Pokazuje rezultate 1 do 50 od 1840

Tema: Upisi na faks

Hybrid View

prethodna poruka prethodna poruka   sljedeća poruka sljedeća poruka
  1. #1
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,440

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam za PiD (meni se cinilo ultra lako ovo sto su stavili) ali primjere s b razine matematike su objavili taman kad mi se kći spremala prijemni za srednju pa sam joj mislila ponuditi da ih riješi kao malo lakšu pripremu.

    https://www.index.hr/mobile/magazin/.../2475829.aspx?

    18.8 posto ih ovo nije položilo
    Baš je mm komentirao da se točno vidi koliko "korona generacijama" fali redovna nastava. Ima on pravo. Neke stvari je vrlo teško nadoknaditi i popraviti. Neki klinci ne nauče ni u školi, a ove su generacije imale dvije godine nastavu od doma, pa si ti sad misli.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,183

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Baš je mm komentirao da se točno vidi koliko "korona generacijama" fali redovna nastava. Ima on pravo. Neke stvari je vrlo teško nadoknaditi i popraviti. Neki klinci ne nauče ni u školi, a ove su generacije imale dvije godine nastavu od doma, pa si ti sad misli.
    Nije samo do korone ovaj put, čini se da je i težina zadataka promijenjena.
    PiG ne bih komentirala, ali sin je za fiziku i engleski komentirao da su ove godine bili teži zadaci nego prethodnih godina (a riješio je hrpu starih matura od godina i godina prije). Ujedno je primijetio i da su zadaci na maturama iz matematike i fizike bili dosta lakši u zadnje dvije godine (2021. i 2022.). Primijetila sam i po njemu dok se pripremao, jer kad je rješavao zadatke iz te dvije godine, komentirao je kako je to sve jako lagano, a kad je došao do starijih godišta, prestao je s takvim komentarima, morao se malo i potruditi
    Kasnije sam razgovarala s jednom prošlogodišnjom maturanticom i ona mi je to također potvrdila, da su oni imali lakšu maturu od prethodnih godina. Možda zbog novih predmetnih kurikuluma?
    Ovo za fiziku sasvim sigurno nisam umislila, sa svih strana sam čula da je ove godine matura bila teža od prošlih godina (a imam dosta maturanata u svojoj okolini ove godine).
    Čini mi se, ipak, da je hrvatski bio nešto lakši, možda zato što se ove godine prvi put piše na jedinstvenoj razini?

  3. #3
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,107

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Nije samo do korone ovaj put, čini se da je i težina zadataka promijenjena.
    PiG ne bih komentirala, ali sin je za fiziku i engleski komentirao da su ove godine bili teži zadaci nego prethodnih godina (a riješio je hrpu starih matura od godina i godina prije). Ujedno je primijetio i da su zadaci na maturama iz matematike i fizike bili dosta lakši u zadnje dvije godine (2021. i 2022.). Primijetila sam i po njemu dok se pripremao, jer kad je rješavao zadatke iz te dvije godine, komentirao je kako je to sve jako lagano, a kad je došao do starijih godišta, prestao je s takvim komentarima, morao se malo i potruditi
    Kasnije sam razgovarala s jednom prošlogodišnjom maturanticom i ona mi je to također potvrdila, da su oni imali lakšu maturu od prethodnih godina. Možda zbog novih predmetnih kurikuluma?
    Ovo za fiziku sasvim sigurno nisam umislila, sa svih strana sam čula da je ove godine matura bila teža od prošlih godina (a imam dosta maturanata u svojoj okolini ove godine).
    Čini mi se, ipak, da je hrvatski bio nešto lakši, možda zato što se ove godine prvi put piše na jedinstvenoj razini?
    Slažem se s ovim, moj sin je mature iz matematike od prethodne dvije godine riješio sve točno, kad se igrao mature. Ove godine nije.

    Inače je na fizici riješio jedan zadatak tako da je dobio isti rezultat kao u rješenjima, a nisu mu priznali ni jedan bod, od 3. Žalio se, i odgovorili su da njegov postupak nije točan, a nije jasno kako je onda dobio isti broj. Žalio se i za jedan bod iz matematike, i tu mu je prigovor uvažen.

  4. #4
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,588

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Baš je mm komentirao da se točno vidi koliko "korona generacijama" fali redovna nastava. Ima on pravo. Neke stvari je vrlo teško nadoknaditi i popraviti. Neki klinci ne nauče ni u školi, a ove su generacije imale dvije godine nastavu od doma, pa si ti sad misli.
    Ali od ovih 30 pitanja minimalno 15 su trebali znati nakon osnovne škole, znaci bez jednog dana u srednjoj se ovo riješi za prolaz s osnovnoskolskim znanjem matematike. I opet oh 20% padne. To je strašno... u OS su išli prije korone.
    Posljednje uređivanje od sillyme : 15.07.2023. at 13:21

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •