Pokazuje rezultate 1 do 24 od 24

Tema: modrice

  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    61

    Početno modrice

    imam puno modrica po nogama. jel ima tko kakav savjet? neznam kako nastaju, uopće ih ne osjetim, al na dodir bole!

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    Ako ti se pojavljuju bez da si se negdje udarila i sl onda bi bilo najboje da si prekontroliraš krv

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,512

    Početno

    Ako te bole, onda su od udara. Neki ljudi (kao ja) su jednostavno podlozniji pojavi modrica, cak i od najmanjeg udarca.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    102

    Početno

    Ista situacija i kod mene samo se ujutro probudim sa par madrica, cak sam i MM-a zezala da to on mene tuce dok ja spavam. Probaj sa kremom ili masti Hepalpan vec nakon dva dana izvuce onu ruznu modrinu.

  5. #5

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    61

    Početno

    hvala. jel se smije koristiti ta mast dok se doji?

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    102

    Početno

    Mislim da ne bi trebala smetati s obzirom da sam ja trudnica i da je koristim vec godinama moj gin kaze da ne smeta ako je koristim i sada.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,805

    Početno

    Peci, ako je to problem oduvijek, vjerojatno imaš malo slabije kapilare. Probaj jesti više vitamina C i to po mogućnosti iz prirodnih izvora jer su i flavonoidi, kojih ima u voću, isto dobri za kapilare.
    Ako se to pojavilo kao nešto novo, provjeri krv, možda imaš premalo trombocita.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Kod mene popucane kapilare izgledaju kao modrice, ispod koljena. Ako nije to, provjeri trombocite i zgrušavanje krvi.

  9. #9
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,526

    Početno

    ja sam sklona modricama, pa ti evo par ideja kako nastaju: dovoljno je da ti dijete malim slijastim prsticima i petama skakuce po nozi i eto ti modrica a da ni ne pomislis da bi se iz takve situacije mogle stvoriti. ili npr naginjanje preko stola da nesto uhvatis, eto modrice ko crta preko cijele noge.
    ali mene ne brinu te male (osim sto me je sram cijeli zivot po plazama jer izgledam mlacena) jel je to vjerojatno zato jer su mi sve vene i kapilare prilicno blizu povrsini (anatomiju se moze uciti na meni, a i na ivaru, cijelo nam je tijelo isarano zilicama) nego me pocinju brinuti one koje se pojave bez ikakvog razloga, crno-ljubicaste su, tople na dodir, ali ne i bolne.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    Moja kolegica sa posla ima problema sa masnicama koje su stvarno velike i tamne,i pojavljuju joj se po rukama i nogama.Na pretragama su ustanovili da je problem rijetka krv,i još nekaj kaj nisam zapamtila,ali je mogu pitat

  11. #11

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    61

    Početno

    može, pa javi!

  12. #12

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    5

    Početno

    ah ja od petka imam madricu na livoj strani guze jer sam se posliznula na skliske stepenice. kisa je padala i ja sam nosila mokri kisobran u podrum.voda je kapala iz kisobrana.tenisica mi se poskliznula i u sekundi sam se nasla guzi.ostala sam sokirana :shock:
    modrica je velika i natecena a sad i jako tamno plave boje.uz to i jako jako boli.
    sto pomaze za ublazavanje bolova i sa cime bi ubrzala ozdravljenje.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    799

    Početno

    MM je nocas iskocila modrica I uz nju nesto potkozno kao zrno graska, prethodno ga je zabolila noga. Inace je isto sklon modricama al ovo nam je ful cudno. Jel imao netko tako nesto?

  14. #14
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,406

    Početno

    Citiraj majola prvotno napisa Vidi poruku
    MM je nocas iskocila modrica I uz nju nesto potkozno kao zrno graska, prethodno ga je zabolila noga. Inace je isto sklon modricama al ovo nam je ful cudno. Jel imao netko tako nesto?
    Paa, kapilare znaju i meni pucati, pogotovo kad je ovako vruće....

    Ako je i inače sklon modricama (ili uzima neko sredstvo protiv zgrušavanja krvi, kao što je andol 100) to se zna dogoditi. Meni znaju puknuti kapilare s unutarnje strane prstiju na rukama, pa imam plave podljeve, ali nije mi baš bilo tako krupno... Meni to zna biti kad mi je niska razina kalija (tada pomažu banane i rajčice, a ako nije dosta, onda rehidromiks (prah koji se otopi u vodi, pa popije - služi za nadomještanje minerala u slučaju dehidracije kod proljeva ili sunčanice).

    Ako bude išao doktoru, nek traži da mu izmjere vrijeme zgrušavanja krvi.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    799

    Početno

    I inace mu lako iskoce modrice, krvna slika mu je ok, muci me to kao zrno graska sto se moze opipati, kaze da mu se vec I povlaci, ali definitivno ga saljem u doktora

  16. #16
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,406

    Početno

    Citiraj majola prvotno napisa Vidi poruku
    I inace mu lako iskoce modrice, krvna slika mu je ok, muci me to kao zrno graska sto se moze opipati, kaze da mu se vec I povlaci, ali definitivno ga saljem u doktora
    Još mi je nešto palo na pamet - kod tih podljeva pomaže heparin, a od prirodnih pripravaka arnika gel.

    Takve su vrućine da sam i ja puna modrica, užas...Neki ljudi su jednostavno skloni tome, ne mora biti nikakva bolest u pitanju.

  17. #17
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    29,051

    Početno

    Koliko shvaćam, dosta popoulacije ima sklonost modricama. Jedan od uzroka je von Wilebrandtov sindrom ili bolest, a to znači da ovog faktora zgrušavanja ima u krvi nešto manje. S tim se ne radi ništa posebno kod takvo blagog oblika, terapeutski je nevažno, ali to je neko od obrazloženja zašto je neko skloniji modricama, a neko ne. Osoba bi već skužila (bilo bi nešto osim modrica, tipa nemogućnost zaustavljanja krvarenja kod zubara, neke operacije itd.) da se radi o nekom težem obliku vonW-a, a ovaj najčešći blagi oblik von W-a koje ima svaka x-ta osoba je nevažan, osim estetski , i s tim ne treba ništa raditi.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 21.07.2014. at 15:14

  18. #18

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    799

    Početno

    dala mu je doktorica neki gel, cini mi se da bas sadrzi heparin. izvadio je ponova krv pa cemo sutra vidjeti nalaze.
    inace ga je najvise zabrinula ta bol koja ga je probudila u sred noci, a i dalje ga je drzila, a i ta kvrzica...
    a MM je panicar, tako da...

  19. #19

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Bol i pipanje tog zrna graska je tipicno kad pukne malo veća kapilara, iz iskustva govorim. Kad pukne mala, to samo zapeče. A veća baš boli. Na mjestu gdje je pukla izlije se u okolinu mala količina krvi, zato se može napipati. To se spontano povuče kroz nekoliko dana. Mazanje heparinom pomaže.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    799

    Početno

    martinaP hvala! odma mi je lakse

  21. #21
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    meni je ovo pomoglo da imam manje modrica jer sam im inace sklona
    http://www.mojaljekarna.hr/alergije/...l#.U89YT0Dm41I

  22. #22
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj Mila prvotno napisa Vidi poruku
    Probaj sa kremom ili masti Hepalpan vec nakon dva dana izvuce onu ruznu modrinu.
    "Otkrila" sam gel od arnike za kontuzije i modrice - odlican je, a prirodan!
    Tu ga prodaju pod imenom Arnigel.
    Ako ga nema, u dm-u ima ulje od arnike za masazu i sportske ozljede - mojoj je super za umorna stopala (nakon baleta), meni za masazu vrata kad dugo sjedim za kompom, a i modrice od njega odu vrlo brzo.

  23. #23
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,771

    Početno

    I ja sa jako tome sklona, a pred godinu i kusur posle masaže izgledala sam ko da sam bila u ratu, oduatala od masaža i primila se heparina

  24. #24

    Datum pristupanja
    Aug 2023
    Postovi
    1

    Početno

    Pozz,veceras sam primjetila na nozi (na listu)jako svijetlu modricu koja ocito tek nastaje.Bolna je na dodir i tvrda,kao da je iznutra neki grumen veći(npr kao potkožna kvržica)ne sjecam se da sam se igdje udarila.Zanima me da li se trebam zabrinuti

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •