Ne kužim, a tko te sili?! pa nemoj staviti ništa od toga. Ja se volim srediti, lijepo se tako osjećam.
Al da imaš u firmi dress code ili neke kute pretpostavljam da bi se toga držala ili bi i dalje po svom mimo pravila?
Ne kužim, a tko te sili?! pa nemoj staviti ništa od toga. Ja se volim srediti, lijepo se tako osjećam.
Al da imaš u firmi dress code ili neke kute pretpostavljam da bi se toga držala ili bi i dalje po svom mimo pravila?
Ovo isto je Mojca napisala na drugoj temi, da se ONA ne bi osećala lepo u određenim kolima. Pa je to bila predrasuda. Nekako, ovo tvoje nije.
Ako imaš napismeno dress code u firmi, OK. Ali masa javnih zgrada ga nema i ne znam dokle bismo stigli da moramo znati dress code svake.
Sa druge strane, kute su zaštitna odeća, funkcionalne su, nisu dress code. I da, nosila sam beli mantil godinama po laboratoriji, spasao mi je gomilu odeće. Samo to nema veze ni sa čim drugim...
A i dress code treba da evoluira do funkcionalnog, da prostiš. Sećate se onih radnika koji su na +40C iz protesta nosili suknje?
Ja ih razumem. Policija, sud, dom zdravlja, škola itd. u selu nisu klimatizovani, kao ni moja kola. I izuzetno mi je bitno da ni ja ni deca ne dobijemo toplotni udar dok smo na putu do njih ili u njima. Zabole me za dres kod u tim uslovima i teško onome ko mi ga spomene.
Posljednje uređivanje od pulinka : 12.03.2019. at 09:46
Ja si u takvoj situaciji ne bi dozvolila da me vlastita odjeća ograničava/sputava u vlastitim odabirima zaposlenja.
pulinka jel ti zaista ne razumiješ ovako ogromnu razliku il ti je treba crtati, ajd da probam al samo jedan pokušaj, više od toga mi se ne da
Dakle, Mojca nije htjela BMW jer je smatrala da takve aute vozi "polusvijet" ovakvi onakvi ljudi specifičnoga ponašanja (imaš detalje na njenoj temi) ne zato što joj se fizički taj auto kao takav ne sviđa-čista predrasuda, treba se vodit onim što se TEBI sviđa.
Ovdje pričamo o pravilima odijevanja koja postoje u nekim institucijama i nepoštivanju istih. Nitko ti ne brani da dođeš kako želiš,ali moj izbor je biti obučena "prikladno" prema pravilima odijevanja i dozovli da mi koji poštujemo pravila imamo pravo poštivati ih: znači na sudu ne biti polugola, na poslu u tenisicama i sl. To nema apsolutno nikakve veze s predrasudama nego s pravilima kao što postoje pravila za mnoge sfere u životu. Neću u restoranu jesti rukama komade mesa ako mi je poslužena vilica i nož, postoji bonton,al naravno drugi ako žele mogu slobodno batak u usta pa udri.
Posljednje uređivanje od Lili75 : 12.03.2019. at 09:59