Stranica 11 od 17 PrviPrvi ... 910111213 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 501 do 550 od 834

Tema: Jeste li nekad promijenile posao?

  1. #501
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    To za plaću sam već shvatila .

    Samo da pokušam još jednom objasniti... mislim da smo i Silly i ja probale... meni nitko ne organizira posao niti daje zadatke... od prvog do zadnjeg dana ugovora, tj. rada na projektu - sve vrijeme ovog svijeta je na timu koji na tome radi, naši šefovi koji su ugovorili posao često nemaju pojma sto se uopće u projektu događa. Firma ima stotine projekata godišnje i direktori nisu nikada uključeni u njih.
    Silly je lijepo napisala: ljudi si sami organiziraju posao.

    Dakle, pojavi se negdje neki natječaj ili upit za posao i slično.
    Javiš se, šef sklopi ugovor i ti kreneš.
    Rok je 4, 6, 12 ili 18 mjeseci.

    U početku sve ispadne sjajno, a onda kud koji mili moji koliko sreće imaš... na projektu nas u različitim fazama radi između 20 i 50 ljudi... veliki lanac, puno karika na kojima imaš problema, nepredvidivih situacija i vrijeme klizi i deadline je sve bliže... ne postoje nikakvi novi izmišljeni ljudi koje odjednom možeš u to ubaciti, jednostavno oni koji na tome rade moraju odraditi više u manje vremena. Sve je ko neka suluda igrica “hoćemo li ovaj put uspjeti bez problema ili nećemo”. Na manjim projektima uspijemo, na većima nikad ne. Po samoj prirodi stvari - projekt se sastojao od milijun malih zadataka u 18 mjeseci i ako si igdje imao problema osjetit ćeš u finišu.

    Ne znam kako bi vam uopće objasnila... i nevjerojatno mi je da osim mene i Silly ne poznajete baš nikoga tko tako radi.

  2. #502
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,742

    Početno

    bubilo, ma jasno je meni o kakvom poslu se tu radi ali onda treba i voditi radno vrijeme djelatnika i platiti vam prekovremene, vrlo, vrlo jednostavno

    poslodavac vas iskorištava a vi još kimate glavom da vam je to super, jer ono, adrenalin
    umjesto da ih stisnete i kažete - projekt je opsežan toliko i toliko, radi se toliko i toliko, nema mogućnosti zapošljavanja dodatnih ljudi, platite nam prekovremene i dajte bonuse

    negdje sam pročitala neki američki članak da je fora u motiviranju djelatnika da dođu do toga da dobrovoljno i neplaćeno rade prekovremene... živjele korporacije i kapitalizam
    baš se date musti, kad moram biti bezobrazna

  3. #503
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    A zašto vas uzrujava ako sam ja potplaćena?

  4. #504
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,742

    Početno

    pa da tebe ne uzrujava, ne bi pisala tu na forumu
    da imaš 30.000 kn i takav tempo, ne bi tu pisala

  5. #505
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Nikad ne znaš .
    Osim toga, do jučer nisam znala da bih trebala imati više od 20.000

  6. #506
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,742

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Nikad ne znaš .
    Osim toga, do jučer nisam znala da bih trebala imati više od 20.000
    kad ti ne daj Bože nastrada zdravlje od tog ludog tempa, neće ni 20.000 biti dovoljno

  7. #507
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,562

    Početno

    Mog brata su u velikoj, velikoj američkoj korporaciji u par navrata molili da ne ostaje prekovremenio, jer trenutno nisu u poziciji da mogu isplaćivati prekovremene radne sate.
    To je jedino što imam komentirati u ovoj sezoni serije :D
    Posljednje uređivanje od vertex : 14.03.2021. at 18:21

  8. #508
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,869

    Početno

    Vertex

  9. #509
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Znate ‘l priču o Bubilo Bubich?
    I ja sam je tek onomad čuo.

    ...

    Mlada je kažu bila i kad je umrla.
    Sred ureda od srčane kapi.
    Klonula joj samo glava,
    K'o da drema, k'o da spava,
    I još pamte šta je zadnje rekla:
    Džaba bilo projekta važnih,
    Po godini razbacanih.
    Džaba bilo tablica i 10.000 kuna

    Kada nisam s onima koje volem...
    ...kada nisam s onima koje volem.
    Eh, kad nisam s onima koju volem!
    Kada nisam s onima koje volem.


  10. #510
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,782

    Početno

    A gde je Boris tu? Jel još ispred lifta?

  11. #511
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Korona je, ne hodaju ljudi više po zgradama .

  12. #512
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,782

    Početno

    Kad smo kod vertex
    Kad smo bili klinci dva ljeta smo radili u tvornici TOZ,i tam su nas ljudi molili da ne radimo prebačaje previše jer i njima odmah dignu normu

  13. #513
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,044

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    A zašto vas uzrujava ako sam ja potplaćena?
    Mene uzrujava kad je bilo tko potplaćen i kad se to smatra normalnim. Uzrujava me kad se ne plaća prekovremeni rad, kad ljudi nemaju barem zakonski minimalan godišnji, kad nemaju slobodan dan u tjednu, kad se žene degradira kad se vraćaju s roditeljskog ili koriste rad na pola vremena.
    Užasno sam osjetljiva na radnička prava jer se a kršenjem istih susrećem u svakodnevnom profeaionalnom životu.

    MM ima sss i radi fizički posao. Svaki prekovremeni sat mu je plaćen,ali nije često da radi prekovremeno, a osnovna plaća mu je nešto niža od tvoje.

  14. #514
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,044

    Početno

    I samo da nadodam, prije MM-a je na tom mjestu radio čovjek 10 godina za skoro pola manju plaću i 2 tjedna godišnjeg. Svi su mu govorili da je nemoguće imati išta više. MM je poasavio svoje uvjete, izborio se i dobio sve što je tražio, naravno i on je dobar radnik, a on je itekako zamjenjiv, a ti kako kažeš nisi tako lako zamjenjiva pa me čudi da ne možeš poataviti neke svoje uvjete i to dobiti.
    Mi smo ti koji moramo i možemo pokrenuti neke promjene.

  15. #515
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Pa znam... ali ja vama i isto stalno pričam o sektoru, branši, djelatnostima...
    Postoje one koje su jako profitabilne i koje dobro zarađuju, postoje one koje nisu, postoje firme koje ovise o tom jednom ili dva projekta godišnje hoće li opstati ili ne... postoje firme u kojima se zaradi samo za plaće i osnovne troškove, a profit je minimalan... mislite da na ne znam otići na sudski registar/finu i vidjeti financijsko godišnje izvješće svoje firme i onih u branši? Mislite da ne znam da postoje branše u kojima se dobiva 20.000+ kn?

    Ali kad sve to napišem, kažete mi da imam stocklomski sindrom.
    Valjda imam i ja neku svoju (nematerijalnu) računicu u tome svih tih 20 godina i znam mogu li ili ne otići i tražiti 15.000 ili 20.000

  16. #516
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,890

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Mog brata su u velikoj, velikoj američkoj korporaciji u par navrata molili da ne ostaje prekovremenio, jer trenutno nisu u poziciji da mogu isplaćivati prekovremene radne sate.
    To je jedino što imam komentirati u ovoj sezoni serije :D
    Ja sam radila u maloj americkoj neprofitnoj organizaciji i isto tako nam je bilo receno. Nismo bili zamoljeni, nego nam je nalozeno da NE radimo prekovremeno bez posebnog odobrenja jer nije bilo novca za placanje, a svi smo bili zaposleni pod ugovorima gdje se prekovremeni rad mora platiti. I nismo radili bez tog odobrenja jer je problem kad firma radi nesto protuzakonito.

    Trenutno sam u drugoj neprofitnoj organizaciji, otprilike jednakoj brojem zaposlenih (mada ih vise radi puno radno vrijeme) i tu nas je vecina pod ugovorom koji nas obvezuje da odradimo posao, za koji je planirano da zahtijeva prosjecno, 40-satno puno radno vrijeme. To znaci da cemo nekad raditi prekovremeno, a nekad tek toliko ili uopce ne.


    Mislim da je, bez funckionirajuceg sustava zastite radnika, prilicno bespredmetno koliko ce tko raditi, a da radi ono sto zeli ili voli. Stvarno mi se cini da je sve to skupa vise onako iz kategorije kako je kome pao grah.

  17. #517
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,890

    Početno

    Paralelno s tim (ako ne i usprkos), slazem se s mitovski. Ako pojedinac ne pokrece promjene, nitko nikad nece. Samo od sebe se ne mijenja nista.

  18. #518
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,767

    Početno

    Kako ja trenutno vidim situaciju.
    Dakle BB radi u firmi u kojoj oni nalaze projekte koje ce raditi s max ljubavi i entuzijazmom.
    Sefovi dogovore taj projekt i BB kao prava zaljubljena siparica kojoj nije potrebna ni hrana ni ista drugo, jer osjeca one leptirice u trbuhu , pocinje raditi svoju tablicu.
    Puna ljubavi gradi ti tabilcu, al leptirići lagano nestaju. Ali pa ona voli svoju tablicu i dalje joj daje ljubav.
    Nakon par mjeseci tablica joj postaje navika.
    Al je vec toliko ulozila u njihovu vezu i dapje se posvecuje njoj.
    Jer ne mozes odustati. Nisu je tako odgojili.
    U nekom trenutku pocinju je nervirati neke stvari. Nema pomoc. Jedina se daje u toj vezi. Razmislja da je ostavi.
    Al ajd dat ce joj jos jednu sansu. Pa nije bas tako slaba.
    I na kraju zavrsi tablicu.
    Tabilca izgradjena. Pustena u svijet odlazi. A BB ostaje sama. Ostavljena.
    Utrosila je puno vremena. Nije bas prpfitirala, al ima sad iskustva kako uci u novu vezu.
    Nece ponoviti greske.
    Nakon dva tjedna sama nasa BB pocinje sanjati o n9voj tablici. Leptirici pri pomisli vec masu krilcima u trbuhu.
    Ovaj put ce uspjeti.
    I tako 20 godina......
    Nit velilih para, nit kuce, al ljubav je ti iza ugla.
    Drugi joj kazu. Ti si luda. Do sad si mogla imati vilu na Pantovcaku da si radila neki drugi posao.
    Ali oni ne shvacaju. Leptirici su ono sto nju gura u npvu vezu.
    Ne novci. Ne druga zadovoljstva.
    TABLICA je njen porok.

    I tako BB ode u mirovinu. I odjednom shvati da sad mora nesto drugo raditi. Naci novi oblik tablice.

  19. #519
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Jako mi se sviđa ova priča Spajalice

  20. #520
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    S tim da ipak kad ta tablica ode u svijet ipak nisi skroz tako sam i napušten, tamo vani su ljudi (ne tvoji šefovi) koji ti kažu “bravo” i nekad poslije te opet nazovu i kažu “a je l možeš i ovaj put baš ti raditi na našoj tablici”.

  21. #521
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Kakav Netflix, kakav HBO, ovdje je zabava...

  22. #522
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,523

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    S tim da ipak kad ta tablica ode u svijet ipak nisi skroz tako sam i napušten, tamo vani su ljudi (ne tvoji šefovi) koji ti kažu “bravo” i nekad poslije te opet nazovu i kažu “a je l možeš i ovaj put baš ti raditi na našoj tablici”.
    Tako i kod mene.
    Kazu : " mi bi stalno kod Vas "
    A ja kazem : " i ja bih kod sebe, ali svi radimo za istu placu. Doci ce te jedino ako kolege kazu da je potrebno. Inace nema po zeljama. "

  23. #523
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,890

    Početno

    BB je još mlada.
    Kad prevali pola stoljeća i kad ju zub vremena opasno počne grickati, tada će shvatiti da ne može, ne smije i ne treba tako raditi pa možda i postigne plaću koji zaslužuje i to bez prekovremenih.
    Ja potpisujem Mitovski, a napravila sam isto što i njen muž.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  24. #524

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,570

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    Kako ja trenutno vidim situaciju.
    Dakle BB radi u firmi u kojoj oni nalaze projekte koje ce raditi s max ljubavi i entuzijazmom.
    Sefovi dogovore taj projekt i BB kao prava zaljubljena siparica kojoj nije potrebna ni hrana ni ista drugo, jer osjeca one leptirice u trbuhu , pocinje raditi svoju tablicu.
    Puna ljubavi gradi ti tabilcu, al leptirići lagano nestaju. Ali pa ona voli svoju tablicu i dalje joj daje ljubav.
    Nakon par mjeseci tablica joj postaje navika.
    Al je vec toliko ulozila u njihovu vezu i dapje se posvecuje njoj.
    Jer ne mozes odustati. Nisu je tako odgojili.
    U nekom trenutku pocinju je nervirati neke stvari. Nema pomoc. Jedina se daje u toj vezi. Razmislja da je ostavi.
    Al ajd dat ce joj jos jednu sansu. Pa nije bas tako slaba.
    I na kraju zavrsi tablicu.
    Tabilca izgradjena. Pustena u svijet odlazi. A BB ostaje sama. Ostavljena.
    Utrosila je puno vremena. Nije bas prpfitirala, al ima sad iskustva kako uci u novu vezu.
    Nece ponoviti greske.
    Nakon dva tjedna sama nasa BB pocinje sanjati o n9voj tablici. Leptirici pri pomisli vec masu krilcima u trbuhu.
    Ovaj put ce uspjeti.
    I tako 20 godina......
    Nit velilih para, nit kuce, al ljubav je ti iza ugla.
    Drugi joj kazu. Ti si luda. Do sad si mogla imati vilu na Pantovcaku da si radila neki drugi posao.
    Ali oni ne shvacaju. Leptirici su ono sto nju gura u npvu vezu.
    Ne novci. Ne druga zadovoljstva.
    TABLICA je njen porok.

    I tako BB ode u mirovinu. I odjednom shvati da sad mora nesto drugo raditi. Naci novi oblik tablice.
    Odličan!

    Samo ja i dalje ovdje vidim da mi mjerimo te BB-ine tablice svojim "metrom".
    BB voli tablice, pa nek uživa u njima!
    Nema potrebe stalno tražiti nešto loše u svemu tome.
    Nisam ni ja žena od love... i nikad neću imati love, jer me "tablice" (op. honorarni poslovi) vesele i često ih radim ispod cijene ili besplatno.
    Neću imati kuću na Pantovčaku, ali nit smo gladni nit bosi.
    Djeca su zbrinuta, kad odu (a to je uskoro), imat ću vremena više za sebe.

  25. #525
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    29,054

    Početno

    A propos bravo i jel mozes bas ti, pa to je osn. ljudska psihogija, na adiktivnosti tog lajka je fb i izgradio svoje poslovno carstvo.

  26. #526
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,869

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    A propos bravo i jel mozes bas ti, pa to je osn. ljudska psihogija, na adiktivnosti tog lajka je fb i izgradio svoje poslovno carstvo.
    oh yes, prikrivena manipulacija...

  27. #527
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,598

    Početno

    ja skroz kuzim sillyme i bb, takva sam, samo zadovoljna placom
    cesto navecer sjednem i radim, a nitko me ne tjera
    jer mi je to trenutno napetije nego pogledati seriju ili citati knjigu
    iako i to volim i radim

    netko ce tri sata setati u sumi uz potok, netko ce trcati, planinariti, netko ce bingeati seriju, netko volontirati, a netko ce raditi
    dok nije pod prisilom, meni je svaki taj izbor jednako vrijedan, sto god koga veseli
    ne svidja mi se citati o prioritetima - tipa ako biras posao, zanemario si obitelj
    moze se obitelj zanemariti i zbog interesa, hobija, sporta, drustva, ... a ne mora ni zbog cega od tog

  28. #528
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    summer svimbam ti svaku

  29. #529
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,077

    Početno

    Potpis na Summer.

  30. #530
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,869

    Početno

    Citiraj summer prvotno napisa Vidi poruku
    ja skroz kuzim sillyme i bb, takva sam, samo zadovoljna placom
    cesto navecer sjednem i radim, a nitko me ne tjera
    jer mi je to trenutno napetije nego pogledati seriju ili citati knjigu
    iako i to volim i radim

    netko ce tri sata setati u sumi uz potok, netko ce trcati, planinariti, netko ce bingeati seriju, netko volontirati, a netko ce raditi
    dok nije pod prisilom, meni je svaki taj izbor jednako vrijedan, sto god koga veseli
    ne svidja mi se citati o prioritetima - tipa ako biras posao, zanemario si obitelj
    moze se obitelj zanemariti i zbog interesa, hobija, sporta, drustva, ... a ne mora ni zbog cega od tog
    Točno.

  31. #531
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,890

    Početno

    I ja potpisujem summer.

  32. #532
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,237

    Početno

    Da, lijepo je voljeti svoj posao, čak voljeti ga više od svega.
    No, BB je nezadovoljna količinom posla, jer da je zadovoljna, ne bi otvarala temu.

    To je ta razlika. O tome se radi. O nezadovoljstvu.

  33. #533
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,599

    Početno

    Da, da, u sridu. Da je zadovoljna svime ne bi bilo topica.

    Isto ko da je osvanuo topic "Jeste li nekad promijenili muža?"
    Mislim, tko sretan u vezi ili braku razmišlja o promjeni?

  34. #534
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,523

    Početno

    Citiraj Barbi prvotno napisa Vidi poruku

    Isto ko da je osvanuo topic "Jeste li nekad promijenili muža?"
    Mislim, tko sretan u vezi ili braku razmišlja o promjeni?
    Ako ne prije u menopauzi gotovo svaka zena.

  35. #535
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,890

    Početno

    Ne bih rekla da je Summer pisala bas o BB i njenom nezadovoljstvu, vec se referirala na postove o tome da je posao i ljubav prema njemu negativno utjecu na obitelj jer nema sansi da ih se ne zanemari ako netko voli tablice (a manje voli potok).


    Sto se menopauze tice, ja bih je odmah promijenila. Muz mi je manje bitan, a i posao.

  36. #536
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,742

    Početno

    Citiraj summer prvotno napisa Vidi poruku
    ja skroz kuzim sillyme i bb, takva sam, samo zadovoljna placom
    cesto navecer sjednem i radim, a nitko me ne tjera
    jer mi je to trenutno napetije nego pogledati seriju ili citati knjigu
    iako i to volim i radim

    netko ce tri sata setati u sumi uz potok, netko ce trcati, planinariti, netko ce bingeati seriju, netko volontirati, a netko ce raditi
    dok nije pod prisilom, meni je svaki taj izbor jednako vrijedan, sto god koga veseli
    ne svidja mi se citati o prioritetima - tipa ako biras posao, zanemario si obitelj
    moze se obitelj zanemariti i zbog interesa, hobija, sporta, drustva, ... a ne mora ni zbog cega od tog
    potpis na ovo - ako ti visi projekt nad glavom i to hitan i mora biti gotov u roku 2 tjedna i onda tako još preko nekoliko puta godišnje, pa ja bi ovo proglasila prisilom

    super je kad radiš nešto što voliš, zanimljivo ti je, učiš, napreduješ, mozak ti radi... ali ako si pod stresom kao bubilo, onda to nije iz gušta i ljubavi već posljedica neorganizacije i škrtosti poslodavca

  37. #537
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,869

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Ako ne prije u menopauzi gotovo svaka zena.
    ovo potvrdjujem iz iskustva frendica

  38. #538
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,598

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Ne bih rekla da je Summer pisala bas o BB i njenom nezadovoljstvu, vec se referirala na postove o tome da je posao i ljubav prema njemu negativno utjecu na obitelj jer nema sansi da ih se ne zanemari ako netko voli tablice (a manje voli potok).
    da, bas ovako

  39. #539
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    29,054

    Početno

    Sve je give and take, dok radis jedno, ne mozes drugo. Ja 'zanemarajujem' kcer jer je jedan dan vikenda planinarenje come rain or shine, osim bas bas super vaznih stvari, bolesti id. Samo, ja s time nisam sama sa sobom u konfliktu. Cini mi se da Bubilo jest, ne moze vise tako, nece tako do penzije, al onda ipak nije because tablica looks so good i industrija je takva, ne mogu polovat, nije za globalnu diskusiju ni vazno. Vazno je Bubilo za neko njeno intimno svodjenje racuna vrijedi li, vrijedi li jos uvijek itd. Da sama sa sobom vidi, ne mora forumu pomagat racune ko ni niko.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 16.03.2021. at 17:51

  40. #540
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    29,054

    Početno

    Polagat racune LOL.

  41. #541
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,869

    Početno

    Istina, nitko nikome ne treba polagati racune. Svatko zivi svoj zivot kako najbolje umije i zna.

    Nego ina daj mi reci kako si postigla taj level pro da sebi posvetis svaki vikend 1 dan za svoje guste bez griznje savjesti.
    Moze i na pp. Ja nikako da dodjem na taj level, a rado bi barem blizu tog levela.
    Bas si to lijepo skombinirala.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 16.03.2021. at 18:04

  42. #542
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    29,054

    Početno

    Dijete rel. veliko, ja stara, to je sve.

  43. #543
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,869

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Dijete rel. veliko, ja stara, to je sve.
    Znači samo čekam da ostarim i djeca porastu

    Hoce mi se tad ista dat who knows

  44. #544
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Sve je give and take, dok radis jedno, ne mozes drugo. Ja 'zanemarajujem' kcer jer je jedan dan vikenda planinarenje come rain or shine, osim bas bas super vaznih stvari, bolesti id. Samo, ja s time nisam sama sa sobom u konfliktu. Cini mi se da Bubilo jest, ne moze vise tako, nece tako do penzije, al onda ipak nije because tablica looks so good i industrija je takva, ne mogu polovat, nije za globalnu diskusiju ni vazno. Vazno je Bubilo za neko njeno intimno svodjenje racuna vrijedi li, vrijedi li jos uvijek itd. Da sama sa sobom vidi, ne mora forumu pomagat racune ko ni niko.
    ja ne bih rekla da je to zanemarivanje, cak niti pod navodnicima. to je me time za opcenarodno dobro :D
    Posljednje uređivanje od magriz : 16.03.2021. at 21:41

  45. #545
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    29,054

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Znači samo čekam da ostarim i djeca porastu

    Hoce mi se tad ista dat who knows

    Kd si stariji, samo si svjesniji da "do penzije" nije neko daleko apstraktno vrijeme pa si u modu "carpe diema".

  46. #546
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,869

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Kd si stariji, samo si svjesniji da "do penzije" nije neko daleko apstraktno vrijeme pa si u modu "carpe diema".
    Zapravo je i ova korona osvijestila taj way of thinking valjda kod vecine, ima te-nema te,...nema se sta cekati. Zivot proleti dok se ne okrenes.

  47. #547
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,419

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Da, lijepo je voljeti svoj posao, čak voljeti ga više od svega.
    No, BB je nezadovoljna količinom posla, jer da je zadovoljna, ne bi otvarala temu.

    To je ta razlika. O tome se radi. O nezadovoljstvu.
    Slažem se.

    Ali treba napomenuti i ovo: Nikada ne možeš imati sve dobre stvari u isto vrijeme i na istom mjestu.

    To se odnosi na sve - stanove, aute, posao.... Sve uvijek ima prednosti i nedostatke. Ne možeš samo uzeti prednosti, a nedostatke zanemariti. To je vezana trgovina. Ne možeš uzeti štajaznam radno vrijeme iz jedne firme, a plaću iz druge. Karikiram malo, ali to je tako. Naša odluka treba biti takva da odaberemo rješenje s najviše prednosti i najmanje nedostataka.

  48. #548
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,890

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Istina, nitko nikome ne treba polagati racune. Svatko zivi svoj zivot kako najbolje umije i zna.

    Nego ina daj mi reci kako si postigla taj level pro da sebi posvetis svaki vikend 1 dan za svoje guste bez griznje savjesti.
    Moze i na pp. Ja nikako da dodjem na taj level, a rado bi barem blizu tog levela.
    Bas si to lijepo skombinirala.
    Pa lili, ti si odavno na tom levelu, samo sto je tvoja posveta samoj sebi raspodijeljena na svaki dan u tjednu. Izracunaj koliko sati tjedno provodis u vjezbanju, pripremi za vjezbanje ili dovodjenju u red nakon toga.


    Ali i to sto ina kaze. Moji su jos mali i u principu nemam bas puno pomoci tako da je moje vrijeme za mene oduzeto od... vremena za mene. Nekad spavam, nekad radim nesto sto mi je gust.

  49. #549
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,869

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Pa lili, ti si odavno na tom levelu, samo sto je tvoja posveta samoj sebi raspodijeljena na svaki dan u tjednu. Izracunaj koliko sati tjedno provodis u vjezbanju, pripremi za vjezbanje ili dovodjenju u red nakon toga.


    Ali i to sto ina kaze. Moji su jos mali i u principu nemam bas puno pomoci tako da je moje vrijeme za mene oduzeto od... vremena za mene. Nekad spavam, nekad radim nesto sto mi je gust.
    Joj to ti se samo čini, prvo ne treniram svaki dan a drugo ja treniram najčešće prije posla ili direktno nakon posla tako da trčeći idem doma ili dok su djeca na treningu ili jutrom dok spavaju tako da kradem te neke trenutke za sebe kad obitelj skoro pa ne osjeti osim subotom ujutro tad idem na trening 2h a isto ih ostavim u krevetu dok spavaju. Na klupske treninge preko tjedna ni ne idem nego nekako ukomponiram odmah nakon posla jer tad još djece nema ni doma.
    Ja bih voljela imati ono vrijeme za sebe ovako vikendom kao ina33 i magriz u normalno doba ko normalni ljudi (a ne u nedoba) bez jurnjave i žurbe. Evo recimo da subotom odem na planinarenje na pola dana, ne mora ni cijeli dan. To si ja još uvijek ne mogu dopustit. U svojoj glavi. Da je recimo utrka to mogu jer utrka je uplaćena i za nju se treniralo cijelu sezonu. S tim da ako je utrka u Zg, to je ko da sam otišla na trening. Jedino van Zg, za to treba 1 ili 2 dana. To sam si znala priuštit možda 2x godišnje.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 17.03.2021. at 15:48

  50. #550
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,890

    Početno

    Kazem, po prijavcima vjezbanja, vidim da ne nedostaje vremena, ali samo ti znas od cega si ga uzela. Moje je iskljucivo oduzeto od sna, kad si priustim. Ako nekamo idemo vikendom, idemo svi.

    No nije do griznje savjesti, vec do nedostatka drugih opcija.

Stranica 11 od 17 PrviPrvi ... 910111213 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •