Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
U zadnjih 3-4 mjeseca smršavila sam 5 kila. Ne zato što sam htjela, otkrila sam to time da bez problema zakopčam odjeću
Razlog je to da me boli želudac, osjećam težinu ako pojedem nešto što mi ne paše ili previše onoga što mi paše. A kako ne volim uzimati tablete koje služe samo da potisnu simptome u tijelu, to radije jedem manje količine hrane.
I ne jedem nakon 6 uvečer.
Ne vježbam, ako posao oko kuće i u vrtu ne zovete vježbom.
Popijem jednu kavu, ujutro.
Ne odričem se ničega, osim salama, ali to mi i nije neko odricanje. Ne jedem kekse ni ikakve grickalice.

Samo je količina hrane razlog debljenja i/ili nemršavljenja.
Dovoljno je jesti manje količine, postepeno smanjivati i jesti ono što se voli. Ne treba samoj sebi uskraćivati ono što se voli, to je kontraproduktivno. I ne jesti toliko da fali koji bitan element. Jer, kad jednom netko oboli i ne može jesti zbog bolesti a ne zbog debljine, to je tek teško.

Malo vježbanja je zdravo, ali to ipak ovisi o svakom pojedinom čovjeku, može li i želi li.
Prošlo je 4 mjeseca. I dalje se držim istog. I skinula sam još 4-5 kg (zavisi da li se važem ujutro ili uvečer). Samo smanjivanjem količine hrane. Navikla sam se već i jako sam sama sobom zadovoljna. Zanima me kako će ići dalje, a ova tema mi je podsjetnik.

Moram napomenuti da ja samo volim jesti, nemam nikakvu ovisnost o hrani.