Smjehuljica je u vrtiću imala super teachericu engleskog, u godinu dana ta grupa je čuda naučila.
Svaki put nakon engleskog bila je sretna, govorila je da želi cijeli život učiti engleski, da želi biti učiteljica engleskog, uglavnom, bila je super motivirana i puno je naučila. Ne samo ona, već cijela grupa.

Sad nakon polaska u školu, a od te grupe ih je 5 u istom razredu, većina doživljava isto: stagnacija… manjak interesa, pol naučenog je nestalo, engleski je postao muka. Školska učiteljica je starog kova, mislim da ima par godina do mirovine, već sama po sebi, kao osoba djeluje dosta inertno. Smjehiljica je nesretna, rekla mi je sinoć da na engleskom u školi ne rade ništa, da želi da mi doma učimo… moj engleski je sasvim solidan, mislim da bi ju prva četiri razreda i mogla pratiti… ali prema kojim materijalima, koje metode učenja? Ja o tome nemam pojma…

Drugo što mi je palo na pamet je Helen Doron, navodno su jako zanimljivi i dinamični. Jednom tjedno su, pa je to prednost.

Mogla bi nastaviti u školi koja je imala program u vrtiću, ali to je opet dva puta tjedno, a već ima jednom tjedno plivanje i dva puta tjedno penjanje, a to mi se čini važno, jer je ona baš tip koji treba kretanje. To ona ionako doživljava kao igru, a ne kao obavezu.

Što učiniti? Je li netko već imao slična iskustva?
Ako krenemo doma raditi, ima li netko materijale za predložiti?