Stranica 10 od 23 PrviPrvi ... 8910111220 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 451 do 500 od 1108

Tema: Suze znak slabosti?

  1. #451
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    u Irskoj je do ulaska u EU, dakle do 1973. udanim ženama bilo zabranjeno raditi
    to je mentalni mindset kojeg se i danas teško riješiti usprkos izmjeni zakona
    pa to je mentalni majndset u nasoj zemlji.
    evo primjera pokretacice teme. nije joj zabranjeno, ali bi zakoniti to dozivio kao osobnu izdaju. i nije to usamljen slucaj.
    zato i imamo toliko nesretnih zena koje ostaju u raznoraznim vezama jer nemaju svoj novac. jer nemaju gdje otici, jer ne mogu biti samostalne.
    jer ne smiju biti samostalne.
    e ako to nije neravnopravnost i ako za to ne vrijedi biti feminist, ja ne znam onda za sto
    Posljednje uređivanje od magriz : 28.06.2019. at 12:25

  2. #452
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    a ako ćemo filozofski, i da se nadovežem na brexit misaonu liniju, ja doista imam problem sa nesvrtanošću
    ta pošast centrizma meni osobno nalikuje na izbjegavanje teških razgovora i donošenja teških izbora
    A meni nalikuje na sazrijevanje. Dok mi je ideja "ako nisi s nama, onda si protiv nas" jako odbojna. I nalikuje mi više na podržavanje plemenske strukture društva, nego na intelekt, promišljanje ideja i otvorenost.
    Posljednje uređivanje od vertex : 28.06.2019. at 12:26

  3. #453
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    Osobno sam imala sreću da je prva aktivistkinja koju sam upoznala bila jedna stara feministkinja koja voli muškarce, u stvari do srži humanistkinja.
    Jedna stara feminstkinja koja voli muškarce? Misliš ono baš baš voli ili šta?

  4. #454
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,416

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Sjetila sam se naših javnih donedavnih uglađenih alfi: Sanader i Nadan Vidošević - "lep ko greh". Ako oni nisu alfe, onda ja zbilja ne znam tko je

    Argente, ja mislim da doprinosis rodi, razumnim argumentiranjem na ovom forumu.
    I btw. ne znam ima li ijedna forumašica koja u nekom trenutku nije osjetila da ju forum uopće ne razumije i da potpuno krivo doživljavaju napisano. Možda neke koje uvijek malo promišljenije nastupe poput Peterlin, cvijete, sase, jenn...
    Za Nadana mogu potvrditi. Njega sam srela i izvan kamera, i povrsno komunicirala. Alfa samo takva i izvan medija. Ocito stav i karizma nisu bili upitni, vec moralne vrijednosti.

  5. #455
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,416

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Jedna stara feminstkinja koja voli muškarce? Misliš ono baš baš voli ili šta?

  6. #456
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    A meni nalikuje na sazrijevanje. Dok mi je ideja "ako nisi s nama, onda si protiv nas" jako odbojna. I nalikuje mi više na podržavanje plemenske strukture društva, nego na intelekt, promišljanje ideja i otvorenost.
    ti govoriš o nemogućnosti kritike
    ja mislim da se može istovremeno biti dio nekog pokreta ili se identificirati s njegovim osnovnim vrijednostima i biti kritičan prema tom pokretu

    mislim da centristička pozicija nije jedina koja dozvoljava kritiku

  7. #457
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Uglavnom kritika može, nakon što si se izjasnio da si "s nama". U suprotnom si jednostavno protiv nas i nije ni važno šta govoriš.
    Inače, ljudi se ne žele grupirati i svrstavati iz raznih razloga. Netko jednostavno jer je individualac.
    Posljednje uređivanje od vertex : 28.06.2019. at 12:40

  8. #458
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,174

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    A meni nalikuje na sazrijevanje. Dok mi je ideja "ako nisi s nama, onda si protiv nas" jako odbojna. I nalikuje mi više na podržavanje plemenske strukture društva, nego na intelekt, promišljanje ideja i otvorenost.
    Ja to tu ne vidim. Vidim kao raspravu. Mislim da ima naprosto područja gdje nemaš pravo biti nesvrstan, centar. To mi je Bandić većinu vremena. I dobro mu ide u Zg, ne znam kako ni zašto, ali meni je to užas. Što je Dežulović pisao neki dan na n1, gradio bi spomenik Židovima u svijetu, a nikako da osudi one koji su donijeli rasne zakone po kojima su legalno židove i rome tretirali kako jesu. Židovima to naravno nije prihvatljivo i odbijaju, jer žele da se ponovo javno govori o tome. Nije dovoljno što trenutno Židovima u RH ništa ne fali. Još nitko nije provalio u židovsku općinu, uzeo popis članova i počeo s akcijom čišćenja. Kako tu smiješ biti nesvrstan, centralist? Ovo što se radi sa zabranom pobačaja, kontracepcije... kod nas je isto na tragu toga da će žene lagano natrag u garažu. Bez izbora će živjeti poput klikli koja je zadovoljna s tim izborom. Na isti način su zakonom uskraćena prava na IVF. Ponavljam kao jelena.O s alergijama da mi se prof. Šimunić osobno ispričavao što taj zakon baš mene diskriminira, ali ima žena koje ne diskriminira. Promjenu smo uspjeli ublažiti, ali to nije bilo 70tih, nego prije par godina. U zadnjim godinama moje fertilnosti.

    Mislim da se podcjenjuje lakoća skoka unatrag i manipulacije.

  9. #459
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    a ako ćemo filozofski, i da se nadovežem na brexit misaonu liniju, ja doista imam problem sa nesvrtanošću
    ta pošast centrizma meni osobno nalikuje na izbjegavanje teških razgovora i donošenja teških izbora
    betty, da bi se nesto omasovilo mora se banalizirati, zaobliti i omekaniti.

  10. #460
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Argente, mogu.

    Spomenula sam već crni feminizam. Ja to nisam shvatila kao samo još jedan od pravaca feminizma jer sam gledala neke crnkinje kako govore o tome. Htjela bih linkati, ali nisam zapamtila kako se zovu, kasnije ću pokušati nešto naći to o čemu govorim. Uglavnom, one su govorile da je crni feminizam nastao zbog toga što feminizam nije dovoljno radio na tome da u pokret uključi i problem rasizma, odnosno da su feministkinje kakve znamo većinom bijele žene srednje klase i da su kao takve često diskriminirale crnkinje. Ne bih htjela da me netko povezuje s takvim pokretom pa se ne nazivam feministkinjom.

    Drugo, recimo slučaj Ide Prester? Kad je rekla da je ona kući sa djecom, a muž radi i stvara pa je žestoko napadnuta u ime feminizma i nazvana idiotom. Feminističke udruge su se tada samo ogradile od napada, nisu se baš potrudile objasniti pravo žene na izbor. Ida je pokušala 'ispraviti' stvar pa je izjavila nešto u smislu da jeste za feminizam ali da je u ovome našla osobnu sreću. I tad je napadnuta da je fokusirana samo na svoju osobnu sreću, a ne na politički problem. Eto, ni dio toga ne želim biti.

    Vertex je spomenula manspreading. Koliko god možda bilo smiješno, to je bila poprilično jaka kampanja na društvenim mrežama o kojoj se puno pisalo, isto u ime feminizma. Po meni je to totalno krivi fokus na nebitne stvari. Uopće mi nije dio ravnopravnosti. Postoje pristojni i nepristojni ljudi, i muškarci i žene. Ako netko to radi, zamoliš ga da se pomakne jer nema mjesta, stvarno ne vidim zašto se oko toga moraju raditi kampanje.

