Bok svim mamama i tatama ako ih ima!Imam jedno pitanje u strašnoj sam nedoumici i evo ako netko ima sličan problem voljela bih da mi se javi.
Naime ja bolujem od ADPKD-a to je autosomno dominantna polucistična bolest bubrega,nasljedila sam je od majke te sam 14.2.2015 ostala trudna sve je bilo ok dok se djetetu nisu počeli razvijati bubrezi tamo 4-5 mj trudnoće vidjeli su da nešto nije uredu te su mi predložili spontani naravno da sam to odbila i išla sam do kraja.Uputili su me na dr.Roju iz KBC Split čovjek je fascinantan svaka čast ali nije bio upoznat s majkama koje imaju isti simptom te me cijelo vrijeme gledao i gledao na UZ te je rekao ovim riječima Bit će šta Bog da s ovim djetetom.1.10.2015 sam dobila trudove koje nisu uspjeli spriječiti te sam završila na hitan carski rez.Dijete se rodilo u 1:13h te preminulo dva sata iza toga.Rodilo se sa težim oblikom ADPKD-a te hipoplaziom pluća.
E sad nas šalju na genetsko testiranje koje ću napraviti sad za mjesec dana.Budući da je nasljednost 50:50 da iduće djete ima istu bolest kao ja vjerovatno ću biti u velikoj šansi da ću morati ići u Češku na PGD+ivf jer u mom slučaju nije nemoguća oplodnja nego su moguće genetske bolesti tj ova što ja imam budući da je dominantna!
Ako netko ima s ovim iskustva molila bih da mi se javi pa napise svoje iskustvo ovdje!Jako je bolno ostati bez bebe koja je bila skoro pa 9 mj...
Jako puno volim Isusa i znam da su njegovi putevi puno bolji od mojih želja,,dala sam mu jednog anđela a nisam spremna davati ih još...
Hvala puno nadam se da će se netko pronaći i dati mi savjet što dalje da radim!