Ja nemam nikakvih problema, redovito se rješavam viškova stvari.

Redosljed:
1) njuškalo (samo vrednije stvari, uz opaki popust i dam si neki rok dokle mislim prodavati)
2) upiti rodbini i poznatima da li žele nešto udomiti
3) za tekstil 15% popusta u H&M
4) vrećica pored kontejnera
5) vrećica u kontejner

Gotovo sve završi pod 3) i 4)
I na sva tvoja pitanja - odgovor je DA, treba se toga riješiti. I knjiga, odjeće, i slika, i čaša, i odjeće i ormara (da ne padneš u napast skupljati opet). Ja nemam rezervne odjeće, ako nešto pukne - popravim ako ide, ako ne - kupim novo. Knjigu uvijek možep posuditi u knjižnici. Slike koje ne želiš gledati - pa zašto ih i dalje držati negdje? Itd...
Dio stvari koje ne koristimo (čaše, rajgle koje nisu išle na indukciju i sl) nismo bacili nego smo odnijeli u vikendicu, ali mislim da ću za par godina gotovo sve od tamo također odpremiti na obližnji deponij...
Dječje igračke isto dijelim kad zaključim da su ih prerasli (oni to naravno nikad ne zaključe sami :mrgeen, odjeća koja im je premala odmah ide dalje itd... Moji npr imaju svatko jednu policu s odjećom u ormaru, + jedna zajednička polica za vansezonsku robu i što visi među kaputima. Dovoljno im je. Ja živim s odjećom koja stane na 2 police (majice, hlače, suknje, donji veš i sl) + mm i ja dijelimo jednu sa sportskom odjećom. I još kaputi i par košulja na vješalici. Posteljine imam po dva seta, iako zbog sušilice mogla bi realno i s jednim, ručnici isto 2 seta itd...