Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
Moram priznati da sam zatečena, Zagreb zaista nikad nisam percipirala kao opasan grad, ali ne znam je li se tu što promijenilo, ja sam stara žena i ne izlazim često sama noću (doduše sad nisam sigurna niti što znači noću), a ako izađem onda uzmem taksi, pa baš i nemam iskustva hodanja sama po gradu noću zadnjih godina. Kad kažem noću mislim na 'sitne sate', znači recimo nakon ponoći. Psa doduše šećem u svakakva nedoba, premda ima 4 kile i daleko je od moje težine .

Pitam se doduše ako su ulice tako opasne, a žene su sasvim sigurno puno češće žrtve napada, pa zar nisu onda opasne i za muškarce?
Vjerojatno jesu, ali mislim da su za žene ipak opasnije.. U biti za žene su opasnije ako se gledaju seksualni napadi, a za muškarce su opasnije ako neki idioti prolaze koji samo traže tuču. Ali moguće da muškarci o tome toliko ne misle, nisam nikad čula da se neki boji hodati sam po mraku.