    Činjenica je i da će neke žene u ime feminizma posramljivati druge žene zbog rađanja više djece, zbog ostajanja kući s tom djecom, zbog dopuštanja mužu da se brine o njoj, pa i zbog šminkanja i depiliranja.
    Zbog svega toga, i ostalog što sam navela na temi, ja ne želim sebe nazivati feministkinjom. Ne želim se identificirati s pokretom koji u puno slučajeva ode u krivu stranu. Iako podržavam osnovne principe feminizma i iako jesam za apsolutnu ravnopravnost, ne želim se identificirati s feminizmom. Želim biti JA, koja će ljudima objasniti što misli, a ne koja će biti Riri - feministkinja. Meni skroz odgovara i samo Riri. Uz tri točkice, one su za objašnjavanje.

  11. #461
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    Eto, dozivjela sam i to da netko smatra moje postove pomirljivim, meni je to drago i smatram to znakom mog osobnog razvoja. Betty ima point oko centrizma, nacelno se slazem, ali nije to bas tako jednostavno.
    Mogu ja sad pilati oko vrijednosti feminizma do besvijesti, ali cemu, sto cu postici? Opet nece biti dijaloga, a sad mi je nekako bitniji dijalog, nego manifest. Ako se toliko zena osjeca odijeljenom od feminizma, nije li najbitnije pitanje, zasto?
    Kako to ispraviti?

    Evo i zanimljivo stivo o kulturi dijaloga od daniela denneta:
    https://www.brainpickings.org/2014/0...les-criticism/

  12. #462
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj jennifer_gentle prvotno napisa Vidi poruku
    Evo i zanimljivo stivo o kulturi dijaloga od daniela denneta:
    https://www.brainpickings.org/2014/0...les-criticism/
    joj ovo je divan članak!

    davno sam ga čitala i bila oduševljena i onda kasnije pomalo zaboravila i članak i načela

  13. #463
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    A meni nalikuje na sazrijevanje. Dok mi je ideja "ako nisi s nama, onda si protiv nas" jako odbojna. I nalikuje mi više na podržavanje plemenske strukture društva, nego na intelekt, promišljanje ideja i otvorenost.
    ovo mi je najbolji post na cijeloj temi

  14. #464

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    557

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Želim biti JA, koja će ljudima objasniti što misli...
    To ti nikog ne bi bilo briga da nije bilo pokreta koji ti je to omogućio, a s kojim se ne želiš identificirati.

    Znaš, to ti je kao sa rasizmom.
    Recimo da sam crnkinja.
    Imam (danas) svoja prava, ali se ne želim identificirati s pokretom antirasizma, jer, iako jesam za apsolutnu ravnopravnost načelno i iako mi je taj pokret donio prava da me bijelac ne bičuje i siluje uz odobravanje javnosti, ne želim se identificirati kao antirasist, jer je antirasizam u načinima borbe ponekad skrenuo u krivu stranu (Black lives matter).

    Jer ono, hvala puno pokretu antirasizma, sve je to super, ali ne sviđa mi se Ice Cube i ne želim se identificirati s pokretom čiji član pjesmom napada policiju.

  15. #465
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Ajme Evelina, pa odgovarala sam Argente jer me pitala. Ako me pitala, pretpostavih da je ipak je briga za moje objašnjenje pa sam i objasnila. Mislim, shvatila sam i prvih 258 puta da nikoga ne bi bilo briga za moje mišljenje da nije bilo feminizma, dokle ćemo?

  16. #466
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    ovo mi je najbolji post na cijeloj temi
    I meni. Iksam na iks.

  17. #467
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da ima naprosto područja gdje nemaš pravo biti nesvrstan, centar.
    I betty je "nesvrstanost" i "centar" napisala kao sinonime, trebala sam zapravo prvo na to odgovoriti. Ne znam zašto to izjednačavate, možeš biti nesvrstan u neku grupu i istovremeno sasvim ekstreman. Meni to znači neovisno razmišljenje, s odmakom od identiteta bilo koje grupe (naravno da nikad nije sasvim tako), a meni je to visoko u sustavu vrijednosti.
    Umjerenost bi valjda bila centrizam, i ne mogu reći da nju načelno ne cijenim. Tu mi je jenn super napisala: dijalog, a ne manifest. Da, ja sam definitivno osoba koja zamišlja da bi svijet mogao postati bolji kroz dijalog, a ne kroz borbu manifesta. Meni to, između ostalog, znači da ako osoba za koju držim da uvijek govori gluposti kaže/napravi jednom nešto pametno, ja mogu reć: e to je dobro rekla/napravila. Pojednostavljeno, je li.
    Ili recimo, umjerenost u okviru teme pobačaja meni znači da smatram da pobačaj mora biti legalan i lako dostupan, ali se slažem s protivnicima da moralno pitanje oko života nije banalno i da protivnici nisu isključivo zločesti/mrzitelji žena/zatucani itd. Kod kontracepcije nemam moralnih pitanja, ona mora biti lako dostupna svima.
    A ovo za Bandića, Jelena, ne znam šta bih ti rekla. Ok, ja i Bandić, dvije srodne duše :D

  18. #468

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Riri, niko nije prozvao nikog poimence oportunistom, zar ne? Govorili smo o tome da o nekim pitanjima čovek može biti neinformisan iz neznanja, nezainteresovan da se informiše, može biti za, protiv, ili informisano neopredeljen. Pa mi se nametnula misao da smo potpuno propustili i grupu fleksibilnih oportunista, koji biraju stav shodno trenutku. Ako se nisi prepoznala u toj definiciji, zašto se vređaš, zaboga?

  19. #469

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    557

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Ajme Evelina, pa odgovarala sam Argente jer me pitala. Ako me pitala, pretpostavih da je ipak je briga za moje objašnjenje pa sam i objasnila. Mislim, shvatila sam i prvih 258 puta da nikoga ne bi bilo briga za moje mišljenje da nije bilo feminizma, dokle ćemo?
    Dok ne usvojiš.

  20. #470
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Pulinka, pa jer sam mislila da je namijenjeno ženama koje nisu feministkinje, uključujući i mene. Ako nisi mislila na mene, onda oprosti jer sam te krivo shvatila. A riječ oportunist mi je jako negativna, pa zato skačem.

    Evelina, na mene svaki pritisak negativno utječe.
    Posljednje uređivanje od Riri92 : 28.06.2019. at 13:24

  21. #471

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    557

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Evelina, ne mene svaki pritisak negativno utječe.
    Inatiš se, dakle.
    Dječja boljka, izrasti iz toga.

  22. #472
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Sasa, ja nigdje nisam rekla da podržavam nešto bolje od nekog drugog ovdje. Sasvim sigurno nikoga ovdje nisam nazvala ljutom feministkinjom. I ja i druge žene ovdje koje se ne nazivamo feministkinjama smo dale preko nekoliko argumenata zašto je to tako. Nijedan nije prihvaćen kao dovoljno dobar, ali to već nije moj problem.
    Ti si Riri rekla da nisi feminstkinja jer podrzavas sve te skupine zena i njihove izbore. Sto logicki navodi da ako ti NISI feminstkinja jer podrzavas, da onda feministkinja ne podrzava. Pa te lijepo molim da mi to pojasnis. Koji feminizam ne podrzava sve navedeno u tvom postu?
    Drugo, sama sam se pbe nazvala ljutom ( gorljivom) feministkinjom.
    Isto imam problem sa centriranjem, odmah se sjetim Vucica koji je nekidan izjavio kad su izboli malca koji je nosio antifa majicu u Nisu, da su to sukobi lijevih i desnih ekstremista. Eto, centralan stav, pravo u sridu.
    Inace mislim da se moze imati i vrlo radikalan stav o bilo cemu, tj biti iznimno lijevo primjerice i svejedno ostvarivati raspravu i dijalog. Dapace mislim da kultura i nivo necijeg raspravljanja bas i nemaju puno veze sa politickim stavovima, tj njihovom ostrinom. Meni osobno je najteze na ovakvim temama raspravljati s ljudima koji ne odgovaraju na postavljena pitanja, ne citaju postove i jos se stalno nalaze napadnutima- raspravljamo, ako ne potpisujem i ne ispaljujem male cokoladne prdeze u zrak u duginim bojama ne znaci da nekog napadam. Osim argumentima, cemu se nadam i od drugih.

  23. #473

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Meni su opet, ljudska prava visoko u sastavu vrednosti i bilo kakva "neopredeljenost" vezana za njih mi je vrlo nejasna.
    Tj. ne razumem kako možeš ne biti npr. religiozan a odbijati da se nazoveš agnostik ili ateista. Ono, nisam visoka a ni srednje visine al me vređa kad mi kažu niska .
    To mi je puko cepidlačenje oko terminologije i oko raskoraka teorije i prakse. Možda mi se ne sviđa sve što svaka ateistička grupa ljudi radi, možda su mi neki od njih baš i odbojni, ali to ne znači da ću zabranjivati drugima da me nazovu ateistom.

  24. #474
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj Evelina prvotno napisa Vidi poruku
    Inatiš se, dakle.
    Dječja boljka, izrasti iz toga.
    ne bih rekla da je dječja, tako velika većina reagira na patroniziranje

  25. #475
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Vučić mi je isto veliki prika, kako sam njega zaboravila?!

  26. #476

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    557

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    ne bih rekla da je dječja, tako velika većina reagira na patroniziranje
    Ovisi što smatraš pod patroniziranje i od koga dolazi. Postoje ljudi koji na najmanju diskusiju smatraju da ih se patronizira, a neki jedva čekaju da im netko opširno opiše što misli i zašto i prvo o tome razmisle. No, ti su rjeđi.
    Obično se ljudi nadure.

  27. #477
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Pa nisi ga ti zaboravila, nego sam ga se ja sjetila, dok sam kao i ti pokusavala objasniti kako vidim tu centralnu “mrzim sve krajnosti” ( i totalitarizme) poziciju.

  28. #478
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    Meni su opet, ljudska prava visoko u sastavu vrednosti i bilo kakva "neopredeljenost" vezana za njih mi je vrlo nejasna.
    Tj. ne razumem kako možeš ne biti npr. religiozan a odbijati da se nazoveš agnostik ili ateista. Ono, nisam visoka a ni srednje visine al me vređa kad mi kažu niska .
    To mi je puko cepidlačenje oko terminologije i oko raskoraka teorije i prakse. Možda mi se ne sviđa sve što svaka ateistička grupa ljudi radi, možda su mi neki od njih baš i odbojni, ali to ne znači da ću zabranjivati drugima da me nazovu ateistom.
    Ja sam vrlo opredjeljena u odnosu na ljudska prava, a više nemam neku specijalnu želju da se posebno nazivam feministicom. Zašto, tko će ga znati. Ali rekla bih da je važnija opredjeljenost u odnosuu na ljudska prava, nego moje mušice oko toga kako se želim nazivati. Valjda. Jer ispada da nije.
    Drugi neka me zovu kako žele, nemam želju zabranjivati, a ni propisivati.

  29. #479
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    Pa nisi ga ti zaboravila, nego sam ga se ja sjetila, dok sam kao i ti pokusavala objasniti kako vidim tu centralnu “mrzim sve krajnosti” ( i totalitarizme) poziciju.
    Tako je, i vidiš je kao Vučića, što točno potvrđuje moje zapažanje: Ako nisi s nama, onda si protiv nas, tj Vučić, Bandić...nastavi niz.

  30. #480
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    I betty je "nesvrstanost" i "centar" napisala kao sinonime, trebala sam zapravo prvo na to odgovoriti. Ne znam zašto to izjednačavate, možeš biti nesvrstan u neku grupu i istovremeno sasvim ekstreman. Meni to znači neovisno razmišljenje, s odmakom od identiteta bilo koje grupe (naravno da nikad nije sasvim tako), a meni je to visoko u sustavu vrijednosti.
    Umjerenost bi valjda bila centrizam, i ne mogu reći da nju načelno ne cijenim.
    Meni centrizam nije umjerenost, iako se slažem da je ovaj jenniferin stav baš primjer umjerenosti.
    Meni je centrizam (a dopuštam da griješim) upravo nesvrstavanje u ijednu opciju zbog nemogućnosti ili nehtijenja identifikacije. I točno si rekla, nikad nije sasvim tako. Mogu razumjeti npr nesvrstanost u smislu podržavanja političnih stranki, ali mi nije jasna nesvrstanost u smislu političkih opcija. Ili ekonomskih opcija. Ovaj primjer s pobačajem koji si navela ja ne vidim kao nesvrstanu ili umjerenu opciju nego kao korekciju predrasuda jedne vrlo svrstane opcije (pro-choice).

  31. #481

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Pomenuti alfa može da stavi sebi nogu u usta beskonačan broj puta i to baš na taj centralistički način.

  32. #482
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Tako je, i vidiš je kao Vučića, što točno potvrđuje moje zapažanje: Ako nisi s nama, onda si protiv nas, tj Vučić, Bandić...nastavi niz.
    Ne. Uopce ne pratim tvoju logiku. Imam mnostvo ljudi u zivotu koji nisu “ sa mnom” po pitanju mnogih vrucih politickih stavova.
    Mislim zao mi je sto je politicar koji ti je odbojan sklon isto se pozvati na “centriranost”, no to doista ne implicira da ja mislim da su svi koji ne misle kao ja, protiv mene.

  33. #483
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Evelina, nije to dječja boljka, to je visoka potreba za odbijanjem ikakvog nametanja.

    Sasa, pa rekla sam prije nekoliko postova, kad sam odgovarala Argente. Rekla sam da se često u ime feminizma posramljuje žene koje imaju drugačije izbore od 'klasičnih' feministkinja. Tu možda nastaje problem zato što su oni koji se nazivaju feministima nedovoljno informirani o feminizmu, a ne obrnuto. I svakako ne pomaže kad se feminističke udruge samo ograde od takvih stavova. Zar se ne bi trebalo malo žešće osuditi takve napade, a ne gurnuti glavu u pijesak i očekivati da se svatko tko je za ravnopravnost ionako mora nazivati feministom?
    I ako na nešto nisam odgovorila, to je zato što nisam vidjela jer me se puno citira na ovoj temi, a ne zato što nemam odgovor ili ne želim odgovoriti. I svaki post pročitam. Da sam se osjećala napadnutom, jesam. I to ne zato što se ne ispaljuju mali čokoladni prdeži (fuj ) nego zato što ne volim kad ljudi postanu nekulturni ako se netko s njima ne slaže.

  34. #484
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    Meni su opet, ljudska prava visoko u sastavu vrednosti i bilo kakva "neopredeljenost" vezana za njih mi je vrlo nejasna.
    Tj. ne razumem kako možeš ne biti npr. religiozan a odbijati da se nazoveš agnostik ili ateista. Ono, nisam visoka a ni srednje visine al me vređa kad mi kažu niska .
    To mi je puko cepidlačenje oko terminologije i oko raskoraka teorije i prakse. Možda mi se ne sviđa sve što svaka ateistička grupa ljudi radi, možda su mi neki od njih baš i odbojni, ali to ne znači da ću zabranjivati drugima da me nazovu ateistom.
    Pa naravno da mogu. Nisam religiozna jer ne prakticiram vjeru i ne idem u crkvu. Nisam ateist ni agnostik jer vjerujem u Boga. Religija i vjera su meni potpuno odvojene stvari. Znam puno ljudi koji su vjernici, a nisu pri tome i religiozni. Uključujući i sebe.

  35. #485
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim zao mi je sto je politicar koji ti je odbojan sklon isto se pozvati na “centriranost”
    Jaaao

  36. #486
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Sjetila sam se naših javnih donedavnih uglađenih alfi: Sanader i Nadan Vidošević - "lep ko greh". Ako oni nisu alfe, onda ja zbilja ne znam tko je
    Za Zokija sam se malo šalila da je alfa- a malo i nisam. Tip je bio (mladi) premijer, visok je, bahat...gle, omega nije definitivno. Bio prava ili fake alfa, prilično se visoko uspeo. Njega sam ustvari navela kao primjer civilizirane alfe, eto da ne kažem da je za mene alfa istaknuti član Torcide ili zemunskog klana.

    A pitale ste me i za staru feministkinju koja voli muškarce, znala sam da nećete pomisliti na duhovnu ljubav, prostakuše jedne Malo sam se nespretno izrazila, znate šta mislim - da nije pripadala onom jeftinom stereotipu anarho-lezbe koja mrzi tipove.

  37. #487
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    šta sad fali anarho-lezbama

  38. #488
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,174

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Uglavnom kritika može, nakon što si se izjasnio da si "s nama". U suprotnom si jednostavno protiv nas i nije ni važno šta govoriš.
    Inače, ljudi se ne žele grupirati i svrstavati iz raznih razloga. Netko jednostavno jer je individualac.
    Mislim da područje ljudskih prava ne dozvoljava nesvrstavanje. I ja se ovaj put uopće ne slažem s ovim. Mislim da je puno napisano da bi se ponovo vadili dobro napisani kontraargumenti. "Moj sin jednostavno nije tip da radi 8 sati dnevno." "Netko je jednostavno individualac." Eto, netko ima, a netko misli da ima taj luksuz. Meni se to čini kao luksuz, povlaštena kategorija, ili wannabe povlaštena kategorija.

  39. #489
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Ne znam stvarno u čemu je problem da se ne može shvatiti da da osoba koja gorljivo podržava ljudska prava ne naziva sebe feministicom. Možda bi morala naučiti da je to jednostavno tako :D

  40. #490
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Religija i vjera su meni potpuno odvojene stvari.
    ovako je i meni feminizam pokret koji postoji i zbog i unatoč feminističkim udrugama, feministkinjama i feministima
    kao što ti kažeš i nije ti problem reći da vjeruješ u boga unatoč postojanju religija, ne identificiraš se ijednom od njih, ali se identificiraš s vjernicima

  41. #491
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    uglavnom, mene je o feminizmu prvo učila mater

    onda sam godinama poslije došla radit u jednu razvikanu feminističku organizaciju
    bilo je nekih komentara na račun toga što je moj omiljeni, tada strastveni hobi bilo pletenje
    bilo je puno ženske nesolidarnosti, i lošiji tretman radnica kad su zatrudnile nego što sam vidila kasnije kad sam došla radit u amo reć patrijarhalnu sredinu
    mislim, nije bilo samo to, bilo je i puno drugih stvari

    sve te događaje doživjela sam kao karakteristike tih osoba, a ne kao karakteristike feminizma, koji je za mene i dalje ono što mi je mama tad davno objašnjavala, što bi se moglo interpretirat kao da ništa otad nisam naučila

  42. #492
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    šta sad fali anarho-lezbama
    ništa, jedva sam dočekala da ih mogu spomenut...sad još da ih nekako povežem s plačem, alfama i onokad si frendice međusobno govore "ja ti volim kad je muško muško"

  43. #493
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,647

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    uglavnom, mene je o feminizmu prvo učila mater

    onda sam godinama poslije došla radit u jednu razvikanu feminističku organizaciju
    bilo je nekih komentara na račun toga što je moj omiljeni, tada strastveni hobi bilo pletenje
    bilo je puno ženske nesolidarnosti, i lošiji tretman radnica kad su zatrudnile nego što sam vidila kasnije kad sam došla radit u amo reć patrijarhalnu sredinu
    mislim, nije bilo samo to, bilo je i puno drugih stvari

    sve te događaje doživjela sam kao karakteristike tih osoba, a ne kao karakteristike feminizma, koji je za mene i dalje ono što mi je mama tad davno objašnjavala, što bi se moglo interpretirat kao da ništa otad nisam naučila
    nažalost mnoge su dobre ideje ocrnjene zbog onih koji su ih provodili... kad ljudi ne mogu pobjeć od sebe.

  44. #494
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,174

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam stvarno u čemu je problem da se ne može shvatiti da da osoba koja gorljivo podržava ljudska prava ne naziva sebe feministicom. Možda bi morala naučiti da je to jednostavno tako :D
    Sori, odgovarala sam prije nego sam vidjela prethodni post pa se ponavljam.

  45. #495
    olja avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    522

    Početno

    Meni se cini da je zavaravajuce misliti da je feminizam prevazidjen. Sve sto su postigle ranije generacije u proteklih stotinjak godina djeluje tako krhko kad sagledas sta su ljudi kroz istoriju bili sposobni raditi i jos rade jedni drugima. Po kome ce puknuti posljedice pada nataliteta i masovnog iseljavanja stanovnistva zapadnog Balkana, jednom kad se ispolje u svoj svojoj jacini? Po zenama, dabome. Ionako smo sistematski indoktrinisani, stvara se povoljna klima za raznorazna ogranicenja koja ce zene na svojoj kozi jace osjetiti. Tzv. pronatalitetne mjere? Ha, dam ti malo para (Bandic malo vise), radjaj i sjedi kuci, gdje ce ti bolje. Kad ne bude bilo para, jer ih nece imati ko zaraditi, ostace samo radjaj i sjedi kuci.
    Nece biti izbora. Da bi mogucnost izbora opstala feminizam se mora jos omasoviti i pribliziti zenama koje ga gledaju kroz pogresnu prizmu.

  46. #496
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam stvarno u čemu je problem da se ne može shvatiti da da osoba koja gorljivo podržava ljudska prava ne naziva sebe feministicom. Možda bi morala naučiti da je to jednostavno tako :D
    ovo sam pitala prije par stranica i dobila sam drugo pitanje kao odgovor - a zašto se ne bi nazivali feministima? odgovorila sam, ali je rečeno da nema argumenata.

    i primjer koji sam tad navela - ako redovito nosim hranu i odjeću obiteljima slabijeg imovinskog stanja, moram li se nazvati humanitarkom, iako se tako ne želim nazivati, ne želim to drugima isticati, nemam potrebu se tako nazivati i tako se ne osjećam?

  47. #497
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Znam, n.grace pratila sam to. I zapravo sam se nastavila na tebe i kli_kli, samo mi je bila malo poodmakla tema za citiranje.
    Posljednje uređivanje od vertex : 28.06.2019. at 14:13

  48. #498
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Sori, odgovarala sam prije nego sam vidjela prethodni post pa se ponavljam.
    No frks

  49. #499
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    n.grace, evo da samu sebe citiram gdje sam ti odgovorila (za non-binary)

    usput odgovor i za vertex, zašto se inzistira na izjašnjavanju

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    razmišljam o ovome otkad si napisala, i prilično mi je teško izraziti se a da ne budem pogrešno shvaćena

    rekla bih da rodni non-binary ne pretpostavljaju pozitivne ili negativne predznake ijedne opcije i da je to razlog neopredjeljenosti

    dok je kod feminizma/antifeminizma nemoguće ne-dodijeliti predznak opcijama - zato smatram da je važno izjasniti se

  50. #500
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Zadnje što jesam je antifeminist. Usput, moji stavovi su o dosta stvari su prilično čvrsti. To što ti nemaš ime za mene, ne bi trebao bit moj problem, ali postane kad mi prilijepiš da sam antifeminist
    Posljednje uređivanje od vertex : 28.06.2019. at 14:22

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •