Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 50 of 135

Thread: Leće

  1. #1
    Rebbeca's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Zagorje zeleno
    Posts
    871

    Default Leće

    Mojoj 15 godišnjoj kćeri je oftamologica rekla da će moći nositi leće umjesto naočala. Pošto neznam ništa o tome, molim vas iskustva: vrste, prednosti, mane, cijena, održavanje, privikavanje... sve čega se sjetite... Hvala!

  2. #2
    jelena.O's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Posts
    35,388

    Default

    Bila je ta tema

  3. #3
    Rebbeca's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Zagorje zeleno
    Posts
    871

    Default

    upsss, sory, nisam našla... idem ponovo potražiti!

  4. #4
    jelena.O's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Posts
    35,388

    Default

    mislim od mime, nemogu sad nać jer nisam na kompjuteru

  5. #5
    zutaminuta's Avatar
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    12,062

    Default

    Imam bogato iskustvo o tome, pa da počnem:
    Počela sam nositi isto tu negdje s 15 jer je preporuka oftalmologinje bila da će mi to usporiti rast dioptrije. Ne znam jesu li, ali dioptrija mi nije puno rasla do danas.
    Išli smo u Vinogradsku u kabinet za leće kod dr. Šarića. Tamo sam dobila dioptriju za leće i s tim smo išli u Opto Centar, Vlaška 64. HZZO odobrava popust svakih dvije godine.
    Leće tipove mislim da ne možeš birati. Idu prema kategorijama: meke - niske dioptrije, polutvrde - srednje dioptrije, tvrde - visoke dioptrije.
    Možeš birati tipa kvalitetnije recimo sa zaštitom od računala. Preporuka.
    Dosta novca ode na preparate za čišćenje: imaš par vrsti otopina. To će ti sve objasniti tamo.
    Navikavanje ide, eh, kako kome. Ja sam plakala i mučila se jer u početku nisam znala tehniku kako dovoljno dobro isprati leću da ne ostane detergenta, jer od njega najviše peče oko.
    Pripremi se na situacije da je leću lako izgubiti, recimo meni u par navrata kada bi mi se oko posušilo, pogledam u stranu i leća hop.
    Zato je dobro koristiti kapi za oči.
    Smanjiti buljenje pred ekranima jer oko još manje trepće, a to vodi crvenilu i iritaciji.
    Držati se uputa o nošenju, posebno onom početnom prvi dan tri sata, sljedeći dan tri i pol, itd. Jer ozbiljna iritacija je gadna stvar. Jednom prilikom sam morala ići na hitnu gdje mi je doktor umrtvio oko zbog neopisive boli. Taj dan sam nosila leće od pet h ujutro, do iza dva u noći sljedeći dan. Putovala sam negdje i zaboravila skinuti.

    Kada se čovjek navikne leće lijepo olakšavaju život jer izgubiš onaj osjećaj da si čoravac.
    Treba paziti na tjelesnom, i u vodi.

    Voditi računa o higijeni jer ima raznih beštija koje vole papati oko.

    Pitaj još ako te što zanima.
    Last edited by zutaminuta; 21.02.2016 at 14:02.

  6. #6
    Beti3's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Kvarner
    Posts
    12,300

    Default

    Nisi u pravu, možeš birati leće kakve god želiš. I ja ih nosim od prvog srednje, a to je toliko godina, da ih više i ne brojim

    Počela sam s tvrdim lećama, tada su govorili da su bolje za oko u razvoju, danas to više ne govore. Na tvrde se malo teže naviknuti, ali kome ne smeta, najjeftinije je. One traju dugo, par godina ukoliko se dioptrija ne mijenja.

    Ja već godinama imam samo mekane leće. Njih se ne osjeti u oku. Lako ih je staviti, ali se moraš naviknuti na skidanje. Leću moraš uhvatiti palcem i kažiprstom dok je u oko i odlijepiti ju. Meni to nije problem, ali nekima je.

    Imam jako visoku dioptriju, ali savršeno se vidi sa mekanim, kao i sa tvrdim lećama. U zadnje vrijeme najviše volim dnevne leće. Ujutro stavim, navečer bacim. Ne trebaju otopine, ne treba čiušćenje proteina, ne trebaju posudice Kupim preko interneta, uvijek je popust, neki poklon, i u konačnici nisu mi puno skuplje. Za oči treba dati najbolje što se može.

    I za dnevne se dobije od HZZOa, jednom godišnje, ne pokrije mi cijelu cifru, ali dio da. Kako imam veliku dioptriju, to je i iznos veći. No, ta doznaka se dobije samo kod liječnika u bolnici.

  7. #7
    Beti3's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Kvarner
    Posts
    12,300

    Default

    Mekane leće od prvog dana možeš nositi cijeli dan. Gotovo ih je nemoguće izgubiti, jer neće same izaći iz oka a ako padnu sa prsta dok ih stavljaš...veće su pa ih je lakše naći, ali treba jako paziti da ih dobro očistiš. Ustvari, treba jako paziti da ne padne s prsta.

    Postoje i mekane leće sa kojima se može spavati. Nisam probala, ali znam na putu zaspati sat-dva sa mekanima, još mi to nije smetalo.

    Higijena je uvijek jako bitna, dobro pranje ruku naročito. Upale oka sam znala imati dok sam nosila tvrde leće, sa mekanima još nikada. Dioptrija mi se nije mijenjala na gore ( tj na veći minus) od kad sam počela nositi leće. Sada se smanjio jer mi raste dalekovidnost ( ona koja dođe s godinama )

    U trudnoćama su mi savjetovali da ne nosim leće jer je ionako veće nakupljanje tekućine u organizmu, pa kažu da je bolje s naočalama. Malo sam ih slušala, malo ne. Ni jedna trudnoća, ni 4 poroda nisu mi utjecali ni na kratkovidnost, ni na kvalitetu vida.

    Plivam ljeti u moru sa jednodnevnima, ali uvijek se bojim da mi ne špricne slano more u oko, ne usudim se zaroniti. A ako odem bez leća i naočala ne vidim ništa, ni dijete ne bih prepoznala, ni morskog psa. O čemu ja pišem....

  8. #8
    Ives000's Avatar
    Join Date
    Feb 2015
    Location
    Slavonija
    Posts
    2,484

    Default

    Quote Originally Posted by Beti3 View Post
    A ako odem bez leća i naočala ne vidim ništa, ni dijete ne bih prepoznala, ni morskog psa. O čemu ja pišem....

    ajmo reć da te razumijem.



    meni opet nisu odgovarale, ja sam nosila meke leće od srednje škole do prije nekih par godina unazad..
    i vratila sam se opet dobrim starim naočalama.. smaralo me to stalno skidanje, stavljanje.
    i puno mi koštaju s obzirom da ih nakon nekog vremena samo skineš i baciš..
    probala bi lasersko skidanje dioptrije ali još nisam nikog upoznala tko je to napravio prije deset god.
    pa se baš i ne usudim.

  9. #9
    zutaminuta's Avatar
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    12,062

    Default

    Koliko te koštaju dnevne na dvije godine ukupno?
    Mene polutvrde koštaju cirka 300 kn. Nisam znala da se mogu uzeti po želji. Ono, dođem tamo standardno mi napišu recept i pokupim koje su napravili.

  10. #10
    jelena.O's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Posts
    35,388

    Default

    Laseri su se počeli raditi zadnjih godina, trk poneki slavni su to naprVili pred 10 i više godina.
    Ja sam u dva navrata nosila tvrde, imala oahećaj ko da me nosi vjetar.
    Plivam s naočalama, verem se oo drvo , raspoznajem koje je moja djete, morskog psa nisam vidjela na jadranu, spavam a cvikerima

  11. #11
    jelena.O's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Posts
    35,388

    Default

    Quote Originally Posted by zutaminuta View Post
    Koliko te koštaju dnevne na dvije godine ukupno?
    Mene polutvrde koštaju cirka 300 kn. Nisam znala da se mogu uzeti po želji. Ono, dođem tamo standardno mi napišu recept i pokupim koje su napravili.
    Možda možeš ko i kod naočala birat kaj hočeš, oa nadoplatit kolko treba

  12. #12
    Ives000's Avatar
    Join Date
    Feb 2015
    Location
    Slavonija
    Posts
    2,484

    Default

    Quote Originally Posted by jelena.O View Post
    Laseri su se počeli raditi zadnjih godina, trk poneki slavni su to naprVili pred 10 i više godina.
    zato baš i kažem... nisam toliko hrabra...ćekam da prođe bar deset godina pa ću ''vidjet''
    Last edited by Ives000; 21.02.2016 at 16:53.

  13. #13
    jelena.O's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Posts
    35,388

    Default

    ma ja nebi ni za 20 godina

  14. #14
    jelena.O's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Posts
    35,388

    Default

    evo i starih linkova

    http://forum.roda.hr/threads/16265-Kontaktne-lece
    http://forum.roda.hr/threads/69415-d...kontaktne-lece

    i sad ne mogu nać onaj od mim, a možda je i tu u kupusu

  15. #15
    zutaminuta's Avatar
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    12,062

    Default

    Ives, meni je profa rekla za laserske da ih je dobro napraviti ranije. Ne mogu se više sjetiti kako je to pojasnila. Razgovarale smo o migrenama, pa je povezala visoku dioptriju s tim. Međutim, nikad nisam imala viška 20 tisuća kuna.

  16. #16
    Ives000's Avatar
    Join Date
    Feb 2015
    Location
    Slavonija
    Posts
    2,484

    Default

    Quote Originally Posted by zutaminuta View Post
    nikad nisam imala viška 20 tisuća kuna.
    prestala sam pušit prije 5 godina, i na računu do sada imam popriličnu svoticu ušparanu jer sam si svaki mj.
    spremala od 200-300kn na štednju baš za tu svrhu...sad imam pare ali nemam mu*a
    Last edited by Ives000; 21.02.2016 at 18:00.

  17. #17
    jelena.O's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Posts
    35,388

    Default

    a kolko ti visoku dioptriju imas, žuta

    bila je tema i o operaciji

    http://forum.roda.hr/threads/63400-L...-trudno%C4%87a

    a i još jedna od ivarice
    Last edited by jelena.O; 21.02.2016 at 18:01.

  18. #18

  19. #19
    zutaminuta's Avatar
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    12,062

    Default

    Desno: - 10,50
    Lijevo: - 11,00
    Ali zato mogu stvari gledati jako, jako izbliza da mi se ne zavrti.

    Ives, to je sada već rutinska operacija. Nosiš povoj na oku dan ili dva čisto da ti prašina ne leti.
    Mene više strah operacije mrene koju moja stara treba obaviti. Morat ću si to guglati.
    Last edited by zutaminuta; 21.02.2016 at 18:10.

  20. #20
    jelena.O's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Posts
    35,388

    Default

    je zuta to je visoka dioptrija

    ima li mama i tlak, ne očni nek tjelesni?

  21. #21
    zutaminuta's Avatar
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    12,062

    Default

    Redovito ga mjeri. Nema.

  22. #22
    Ives000's Avatar
    Join Date
    Feb 2015
    Location
    Slavonija
    Posts
    2,484

    Default

    Quote Originally Posted by zutaminuta View Post
    Desno: - 10,50
    Lijevo: - 11,00
    Ali zato mogu stvari gledati jako, jako izbliza da mi se ne zavrti.

    Ives, to je sada već rutinska operacija. Nosiš povoj na oku dan ili dva čisto da ti prašina ne leti.
    Mene više strah operacije mrene koju moja stara treba obaviti. Morat ću si to guglati.
    jao... ja ne smijem ni reći onda koliko je moja dioptrija...
    Lijevo: - 0.75
    Desno: -1

    znam za proceduru, susjed je nedavno imao lasersko otklanjanje dioptrije... tri tj. nije smio gledati tv, laptop, tablet i tome slično
    cijelo to vrijeme je imao povoje preko očiju i morao je biti u zamračenom.
    Sad je već prošlo godinu dana od zahvata i kaže da je sve super .

    A od svih koje znam da su skidali mrenu, čula sam samo dobre komentare . Ali svakako si progooglaj malo o tome.

    Joj čim prčkaju po oku ne može ti biti svejedno. Ja sam imala dvije operacije kroz život na oku i
    nije nimalo ugodno. srećom oporavci kratko traju.
    Last edited by Ives000; 21.02.2016 at 18:28.

  23. #23
    sillyme's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    5,590

    Default

    Ja sam lece pocela nositi jos u osnovnoj, polutvrde, usporilo je rast dioptrije ali mi je svejedno jos malo narasla (ok, mozda nije usporilo rast dioptrije nego se poklopilo, dok sam imala naocale jako mi je rasla dioptrija).

    Kasnije sam presla na one meke koje traju 3 mjeseca, puno ugodnije za oko od polutvrdih, nisam nikad imala upale (osim jednom kad sam zaspala s polutvrdim) ali svejedno, nije to bilo to, ne mozes roniti, strah te dok plivas, nezgodno na nocnim putovanjima (kad trebas spavati u busu), moze biti nezgodno prilikom voznje ako ti ispadne iz oka jer si nespretno trepnuo itd.

    U stvari, nije nista od toga ne znam kako nespretno ali ja sam se na kraju odlucila za laser, sad mi je dioptrija nula i ovi problemi davna proslost (sad ce skoro 9 godina od operacije )

    ps nisam nosila nikakve zavoje, samo suncane naocale, sjecam se da smo ravno s operacije skoknuli u Merkator u neki shopping
    Last edited by sillyme; 21.02.2016 at 18:31.

  24. #24
    zutaminuta's Avatar
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    12,062

    Default

    Meni se isto čini da oko ne budem operirala čak ni ako budem imala te novce jer mi se ne sviđa ideja da mogu biti jedna u onih 0,0001 % slučajeva. Znam da je vjerojatnost za to kolika i da me pregazi kombajn, ali eto, ne možeš uvijek racionalno.

    Meni je dok sam bila u toj dobi 15 g zapravo najgore bilo, iza privikavanja na oštru probadajuću bol kada ti slučajno nešto uleti u oko, stalno moljakanje u školi djece da im pokažem kako izgleda leća u oku. Tada je to bila super nova stvar.
    Last edited by zutaminuta; 21.02.2016 at 18:38.

  25. #25
    Rebbeca's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Zagorje zeleno
    Posts
    871

    Default

    Cure, odlične ste! Puno, puno hvala na komentarima! A jel ima kakva razlika u tima tjednim, mjesečnim, godišnjim lećama? Kolika je okvirna cijena nekih mekih mjesečnih malo boljih leća?

  26. #26
    Beti3's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Kvarner
    Posts
    12,300

    Default

    Quote Originally Posted by Rebbeca View Post
    Cure, odlične ste! Puno, puno hvala na komentarima! A jel ima kakva razlika u tima tjednim, mjesečnim, godišnjim lećama? Kolika je okvirna cijena nekih mekih mjesečnih malo boljih leća?
    Evo tu možeš gledati cijene http://www.adrialece.hr
    Obično liječnik ili optičar preporuči neku vrstu leća, ali ne moraš poslušati. Ja volim isprobavati, iako su meni osobno, najbolje Johnsons, jer mi odgovara ta debljina leće.

  27. #27
    bebeto's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    na otoku kristalnih zvijezda
    Posts
    906

    Default

    Da mi je netko u pubertetu (kad su mi se rugali i zvali me corava i cvikata) reko da mogu nosit leće bila bi sretna ko nitko ! Naočale nosim otkako sam se rodila, imala sam jako težak oblik strabizma (koji nije uzrokovan nasljednim faktorom nego izlaganjem suncu), pet operacija na Rebru, nakon svega dijoptrija od samo +2.5 je bila za doktore čudo jer su mi prognozirali čak i sljepoću. Uglavnom, prije desetak godina iza prvog poroda učinilo mi se da slabije vidim i pošla sam na pregled kod jedne doktorice u Split i ponjela sa sobom svu dokumentaciju da bi mi žena rekla da sam idealan kandidat za leće jer bi mi one ispravile ovaj mali kut na lijevom oku koji nije riješila operacija. Zbog cilindara meni preporučuje polutvrde plinopropusne leće. Ispočetka sam bila oduševljena što sam se riješila naočala ali jako brzo mi je postala tlaka to stavljanje i skidanje, pa smeta vjetar,smeta sunce, pa stalni nagon za trepkanjem, pa akoo stavim šminku peku me oči....na kraju sam se vratila naočalama koje mi ruku na srce i dobro stoje

  28. #28
    Ginger's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    12,003

    Default

    Ives, nije ti to dioptrija za laser, tj. ja ne bih to skidala laserom
    od poznatih, moja kuma je prije 5 godina skinula -9 i -10 i sve je ok

    ja imam meke lece, uglavnom uzimam mjesecne, ljeti dnevne
    dioptrija na oba oka -1,5
    u srednjoj skoli sam probala tvrde i to je bio horor
    ove su mi super, sve dok mi nesto ne upadne u oko (sminka, recimo)
    imam i naocale, nosim ih uglavnom doma, iako su mi jako lijepe
    da, otkad redovno nosim lece, nemam tako ceste glavobolje
    tako da, iako ispadne dosta skup sport, ne zalim
    mislim, isti efekt bi bio i s naocalama, al znam da ih necu nositi stalno

    Beti, di kupujes na snizenju?

  29. #29
    zutaminuta's Avatar
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    12,062

    Default

    Da, na šminku moš zaboraviti, osim ako ne guštaš u crvenilu i iritaciji. Znala sam otići s curama van, našminkana, zadimljen prostor, kasnije se i popije. Oko ponoć već su mi oči toliko crvene da bih izgledala ko neka avet.

  30. #30
    Beti3's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Kvarner
    Posts
    12,300

    Default

    Quote Originally Posted by Ginger View Post

    Beti, di kupujes na snizenju?
    tu http://www.adrialece.hr, sada imam 15% popusta. i izaberem poklon.

  31. #31
    Beti3's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Kvarner
    Posts
    12,300

    Default

    Quote Originally Posted by zutaminuta View Post
    Koliko te koštaju dnevne na dvije godine ukupno?
    Mene polutvrde koštaju cirka 300 kn. Nisam znala da se mogu uzeti po želji. Ono, dođem tamo standardno mi napišu recept i pokupim koje su napravili.
    Ove jednodnevne dođu 239 kuna za 3 mjeseca jedno oko, minus 15% kao stalni kupac (http://www.adrialece.hr/topvue-daily-90-kom-leca)
    Ne trebaju otopine, uvijek stavljam sterilnu leću u oko, ne žulja ništa, nije me strah da ju izgubim, i ne stavim ih svaki dan, imam i naočale.

    Mjesečne mekane leće dođu 139 kn za 6 mjeseci, jedno oko, ali treba i tekućina, oko 80 kuna mjesečno.

    Ne smeta šminka za oči uz mekane leće, može se šminkati kad je leća u oku.

    Skuplje je, puno skuplje od tvrdih i polutvrdih leća, pogotovo što dobiješ od HZZO novce za godišnje leće, ali udobnost nekada vrijedi.

  32. #32
    zutaminuta's Avatar
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    12,062

    Default

    Hvala.

    Nego, sjetila sam se i mislim da je moja mama pitala doktora jednom da mogu li ja meke leće, ali mislim da je rekao da ne rade u tako velikim dioptrijama. Inače, voljela bih da mogu udobnije nešto na oko jer radim na računalu. To su nekada i sati buljena u ekran. Ali ok, zato po doma nosim naočale vulgaris.

    Evo, baš sam sada kliknula jedne nasumično za astigmatizam i vidim najviše što se može odabrati je -9, a meni treba -10,5 i -11.
    Last edited by zutaminuta; 21.02.2016 at 22:50.

  33. #33
    Ginger's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    12,003

    Default

    vidim li ja to dobro?
    ovo su lece za 3 mjeseca za 145 kn?
    http://www.adrialece.hr/air-optix-aqua-6-leca
    Last edited by Ginger; 21.02.2016 at 22:52.

  34. #34
    Ginger's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    12,003

    Default

    ma sto se tice sminke, ja se najnormalnije sminkam
    ali je nezgodno kad se komadic maskare strusi i upadne
    onda moram isparati i staviti opet
    a to me zivcira

  35. #35
    Beti3's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Kvarner
    Posts
    12,300

    Default

    Quote Originally Posted by zutaminuta View Post
    Hvala.

    Nego, sjetila sam se i mislim da je moja mama pitala doktora jednom da mogu li ja meke leće, ali mislim da je rekao da ne rade u tako velikim dioptrijama. Inače, voljela bih da mogu udobnije nešto na oko jer radim na računalu. To su nekada i sati buljena u ekran. Ali ok, zato po doma nosim naočale vulgaris.

    Evo, baš sam sada kliknula jedne nasumično za astigmatizam i vidim najviše što se može odabrati je -9, a meni treba -10,5 i -11.
    Evo, ove imaju do -12 http://www.adrialece.hr/topvue-premi...ism-6-kom-leca

  36. #36
    Ginger's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    12,003

    Default

    ne radi onaj gore link, ili?
    ove sam mislila
    http://www.adrialece.hr/air-optix-aqua-6-leca

  37. #37
    Ginger's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    12,003

    Default

    Beti, ove sto sam linkala mozez nositi vise dana, cini mi se da su mi rekli 7
    al ne pada mi na pamet
    jednom sam prespavala s njim, jer sam slucajno zaspala s malom, a nisam ih skinula prije
    sve 5, ali meni se ne svidja idej da mi to stoji u oku danima

  38. #38
    Beti3's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Kvarner
    Posts
    12,300

    Default

    Ni ja ne volim spavati s njima, osim na putovanju, kad moram. Sad vidim da imaju i ove koje stoje u oku 30 dana http://www.adrialece.hr/air-optix-ni...ay-aqua-6-leca
    Možda bi to valjalo isprobati? Ali, piše da treba prvo kontaktirati liječnika, jer je leća promjerom manja.

    Ma, još će svašta izmisliti

  39. #39
    Ginger's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    12,003

    Default

    i ono, to su stvarne cijene? nije neka fake stranica?
    mislim, puuuuuno hvala, jer me u optici vise nece vidjeti
    a sad se odoh samoubit zbog cijene koju sam do sada placala

  40. #40
    Ginger's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    12,003

    Default

    Quote Originally Posted by Beti3 View Post
    Ni ja ne volim spavati s njima, osim na putovanju, kad moram. Sad vidim da imaju i ove koje stoje u oku 30 dana http://www.adrialece.hr/air-optix-ni...ay-aqua-6-leca
    Možda bi to valjalo isprobati? Ali, piše da treba prvo kontaktirati liječnika, jer je leća promjerom manja.

    Ma, još će svašta izmisliti
    da, i to su mi spominjali
    al imam averziju na to i nema sanse da bih ih drzala mjesec dana u oku
    plus, nije bas vjerojatno da mi u tom razdoblju bas nista ne upadne u oko pa onda nema ni smisla

  41. #41
    Beti3's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Kvarner
    Posts
    12,300

    Default

    Quote Originally Posted by Ginger View Post
    i ono, to su stvarne cijene? nije neka fake stranica?
    mislim, puuuuuno hvala, jer me u optici vise nece vidjeti
    a sad se odoh samoubit zbog cijene koju sam do sada placala
    Nije fake, kupujem kod njih sigurno dulje od godinu dana, a možda i više. Dostavna služba donese leće na vrata i plati se točna cijena kuriru. Naravno, dobije se i račun. Poštarina je 20 kuna, ali često imaju akcije bez poštarine. Imaju telefon za informacije i sve se može saznati. Oni su u Istri.

    Zadnji put mi je na cijenu narudžbe bio poklon kapi za suhe oči, pakirane u fiole za jednokratnu uporabu.

  42. #42
    Ginger's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    12,003

    Default

    pa hvala ti onda do Istre
    jer, i sa postarinom mi je to puuuuuno jeftinije nego do sada

  43. #43
    zutaminuta's Avatar
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    12,062

    Default

    Dovoljno je što mi je jednom uletila slika nečijeg oka, a kraj toga je pisao naslov "Ovo se desi kada ne skidate leće." Neka bakterija je izjela oko, ne znam, što li.

  44. #44
    malena beba's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    dalmacija
    Posts
    8,636

    Default

    Pogledajte i na stranicu optika online, ja od njih narucujem vec dugo. Cini mi se da su one koje ja koristim tamo povoljnije.
    Nosim lece vec 16 god, dioptrija -4.
    Naocale nosim po kuci, jako rijetko vani.
    Sminkam se normalno, plivam i ronim s njima, sve ko da ih nemam
    Nekad odem i u krevet s njima jer zaboravim da ih nosim

  45. #45
    Elly's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    5,052

    Default

    Ja nosim on-off lece jos od OS, kad su mi na Rebru (tada su me tamo pratili, imam 43 god sad) preporucili radi usporavanja rasta dioptrije. Nosila sam tada tvrde i tada je to bilo problematicno - jedna ti ispadne, pa nosis samo drugu, na jedno oko skiljis, sve dok te mama ne skuzi pa ode naruciti nove ... Lokalna optika ih je narucivala iz Italije i bile su jako skupe

    Trenutno mi je dioptrija -5 i -4,75 + astigmatizam (zna se malo popraviti/pogorsati, ne znam bas o cemu to ovisi), lece nosim on-off jer mi je npr. preko zime komotnije s naocalama, voziti sa lecama mi je jako tesko u sumrak i po noci radi odbljeska, i tako.

    Po ljeti predjem na lece jer mi je komotnije - stavim obicne suncane naocale (inace naocale za vid kupujem okvir clip-on, kako bih mogla koristiti i suncane), u vodi ronim uz najobicnije plivacke naocale, i napokon raspoznajem dijete od bove .
    Koristim Bausch & Lomb lece koje su dvomjesecne, a tekucinu za ispiranje/cuvanje i kapanje u oko ako smetaju kupujem u Salmoiraghi & Vigano optikama jer mi je tamo najpovoljnija (velika boca oko 6-7 eura, a travel bocice, dvije u paketu, oko 6 eura).


    Na kontrolu idem jednom godisnje kod privatnika u Pulu, a od njih narucujem i lece, dostava je cesto gratis - mozes guglati Optika Online, vrlo sam zadovoljna s njima, redovito mi salju na mail ponude i akcije.
    Sad cu provjeriti i ove koje Mima preporucuje. Oni nemaju ujedno i ordinaciju?
    Last edited by Elly; 22.02.2016 at 08:36.

  46. #46
    Elly's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    5,052

    Default

    *ispravak: na pocetku sam nosila polutvrde (ne tvrde)

  47. #47
    zutaminuta's Avatar
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    12,062

    Default

    Astigmatizam ti pogoršava dioptriju i u odrasloj dobi?
    Nama je dr rekao da će kada odrastem i oko se razvije potpuno i dioptrija stati rasti.

  48. #48
    Elly's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    5,052

    Default

    Quote Originally Posted by zutaminuta View Post
    Astigmatizam ti pogoršava dioptriju i u odrasloj dobi?
    Nama je dr rekao da će kada odrastem i oko se razvije potpuno i dioptrija stati rasti.
    Ne pogorsava ju astigmatizam per se, barem moj oftamolog tako tvrdi.
    Dioptrija se mijenja i u dobi kada ljudi sa zdravim ocima pocinju bolje vidjeti na daljinu nego na blizinu - a kod kratkovidnih je to onda, navodno, malo kompliciranije.

  49. #49
    jelena.O's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Posts
    35,388

    Default

    Quote Originally Posted by zutaminuta View Post
    Astigmatizam ti pogoršava dioptriju i u odrasloj dobi?
    Nama je dr rekao da će kada odrastem i oko se razvije potpuno i dioptrija stati rasti.
    a kad bi to trebalo stati, meni je malo manje raslo od 20-40 godine,ali je raslo, tek tad je stalo.
    Last edited by jelena.O; 22.02.2016 at 12:05.

  50. #50
    zutaminuta's Avatar
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    12,062

    Default

    Napisala sam što mi je doktor rekao, jelena.

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •