Pokazuje rezultate 201 do 250 od 551

Tema: Prvašići 2018/2019

Threaded View

prethodna poruka prethodna poruka   sljedeća poruka sljedeća poruka
  1. #11

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    201

    Početno

    Citiraj yin&yang prvotno napisa Vidi poruku
    Ma riječ je upravo o školi u koju upisujem dijete, razgovarale smo o tome. Većina djece iz ovoga vrtića upisuje upravo tu školu u koju mi planiramo. Doduše lik iz Gradskog ureda za obrazovanje mi je rekao da on pokriva 20tak škola sa našeg područja i da po njemu većinu zahtjeva za prijevremenim odobravaju. Nadam se da nije specifično upravo na ovu našu školu da odbijaju vidit ćemo.
    Hvala svima na komentarima i sugestijama.
    Dakle, bili smo jutros na testiranju za školu kod psihologice koja je u Komisiji Grada Zagreba za odluku o prijevremenom upisu. Kako izgleda točno to testiranje, ne znam, jer sam ja čekala vani, malena je bila unutra cca 50 min. I potvrdilo se točno ono što mi je rekla vrtićka psihologica. Psihologica iz škole je rekla da ona nije za prijevremeni upis iz razloga što dijete postiže prosječne rezultate za svoju dob, a ona podržava prijevremeni upis samo u slučaju iznadprosječnih rezultata. Rekla je da ona nema konkretnih argumenata zašto je bolje da ne, ali da iz njenog iskustva će joj biti teže u školi negoli da ide još jednu godinu kasnije. Također je rekla da je u nekim segmentima testiranja bila slabija, da se vidilo da joj koncentracija nije super (to je bio jedini recimo konkretni argument), da je tu rješavala brzopleto i ofrlje (izbaci uljeza je navela kao primjer). Navele je neke slučajeve prijevremenog gdje su se kasnije pokazali problemi, ukratko pokušala me je odgovoriti. I moram priznati malo me pokolebala, naravno da ja ne želim da mi djetetu ide lošije ili teže, zato što je ranije upsiano.
    Ali opet, da ne ponavljam sve što sam ranije pislala, ona se meni čini spremnom i tu je ta njena ogromna želja...ne znam... skoro se rasplakala kada sam joj rekla da teta misli da je bolje da ne ide još ovu godinu.
    Ono što mi je bila najgluplja rečenica je kada je psihologica rekla da da je ona rođena 30.03., ona bi skroz podržala upis, dijete svakako nije za odgodu, sve je riješila u skladu sa dobi, ali s obzirom da je rođena 30.05., ona nije ni za prijevremeni. Pa neka ja još malo razmislim. I tako me je skroz zbunila, a pomogla nije nimalo
    Posljednje uređivanje od yin&yang : 26.03.2018. at 13:07

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •