Stranica 12 od 17 PrviPrvi ... 21011121314 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 551 do 600 od 834

Tema: Jeste li nekad promijenile posao?

  1. #551
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Joj to ti se samo čini, prvo ne treniram svaki dan a drugo ja treniram najčešće prije posla ili direktno nakon posla tako da trčeći idem doma ili dok su djeca na treningu ili jutrom dok spavaju tako da kradem te neke trenutke za sebe kad obitelj skoro pa ne osjeti osim subotom ujutro tad idem na trening 2h a isto ih ostavim u krevetu dok spavaju. Na klupske treninge preko tjedna ni ne idem nego nekako ukomponiram odmah nakon posla jer tad još djece nema ni doma.
    Ja bih voljela imati ono vrijeme za sebe ovako vikendom kao ina33 i magriz u normalno doba ko normalni ljudi (a ne u nedoba) bez jurnjave i žurbe. Evo recimo da subotom odem na planinarenje na pola dana, ne mora ni cijeli dan. To si ja još uvijek ne mogu dopustit. U svojoj glavi. Da je recimo utrka to mogu jer utrka je uplaćena i za nju se treniralo cijelu sezonu. S tim da ako je utrka u Zg, to je ko da sam otišla na trening. Jedino van Zg, za to treba 1 ili 2 dana. To sam si znala priuštit možda 2x godišnje.
    kad me taggiras, ljubazno molim da to bude na osnovi neceg napisanog, a ne random proizvoljnog zakljucivanja
    hvala

  2. #552
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,061

    Početno

    Lili, probaj krenit pomalo, pa koliko ti je prihvatljivo. Npr., svaki tretji vikend po pola dana.

  3. #553
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Ta granica u glavi koju imamo (u pravilu mame, nisam to čula kod tata baš) koliko je u redu da uzmemo vremena za sebe mi je baš zanimljiva. Točno se vidim na periode kako je pomičem i kako si puštam više nego prije. Dok su bili skroz mali činilo mi se puno i to koliko izostajem samo radi posla, nezamislivo mi je bilo dodavat na to. Sad već lakše. Što se tiče posla koji se radi puno sati dnevno, odrasla sam uz takvu mamu, ali ona je počela raditi cjelodnevno tek kad smo sestra i ja bile debelo u srednjoj školi. Dijete u osnovnoj, dijete u srednjoj, dijete na faksu, to su vrlo vrlo različite kategorije.
    Lili, ja bih na tvom mjestu kako kaže Jadranka, izabrala jednu stvar za pomaknit, jednu aktivnost probala radit u vrijeme koje inače provodim s djecom, i vidit kako se onda osjećam s tim: je li mi ipak falilo to vrijeme ili ustvari nije svijet stao. Tvoji su dosta samostalni koliko znam i oko škole i oko mnogočega

  4. #554
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,659

    Početno

    Tang,
    ma jesu jako su samostalni, znaju i skuhat, imaju svoje skolske obveze, ali i druzenja s ekipom i ostale zanimacije, ni ne trebaju nas vise toliko, realno nema ama bas nikakvih prepreka osim u mojoj ludoj glavi, al promijenit cu ja to mic po mic ovako nekako kako vi cure sugerirate.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 17.03.2021. at 20:32

  5. #555
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,659

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    ja ne bih rekla da je to zanemarivanje, cak niti pod navodnicima. to je me time za opcenarodno dobro :D
    Magriz, tvoj odgovor na inin post o "zanemarivanju" djeteta zbog planinarenja subotom.

    Random zakljucivanje??

    A ne znam mislim da su svi koji su to procitali shvatili na isti nacin.
    Al ok postujem da ne zelis biti tagirana ni u pozitivnom smislu, pa ni neces biti
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 17.03.2021. at 20:36

  6. #556
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,174

    Početno

    Lili, kako trcis s posla? Kud sa stvarima?

    Ja sam radila u 5 firmi na jako razlicitim radnim mjestima, a i unutar dvije sam mijenjala profil. Volim prazno novo racunalo, al mi se sad cini da mi je s malim djetetom u ovim godinama to prekomplicirano.

  7. #557
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,659

    Početno

    Jelena to moje trazi organizaciju al je bez problema izvedivo.

    U ured donesem mali trail ruksak i sportsku robu za trcanje, tenisice.., kad krenem doma presvucem se, ostavim poslovnu odjecu u uredu a u ruksak ubacim kljuceve, novcanik, mob i via doma trkom, dodjem brze od javnog prijevoza

    Onda kroz tjedan pokupim svu tu robu doma.

    Samo ne smijes zaboravit nesto tipa tenisice ili sportski top
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 17.03.2021. at 20:41

  8. #558
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,174

    Početno

    Cool!

  9. #559
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    29,005

    Početno

    https://www.jutarnji.hr/vijesti/svij...vjeti-15059285

    Evo jedne od industrija, skromno predlazu cap od 80 r. sati tjedno, podsjetilo me ovaj topic i na pocetak mog karijernog puta kad sam u kasnim 20-tima radila u jednom odv. uredu koji je radio jednu od prvih privatizacija i prodaja stranicama u rh pa su investicijski bankari i odvjetnicke kuce s najprestiznijih londonskih adresa (tipa bond street) bili u nasem adresaru, a sastanci sr zakazivali u 22 navecer, a ministri se vrzmali u uredu do ponoc Ekstreman primjer. I primjer korporativne spike kako im se planira pomoci. S tim da je tu zarada vjerojatno ludilo i pretp da rade maks 10-15 god prije odlaska u neke mirnije industrije.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 20.03.2021. at 10:18

  10. #560
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,594

    Početno

    Ako je sastanak zakazan za 22, možda ipak znači da su počeli raditi iza 12 ili 16 sati,ne nužno u 8?
    Ali ovo ne podsjetilo na saborske sjednice,koje počnu okasno,pa traju u noć,samo kaj oni ne rade svaki dan tako

    Nekad davno u početku rada u ovoj firmi prvu jesen sam radila uredno i noćne i svakojako i ponekad i vikend,ali onda je kolektivni bio zimski dio ud Božića do Božića ,i ispalo da sam taman toliko imala viška. Tehnologija je tad bila u začecima ,pa si morao usput nadgledavati i igličasti printer da ne orožvače kaj ne treba.
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 20.03.2021. at 10:41

  11. #561
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    29,005

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Ako je sastanak zakazan za 22, možda ipak znači da su počeli raditi iza 12 ili 16 sati,ne nužno u 8?
    Ali ovo ne podsjetilo na saborske sjednice,koje počnu okasno,pa traju u noć,samo kaj oni ne rade svaki dan tako

    Nekad davno u početku rada u ovoj firmi prvu jesen sam radila uredno i noćne i svakojako i ponekad i vikend,ali onda je kolektivni bio zimski dio ud Božića do Božića ,i ispalo da sam taman toliko imala viška. Tehnologija je tad bila u začecima ,pa si morao usput nadgledavati i igličasti printer da ne orožvače kaj ne treba.
    Ne znaci, ja sam bila tamo, done that. To je epizoda projekta di ja u 2 ujutro (a tipkam od 8) kazem da idem doma jer ne mogu vise, a u 4 ujutro me zovu na mob i pitaju jesam li se odmorila sad. Al tad sam primala placi ko neki korporacijski menadzer vise srednje razine..pa svejedno mi je bilo dosta jer nije odrzivo.

  12. #562

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Tang,
    ma jesu jako su samostalni, znaju i skuhat, imaju svoje skolske obveze, ali i druzenja s ekipom i ostale zanimacije, ni ne trebaju nas vise toliko, realno nema ama bas nikakvih prepreka osim u mojoj ludoj glavi, al promijenit cu ja to mic po mic ovako nekako kako vi cure sugerirate.
    Lili, mislim da ta opuštenost i odbacivanje grižnje savjesti dolazi s vremenom. Što su djeca veća, to nas manje trebaju. Moji sad već pitaju 'kad ideš van'? ili 'ne moraš se žuriti doma', pa je i meni lakše.

    Odradim doma što trebam, operem, skuham, speglam... i onda mirne duše idem kud trebam.

    Mislim da kad su klinci u srednjoj školi (barem iz vlastitog sjećanja) postaje roditelju puno lakše, jer te i klinci na neki način 'odbacuju'...

  13. #563
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,594

    Početno

    Gdi je srednja

  14. #564

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    Pa ako žena radi puno radno vrijeme, a radi, i ako ima dvoje relativno male djece koja još traže svoje, onda naravno da mora kemijati da 'stvori' vrijeme za sebe u takvom natrpanom danu.

    Zato velim, mislim da je lakše što su djeca veća, jer manje traže...

  15. #565
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,659

    Početno

    Lola_34,
    Apsolutno to stoji, vidim koliko je meni vec sad punoo lakse jer imaju svoju ekipu i s njima odu van na nekoliko sati, a ja mogu sta me volja.

    Nisu jos u fazi da govore"ne moras se zurit doma" i "kad ides van"
    A proletit ce i to vrijeme...

    Jako me grizlo kad bi imala neke vece projekte pa puno prekovremenog, tad bih dolazila skrsena i iscrpljena doma, nesposobna za ista :/
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 20.03.2021. at 15:20

  16. #566
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Lili ja stvarno nemam dojam da si ti tip koji ima problem s uzimanjem vremena za sebe?
    za mene je to u redu
    samo velim da me začudilo što se ti tako osjećaš jer si puno puta napisala da ostaju s tatom, pripreme ručak, očiste stan
    ja vrijeme uzmem kad god mi dođe
    nije da odlazim na cijeli dan ali ako ponekad dođe i takav dan odem
    dapače, mislim da je zdravo za sve nas s vremena na vrijeme imati takve dane...

  17. #567
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno

    Haha, ja isto cijelo vrijeme zavidim Lili na vremenu koje odvaja za sebe, pogotovo vikendom.. i stalno si mislim pa kad skuhaš, kad ovo, kad ono..
    Meni je 45 min do jedan sat dnevno maksimum, to iskoristim za trening...
    Ali to mi je i ok, taman


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  18. #568
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,659

    Početno

    Cure ma je, mi smo super organizirani, al ja sam pricala gore u postovima ovo sto ina radi npr cijeli dan da si uzmem recimo na planinarenje s ekipom. I da sam fajn s tim da me nema cijeli dan. Tu jos dosta važem, al savladat cu ja i to, za pocetak 1x mjesecno

    Preko tj mi se uopce nije komplicirano organizirat, u razna doba treniram, u muvingu smo.

    Evo danas smo djeca i ja isli na planinarenje s mojim klubom na Medvednicu, a muz nas je docekao s toplim ruckom.

  19. #569
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,659

    Početno

    Iako da se razumijemo ja sam jako zadovoljna s vremenom koje odvojim za sebe, samo privlace me i te neke 2dnevne planinarske ture.

    Nego da ne idemo previse OT, stajem
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 21.03.2021. at 14:38

  20. #570
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,418

    Početno

    BB , samo da ti kazem da pripremam teren i bacila sam udicu za novi posao, vrijeme ce pokazati.
    Kako si ti?

  21. #571
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno

    Da, slažem se.. sve je stvar organizacije..
    I definitivno je lakše kako djeca rastu!
    Moj mlađi je još premalen za ostati sam doma..
    Mi, žene, smo opterećene nekakvom usađenom grižnjom savjesti koju, moram priznati, kod svog muža uopće ne primjećujem.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  22. #572
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,736

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    BB , samo da ti kazem da pripremam teren i bacila sam udicu za novi posao, vrijeme ce pokazati.
    Kako si ti?
    Ti si bacila udicu a ja sam na otkaznom roku.
    Opet cemo sve mi napraviti promjenju a za BB ne znam.

  23. #573
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,659

    Početno

    Ajme bas se veselim zbog vas spajka bome ti djelujes nema sta
    A ni sirius ne zaostaje

    BB, svi nesto mijenjaju ili nekretnine ili poslove ili muzeve haha, a kod tebe sve konstanta.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 21.03.2021. at 15:23

  24. #574
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,418

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    Ti si bacila udicu a ja sam na otkaznom roku.
    Opet cemo sve mi napraviti promjenju a za BB ne znam.
    Mi smo navikle pa ne vidimo dramu oko toga.
    Kod mene je upitno kad ce se otvoriti radno mjesto za moju strucnu spremu , to ce vjerojatno i biti kroz neko vrijeme.
    Vazno je da sam dala znanja da sam zainteresirana.
    Posljednje uređivanje od sirius : 21.03.2021. at 15:26

  25. #575
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    BB, svi nesto mijenjaju ili nekretnine ili poslove ili muzeve haha, a kod tebe sve konstanta.
    ...ili sve navedeno
    Posljednje uređivanje od Argente : 21.03.2021. at 15:42

  26. #576
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,659

    Početno

    Ardjo

    Ja dosad mijenjala prvo dvoje.

  27. #577
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    BB, svi nesto mijenjaju ili nekretnine ili poslove ili muzeve haha, a kod tebe sve konstanta.
    Kad jednom krenem, možda će kod mene biti sve ili ništa .

  28. #578
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    BB , samo da ti kazem da pripremam teren i bacila sam udicu za novi posao, vrijeme ce pokazati.
    Kako si ti?
    Šefica mi se sutra vraća s GO, pripremam teren da razgovaram s njom.

  29. #579
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Šefica mi se sutra vraća s GO, pripremam teren da razgovaram s njom.
    Držim ti fige da uspiješ što si naumila. Javi.

  30. #580
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,659

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Kad jednom krenem, možda će kod mene biti sve ili ništa .


    Sretnooo Bubilo!!!

  31. #581
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    BB
    I ja držim fige!

  32. #582
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    29,005

    Početno

    Evo mene s planinarenja, neto hoda 2.5 h, bruto vremena 3 h izvan auta, 14 000 koraka (10 km), zalaz, kukurijeci, jaglaci itd. downloadani u mozdjane da prezivim ekrane od iduceg tjedna. Voznje jos oko sat i pol vamo-tamo, stalo vremenski sve od 14-19 (nakon rucka). Razmisljam i o poslu, vidjet cemo. O muzu u valovima, sad je dobra faza (korona ukinula putovanja pa mi.je sad on planinarsky buddy). Ne ubacujem lezernog smajlija jer s mob pojede post ako ga ubacim, vi ga zamislite.

  33. #583
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,659

    Početno

    Ina33,

    Za muza i valove kod svih je tako,a kazu sto si stariji, valova sve cesci

    Nek si se ti nauzivala. Odlican izlet!!!

    Jooj i meni vrijeme provedeno u prirodi znaci bas puno uljepsa cijeli tjedan.

    Mi smo jutros zbog blizine krenuli u 8:55h od doma, u brdo u 9:15h, 7km, fine visinske, sa štrudlom u domu, dole vec bili u 11:30h.
    Al sam produzila po neke papire do ureda s djecom jer mi trebaju za sutra, tako obučena s brda pa smo jos malo prosetali po Zrinjevcu, Trgu..i doma.

    Zasad ne mijenjam ni muža, ni posao (njega sam promijenila prije 3 god), a stan smo promijenili prošle godine. Muz jedini postojan u zivotu vec 21 godinu.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 21.03.2021. at 19:34

  34. #584
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ja radim (u nedjelju, jel), upravo sam pojela rucak za laptopom. Radit cu skoro cijeli dan, ali nije do poslodavca, vec do kliznog radnog vremena. Pocinjem kasnije zbog voznje u skolu, izlazim zbog skupljanja iz skole, petogodsinjakinja je doma, utorkom imamo rano taekwondo, sutra idem zubaru usred radnog dana, u petak sam odlucila oko 14h da mi je dosta... itakoto.

  35. #585
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    29,005

    Početno

    E, da, radila ujutro i na putu do, al za neku svoju reziju, nesto sto me veseli.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 21.03.2021. at 19:41

  36. #586
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,575

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Kad jednom krenem, možda će kod mene biti sve ili ništa .
    A ja mislila da si na kuću pristala samo zato da ne mijenjaš muža

    Sretno! Pomaže papirić sa zapisanim stvarima koje želiš proći i reći, ja tako svaki put na nekom važnom razgovoru imam šalabahter, i ne dam se maknut dok ne prođem sve s popisa

  37. #587
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,659

    Početno

    Ja identicno ko sillyme, nema sanse dok sve ne prodjem po svojim bulletima

  38. #588
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Cure, jako dobra ideja.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  39. #589
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Jedna tema zaključana, na drugoj se nešto čeka, na forumu dosadno .

    Šteta što je tema zaključana, sad ne mogu pitati je l se stignem još prijaviti na tu mjeru .

    Onda ću morati ovdje pitati, je l vi koji radite samo 8 sati dnevno i imate plaću u visini ili iznad zagrebačkog prosjeka (ovog novog od 8.000, ne starog od 7.000 kn) trebate u svom kolektivu vrijednu osobu koja zna raditi lijepe tablice?

    Pričale smo dugo, preko sat vremena, imala sam šalabahter (hvala na savjetu), izrekla sam sve što sam htjela... no mislim da je sve to skupa bilo onak, bljak. Mislim, ne znam što sam zapravo očekivala, i definitvno odmaže to što sam iscrpljena i što prolazim burn-out... no nije izgovorila ništa što bi meni išta značilo ili što bi govorilo “moguće je da radiš manje”.

    Oko toga smo se jedino i vrtili, da ja želim raditi manje. Povišice, više novih ljudi u timu - to nije moguće. Moguće je dobiti jednu novu osobu u tim, no opet se ističe da je problem ako ta osoba nema što raditi ful time i nije optimalno da osoba samo vegetira i radi sitno na projektu tek toliko da bi bila upoznata s njim, da bi mogla raditi u fazi kad se pojača potreba da još netko radi na projektu.

    Ukratko - u firmi se neće ništa promijeniti.

    Jedino do čega smo došle je da ja ako više ne želim raditi puno, da ne trebam više voditi projekte nego biti jedan od asistenata/suradnika na projektu. Nemam problem s egom nikakav tu, plaća se nije spominjala, nije mi ni bitno, sutra bih sve potpisala... nego... na moje pitanje... “Tko bi u tom slučaju vodio projekte” dolazi odgovor “To nije tvoja briga”... i djelomično mogu prihvatiti taj odgovor i ponašati se “nije me briga”, ali im jedinstvo ne vjerujem da bi to tako zauvijek bilo i da mi ne bi u prvoj prilici sigurno vratili da nešto vodim. I ne mogu se otarasiti osjećaja da će biti “nismo se tako dogovorili”.

    Poteglo se pitanje i različitih percepcija opterećenosti... gdje ona kaže: sad si se radila na rubu granica zadnjih 5-6 mjeseci, ali prije toga 2-3 mjeseca nismo imali posla.
    A ja joj kažem: ne, sad sam radila puno preko granice, a prije toga smo isto imali posla dnevno 5-6 sati efektivno, nije da smo radili 2 sata dnevno, samo je bilo lakši tempo, moglo se ići na dužu pauzu ili pola sata prije otići iz ureda, nije da nismo baš ništa radili. Ali jasno mi je “nismo imali posla” znači da nismo sklopili niti jedan novi ugovor, samo smo laganini radili na starima.

    I još je rekla da sam ja stvarno umorna i da bolje da pričamo poslije godišnjeg. Kad neću biti ljuta ko pas i valjda nerazumna .

    Imam još nešto posla oko projekta i idem na GO oko Uskrsa.
    Ne ugovoru sam na ovom projektu do kraja 6. mj.
    Znam da mogu otići i prije kraja projekta, ali to ne želim.

    Što ću od 1.7. nemam pojma.
    Ali ako ostane sve po starom ne dajte mi da ikada više pišem o tome .

  40. #590
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,418

    Početno

    Samo ti pisi. Nije se nama problem praviti mudrima.

    Jesi probala staviti svoje dileme u tablicu?

  41. #591
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ne da mi se .
    Umorna sam od trenutnih tablica.
    Možda poslije godišnjeg .

  42. #592
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,061

    Početno

    A jel ostvaruje profit tvoja firma? Zar bi im to da ta nova osoba par mjeseci bitno manje radi, ako ostatak vremena full radi, stvarno bio nedopustiv trosak?

    Ja te tablice shvacam (mozda grijesim) kao nesto sto ukljucuje obradu podataka. Bar za tako nesto ima posla na trzistu.

  43. #593
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ima posla, ali nije sjajno plaćen, nego tek osrednje. Profit je osrednji.
    Bilo je godina kad ga nije ni bilo.

  44. #594
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,659

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Samo ti pisi. Nije se nama problem praviti mudrima.
    sirius carica

  45. #595
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,659

    Početno

    Bubilo kao zaljubljenici u tablice čudi me fakat da ti nije palo na pamet napravit tablicu koja bi ti pomogla odvagati jel vise pro ili contra, tako sam ja radila kod odabira stanova i donosenja nekih vaznijih odluka.

    Zadala si kriterije, ponderirala, svaki je naravno nosio odredjen broj bodova prema tome koliko mi je neka stavka bitna i gle čuda moja tablica je dala odgovor u vezi stana puno prije nego sto je izasao iz naših usta

    A muz se naravno sprdao da sta ga pitam za bodovanje za pogled, orijentaciju stana i sl. Da ce on to iz glave odlucit,a moja tablica sve preduhitrila
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 22.03.2021. at 22:13

  46. #596
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ne treba mi tablica, 20 godina sam tamo, šta se tu više ima računati... kao da ne znam sve do 3 decimale što koliko bodova nosi.
    Mislim da je sada vrijeme za sjekiru .

  47. #597
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,659

    Početno

    Yeah sjekirom opalit, pa kud puklo, presjec do kraja...

  48. #598
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,352

    Početno

    Pa najbolji rasplet ovog topica bila bi informacija o novom poslu, a još ako bi to bila promjena na bolje - kud ćeš veće sreće...

    Offt. Puno puta mi se u životu dogodilo da sam se za neke odluke kajala što ih nisam donijela ranije.

  49. #599
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,736

    Početno

    Ja shvacam ljubav koju Bubilo ima prema svom poslu. Ja kad se sjetim svog prvog radnog mjesta i danas me uhvati tuga. Iako da sam tamo ostala, sigurno ne bih ovako razmisaljala.
    Ali 20 godina na istom mjestu je puno. Tad vec posao postaje navika i mislis da sve drugo je isto i da ne moze bolje.
    Ne znam. Ja sam odlucila skociti, sad na sto cu doskociti ne znam, na tvrdu zemlju ili more ili neki jastuk. Vidjet cu.
    Ali sad odjednom osjecam neku lakocu u sebi. Do prije cca dva mjeseca ne bih rekla da idem. Ukazala se prilika i idem.

    Iz dosadanjeg forumskog staza stekla sam sliku da kod BB sve ide nekim svojim sporim tempom. Ali ako se tako osjecas i ako imas gdje savjetujem ti da odes. Sigurna sam da i na drugim mjestima imaju predivne tablice. Ali sa nekim boljim uvjetima. Nemoj docekati mirovinu na radnom mjestu gdje si sad vec u burn outu. A ako bas i moras/trebas/zelis ostati u toj firmi, onda poduzmi sve da se tvoja situacija u njoj promijeni.
    Jer ako je rad od 8 sati dnevno deklarian kao period bez posla, onda zbilja nesto ne stima. I ti da si na nasem mjestu vidjela bi to, ovako kako si duboko u tome vidis da je to neophodno i da se mora.
    Nista se ne mora (necu napisati sta se mora), i niko nije nezamjenjiv.
    Sretno Bubilo sto god odlucila. Nadam se da ces ipak sebi olaksati radni dan, jer ovako sigurna sam svi u familiji na neki nacin patite. Iako misls da ne, jer ne znas kako izgleda drugacije.
    Posljednje uređivanje od spajalica : 23.03.2021. at 08:16

  50. #600

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,455

    Početno

    ja ću samo grozno reći - ovo ti je dokaz da si zamjenjiva i da ti je pokazala pravo lice

    dakle, otvori oglasnik, traži novi posao, i onda rez
    možda ne odeš opdmah na bolje, ali otvorit će ti s enove prilike, u tom sam sigurna

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •