Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
Ja sam imala s tim iskustvo (moja djeca nose naocale, jedan je imao smetnje citanja, drugi je nespretan - uvijek nesto...)

Kod nas je uobicajena recenica koju govorim svojoj djeci ova: To sto ti netko drugi kaze, govori puno vise o NJEMU / NJOJ nego o tebi. Taj koji ti je to rekao nije vrijedan tvojeg drustva i tvoje paznje, pa te ne treba smetati ako je rekao nesto ruzno. To samo pokazuje kakva je to osoba.

Moji su to culi 1000 puta i naucili su pomalo birati drustvo na temelju ponasanja drugih prema njima. Istina, trajalo je dosta dok nisu naucili birati drustvo koje ih nece vrijedjati i/ili iskoristavati.

I jos nesto - NE MOZES zastititi svoje dijete od svijeta i od takvih stvari. Mozes ju samo uputiti kako da izadje na kraj s tim, kako da prosudi tko joj je pravi i iskren prijatelj, a s kim se ne treba druziti. To je dugotrajan proces, a sve sto mozes uciniti je davati podrsku svom djetetu, da joj ne pada tesko kad drugi govore kojestarije. Kroz jedno uho unutra, kroz drugo van...

Meni je najbolje bilo kad je moj mladji sin drugima (recimo, mojoj mami ili svekrvi) poceo govoriti da se ne treba uzrujavati ako je tamo neka susjeda rekla da je ispred njezinih vrata prasina...Tada sam shvatila da je nesto naucio. Ponekad se i danas posklizne (kao i ja i svi mi, uostalom) ali onda se podsjeti na ovu pocetnu recenicu i bude mu lakse.
Bravo! +1
Samo graditi samopouzdanje kod djece i s vremenom će na takve komentare reagirati bolje nego što bi se nadao čovjek.
To su osjetljive godine, ali i s time se moramo nositi...