Muž donio od prijatelja biljku čuvarkuću, kaže da je on davao svom djetetu kad je imalo upalu uha, odnosno da se iscijedi sok sa listova i ukapa u uho. Dali se netko več susreo sa tim?
Muž donio od prijatelja biljku čuvarkuću, kaže da je on davao svom djetetu kad je imalo upalu uha, odnosno da se iscijedi sok sa listova i ukapa u uho. Dali se netko več susreo sa tim?
ana1 prvotno napisa
meni su isto govorili da je dobra za upalu uha, no ako nije infektivna upala...
ja licno nisam davala djetetu, no znam xy osoba koje su sebi lijecile upalu na taj nacin i pomoglo im je
Ja sam Rini nedavno iscijedila par kapi u uho, kad je imala upalu i tu noć joj je uho procurili. Dal od toga... ili nečeg drugo, ne znam, uglavnom, pomoglo je!
ni slučajno ne stavljati čuvarkuću , mlako ulje ......i ine stvari u uho !
ako dijete boli uho dajte mu kao prvo lupocet da ga ne boli, potom dobro nakapajte nos Ephedrinom, Operilom , Tyzine kapima ( naravno samo jedna vrsta kapi!), zagrijte krpu glačalom ili u mikrovalnoj i stavite na bolno uho.
Ukoliko bol traje duže od 24 h ili ima visoku temperaturu odvedite dijete liječniku !
To što je uho procurilo nije dobro , istina je da se smanjila bol ali je u tom slučaju puknuo bubnjić i sekret iz srednjeg uha je iscurio van ( uho je procurilo!).
u potpunosti podpisujem kinder, i najveća je zabluda kapanje toplog ulja u uho. ukoliko je upala unutarnjeg uha stvar se nevjerojatno zakomplicira.
Slažem se s kinder i snoopygirl, čuvarkuća možda pomaže starim bakama... ali ja je nikad ne bi kapala djetetu (sebi možda i bi).
Možda pomaže za upalu vanjskog uha, stvarno ne znam, ali nemojte nipošto eksperimentirati na djeci, kapi za nos su zakon, ako krenete čim se nos začepi, nema upale uha, nema antibiotika :D (bar ne zbog uha, ne pomaže za komplikacije tipa bronitis, naravno)!
čuvarkuća ponekad izazove takve reakcije na koži zvukovoda te kao posljedicu jaku upalu zvukovoda odnosno vanjskog uha koja je manje opasna od upale srednjeg uha ali je jaaako bolna, ista stvar je sa toplim uljem koje ponekad izazove opekotine![]()
kod djece je najčešća kataralna upala uha koja je posljedica začepljenog nosa i ne zahtjeva antibiotsku th , već samo ono što sam gore napisala , uglavnom prolazi za dan-dva , dijagnosticira se isključivo otoskopijom, odnosno pregledom bubnjića. Upale uha su većinom virusne !
No ne želim više daviti ! Ako nekoga nešto interesira vrlo rado ću odgovoriti (ukoliko znam)
Znam ljude koji se kunu u čuvarkuću, ali ja osobno nisam ju kapala ni sebi, a kamoli djeci. Meni je zakon što mi doktor kaže.
nama je pedi doslovce prepisala upalu uha ili bronhitis, ali nas je pustila još malo jer temp nije bilo, jer smo iz rodilišta došli s jakom prehladom ali smo upornim ispumpavanjem i kapanjem sve sredili :D
Znam da je ovo prastari post, ali ako mi netko može odgovoriti, bila bih zahvalna: Zvjezdica se povremeno žali na bol u uhu, ali to je isključivo onda kad joj se začepi nosić. E sad, budući da njoj od bilo kakvih kapi za nos odmah poteče krv (u mlazovima, što se i inače događa ako je zrak presuh ili prevruć), što da radim? Je li dovoljno samo nakapavati fiziološkom? Pomaže li ispiranje nosa (čula sam za one lijevke kojima se to može napraviti)?kinder prvotno napisa
I ako je većina upala uha virusne prirode, zašto se uglavnom prepisuju antibiotici? Zar nisu oni za baterijske upale?
Čula sam savjet od otorinca - NE kapati ništa prije negoli dr. pogleda.
Osobno, nebi kapala ništa na svoju ruku :/
Osim nosa naravno.
Fiziološka može pomoći, naravno.
Bitno je održavati prohodnost i higijenu nosa.
A zašto antb., ne znam.
Luka je prije 10-ak dana imao laganu upalu i ped. mu je odmah dao antibiotik, a nije baš da ih dijeli samo tako :/
Filipu nikad nisam kapala čuvarkuću- drzim se uputa i ne ukapavam ništa (a i samo jednom je imao upalu uha).
Sebi i mm-u jesam, više puta i pomaže skoro pa odmah.![]()
kod nas je samo ida (od djece) imala upalu uha. i kapali smo cuvarkucu - na preporuku njezine pedijatrice. pomoglo joj.
Ja ne znam ništa o čuvarkući, samo se sjećam da je meni mama kao maloj uvijek kapala čuvarkuću u uho kad sam imala upalu. Valjda je pomagalo kad je to svaki put nanovo radila![]()
(samo da napomenem da danas nisam gluha niti nagluha)![]()
Ups, izgleda da nisam bila dosta jasna... Mene zapravo samo zanima onaj dio koji je kinder pisala, tj. što raditi kad se nos ne može kapati kapima za nos zbog nuspojava (krvarenja). Čuvarkuću ionako nemam :/
pa kad je rijec o zastopanom nosu - koristili smo fiziolosku i u vecim kolicinama (tj. cesto i puno)... razrijedi sekret i olaksa njegov izlazak iz nosa (dal direkt iz nosa ili kroz grlo - nebitno)...
ovo lijevanje nisam probala, nisam nesto spretna po tom pitanju, al vjerujem da bi moglo biti bas dobro...
Meni su ko maloj stalno kapali s tim cuvarkucom tj. kod nas se zove netres.
I stvarno mi je pomagalo ali ipak mi nikad nije palo na pamet da ja malcu s tim lijecim upalu uha (koju je, srecom, imao samo jednom) iako te biljke imam doma na izvoz.
meni nije "palo na pamet" da time lijecim djetetu upalu uha
bili smo kod pedijatrice, pogledala je uho (i nos i grlo), savjetovala kapanje soka iz listova cuvarkuce.
mirna sam sa spoznajom da nece svaki pedijatar (pa ni puno manje njih) tako postupiti.
možda možeš probati s inhalacijom? to bi isto trebalo odčapiti nos a ne bi trebalo izazvati krvarenje iz nosa... :/argenta prvotno napisa
točno takolitala prvotno napisa
svatko ima neke svoje savjete, zato, ako možemo, biramo pedijatre(moja npr. tvrdi da ni u ludilu ne koristimo pumpice za nos jer stvaraju podtlak, pucanje kapilara itd. itd. koristimo fiziološku, a ostalo se samo iscjedi...)
čuvarkuću nisam probala s M., ali na sebi jesam, puno puta, isto na savjet otorinca, i jako sam zadovoljna![]()