Stranica 31 od 37 PrviPrvi ... 212930313233 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1,501 do 1,550 od 1813

Tema: "Bandicev"zakon o mami odgajateljici

  1. #1501
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,890

    Početno

    Citiraj milasova8 prvotno napisa Vidi poruku
    Andream, nije cudno kad najstarije dijete moze imati 26 g..
    I jos sam cula, ne mogu tvrditi, da ima MO koje zive i rade u inozemstvu a korisnici su mjere..
    Ne znam kako je to moguće, ali izgleda da je.
    Sličan primjer; imala sam susjede koji su odselili u Njemačku prije više od pola godine. Susjed ( koji je u invalidskoj) je ozlijedio kralježnicu na poslu i treba operaciju.
    Kaže da će se operirati ovdje jer ovdje kao umirovljenik ima i dalje zdravstveno osiguranje, a u Njemačkoj bi dugo čekao i morao platiti.
    Odjavili se u RH nisu, a prijavili u Njemačkoj jesu i rade. Sve legalno.
    Meni je to nevjerojatno i prestrašno na kakve ideje ljudi dolaze.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  2. #1502
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,450

    Početno

    Meni je jos strasnije da sustav to dozvoljava.

    Osim ako u De ne radi na crno.

  3. #1503
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Dugo se već piše o korištenju zdravstvenog osiguranja, članak je iz 2017., ne znam jesu li što u međuvremenu riješili...
    https://www.moj-posao.net/Vijest/772...anje-HZZO-a/2/



    Ostala sam dužna odaziv na lokalne izbore 2017.

    Za gradonačelnika, 1. krug:

    Ukupno birača: 692.141
    Glasovalo birača: 329.896 (47,66%)

    MILAN BANDIĆ, mag. pol. 101.828 glasova (30,87%)
    Odnosno 14.7% od ukupnog broja birača u Zagrebu.


    Za gradonačelnika, 2. krug:
    Ukupno birača: 693.146
    Glasovalo birača: 285.170 (41,14%)

    MILAN BANDIĆ, mag. pol. 147.680 glasova 51,79 %
    Odnosno 23.3% od ukupnog broja birača u Zagrebu.


    Za skupštinu:
    Ukupno birača: 692.144
    Glasovalo birača: 329.605 (47,62%)

    "BANDIĆ MILAN 365 - STRANKA RADA I SOLIDARNOSTI" - "STRANKA RADA I SOLIDARNOSTI": 74.467 glasova (23,03%).
    Odnosno nevjerojatnih 10.7% od ukupnog broja birača.

    Dakle, vlada s manje od 11% podrške svih koji imaju pravo glasa u gradu.

  4. #1504
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,767

    Početno

    evo u ovom postu od Bubilo je odgovor na sva pitanja.
    Dakle gradonacelnika je izabran s 23.3% biraca u ZGB.
    a njegova stranka ima podršku 11% ukupnog broja biraca.

    Dakle dragi stanovnici i biraci ZGa izvolite se probuditi i glasati na izborima.

  5. #1505
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,747

    Početno

    hvala bubilo, konkretno je konkretno!
    samo mi nije jasno zašto se mijenja ukupan broj birača

  6. #1506
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,890

    Početno

    Znači da su mu fakat dosta glasovi majki odgajateljica i njihovih obitelji, nešto penzića i Roma da dobije izbore.



    Sent from my iPhone using Tapatalk

  7. #1507
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    hvala bubilo, konkretno je konkretno!
    samo mi nije jasno zašto se mijenja ukupan broj birača
    Nemam pojma zapravo , a pretpostavljam da je razlika u broju ljudi koji glasaju izvan mjesta prebivališta pa se ne prijavljuje svaki put isti broj.

  8. #1508
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,406

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Znači da su mu fakat dosta glasovi majki odgajateljica i njihovih obitelji, nešto penzića i Roma da dobije izbore.



    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Da, pogotovo ako dodaš glasove zaposlenika Holdinga. Ništa više ne treba.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 13.01.2020. at 10:43

  9. #1509
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,030

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Dugo se već piše o korištenju zdravstvenog osiguranja, članak je iz 2017., ne znam jesu li što u međuvremenu riješili...
    https://www.moj-posao.net/Vijest/772...anje-HZZO-a/2/



    Ostala sam dužna odaziv na lokalne izbore 2017.

    Za gradonačelnika, 1. krug:

    Ukupno birača: 692.141
    Glasovalo birača: 329.896 (47,66%)

    MILAN BANDIĆ, mag. pol. 101.828 glasova (30,87%)
    Odnosno 14.7% od ukupnog broja birača u Zagrebu.


    Za gradonačelnika, 2. krug:
    Ukupno birača: 693.146
    Glasovalo birača: 285.170 (41,14%)

    MILAN BANDIĆ, mag. pol. 147.680 glasova 51,79 %
    Odnosno 23.3% od ukupnog broja birača u Zagrebu.


    Za skupštinu:
    Ukupno birača: 692.144
    Glasovalo birača: 329.605 (47,62%)

    "BANDIĆ MILAN 365 - STRANKA RADA I SOLIDARNOSTI" - "STRANKA RADA I SOLIDARNOSTI": 74.467 glasova (23,03%).
    Odnosno nevjerojatnih 10.7% od ukupnog broja birača.

    Dakle, vlada s manje od 11% podrške svih koji imaju pravo glasa u gradu.
    Tako je, Bubilo! Zato sam napisala da smo svi odgovorni. Mi kao glasači, kao inertna masa kodnog imena "nekak nam bu".
    Posljednje uređivanje od čokolada : 13.01.2020. at 10:45

  10. #1510
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,030

    Početno

    I ljuto se varate ako mislite da samo Kozari bok glasa za njega. Glasao je svatko tko se upecao na "ja delam".

  11. #1511
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,747

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Tako je, Bubilo! Zato sam napisala da smo svi odgovorni. Mi kao glasači, kao inertna masa kodnog imena "nekak nam bu".
    na ovu temu, uveče na izbornu nedjelju, čekamo rezultate u jednom restoranu i komentiramo nešto s konobarom, on veli nešto u stilu "ma meni je svejedno, tko god da pobijedi ja moram isto sutra doć na posao u 7"
    a ja se mislim "a kad ja to kažem kad je Svjetsko nogometno prvenstvo, onda sam neprijatelj svega što je hrvatsko"

  12. #1512
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Vezano uz MO i Njemacku evo zadnjih hitova iz mog kvarta...
    On i ona; 3 djece (16, 11, 9), ona nikad radila nije. Uzela status MO. On otisao u Njemacku. Da bi zadrzala pravo na MO formalno su se rastali. Sad prima 4250 MO, kindergeld od cca 640€ mjesečno i povrat poreza

  13. #1513

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,463

    Početno

    Citiraj winnerica prvotno napisa Vidi poruku
    Vezano uz MO i Njemacku evo zadnjih hitova iz mog kvarta...
    On i ona; 3 djece (16, 11, 9), ona nikad radila nije. Uzela status MO. On otisao u Njemacku. Da bi zadrzala pravo na MO formalno su se rastali. Sad prima 4250 MO, kindergeld od cca 640€ mjesečno i povrat poreza
    OMG, dok ima takvih nikad nece biti promjene..
    Sta sve ljudima pada na pamet, strasno!
    Najgore sta djeca kopiraju obrasce ponasanja roditelja i eto nikad na zelenu granu

  14. #1514
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Eto, ja danas zenu bas pitala. I za jos jednu mi je isto potvrdila da se formalno rastala da bi zadrzala status.

  15. #1515
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,516

    Početno

    Citiraj milasova8 prvotno napisa Vidi poruku
    OMG, dok ima takvih nikad nece biti promjene..
    Sta sve ljudima pada na pamet, strasno!
    Najgore sta djeca kopiraju obrasce ponasanja roditelja i eto nikad na zelenu granu
    Nije to rezervirano za ovo pravo. Dok sam ja bila klinka ljudi su se razvodili da dobiju stan od firme. To je bila masovna pojava.
    Posljednje uređivanje od sirius : 13.01.2020. at 19:26

  16. #1516
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Nije to rezervirano za ovo pravo. Dok sam ja bila klinka ljudi su se razvodili da dobiju stan od firme. To je bila masovna pojava.
    pa i vrli gradonacelnik je to napravio :rvat_katolik:

  17. #1517
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,516

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    pa i vrli gradonacelnik je to napravio :rvat_katolik:
    Je.
    Ako netko razumije razloge to je on.

  18. #1518
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,890

    Početno

    Kad smo već kod predsjednice, zanima me koliko ona plaća svakodnevno friziranje kod Renate i svu silnu obleku od domaćih dizajnera?
    Znamo koliko je to sve skupo i kolika je predsjednička plaća.
    Da to sve KGK plaća gospon Jakov bi bio jaaako vitak jer im ne bi od njene plaće ostalo ništa. Još bi i dužni ostali.
    Sramotno je da baš ona komentira korupciju, darove i pogodovanja.
    Je li odselila s Pantovčaka kako je prije pet godina obećavala?
    Nije.
    Kad je išla gledat nogomet u Rusiju cijeli dan se ponavljalo u medijima kako je predsjednica sama to platila.
    Da? Kako je do ulaznice došla?
    Zašto ja nisam mogla čak ni kupiti ulaznicu, a kamoli dobiti?!?
    Ima toga još za knjigu cijelu napisati, ali mi se ne da, a njoj je bolje da šuti i uvali se opet negdje gdje će dobiti 100 000€ otpremnine.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  19. #1519
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,586

    Početno

    Moram priznat da mi to s frizurama i odjećom nije neki problem, to je jednostavno dio protokola i tjesim se da je državama jeftinije imati takvo "lice" države nego recimo neku kraljevsku obitelj i troškove iste. Takva su diplomatska pravila i sumnjam da iti jedan predsjednik ili predsjednica države financiraju iz svog džepa frizure i odjeću jer bi svi bankrotirali, nisu to takve plaće, a ne zelim da nam samo super-bogataši budu u politici kao u SAD...

  20. #1520
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,586

    Početno

    A što se nogometa tice tu ozbiljno misim da je valjda 90% svjetskih gledatelja bilo dojma da imamo divnu predsjednicu i kako je valjda i država iz koje dolazi super em ima dobre nogometaše em spontanu simpaticnu lijepu predsjednicu vatreni navijacicu.

    Sigurno nisu išli secirati sve to u detalje ko mi, tako da je to bio dobar posao za nas PR. Sto naravno nije ni približno dovoljno da ne bi i dalje mislila da je trebala bit umjerenija u izljevima oduševljenja....

  21. #1521
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,767

    Početno

    je, u SAD su svi znali kako imamo divnu predsjednicu, a tamo nogomet nije najbitnija sporedna stvar na svijetu. mislim na ovaj nas, ne njihov. ali zbilja kad bi odgovorili od kud smo svi su pricali o njoj kako imamo divnu predsjenicu

  22. #1522
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,890

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    je, u SAD su svi znali kako imamo divnu predsjednicu, a tamo nogomet nije najbitnija sporedna stvar na svijetu. mislim na ovaj nas, ne njihov. ali zbilja kad bi odgovorili od kud smo svi su pricali o njoj kako imamo divnu predsjenicu
    Baš to, a pogotovo su mislili kako imamo divnu predsjednicu kad je plazila po peharu i ljubila ga potpuno pokisla dok su ostali uzvanici imali kišobrane i dostojanstveno prisustvovali ceremoniji. (Kako je i red za državnike i ostale visoke goste)


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  23. #1523
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,890

    Početno

    Isteklo mi vrijeme za edit.
    I da, nemam ni ja ništa protiv da ona ima besplatni outfit, ali mi nije jasno što se nje tiče hoću li ja odnijeti sestri, doktoru, učiteljici... čokoladu?
    To je korupcija?
    Ona nema pojma o čemu priča.
    Je li možda korupcija njen sistematski u privatnoj zdravstvenoj ustanovi?
    I MR ili što je već ono bilo za koljeno?
    Zašto se nije naručila i čekala dvije godine ili još bolje- platila to.
    Kao što ja plaćam za svoje dijete i svi ostali roditelji i pacijenti koji ne mogu čekati dvije godine.
    Meni su lijepo objasnili da moja kći nije životno ugrožena i da može čekati pa sam ja isto tako lijepo platila 2200 kn MR mozga jer Bogu fala, mogu, moram i trebam to platiti budući da, Bogu fala, moja kći nije životno ugrožena, ali treba taj nalaz odmah jer se radi o mozgu i o terapiji i o djetetu.
    Koljeno itekako može čekati.
    Moje koljeno čeka 19 godina i dura.



    Sent from my iPhone using Tapatalk

  24. #1524
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,406

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Kad smo već kod predsjednice, zanima me koliko ona plaća svakodnevno friziranje kod Renate i svu silnu obleku od domaćih dizajnera?
    Znamo koliko je to sve skupo i kolika je predsjednička plaća.
    Da to sve KGK plaća gospon Jakov bi bio jaaako vitak jer im ne bi od njene plaće ostalo ništa. Još bi i dužni ostali.
    Sramotno je da baš ona komentira korupciju, darove i pogodovanja.
    Je li odselila s Pantovčaka kako je prije pet godina obećavala?
    Nije.
    Kad je išla gledat nogomet u Rusiju cijeli dan se ponavljalo u medijima kako je predsjednica sama to platila.
    Da? Kako je do ulaznice došla?
    Zašto ja nisam mogla čak ni kupiti ulaznicu, a kamoli dobiti?!?
    Ima toga još za knjigu cijelu napisati, ali mi se ne da, a njoj je bolje da šuti i uvali se opet negdje gdje će dobiti 100 000€ otpremnine.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ja bih joj oprostila i frizuru i dizajnersku odjeću da nije bilo onog nepotrebnog seljakanja ureda po cijeloj Rvackoj, od čega su ostali samo troškovi i nikakva korist... Slično je i s putovanjima u inozemstvo. Uračunajte samo prijevoz, smještaj, osiguranje štićenih osoba, smještaj za cijelu svitu.... Vjerojatno to nije platio njezin ured, ali jesu općine i županije koje su je ugostile. Ako sagledamo širu sliku, nije baš blistava... Od te love mogla se barem napraviti sportska dvorana djeci iz Nove Gradiške, kojima je rekla da imaju zelenu livadu umjesto dvorane: https://net.hr/danas/hrvatska/predsj...-imate-livadu/

    Eh... teško mi je sagledati cijelu priču, ali ima tu svega. Voljela bih vjerovati da je više dobrih strana nego loših, ali do sad mi nije uspjelo naći puno toga korisnog.

  25. #1525
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,890

    Početno

    I to isto.
    Zamislite koliko košta smještaj i sve ostalo za njenu svitu tjedan dana?
    I onda to plate siromašne općine po Lici, Slavoniji ili Zagorju čiji godišnji proračun iznosi kao dvije gospođine haljine.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  26. #1526
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,767

    Početno

    te siromasne opcine ni nemaju dovoljno novaca za prezivljavanje, pa ih drzava pomaze.

  27. #1527
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,406

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    te siromasne opcine ni nemaju dovoljno novaca za prezivljavanje, pa ih drzava pomaze.
    Da, kako god bilo, sve dođe iz džepova poreznih obveznika.

  28. #1528
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,890

    Početno

    Da, od nas koji smo ih “izabrali” i nemamo se pravi zapitati na što se troše proračunska sredstva.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  29. #1529
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,406

    Početno

    Jučer je opet bila Merlićeva dokumentarna emisija Ostanak/Opstanak.

    Nisam stigla sve gledati, ali dao je primjer Gornjeg Kneginca i Svete Nedelje kao mjesta u kojima općinski čelnici potiču ulaganja, kao i doseljavanja... Lijepo je čovjek iz Svete Nedelje rekao "MIslim da novca ima dovoljno, ali se ne nadzire način na koji se njime upravlja i kako ga se ulaže."

  30. #1530

    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    221

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Baš mi je krivo da smanjuju tu mjeru. Najvažnija su djeca. Neka majke budu nagrađene jer rađaju djecu.
    One kojima je draže raditi nego rađati, neka rade, ni sad im nitko nije branio, ako su imale posao.
    Ružno mi je čitati toliko protiv majki s više djece. Ne toliko na ovom forumu, koliko po portalima. I faceu.
    Live and let live.
    Meni je baš krivo da se meni i mužu oduzima TREĆINA krvavo zarađene plaće svaki mjesec i onda neki polusvijet kao što je Bandić naš novac dijeli kako on smatra da bi trebalo i time kupuje sebi glasove.
    Naravno da sam onih 56000 uzela, jer sam već x puta toliko uplatila u proračun kroz sulude poreze i prireze. To je moj novac koji mi je djelomično kroz tu mjeru vraćen.

    Imam petero djece, jer smo ih toliko htjeli i jer si ih možemo priuštiti, ne zato da dobijem 4200 tuđih kuna mjesečno.

  31. #1531
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Evo, navodno su ljudima koji imaju status RO pocela dolaziti od gradskog Ureda za demografiju obrazloženja mjere, tj jasno pise da je mjera bila zamisljena kao pomoc dugotrajno nezaposlenim roditeljima 3+ djece, a ne kao mjera radi koje ce ljudi davati otkaze.

  32. #1532
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,516

    Početno

    Citiraj winnerica prvotno napisa Vidi poruku
    Evo, navodno su ljudima koji imaju status RO pocela dolaziti od gradskog Ureda za demografiju obrazloženja mjere, tj jasno pise da je mjera bila zamisljena kao pomoc dugotrajno nezaposlenim roditeljima 3+ djece, a ne kao mjera radi koje ce ljudi davati otkaze.
    Ma daj
    Ako je tako dobra fora. Gradski ured je trebao organizirati lutriju ili testiranje pa onda izabranima dodjeljivati mjere.
    Mozda onima koji su problematicni i tesko zaposljivi inace, pa da djecu samo takvih dotuku jos vise tako da im zabrane upis u vrtic.
    Ono, nisi konkurentna za posao jer si neobrazovana, ali si plodna pa neka to bude posao.
    Posljednje uređivanje od sirius : 14.01.2020. at 19:12

  33. #1533
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Eto... bome tragikomedija s elementima drame i krimi žanra...

  34. #1534
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Bilo bi bolje da im je grad platio edukaciju kakvu za konkurentnije poslove, gomila je to love koja im je do sada otišla.
    Što znači uopće "teško zapošljivi", u državi u kojoj gomila ljudi odlazi van, posao se može danas lakše naći.
    Čula sam slučaj gdje je čovjek doslovce molio nedavno biro za zapošljavanje u Zg da ga ne zaposle jer mu se više isplati raditi za sebe i siviti u ekonomiji.
    Sve je postavljeno naopako, a ovaj sustav "nagrađivanja" zabija čavao do samog kraja.
    Ovaj dopis Ureda za demografiju sad im može doći kao šamar, ono kao kad ga mater okine djetetu "nisi dobro naučio lekciju". To je vjerojatno uvod u rezanje prava.
    Posljednje uređivanje od andream : 15.01.2020. at 08:50

  35. #1535
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,450

    Početno

    Znaci ta mjera je zapravo socijalna pomoc.


    Znaci li to da Grad Zg svim majkama kojima je soc.pomoc zbilja potrebna , a koje imaju 3+ djece na godisnjoj razini isplati cca 7000 kn mjesecno kao sto placa MO?

    Jer masu MO-a ova mjera NIJE POTAKLA NA RAĐANJE jos kojeg djeteta, nego su ju uzele u trenu dok je trece dijete bilo vrtickog uzrasta.

    Koji je nonsens ta "mjera".

  36. #1536
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    I ništa se bolje nisu dosjetili sada reći??!! Jadni, čak mi ih je i žao.

    Čekaj, i sad ljudima koji su tipa neposredno prije uzimanja mjere dali otkaz rješenja postaju nepravomoćna? Što im piše u tim obrazloženjima, "znate nismo mi to tako zamislili"? I što sad?

    S time da skaču sami sebi u usta jer su sami oni korisnicima govorili kada da daju otkaz... sjećam se kad sam na početku mjere ušla u tu FB grupu, žene su često postavljale pitanja: "kad da dam otkaz i kad da ispišem dijete iz vrtića?", a redovno su dobivale odgovore drugih žena ovog tipa: "meni su rekli u vodnikovoj (gdje se predaje za mjeru) da je najbolje da se na mirovinskom odjavim u srijedu, a ispišem dijete u četvrtak, pa da dođem s papirima u petak".

    3 su godine vodili jednu politiku, onda su odjednom skužili - ups, ima ih previše, mislili smo da će ih biti samo tisuću.

  37. #1537
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Da, to je politika. Na žalost. Sad se to najbolje vidi.
    A Bandić je do nedavno predlagao da se ta mjera uvede za cijelu Hrvatsku, koje li ironije.

  38. #1538
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,236

    Početno

    Citiraj rosa prvotno napisa Vidi poruku
    Jer masu MO-a ova mjera NIJE POTAKLA NA RAĐANJE jos kojeg djeteta, nego su ju uzele u trenu dok je trece dijete bilo vrtickog uzrasta.
    Ovo je negdje službeno objavljeno?
    Ili na principu: čini mi se?

  39. #1539
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    To je predlagao kad je vidio da mu se urušava financijska konstrukcija pa je htio prebaciti to na državni proračun.

    Tanci je stavila link glede Bandića na onu drugu temu...
    https://www.express.hr/top-news/mila...-bandica-24050

    Ja zapravo imam teoriju da Bandić zna da mu je kraj, i da je vjerojatno negdje došao do nekog zida. Naime, neki dan je rekao: "Ja sam rodonačelnik te ideje, ne trebate se bojati sve dok sam gradonačelnik".
    A to će možda biti još samo kratko vrijeme pa je valjda i istina .

  40. #1540
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo je negdje službeno objavljeno?
    Ili na principu: čini mi se?
    Nije "čini mi se", nego je u trenu kad je mjera otvorena bilo čini mi 1600 korisnica odmah u startu. Dakle, odmah s djecom starom između 0 i 26 godina.
    Posljednje uređivanje od Bubilo Bubich : 15.01.2020. at 10:07

  41. #1541
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo je negdje službeno objavljeno?
    Ili na principu: čini mi se?
    postoje izvjestaji o broju rodenih draga

  42. #1542
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,450

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Nije "čini mi se", nego je u trenu kad je mjera otvorena bilo čini mi 1600 korisnica odmah u startu. Dakle, odmah s djecom starom između 0 i 26 godina.
    Tako je. 1600 koje su vec imale 3+ djece, s mjerom i bez nje. Dakle, novac u vjetar u pogledu pronatalitetne politike.
    Ali ne i u pogledu manjeg broja djece u vrticima i broja njegovih glasaca. Do neki dan barem.

  43. #1543
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,890

    Početno

    Sve mogu shvatiti, ali nikako ne mogu shvatiti one majke odgajateljice koje su uistinu vjerovale da će to trajati do 15. godine najmlađeg djeteta.
    Tko živ, tko zdrav, kak se veli.
    Ne možeš znati kaj ti sutra donosi.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  44. #1544
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,890

    Početno

    Ovdje su i neke konkretne brojke

    https://otvoreno.hr/vijesti/domovina...rhEQTyNAOZ3csI


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  45. #1545
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Sluzbeno je objavljeno da je prirodni prirast ostao 1.4 djeteta po obitelji kao i prije donosenja mjere, te da ih je HZZ savjetovao korekciju mjere radi pomanjkanja radne snage, a između ostalog puno ljudi je otislo s vec postojeceg radnog mjesta, sto nije bila prvobitna namjera. Isto tako pise da je mjera socijalna, a ne demografska, te da korisnicima nitko nije mogao garantirati isplatu 15g.
    Uglavnom, pise sve kako smo i mi ovdje pisale, nitko ti nemoze garantirati.
    Osim toga, i dalje na zalost postoje osobe koje upravo sad razmisljaju o uzimanju RO statusa i davanju otkaza. Mene to cudi vise od icega...

  46. #1546
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Evo išla ja malo guglati, možda Beti bude sretna .

    Dakle, prvo oni koji su uzeli mjeru, a nisu pridonijeli natalitetu uzimanjem mjere jer su djecu imali i prije: mjera je stupila na snagu u rujnu 2016. s početnih 1856 korisnika u 2016. godini. U ožujku 2017. je bilo 1985 korisnika. Nijedno od te djece nije rođeno zbog mjere.

    Danas ih ima cca 4800.
    1985 obitelji s postojećom djecom /4800 ukupno korisnika = dakle 41% djece sigurno nije rođeno zbog mjere.
    U preostalih 59% korisnika je vjerojatno neki broj obitelji potaknula, no isto je tako i dalje tu bio neki broj onih koje su s vremenom davale otkaze i uzimale mjeru na osnovu toga da već imaju 3+ djece, ali te brojke gugl nema .


    A sad za Beti .

    Broj rođene djece u 2016. - 8120
    Broj rođene djece u 2017. - 8076 (44 manje nego prethodne godine)
    Broj rođene djece u 2018. - 8235 (159 više nego prethodne godine)

    Hoćemo reći da je mjera pridonijela većem broju djece u 2018.?

    Detaljnije, podaci za broj rođene djece prema redoslijedu rođenja

    2016.
    prvo: 3913, 48%
    drugo: 2711, 33%
    treće i više: 1329, 16%
    nepoznato: 167, 2%
    ukupno: 8120, 100%


    2017.
    prvo: 3672, 45%
    drugo: 2813, 35%
    treće i više : 1462, 18%
    nepoznato: 129, 2%
    ukupno: 8076, 100%

    2018.
    prvo: 3702, 45%
    drugo: 2871, 35%
    treće i više : 1645, 20%
    nepoznato: 17, 0%
    ukupno: 8235, 100%

    Naizgled se čini da se povećava broj djece koja su se 2017. i 2018. rodila kao treće i sljedeće dijete u obitelji. Ja bih tu bila oprezna zbog velikog broja ovih nepoznatih u 2016. i 2017., možda njih u tim godinama treba pribrojiti kategoriji "treće i više", to ne znamo. Ako se nepoznati pribroje toj kategoriji u 2016. i 2017., rast "treće i više rođenih" u 2018. jest nekakav, ali ne senzacionalan.

    Ako iz izračuna skroz izbacimo ove nepoznate, dobije se ovo:
    2016. 17% djece rođeno kao treće i sljedeće
    2017. 18% djece rođeno kao treće i sljedeće
    2018. 20% djece rođeno kao treće i sljedeće


    Ako itko razumije što sam napisala, neka donese zaključak .






    Možemo zaključiti da se možda

  47. #1547
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    EDIT na osnovu linka od Tanči:

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Danas ih ima cca 4500.
    1985 obitelji s postojećom djecom /4500 ukupno korisnika = dakle 44% djece sigurno nije rođeno zbog mjere.
    U preostalih 56% korisnika je vjerojatno neki broj obitelji potaknula, no isto je tako i dalje tu bio neki broj onih koje su s vremenom davale otkaze i uzimale mjeru na osnovu toga da već imaju 3+ djece, ali te brojke gugl nema .

  48. #1548
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Politika je prljava igra; navodno su neki roditelji od Grada dobivali dopis o tome statusu, svojevrsnu "pozivnicu" ako imaju 3+ djece. Moram priznati da osobno nisam nista takvog primila.

  49. #1549
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

  50. #1550
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,839

    Početno

    Majko mila koji je to novac

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •