Stranica 111 od 383 PrviPrvi ... 1161101109110111112113121161211 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 5,501 do 5,550 od 19127

Tema: Korona virus, panika ili?

  1. #5501
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    to sa školama će biti baš katastrofa...
    kod nas ne puštaju ni s kašljem... moji znaju kašljati danima, a jedno i mjesecima, čim zahladi krene...
    mogu ih odmah ispisati ili nek uvedu pauzu u školovanju kao na faksu
    Imaju li kakvu dijagnozu? Moja J. je astmatičarka pa će onda valjda liječnica napisati nešto. Od nas su se ljudi i prije korone znali odmicati kad bi ona dobila napadaj kašlja pa bih ja onda govorila da nije bolesna nego ima astmu.

  2. #5502

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,454

    Početno

    valjda kao i većina djece koja se u nekom trenu liječila na srebrnjaku - piše astma u nekim papirima

    ne pomažu ni prospani ni ventolini ...
    kako dođe tako i prođe samo od sebe ...

  3. #5503
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,171

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    valjda kao i većina djece koja se u nekom trenu liječila na srebrnjaku - piše astma u nekim papirima

    ne pomažu ni prospani ni ventolini ...
    kako dođe tako i prođe samo od sebe ...
    Žao mi je. Nadam se da te nisam naljutila otkrivajući toplu vodu. Mene je iznenadilo da je pomoglo što "nisam dozvolila" da se razbukta. Nadam se da ćete i vi neku formulu pronaći.

  4. #5504

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,368

    Početno

    Jelena
    A si ikad probala s antihistaminicima, mozda je alergijsko (koji god uzrok)

  5. #5505

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,454

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Žao mi je. Nadam se da te nisam naljutila otkrivajući toplu vodu. Mene je iznenadilo da je pomoglo što "nisam dozvolila" da se razbukta. Nadam se da ćete i vi neku formulu pronaći.
    ma ne, naravno da nisi

    ja sam iznervirana tim kašljem i svake godine kupim nešto novo nadajuć se da će prestati ... od fiziološke, ulja crnog kima, borovih iglica, pa liječnici daju i kortikosteroide i sl.
    sve se nadam da će nekako proći s odrastanjem ili da će im pogoditi terapiju ...

  6. #5506
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    prvi savjet dr. Richtera je uvijek: prestanite davati bilo kakve sirupe

  7. #5507
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    29,004

    Početno

    Dakle, svima na znanje: astmaticarima je kontraindicirano gutanje bilo kakvih otc sirupa koje nije propisao djetetov pulmolog, i koji, u pravilu astmaticarima ne rade nista (u smisli poboljsanja), ali mogu i pogorsati stanje, pogotovo ovi za iskasljavanje ako se sjecam dobro srebrenjacke astma skole. Nije to samo dr. Richter, rekla bih da je to konsenzus struke. Astmaticari imaju svoje paradigme kojih se trebaju drzat.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 22.09.2020. at 11:16

  8. #5508

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,454

    Početno

    taj isti richter mi je živce popio
    vrijeđao je sve

    ono u stilu - prestanite pušiti u blizini djece... niti ja niti bliža niti šira obitelj nitko pušač, niti jednu cigaretu u životu nisam zapalila, niti probala!

  9. #5509
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    29,004

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    taj isti richter mi je živce popio
    vrijeđao je sve

    ono u stilu - prestanite pušiti u blizini djece... niti ja niti bliža niti šira obitelj nitko pušač, niti jednu cigaretu u životu nisam zapalila, niti probala!
    Slovi ko neugodan tip, svjetonazorno mi je dalek (greatest hits: 'ivf je silovanje jajne stanice'), al za astmu zna sto govori i meni je sto tu kaze - biblija.

    Roditelji astmaticra trebaju zaboraviti cijelu taj dio apoteke ko da ne postoji, pa vise ne znam koji su sirupi opasniji od drugih.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 22.09.2020. at 11:19

  10. #5510

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,454

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Dakle, svima na znanje: astmaticarima je kontraindicirano gutanje bilo kakvih otc sirupa koje nije propisao djetetov pulmolog, i koji, u pravilu astmaticarima ne rade nista (u smisli poboljsanja), ali mogu i pogorsati stanje, pogotovo ovi za iskasljavanje ako se sjecam dobro srebrenjacke astma skole. Nije to samo dr. Richter, rekla bih da je to konsenzus struke. Astmaticari imaju svoje paradigme kojih se trebaju drzat.
    nisu se na srebrnjaku mogli međusobno dogovoriti, u 10 godina, razne nalaze i razne lijekove, što otc, što na recept
    dakle, nula bodova

    za sad je jedino rješenje - čekaj i proći će, uz nadu da se ne zakomplicira

  11. #5511
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    29,004

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    taj isti richter mi je živce popio
    vrijeđao je sve

    ono u stilu - prestanite pušiti u blizini djece... niti ja niti bliža niti šira obitelj nitko pušač, niti jednu cigaretu u životu nisam zapalila, niti probala!
    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    nisu se na srebrnjaku mogli međusobno dogovoriti, u 10 godina, razne nalaze i razne lijekove, što otc, što na recept
    dakle, nula bodova

    za sad je jedino rješenje - čekaj i proći će, uz nadu da se ne zakomplicira
    Gledaj sto kaze vecina. Slazem se da je konsenzus manjkav, to je boljka kro sustava. Mozda sad nude i gore akupunkturu za astmu :/, zov trzista je mocan. Npr niti oko cijepljenja nisu svi ujednaceni. Al za astmu si il na korticima il na terapiji za alergiju, na toaleti nosa tipa aqua marisom i cajevima, sirupi ne postoje.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 22.09.2020. at 11:22

  12. #5512
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    29,004

    Početno

    Il ni na cemu, ako je dobra faza.

  13. #5513
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Nikada nam za astmu nitko nije nikakve sirupiće spominjao. Drugo što J. još ima cjelogodišnji alergijski rinitis ali tu nas spašava aquamaris sustav za ispiranje.
    Za astmu ima flixotide i kad joj je sezona bez njega ne ide.. Probali smo.

  14. #5514
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,350

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Dakle, svima na znanje: astmaticarima je kontraindicirano gutanje bilo kakvih otc sirupa koje nije propisao djetetov pulmolog, i koji, u pravilu astmaticarima ne rade nista (u smisli poboljsanja), ali mogu i pogorsati stanje, pogotovo ovi za iskasljavanje ako se sjecam dobro srebrenjacke astma skole. Nije to samo dr. Richter, rekla bih da je to konsenzus struke. Astmaticari imaju svoje paradigme kojih se trebaju drzat.
    Potpis ko kuća.

  15. #5515
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,646

    Početno

    Što se tiče kašlja, u vrtiću u grupama od oboje čujem kašljanja, već dobra 2 tj. Evo i moj stariji je bio među njima.
    Nitko ništa nije rekao

  16. #5516

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,759

    Početno

    Imali smo nedavno roditeljski u vrticu: jedno od pitanja bilo je vezano uz kasalj, smrklje i sl. veselja koja su vec krenula po grupama. Receno nam je da dok god nema temperature - dijete dolazi u vrtic.

  17. #5517

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,759

    Početno

    Sto se astme tice, potpis na sve vezano uz Richtera (sto god nam je rekao, savjetovao, propisao... sve pogođeno).
    Inace, mojoj je krenulo kihanje, smrcanje i iritantni kasalj (doduse, za sad samo ujutro), uredno ide u skolu. