Pokazuje rezultate 1 do 15 od 15

Tema: Dijete 17 mjeseci ne razumije vecinu stvari

Hybrid View

prethodna poruka prethodna poruka   sljedeća poruka sljedeća poruka
  1. #1

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Moj sin je dosta slično reagovao u tom uzrastu kao tvoja devojčica, isto je bio totalno suprotan starijoj seki. Deo problema je rešen kada smo rešili upale uha i probleme sa sluhom, a deo toga je ostao kao karakter: on je razumevao jaaaako puno, kako se kasnije ispostavilo - ali nije sarađivao na zahtev, čak ni sa nama roditeljima, još gore je bilo sa doktorima (isto je bio hospitalizovan u prvoj godini zbog uroinfekcije, imao je duuugo strah od doktora).
    Bilo je potpuno uzaludno pitati ga da pokaže gde je mama, tata, seka npr... Ali ako kažem: uzmi keksić od seke- išao je bez problema do sestre . Često sam kod njega bila zbunjena - da li ne razume ili samo ne sarađuje? Međutim, on je pokazivao prstićem -ali opet samo kada je on hteo.

    Tako da, svakako treba proveriti radi vašeg mira, ali moguće je zaista da je puno toga do karaktera deteta. Moj sin je progovorio tek sa 2,5 godine, logopeda smo se dokopali tek puno kasnije kada je trebalo ispravljati samo izgovor glasova, ali da mi je logoped bio lako dostupan, svakako bismo išli ranije.
    Sinak kreće u prvi razred, od svih problema ostalo mu samo je blago "šuškanje" pri izgovoru š, č, ž, a karakter mu je i dalje isti, ali sarađuje na društveno prihvatljivom nivou .

  2. #2

    Datum pristupanja
    Aug 2018
    Lokacija
    Kutina
    Postovi
    6

    Početno

    Hvala vam svima na odgovorima i na malim rijecima utjehe. Doduse, sto se tice govora, svekrva je rekla da mi je muz prakticki do navrsenih 2 godine govorio samo slovo k tako da je mozda to povukla i genetski.
    Ona zna nekad brbljati te neke svoje rijeci, jucer smo se igrale skrivanja pa je cak nakon mog ponavljanja ku-ku i sama pocela pricati ku-ku. Cak kad je jela doslovno pri svakom zalogaju sam joj govorila aaaa-mm i onda mi je i sama nakon nekoliko ponavljanja prilazila i vikala "aaa" sto dosad nije radila. Izgleda da joj se mozda stvarno trebam jos vise posvetiti nego dosad i neke stvari joj vise puta ponavljati i pokazivati pa i krene.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •