Bok svima,
imamo velike dileme oko odabira srednje škole pa se nadam vašim korisnim iskustvima...

O je bio na kod Tanje Sever na profesionalnom usmjeravanju, i savjetovala mu je po dva smjera u V. Prelogu i Grafičkoj. Dala je još neke preporuke, ali za sada su (meni) ove u užem izboru. Njena testiranja se odnose isključivo na procjenu sposobnosti, ni malo na interese, a njemu su biologija i kemija bezveze i nikad sam ne bi rekao da mu je to neka ljubav ili izbor za buduće zanimanje. Iz kemije ima 3, biologije 4

U HZZ pak samo ispituju interese i predlažu ono što pritom saznaju, bez obzira na testove, tako dugo dok su rezultati u prosjeku.I tako smo se mi našli na sto muka, između smjerova o kojima ništa ne znamo (i nikad o njima ne bi ni razmišljali da nam Severica nije rekla) i njegovih interesa koji se kreću od 'ne znam' do 'ne znam' ili 'ne'.

Meni se čini da mu sigurno ide bolje društveni smjer od prirodoslovnog bilo čega, ali možda zato jer sam ja društvenjak. Ide na dramsku i to mu je super, pa možda ipak maaaalo naginje medijskom, ali to je moja procjena, a ne njegova.

Uglavnom, molim vas za iskustva iz tih usmjerenja, kakve su škole Grafička i Prelog? Što dalje kad jednom postaneš ekološki tehničar? Svi kažu kako je to zanimanje budućnosti, ali što to zapravo znači, malo konkretnije? Na koje fakultete vodi?

A medijski tehničar i web dizajner u Grafičkoj?
Znate li možda kad su dani otvorenih vrata jer na webu još ništa ne piše...

Zahvalna sam za svako iskustvo ili savjet...