
    a, kao što kaže tang, djeca će imati zajedničkog neprijatelja i pravu malu dramu za razglabati tijekom izleta. zamisli što nam se desilo, zamisli, pa malo suza...

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    I šta ću sada ? - napravila sam štetu djeci. ne trebam reći da imam i osmaša - sada zbog mame neće moći u školu u koju želi ? O tome se radi - od toga mi je još uvijek muka. Evo, ne smiješ reći što te smeta? Nikada u životu nisam niti ću ići žicati ocjenu za dijeto (to mui je ispod svakog nivoa) ali da ne mogu reći što me smeta jer ću se zbog toga zamjeriti ravnateljici .
    ne brini za to. ja sam imala radi jedne dosta ozbiljnije situacije krajem prošle godine teški fajt sa cijelom školom, pogotovo ravnateljicom i učiteljicom od m. iste su mi misli prolazile kroz glavu. al ništa se nije desilo u smislu posljedica po djecu. kad malo zamisliš - to bi bilo stvarno dno dna. svetiti se na djeci. to je rijetko tko spreman na takav način reagirati.

  9. #109
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    pa mene bas zanima kakve vi to situacije dozivljavate da se fajtate s ravnateljicom i cijelom skolom.

    u nasoj skoli dosla neka obavijest za rodielje o nekoj casi mlijeka. mene to razljuti. jer si mogu mislit o kakvom se mlijeku radi i tko ce profitirat od toga. al ne kazem nista, jer znam da cu samo dobit odgovor da je tako ministarstvo odlucilo bla bla truc truc

  10. #110
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    Pa da, i trebaju shvatiti da takve stvari im ne bi trebale biti vazne.
    dođe mi da se popnem na pozornicu iako nemam sluha

  11. #111
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    i da ja ne moram pristati ako necu da mi dijete pije mlijeko...mah. ko da je u tom poanta

  12. #112
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    zasto djeci ne bi trebale bit te stvari vazne? ako je to dobrovoljni izlet onda imaju potpuno pravo na to. meni je u stvari nejasno da skola organizira izlet na koji ne ide vecina djece. cemu to?

  13. #113

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Još da dodam, ja definitivno ne podržavam postupak ove ravnateljice, još manje sad kad smo saznali o kakvom se tipu izleta radi, i ova moja promišljanja o hijerarhiji više idu na konto onoga što se krenulo pisati o tome da bi nastavnici trebali sjesti gdje ima mjesta.
    Jovo nanovo - ne treba NASTAVNICI da sednu tamo gde ima mesta. Ovo nema veze sa nastavnicima.
    Nego treba znati unapred, da li je ravnatelj na izletu u funkciji ravnatelja koji radi svoj posao, ili je ravnatelj samo NN privatno lice koje je platilo ili nije put, a putuje sa maloletnom ćerkom?

    Ako je u pitanju prvo, onda treba da sedne tamo gde proceni da treba. I da podigne JEDNO dete, ako je već došlo do neke zabune (a uz malo dobre volje, ne bi smelo da dođe). Ali onda njegova (njena) ćerka treba da sedne tamo gde ima mesta, kao i ostali putnici.

    Ako je u pitanju drugo, onda ravnatelj nema baš nikakva hijerarhijska prava. Može ljubazno da priupita da li bi se neko menjao. I to je to.

  14. #114
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Kako uopće mislite da direktor nečega već ima pravo sjesti gdje želi? Direktor sjeda na za njega predviđeno mjesto, valjda, ne ide okolo i diže zaposlenike jer mu se eto baš tu sjedi.
    Pa naravno da ne dize, sami cemo mu se dici iz postovanja. Isto tako, on ce iz postovanja odbiti moju stolicu ( jer sam zensko). Neke drustvene norme su u pitanju. Ravnateljca ima pravo na izletu razmjestiti djecu. Djetetu treba objasniti da to nije nista posebno nepravedno.

  15. #115
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Načelno se mogu složiti.
    Međutim, s obzirom da je ravnateljica došla s kćeri na izlet, rekla bih da se to uklapa u društvenu normu "ovo je moja prćija", koja je doista široko prihvaćena na ovom prostorima.
    Posljednje uređivanje od vertex : 26.11.2015. at 12:02

  16. #116
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,656

    Početno

    mislim da su cure napiasle point - nisam sto posto sigurna, ali mislim da ona na izletu nije u funkciji ravnateljice, a možda čak niti pratiteljice, jer da je, ne bi povela dijete.
    Da, postoji nešto štto se zove pristojno ponašanje, a to je po mom mišljenju ovdje izostalo kod ravnateljice. Ako nije rezervirala unaprijed mjesto, a htjela je to mjesto, odmah je mogla premjestiti djecu ili reći nekome da to napravi. Ovako je izgledalo baš kao pokazivanje moći, minutu pred put. Čak su i kasnili jer su čekali jednu učiteljicu, tak da mislim da je bilo više nastavnika. Stavila sam na fejs istu temu, pa sam doboila komentar da ima i djece koja su išla gratis - ali mislim da u ovom slučaju to nije točno. To je samo kada ide cijeli razred. ovo je više neki "fakultativni" izlet. i to prilično skup - 930 kn dva dana

    Kod takvih mješovitih izleta, pravilo je da iz svakog razreda mora ići razrednik. A to bi isto bilo previše jer je ovdje u igri 9 razreda. Koliko točno djece iz kojeg razloga je išlo, ne znam.

  17. #117
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,656

    Početno

    Uz to, fakat ne kužim. Da ja idem u Salzburg imala bih vodič u rukama i cijelim putem proučavala što ću vidjeti a ne bi mi bilo bitno gdje sjedim. Da sam đak od 12 godina, najvažnije bi mi bilo s kim sjedim u busu i s kojom frendicom ću biti u sobi.

  18. #118
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    naravno
    ali mene je jednom tako netko na povratku s izleta izmjestio s mjesta gdje sam sjedila s prijateljicom u prednji dio busa, među neke dečke
    šta da ti kažem, ne sjećam se ni tko me premjestio ni zašto, nego samo da sam se do kraja puta zaljubila

    naravno da je ekipa važna, ali ponekad je baš dobro da ti nešto omete tu ekipu, pa da lakše upoznaš i druge ljude, te klike imaju i manu da su prezatvorene

  19. #119
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,656

    Početno

    ovaj forum zlata vrijedi - na kraju će ispasti da je to najbolji događaj izleta

  20. #120
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    To je stvarno sasvim moguće!

  21. #121

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Uz to, fakat ne kužim. Da ja idem u Salzburg imala bih vodič u rukama i cijelim putem proučavala što ću vidjeti a ne bi mi bilo bitno gdje sjedim. Da sam đak od 12 godina, najvažnije bi mi bilo s kim sjedim u busu i s kojom frendicom ću biti u sobi.
    baš tako!

  22. #122

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    To da bi se to unaprijed trebalo znati, se slažem, i generalno bi se trebalo znati tko će gdje sjesti, a ne da se to događa situacija tko prvi njegova djevojka, jer SVA djeca idu na izlet, i platila su ga na kraju krajeva, i meni se recimo kao roditelju slabašnog i neudruženog djeteta vrlo često ne svidi ono što vidim kad mi dijete ide na izlet.
    U praksi je ovo skoro nemoguće izvesti, pogotovo kada je izlet takav da se kombinuje po nekoliko dece iz više razreda i generacija u isti autobus.

    Često se do poslednjeg trenutka ne zna ko je bolestan, ko zdrav, ko će ići, ko ipak neće, ( i od učenika i od nastavnika), teško je proceniti i kakva će biti disciplina na izletu sa tako mešovitom grupom, i kome treba izaći u susret iz nekakvih zdravstvenih razloga, a na kraju krajeva, i želje su jako različite, deca nekad žele suprotno od roditelja, nečije "najgore" mesto je drugome najbolje itd., itd...

    Za takve kombinacije učenika ja ne mogu da se setim nekog zadovoljavajuće pravičnog metoda za unapred pripremljen raspored sedenja, a da nije sistem "ko prvi..."
    Tada ne poznaju ni svi nastavnici sve đake podjednako dobro, pa im nije baš ni lako da prepoznaju da li su deca deo nekakve "moćne klike" ili su se sabila u grupu baš zato što ne poznaju dovoljno ostalu decu.

    Ali, slažem se da deci može to razdvajanje da donese neku neočekivanu korist .

  23. #123
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Ja ga se evo mogu sjetiti ove sekunde, podijele se brojevi sjedala, može i na slučajan način.

    Inače, sve što sam napisala ovdje sam napisala načelno, ja zaista ne mogu znati je li ravnateljica išla na taj put kao pratnja, ravnatelj ili kao privatna osoba, a zapravo nemam nikakvog razloga pomisliti da je putovala privatno na školskom izletu.
    Na kraju, ispada da ovo i nije bio tipični školski izlet, nego nekakvo sindikalno putovanje (šala).

    No, najvažniji dio priče koji sam htjela reći je da se zaista ništa strašno nije dogodilo, i da se ne valja toliko ljutiti, a čini mi se da se i
    Nanoibeba ne ljuti više.

  24. #124

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Ja ga se evo mogu sjetiti ove sekunde, podijele se brojevi sjedala, može i na slučajan način.
    No, najvažniji dio priče koji sam htjela reći je da se zaista ništa strašno nije dogodilo, i da se ne valja toliko ljutiti, a čini mi se da se i
    Nanoibeba ne ljuti više.
    Ma, da, i onda ti se pojave mame onih koji uvek povraćaju i moraju sedeti napred, pa ti iskrsnu oni koji nikad do sada nisu povraćali, ali sad povraćaju, pa oni koji divljaju pa isto moraju biti poslati napred, itd., itd, da ne govorim o željama i aspiracijama nastavnika.... I tako...

  25. #125
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,656

    Početno

    ma odljutila sam se. Više mi je žao i nekako sam razočarana.

    Jer sve to se moglo isto tako napraviti a da ispadne nekako normalno. Ok , nisu se napravile rezervacije za nastavnike, ali onda su ih odmah trebali razmjestiti. Ovak je ispalo kao teotrija zavjere ili pokazivanje moći.

    Ha, ha kao sindikalni izlet - ma ne , to je nešto tipa muzička omladina u naše doba - obilaze mjesta vezana uz glazbu - tako se išlo u Beč, pa u Veneciju, pa sada Salzburg.

    Istina je da su ti izleti baš onak skupi. jednodnevnu Veneciju smo platili prek 600 kn, ovo je prek 900.

    A mene je podsjetilo na projekt učenja plivanja u mojoj OŠ, davno, davno. Nismo išli učiti plivati u Daničićevu, neg lijepo u Lipice. U onaj, i sada vrlo skupi hotel. I onda su naši učitelji (tada drugovi i drugarice) svakodnevno odlazili u shopping u Trst

  26. #126
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    To se sve može unaprijed odrediti, jednostavno se napravi raspored sjedenja, u kojem se svašta može uvažiti, i tko želi sa kim sjediti, ili baš obratno, tko ne želi s kim sjediti, i tko povraća, i koga učiteljica želi imati na oku, i gdje će sjediti pratnja. Nije to sad baš neka umjetnost, napraviti jedan takav popis.

  27. #127
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,642

    Početno

    Meni je najbolje Charlie napisala da postoje takvi ljudi al ne treba im dozvolit da ti pokvare dan.
    U tom smislu nešto bih djetetu napisala.

    Nano, baš me zanimaju dojmovi tvoje curice o Salzburgu, please malo mi javi jer mi planiramo obiteljski izlet 4 dana iza Božića upravo u Salzburg, grad mi je prekrasan prema slikama a ne da mi se otvarat novu temu. Zanima me što tvojoj curi najviše svidjelo.

  28. #128
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,656

    Početno

    točno, to su ionako radili i za raspored po sobama, pa su mogli i po busu

  29. #129
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,656

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je najbolje Charlie napisala da postoje takvi ljudi al ne treba im dozvolit da ti pokvare dan.
    U tom smislu nešto bih djetetu napisala.

    Nano, baš me zanimaju dojmovi tvoje curice o Salzburgu, please malo mi javi jer mi planiramo obiteljski izlet 4 dana iza Božića upravo u Salzburg, grad mi je prekrasan prema slikama a ne da mi se otvarat novu temu. Zanima me što tvojoj curi najviše svidjelo.

    Bila sam ja u Salzburgu prije mjesec dana, a i prije dosta godina. mali je i slatki gradić. Oni idu i u nekakav rudnik soli i keltski grad - tamo nisam bila. Mi smo ga imali spojenog s dvorcima Bavarske

  30. #130

    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Lokacija
    ispod Sljemena
    Postovi
    113

    Početno

    a ja mislim da je možda ravnateljičino mladunče zatražilo mamu da mu ispuni želju kada je vidjelo kako se djevojčice za stolom u autobusu lijepo zabavljaju!
    "Mama, e ja bi baš ovdje sjedio/la".
    "Mama će sve riješiti!"
    I onda je ravnateljica rekla da stol mora biti slobodan

  31. #131
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,986

    Početno

    Ravnateljica sigurno ima ulogu pratitelja, a ne izletnika, a i nevjerojatno mi je što vjerujete kako nastavnici idu opušteno, radosno na izlet koji uključuje spavanje??? Sigurno se tuku za mjesto u busu, dok organiziraju doma obitelji s djecom da bi se, eto, malo u grču proveli, možda čistili rigotinu po busu i možda vodili alkoholizirane na hitnu u 2 ujutro. Gdje je Maria71 da pojasni kako to na izletu osmaša može izgledati?

    Zašto putuje baš ravnateljica? Možda zato jer nije u nastavi, a drugi bi putujući nastavnici morali odrađivati svoje satove ili bi ih kolege morali mijenjati PORED svoje nastave.

    Što se tiče kćeri, vjerojatno se nije skupilo dovoljno učenika pa je ravnateljica, naglašavam, UPLATILA i svojoj kćeri izlet. Zar zbilja vjerujete da bi drugi nastavnici bez ikakvog njurganja mirno prihvatili da ravnateljičina kći putuje besplatno, dok neki siromašni učenik-možda baš muzičar nikad neće dospjeti u Mozartovu kuću?

    Možemo, naravno, raspravljati SMIJU li nastavnici uopće uplaćivati izlete i za svoju obitelj, a možemo i pitati bi li izlet možda bio skuplji ako je manje prijavljenih.

    Postupak ravnateljice nije primjeren i ne odobravam ga. Da sam razrednik, itekako bih se zauzela za 8 svojih učenika. Kao roditelj sigurno ne bih uletjela u bus i sasula joj to u lice jer ako je Nanoibeba već znala za plan djevojčica (u kojem ne vidim baš ništa loše), onda je s roditeljima drugih cura trebala kod busa PRIJE ulaska odmah pristupiti razrednici i/ili ravnateljici i reći: Cure se jako raduju izletu, same su iz tog razreda, nije im ugodno sjediti među osmašima, mogu li se njih 8 smjestiti kod ova 2 stola, to bi im puno značilo, planiraju već dugo tako sjesti itd.

    Razumijem razočarenje u ime djeteta, ali drami zbilja nema mjesta.

  32. #132
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,986

    Početno

    Netko je na 1.str.smatrao gotovo bezočnim da sami nastavnici putuju na teret đaka. Na čiji bi teret trebali putovati i brinuti o 40 učenika?

  33. #133
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Glupo je i jadno dizati djecu zbog vlastitog ćeifa ako je to bio razlog.

    Ali od početka čitam temu i pitam se - čemu drama? Nisu uspjele sjesti gdje su željele, neš ti. Život nije fer. Malo će gunđati i to je to. NI prvi ni zadnji put u životu.

    Još mi je manje nejasna drama roditelja. Ravnateljica je digla djecu, ok, možda je kokoš, ali biti u drami zbog toga...ne znam. Ja bih svojoj djecu objasnila da se stvari ponekad odvijaju onako kako nismo planirali, da ljudi različito reagiraju, da postupak ravnateljice nije bio ok, ali da to nije razlog da im se pokvari izlet, ni putovanje. (Ravnateljici bih isto rekla da to nije u redu, kad bih bila u prilici.)

    Razmišljam, koliko puta nismo uspjeli sjesti gdje smo htjeli i s kim smo htjeli i sigurno nismo roditeljima slali sms-ove, a još su manje naši roditelji zbog toga bili u drami, razočarani i nesretni što je to nama, možda, pokvarilo dan. Ne mogu to ni zamisliti, lol.

    Meni je najveća nepravda to što si ovakav izlet nisu mogla priuštiti sva djeca. Zamislite njihovu dramu. I njihovih staraca.

  34. #134
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    uh, ostre ste

    meni je iskreno taj izlet cisto preseravanje, to nije u okviru nikakvog redovnog programa, al je u vrijeme redovne nastave sto je cisti apsurd. vjerujem da niko ne ide na takav izlet po sluzbenoj duznosti niti ga se moze natjerati

  35. #135

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Ravnateljica sigurno ima ulogu pratitelja, a ne izletnika, a i nevjerojatno mi je što vjerujete kako nastavnici idu opušteno, radosno na izlet koji uključuje spavanje??? Sigurno se tuku za mjesto u busu, dok organiziraju doma obitelji s djecom da bi se, eto, malo u grču proveli, možda čistili rigotinu po busu i možda vodili alkoholizirane na hitnu u 2 ujutro. Gdje je Maria71 da pojasni kako to na izletu osmaša može izgledati?

    Zašto putuje baš ravnateljica? Možda zato jer nije u nastavi, a drugi bi putujući nastavnici morali odrađivati svoje satove ili bi ih kolege morali mijenjati PORED svoje nastave.

    Što se tiče kćeri, vjerojatno se nije skupilo dovoljno učenika pa je ravnateljica, naglašavam, UPLATILA i svojoj kćeri izlet. Zar zbilja vjerujete da bi drugi nastavnici bez ikakvog njurganja mirno prihvatili da ravnateljičina kći putuje besplatno, dok neki siromašni učenik-možda baš muzičar nikad neće dospjeti u Mozartovu kuću?

    Možemo, naravno, raspravljati SMIJU li nastavnici uopće uplaćivati izlete i za svoju obitelj, a možemo i pitati bi li izlet možda bio skuplji ako je manje prijavljenih.

    Meni ne treba pojašnjenje kako izgledaju izleti i šta nastavnici rade na njima, MM ih je odradio sasvim dovoljno u životu.
    Ako su u Hrvatskoj pravila takva da ravnatelj UVEK ide po službenoj dužnosti, a nikad kao privatno lice, u redu, na to nemam šta da dodam, osim, lepo je videti da su pravila takva i da se poštuju.
    Ja sam pisala iz perspektive naše države.
    A čemu drama?
    Pa, stvarno, nije uopšte važno ako neko sebi uzme privilegije i službenog lica i izletnika.
    Život je takav.
    Ali to nije važno.
    Važno je naglasiti da je ravnateljica sigurno jedna neverovatno poštena osoba koja sve igra po pravilima.
    Osim kad ne igra.

  36. #136
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,656

    Početno

    Izlet je čisto preseravanje i zato i jesu jedva popunili bus. Starije dijete nije išlo jer smo zadnji izlet u Veneciju (jednodnevni) platili preko 600 kn.
    U autobusu je bilo razrednika djece koja su bila - bilo ih je minimalno 3.

    A čoksa, ono bitno je zašto dramim je samo ponašanje. Žena je vidjela da djeca sjede, sjedili su peko pola sata porazmještali stvari. Znači, mogla je odmah djelovati razmjestiti djecu. I to nije izlet koje je predviđen kao svakogodišnji školski izlet već fakultativan, kak je netko napisao sindikalni.

    mene smeta to što gdjegod okreneš jači tlači slabijeg, jer meni je to to. Naravno da učitelji i ravnatelji sjede gdje želi, gdje im je najjednostavnije paziti na djecu, najsigurni i ako to već ide. Ali to je trebala napraviti na pristojan i civiliziran način - ja ne bih radila kao učiteljica, ne bih niti vodila djecu na izlete. Ali zato to niti ne radim.

    Djece iz 8 razreda skoro uopće nije bilo - možda zbog loših iskustava otprije ili nebulozno skupog izleta

  37. #137
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,181

    Početno

    Citiraj Zuska prvotno napisa Vidi poruku
    Glupo je i jadno dizati djecu zbog vlastitog ćeifa ako je to bio razlog.

    Ali od početka čitam temu i pitam se - čemu drama? Nisu uspjele sjesti gdje su željele, neš ti. Život nije fer. Malo će gunđati i to je to. NI prvi ni zadnji put u životu.

    Još mi je manje nejasna drama roditelja. Ravnateljica je digla djecu, ok, možda je kokoš, ali biti u drami zbog toga...ne znam. Ja bih svojoj djecu objasnila da se stvari ponekad odvijaju onako kako nismo planirali, da ljudi različito reagiraju, da postupak ravnateljice nije bio ok, ali da to nije razlog da im se pokvari izlet, ni putovanje. (Ravnateljici bih isto rekla da to nije u redu, kad bih bila u prilici.)

    Razmišljam, koliko puta nismo uspjeli sjesti gdje smo htjeli i s kim smo htjeli i sigurno nismo roditeljima slali sms-ove, a još su manje naši roditelji zbog toga bili u drami, razočarani i nesretni što je to nama, možda, pokvarilo dan. Ne mogu to ni zamisliti, lol.

    Meni je najveća nepravda to što si ovakav izlet nisu mogla priuštiti sva djeca. Zamislite njihovu dramu. I njihovih staraca.
    Od riječi do riječi potpisujem.

    Samo bih još nadodala, općenito, da mi se čini suvišnim toliko silno zalaganje i ulaganje i uživljenost u svaki moment dječjeg života.
    Nekako treba presložiti prioritete, naučiti oko čega se vrijedi gristi i za što boriti. I tako naučiti i dijete, kao što je netko rekao, da bira bitke.
    Neki put staviti stvari u perspektivu, pa i odmahnuti rukom.
    Tipa "ok, desilo se, znam da ti nije drago, ali nije kraj svijeta".

    Kraj svijeta je onom roditelju koji takav izlet ne može priuštiti svom djetetu, a htio bi.
    Znam to.

  38. #138

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj Zuska prvotno napisa Vidi poruku
    Ali od početka čitam temu i pitam se - čemu drama? Nisu uspjele sjesti gdje su željele, neš ti. Život nije fer. Malo će gunđati i to je to. NI prvi ni zadnji put u životu.
    Meni je najveća nepravda to što si ovakav izlet nisu mogla priuštiti sva djeca. Zamislite njihovu dramu. I njihovih staraca.
    Pa, evo, sama si sebi odgovorila. Život nije fer.

    Jači te je podigao sa sedišta jer mu se može-čemu drama? Život nije fer. To će ionako da traje 6 sati.

    Nisi imao para za izlet-hej, pa život nije fer, čemu drama? Izlet ionako traje samo 2 dana.

    Okreni, obrni, čemu dramiti za taj beznačajni vremenski period?

  39. #139
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Citiraj Svimbalo prvotno napisa Vidi poruku
    Od riječi do riječi potpisujem.

    Samo bih još nadodala, općenito, da mi se čini suvišnim toliko silno zalaganje i ulaganje i uživljenost u svaki moment dječjeg života.
    Nekako treba presložiti prioritete, naučiti oko čega se vrijedi gristi i za što boriti. I tako naučiti i dijete, kao što je netko rekao, da bira bitke.
    Neki put staviti stvari u perspektivu, pa i odmahnuti rukom.
    Tipa "ok, desilo se, znam da ti nije drago, ali nije kraj svijeta".


    Kraj svijeta je onom roditelju koji takav izlet ne može priuštiti svom djetetu, a htio bi.
    Znam to.
    I ja potpisujem tebe, pogotovo ovo boldano jer nisam to napisala, a prošlo mi je više puta kroz glavu.

  40. #140
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Pulinka, jedna sam od najaktivnijih forumskih promicateljica aktivizma. Ali stvarno mi se čini čudnim da roditelj bude u drami jer dijete nije moglo sjediti u busu gdje je htjelo. I da dijete zbog toga šalje tužne sms-ove.

    A ovo izjednačavanje ti je bez veze. Ovi što nisu išli na izlet bit će ipak u životu malo češće tužni od ovih što drame jer nisu mogli sjediti zajedno par sati u busu na putu u Salzburg.

    Svimbalo je to lijepo sažela.

  41. #141
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Nisam za dramu, pogotovo ne roditeljsku, ali mislim da ne pišete korektno.
    Nije stvar u tome što dijete nije sjedilo gdje je htjelo, nego je stvar u nepravdi i sili, odnosno u doživljaju da je bilo nepravde i sile (je li stvarno bilo tako ili nije ne možemo ovdje utvrditi).
    Posljednje uređivanje od vertex : 26.11.2015. at 15:10

  42. #142
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,656

    Početno

    ok, teško mi je biti objektivna i čitati svi+oje postove i zaključiti da sam u drami - i nisam u drami samo zbog toga, nego mi je to još jedna kap u svemu što se ovdje događa.

    Zašto ta ravnateljica nije odmah djeci rekla da ne mogu sjediti gdje žele ili na točno određenim mjestima, nego je stajala izvan busa i čekala da taj isti krene i onda djecu digla. I smjestila ih tko zna gdje. Ona je četvero djece premjestila da bi sjele njih dvije. Ona je jača i moćnija i može to napraviti. I normalno je da službenica u banci uzme prek reda kfrajera koji joj nosi poklone, normalno je da svi čekau na semaforu a onaj sa bržim i jačim autom dojuri sa strane i ubaci se, normalno je da odeš doktoru i da uvijek nekog prije tebe ubaci, normalno je da se poslovi dobivaju prek veze i sve je nešto normalno. I ne, nije mi normalno da se roditelji petljaju učiteljici u piosao, žicajuu ocjene i tko zna šta. I normalno je da učitelji na školskom izletu sjete gdje želi i moraju, ali ona lijepo postave pravila i onda se svi tih pravila i drže.

    Ovo nije trebala biti moja osobna drama, niti drama mog djeteta (jer to ne smatram dramom) nego nekakva rasprava za koju sam mislila da može teći na roditeljskom forumu. Moja jedina drama u cijeloj priči je sam način postupanja jedni prema drugima

  43. #143

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Znam da je izjednačavanje bezveze, to i jeste poenta.

    Nekome je drama što dete ne može da ide, a opet, neko je možda jedva skupio novac da dete ide, tad pa ko zna kad opet, pa mu je opet drama ako se za taj jedva odvojen novac dete u startu oseća loše i poniženo zbog nečije samovolje.

    Mislim, ne možeš znati zašto je nekome nešto velika drama, a nekom drugom nije.

    Život generalno nije fer, ali različito nas pogađaju različite stvari.

    I nije uvek zahvalno porediti šta je kome veća drama.

    Kao kad se aktivisti zalažu za prihvatilište za pse, pa se obavezno nađe neko da im prebaci što se ne brinu za napuštenu decu...
    Edit: ovo je na komentar Zuski
    Posljednje uređivanje od pulinka : 26.11.2015. at 15:10

  44. #144
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Nanoibeba, je li tebi ravnateljica što odgovorila na tvoj prigovor?

  45. #145
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Netko je na 1.str.smatrao gotovo bezočnim da sami nastavnici putuju na teret đaka. Na čiji bi teret trebali putovati i brinuti o 40 učenika?
    pa, u mom idealnom svijetu - na teret škole, sigurno ne niti na teret učenika niti na teret agencija

  46. #146
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,656

    Početno

    nešto u stilu - mijenjati ćemo se tiijekom puta. Ali to je sve bilo nabrzinu, bus je već kretao a i ja se baš nisam imala namjeru svađati. samo sam joj rekla da je to trebala napraviti na normalan i pristojan način. N

    Ona je na mjesto dolaska došla prije nas, djeca su sva bila na svojim mjestima dosta dugo, ovi prvi sigurno pola sata. Mislim da ona nije niti ulazila u autobus. Trebala je ili ona ili netko od nastavnika ili vozač ili vodič reći djeci da ne sjedaju na ta mjesta , ili ih odmah maknuti nakon što su sjeli. Ovo je stvarno meni izgledalo kao pokazivanje moći minutu pred polazak. Pa svi su vidjeli gdje djeca sjede, i nastavnici su bili u autobusu, i njena kćer je sjedila odmah na prvom sjedalu. Nisu ošli ona i učiteljica koja je zakasnila.

    Ma baš mi je to bilo pokazivanje sile i moći - ne znam - sada stvarno ispada da sam u teškoj drami. ma to mi se valjda sve skupilo - gdjegod zagrebeš smrdi - ono reda nema nigdje.

  47. #147
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,656

    Početno

    evo sada gledam cijene - dvodnevni izlet tog tipa je 630 kn. Naši su platili 300 kn više jer imaju uračunatu jednu ulaznicu i jedan ručak.

    I dalje se nadam da ne dramim nego raspravljam, i dalje mislim da pratitelji/vozač/ i vodič sjede gdje žele. No i dalje tvrdim da je netko od njih mogao djeci rećii bna koja mjesta ne smiju sjesti, a oko su to kojim slučajem djeca prečula (i to je mogući scenarij) onda ih odmah pristojno premjestiti.
    I ne , nije mi bilo jednostavno dati 930 kn djetetu za izlet i još nešto novca za tamo. I jeftinije bi ju ja odvela na izlet - ali mislim da djeca više uživaju na školskim izletima

  48. #148
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Da, apsolutno je mogao i trebao. Generalno, mislim da bi onaj tko vodi izlet trebao stajati u autobusu i raspoređivati djecu.

  49. #149
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,656

    Početno

    sada tek vidim koliko imam krivih č i ć - baš sam danas za neku lekturu spremna.

    da, trebali su to bolje organizirati. I fakat, fala cure, valjda nisam toliko dramila i baš mi je zanimljivo čitati sve vaše komentare. Kaj je najbolje, fakat ne spadam u roditelje koji se idu buniti u školu - nisam nikad. možda sam valjda na malu osjetljiva - ona je onak dosta mirna pa stalno nadrapa - uvale joj uvijek najzločestije dečke da sjedi s njima. zbog toga sam htjela ići na razgovor, a nisam otišla

  50. #150

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    To se sve može unaprijed odrediti, jednostavno se napravi raspored sjedenja, u kojem se svašta može uvažiti, i tko želi sa kim sjediti, ili baš obratno, tko ne želi s kim sjediti, i tko povraća, i koga učiteljica želi imati na oku, i gdje će sjediti pratnja. Nije to sad baš neka umjetnost, napraviti jedan takav popis.
    Meni se čini da je ipak puno lakše rasporediti decu po sobama nego po busu, jer obično se samo zapišu potenc. cimeri i odabir broja kreveta, tipa ko hoće, dvo-ili tro-krevetnu, ne piše se baš ko bi hteo koga suseda u sledećoj sobi i da li neko hoće prizemlje ili ne...I hotel nema prednji i zadnji kraj .
    A u autobusu treba iskombinovati svu decu, njih oko pedesetak, tako da svi budu zadovoljni rasporedom ispred/iza/pored, i uvažiti želje nastavnika. Naravno da nije nemoguće, ali je ipak dosta komplikovano.

Stranica 3 od 6 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •