Pokazuje rezultate 1 do 50 od 229

Tema: Današnja omladina i svi ostali...

Hybrid View

prethodna poruka prethodna poruka   sljedeća poruka sljedeća poruka
  1. #1

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,855

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Neki ljudi su nepristojni. Nema veze s godinama.
    Amin.

    Na temu mogu samo dodati da se ljudi u meni najbližem gradu, NS-u, ponašaju kulturnije i normalnije, ili bar ne nekulturnije, nego u selu u kome živim.
    A selo je pusto kao grad duhova, jer je sve dovoljno hrabro i radno sposobno trenutno još na radu negde preko granice.
    Među to malo ljudi što je ostalo je toliko divljih, živčanih ili jednostavno poluludih, da mi je mrsko da izađem na ulicu.
    Sa tim što ponašanje prelazi granicu nekulturnog na prosto-naprosto opasno.
    Žmigavac se ne koristi nikada, kao ni svetla ni na autu ni na biciklu, ne poštuje se mnogo ni semafor, a bogami u poslednje dve nedelje ljudi voze aute ulicama opušteno levom stranom.
    Pre neki dan me je iz neverovatno guste magle zamalo pokupio jedan takav deda za volanom bez svetala vozeći levom.
    Prošle nedelje noću se lik zabio autom ravno u komšijsku zidanu ogradu, u našoj mirnoj i pustoj ulici, cca 60-70km/h elegantno, bez pokušaja da skrene ili koči, sa sve tutnjećim basom u kolima. Zaspao je, kaže, za volanom, siroma dečko, i slobodan je da ubije nekog svojom vožnjom čim mu tatica kupi nova kola umesto uništenih, dragom Bogu je očigledno bio sasvim po volji jer mu dlaka s glave nije usfalila.
    Po trotoaru hoda troje, četvoro ukupno na celoj ulici, ali ako se slučajno treba mimoići negde, to će verovatno proći kao u uvodnom postu.
    Ako nekome prigusti na wc u noćnim šetnjicama selom, bilo to muško, žensko, mlado, staro, hej, no problemo, pišamo komšijama pred kućom, jer, tako smo u mogućnosti... A za nešto više od pišanja dobar je i komšijin ukrasni žbun, ko mu je kriv kad stavlja takve gluposti pred kuću sebi, zaslužio je...
    U radnjama se svi znamo pa svi jedni drugima zavirujemo u korpe i komentarišemo naglas šta je ko, kako, i koliko kupio, jel se razbacuje ili mu to stvarno treba...
    Kad vidim kakvi su odrasli, od osamnaeste do osamdeset i osme godine, ne znam šta bih zamerila deci što su groznog ponašanja.
    Jeste, još uvek su takvi manjina, ali sve brojnija, sve neprijatnija, i sve opasnija manjina.
    Ranije sam odgovarala, protivila se, nisam ćutala, sad se radije sklonim ako mogu i decu učim tako.
    Jer ozbiljno mislim da puno puno ljudi ne pije svoje terapije. Nije moguće da je sve to samo nekultura.
    Tačno mi dođe da idem što češće u grad, tamo bar sebi opravdavam takvo ponašanje "gužvom".

  2. #2
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,211

    Početno

    Ali dok sam gurala malog kao bebu u kolicima po kvartu, na pješačkom prijelazu sam svaki put propustila nekoliko auta prije nego bi netko stao ženi s kolicima. To mi je nevjerojatno.

    Ono što sam ja primijetila kod mladih, a oko mene ih je hrpetina, je da uopće ne gledaju treba li kome pomoći, ali ako ih zamoliš za pomoć su presretni da pomognu. Kad to tako prihvatiš, više se ne čudiš što ti nitko ne želi pomoći. Ne znam to objasniti. Sjećam se da sam pred 20tak godina takvo ponašanje primijetila kod Skandinavaca. Kod nas se još uvijek gledalo da ne držiš ruke u džepovima dok se netko muči.

  3. #3
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,747

    Početno

    Priča iz uvodnog posta me sjetila na jednu priču Josipe Lisac

  4. #4

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,181

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    Priča iz uvodnog posta me sjetila na jednu priču Josipe Lisac
    Genijalno

  5. #5
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    Priča iz uvodnog posta me sjetila na jednu priču Josipe Lisac
    ajme ajme ajme

  6. #6
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,890

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    Priča iz uvodnog posta me sjetila na jednu priču Josipe Lisac
    Do suza sam se nasmijala opisu Mozzarele po Gajevoj.
    Josipa je bila i ostala kraljica [emoji3590]


    Sent from my iPhone using Tapatalk

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •