Pa to i meni fali. Ima nas dio povezan koji smo iz vrtica. Ovi novi nisu povezani s nama. A uciteljica kad pise mal svi smo u bcc (uciteljica zna GDPR, ili kako vec se kaze)
Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Pa to i meni fali. Ima nas dio povezan koji smo iz vrtica. Ovi novi nisu povezani s nama. A uciteljica kad pise mal svi smo u bcc (uciteljica zna GDPR, ili kako vec se kaze)
Sent from my SM-G930F using Tapatalk
A ne ipak se treba sjetiti pokazati informativku sam.
Većina ih i ne piše ništa unutra,tako ako napišeš nešto onda svakako mu par put napomenu da pokaže učiteljici.
I da naši ponekad imaju neke listiće tablice za zadaće(slično kak su nekad imali redar i higijenicar pa su dijelili +_), ponašanje pa to isto lijepe unutra
Posljednje uređivanje od jelena.O : 17.09.2018. at 08:23
Moja starija u informativku piše sto je za zadaću, od prvog razreda. I važnije obavijesti.
Mladji za sad skoro ništa ne pise jer učiteljica im ne napise na ploču kao starijoj, pa da prepišu, nego nama na stranicu a oni zaokruže u knjizi (ili ne zaokruže) Ali nadam se da će kasnije početi i njima pisati na ploču sto je za zadaću, pa da prepišu, da steknu naviku da imaju zapisano sto im je zadaća.
Ako smo mi imali poruku dijete se trebalo sjetiti pokazati učiteljici, starija je bila jako pouzdana po tom pitanju![]()
Posljednje uređivanje od sillyme : 17.09.2018. at 08:25
Kod nas isto ne idu oba roditelja. Informacije su od ovog tjedna no ne zurim jer sam zakljucila da sve ide ok i nema potrebe juriti odmah prvi tjedan. Duga je skolska godina pred nama, ima dosta roditelja kojima je ovo prvi prvasic pa su vjerojatno nestrpljivi![]()
A ti ne možeš napisati odgovori svima pa tražiti brojeve ako želiš grupu?
Nama su obe učiteljice dale broj svog mob-a uz molbu da ne zloupotrebljavamo.
Same su rekle da žele da budu obaveštene pre nastave ako dete neće doći taj dan u školu, sa tog broja nas zovu ako dete dobije temp. u školi ili se oseća loše. Taj broj možemo nazvati ako kasnimo po svog prvaka, pa će ga one pričuvati dok roditelji ne dođu.
Deca nose blokčiće koji su očigledno isto što i kod vas informativke, u njih lepe štampana važna obaveštenja, kasnije ih ispisuju sami. Ali ako mi treba našto vanredno, da recimo dete izađe ranije sa časa tog dana, radije šaljem sms nego što pišem u blokčić, jer tako odmah dobijem povratnu informaciju od učiteljice.
Kod nas niko nije ni spomenuo mail. Čini mi se da je našim učiteljicama lakša komunikacija preko tel., a i meni odgovara tako. Ipak, broj dece kod nas je manji, 22 kod sina u prvom i 16 kod ćerke u trećem.
A za domaći- zaokruže stranu u knjizi, ostalo pamte.
I onda netko radi reply to all i kaze maknite me s liste, pa drugi i mene... i tako jedno 100 mailova.
Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Pa mogu onda odmah i poruku u taj mail napisati.
Ovako mi je dupli posao, i meni i njoj. A kako kazem, moj rukopis je uzas pa bih radije da kuckam u mail ako je vazno.
Ma sve ok. Kako god. Samo ja ne vidim smisao osim za one koji su s mailom na vi.
Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Nije to isto. Svrha je potaknuti dijete da misli o komunikaciji. Osim toga, kad budu stariji, ta informativka ne služi za učitelje/razrednike nego je to mjesto u koje se zapisuje što je bilo za zadaću i slične korisne informacije.
Nemoj preuzimati djetetove zadatke - to ne valja. A dijete ne treba znati da si ti učiteljici poslala e-mail. To je samo podsjetnik učiteljici da provjeri da li se dijete samo sjetilo njoj pokazati informativku. Na tome treba inzistirati. Uskoro nećeš morati pisati mailove.
Ako te brine vlastiti rukopis, piši tiskanim slovima i reci da je to radi čitljivosti (jer je to istina).
Posljednje uređivanje od Peterlin : 17.09.2018. at 08:55
Kod nas sve super, iz testova sve točno ili maks jedna greška, ima dobro društvo, trudi se, nije mu skoro ništa teško oko škole (osim ako je bas previše bojanja), urednost pisanja kako kad - zbuni se malo od koje do koje crte ali to je sve. Čitanje mu isto ide sve bolje, neki dan je pročitao cijelu slikovnicu (jedan Tigrić Jakov) i jako mu malo fali da čita posve tečno, samo malo prakse... Učiteljica je rekla i da vise ne brblja stalno pod satom, a on je inače brbljavac 100 na sat![]()
Mi recimo nemamo telefon od učiteljica iz nižeg razreda iz viših i srednje imamo,i upotrebljavamo ako je baš nešto jako hitno i taj čas bitno,recimo za srednjoškolca sam to upotrebila max četiri puta u dve godine,ako je bio ne pregledu pa kasnije u školu ili ne može vas doći jer ima vrtoglavicu od lijekova koje je netom uzeo.
Neki način komunikacije treba biti,nije to većinom na dnevnoj bazi nego kako dođe.
Mi isto uvijek javljamo kad je dijete bolesno, prilično sam sigurna da su nam tako rekli, premda ne mogu 100% tvrditi.
Malo bi mi bilo neobično da dijete ne ide u školu 3 dana, a da se to nikome ne javi.
Sad pošaljem razrednici SMS, a u nižim razedima smo zvali školu i ostavljali učitelju poruku.
I kod mojeg srednjoškolca inzistiraju da je odmah javi netko ako je bolestan,ujedno ako djeca uzimaju hranu u osnovnoj zar nije bolje javiti nego posle bacati višak hrane,uostalom i u vrtiću si se morao javiti da nećeš doći
Ja ne znam da itko ovdje koristi informativku za komunikaciju s učiteljicom. Nisu nam takve navade.
Bome nisu niti meni. Nisam uopće znala da je to svrha informativke.
e kaj se tiče e-dnevnika možeš bar u osnovnoj birati hoćeš ili nećeš da ti dođe obavijest, ja biram NE. Dok kod srednješkolca nam oboje stigne mejl iduće jutro. što me jako nervira
ja koristim i informativku/mejl kod jednog djeteta, informativku ili list papira za starije osnovnoškolsko dijete, SMS i papir za srednješkolca.
ja sam javljala u vrtić kad moji manji nisu došli, tak i tak dosta oboka su radili samo za njih posebno, i tak i u školu javljam ako prije klinka, sad klinac ne ide radi nećeg .
ujedno djeca u vrtiću se trebaju pojaviti do nekog određenog doba, kad je prijava obroka, ako ideš zorom do doktora ne stigneš doć do tog vremena, pa ujutro pred odlazak najaviš da će dijete kasniti da mu ostave ručak. Tak sam imala i dva slučaja prošle godine kod klinca, morali vaditi krv za neke pretrage pa došli tek iza 2. sata.
ok možda su moji specifični, ali dešavaju se take stvari i normalnim ljudima ponekad.
Ja sam danas testirala upravo ovu vrstu odgovornosti.
Sinoć sam mu rekla da ponese informativku doma danas kad bude išao iz škole jer mu trebam upisat da ga u pon neće biti 1.sat ujutro (zubar). Torbe im stoje u školi pon-pet.
I mislim se hoće li se sjetit kad ga učiteljica u produženom boravku prozove da ide na portu da ode do svoje učionice, uzme iz torbe informativku i ponese.
I gle dolazi malac doma s tatom i viče s vrata: Mama, donio sam informativku!
Iako imam mailove od učiteljica, namjerno im nisam htjela pisat nego njega učit njegovim dužnostima i zadacima.
Zasad je za 5 !
A upisao je sad i nogomet, pa nam slažem tjedni raspored treninga. Svi četvero treniramo![]()
![]()
Posljednje uređivanje od Lili75 : 20.09.2018. at 18:43
Gdi idea u Špansko ili prečko ili Rudeš na nogac?
NK Špansko. Jel nam to bliže od Rudeša?
Pitala sam ga kako se sjetio informativke, kaže da ju je izvadio iz torbe prije nego su prešli u tu drigu učionicu na produženi boravak tako da se nije trebao vraćat u svoj razred i čeprkat po torbi. Pametno moje
Napisala sam poruku, sutra vježba davanje povratnih informacija/ informativke učiteljicama.
Kod nas bez informativke, komunikacija s uciteljem izgleda tako da mu osobno i predajemo i preuzimamo djecu od njega ispred skole. On uvik ostane malo provjerit jel po svakoga netko dosao i popricat, ako netko zeli... skola za sad dobro ide... malome je zanimljivo i raduje ga ic, cini mi se. Ne prica puno o skoli, al je zadovoljan po cijeli dan, sto za njega nije bas karakteristicno.
Lili, bravo za malog F.![]()
To je sasvim druga prica,pa onda osobno možeš recimo sve kaj te muči,kod nas u većini slučajeva nema kontakta s uciteljima,osim možda kad se kupi djecu,oni koji ih kupe,ali to izgleda po meni bezveze,klince podeljaju do izlaznih vrata pod cijelom opremom i onda kažu jel vidiš koga svoga.kod velikog to nije bilo,mada je i on sam počeo rano dolaziti kući,to mi je bila novost kad sam slučajno došla u školu po sasvim drugom pitanju i za drugo dijete i ostala frapirana istim.
Mjesec dana vec,stvarno,kud prije...
Moj se veseli i svaki put kad dobije smjeskica- to mu je dodatna motivacija.Jednom tjedno imaju u skoli radionicu Mali inzenjeri, to dodatno placamo a prikljucila mu se i starija seka pa mu je to isto plus.Ovaj tjedan imaju vec prvi test iz matematike /dobili info na mail/ Iduci tjedan imaju i prvi izlet u Grad mladih pa je i to veselje.
Sve u svemu, ide sve nekako svojim tokom bez stresa i napora. Samo nek tako i ostane.
Posljednje uređivanje od andream : 26.09.2018. at 09:23
Moj je zadovoljan. Posebno mu se svidja ucitelj, mislim da see njim nasao na istoj valnoj duljiniS djecom se nije previse skompao, al on je povucen u odnosu s vrsnjacima, tako da to kod njega traje. Krenuo je i na judo, a sa tim je pak odusevljen. Sve u svemu, meni sve izgleda ok.
I mom sinu je super, zadovoljan je. Polako su se počeli međusobo upoznavati.
Kaže da su mu dobre učiteljice (slove za strožije).
Najavio mi je jučer da mu nabavim novu pisanku jer mu je ova iz hrvatskog već pri kraju, mislim još 2 lista, baš sam se iznenadila kako tako brzo, ima da se nakupujem pisanki za njega, kako je krenulo
Krenuo je na nogomet jer svi su u razredu zaraženi nogometom. Sve je za 5, jedva čekam informacije jer iako mi on puno ispriča, ipak mi je njegova sestra prenosila SVE detalje, pa sam naviknuta na "picajzlastiju sliku kako izgleda jedan školski dan."![]()
Moj je jucer rekao da nek bude sto duze u skoli da moze sto vise toga nauciti ☺
Još 5 dana i kraj polugodišta. Ne znam da li zato što sam sve već jednom prošla, što ima učiteljicu koja nam sve jasno komunicira i sve se zna pa nema stresa, ili što se on super snašao u školi i sve svladava s lakoćom - no sve u svemu prošlo je u trenu. I što je najbitnije - on i dalje jednako sretno i rado ide u školu
Ja sam sreetnaaa![]()
Pa nije valjda naši iza 15 gledaju većinom crtiće
Eventualno neku kreaciju i slično
Posljednje uređivanje od jelena.O : 28.09.2018. at 09:36
ma iza pol tri je kod nas već oho ho fešta, mada ima par škola koje rade baš do 15.45
Kad kažete zabava, jel to zabava u razredu gdje su i prije podne ili imaju neku prostoriju za igru u koju mogu otici kad obave sve sto trebaju u boravku.
U nasoj skoli se sve svodi na sjedenje u razredu. A tu nema neke velike zabave da ne ometaju nastavu drugima
Ostaju u učionici u kojoj je boravak al rade nešto od navedenoga. Znaju se svi grupno dignuti pa protezati, istezati i vježbati da se malo razgibaju.
Thanks Lili, to je sve vise manje isto onda.
Jesu li krenule informacije kod vas?
Nasa uciteljica je sazvala po danima pojedinacne informacije s oba roditelja,mi smo na redu za 10tak dana i predviđeno je za svakog ucenika po 15 min.Malo mi je to neuobicajeno jer kod starije kceri to nismo imali.
Posljednje uređivanje od andream : 30.09.2018. at 11:45
Nema kod nas informacije obavezne s oba roditelja osim ako tako roditelji ne traže
Prošle godine su informacije počele s 1.10. u prve su trajale tri sata,onda je razrednica napisala termine da se upiše tko će i kad doći i to na 10 min, mnogima se to odužilo,ali pred kraj godine su se informacije smanjivale.
andream i meni su kod sina neke stvari drugačije nego kod kćeri.
Recimo sina kod imaju zeleni, žuti/narandžasti i crveni semafor, i oni koji se ne ponašaju primjereno i u skladu s kućnim redom škole, završe na crvenom semaforu čitaj: nemirna djeca i dr. koja ne slušaju učiteljicu i ne poštivaju pravila.
Što se tiče informacija, bome teško bi mene i muža dobili u istom terminu jer obično onaj drugi hendla djecu i dječje aktivnosti, uostalom netko možda doma ima bebu ili još 2-3 djece tako da ..ne znam zašto bi trebala oba roditelja, baš mi to neobično.
Kod kćerke smo znali kad je termin informacija i tad bismo došli, jednom u polugodištu, u tjednu kad su info popodne.
Kod sina, smo dobili termin informacija ali se trebamo upisati po minutama, znači nekih 6 roditelja svatko po 10 min.
Upisala sam se sad odmah za prve informacije u srijedu.Također sin ima prva 2 testa već sad u pon i uto.
zavirilia sam u e-dnevnik ividim da za manje od mjesec dana imaju diktat :šok: a tek su počeli učit pisat slova, a već poč.studenom čitanje s razumijevanjem.
Za usporedbu "ne bud' lijena" išla sam vidjet kako je to bilo kod kćerke: oni nisu uopće imali u prvom polugodištu ni ČSR ni diktate. Prvo ČSR je bilo na prijelazu siječanj/veljača.
Tako da ima razlika, svaka učiteljica očito radi kako misli da je najbolje.![]()
Posljednje uređivanje od Lili75 : 30.09.2018. at 22:55
Oba roditelja moraju obvezno doći na roditeljski ako se radi o ljudima koji su rastavljeni. Za obitelji kod kojih tata i mama žive s djecom, dovoljno je nazvati i reći da ne mogu oba roditelja.
Čitanje s razumijevanjem - ne sjećam se kako je bilo, ali ima smisla da u prvom polugodištu još ne moraju sami čitati tekst (jer ne znaju sva djeca čitati - dolaze s različitim predznanjem) a u drugom polugodištu već polako dobivaju kraće tekstove za samostalno čitanje.
Nama je isto smjenska super, pogotovo što starija voli spavati pa je uvijek puno bolje volje onaj tjedan kad je nastava popodne![]()
Posljednje uređivanje od sillyme : 28.12.2018. at 09:25
Moji su imali čsr u prvom polugodištu,većinom to učiteljica nspočetku pročita pa oni zaokruže ili dodaju nešto sitno
Kod male je črs bilo tako da samo čitaju, pišu odgovore u punim rečenicama. Nisam ni znala.da čsr može bit da učiteljica čita ker mi je smisao čitanja da čitaju djeca. Al dobro...![]()
Peterlin pa nije andream rastavljena, to je učiteljica tražila od svih roditelja u razredu. Malo neobično.
Ja samo kažem kakva je kod nas bila praksa. Za obitelji rastavljenih roditelja učiteljica (kod starijega) je tražila da joj dolaze oba roditelja, bar dok nije pohvatala konce. A bilo je i situacija da su se ljudi razvodili tijekom škg, pa je to i te kako imalo smisla.
Za ostale roditeljske parove nije se baš lomila da joj dolaze oboje, nije bilo potrebe.
Kod učiteljice mlađeg sina ne sjećam se ničeg takvog, bitno je bilo da se netko ukaže.
bit čsr je razumjevanje napisanog, bilo da sami čitaju bilo da im se čita
Prvi put čujem da se pozivaju na informacije oba roditelja? To je odličan način da učiteljica stekne utisak o odnosima između tih roditelja, što joj je, valjda, korisno. I da vidi oba roditelja zajedno, pa će ih valjda tako lakše upamtiti i povezati sa detetom... Ja isto ne znam kako bih izvela da smo oboje prisutni, jedino da decu ostavimo same kod kuće.
pa i rastavljeni znaju napraviti plan čuvanja, imam takve u okolini djete je svaki drugi dan kod mama, pa izmjenično kod tate.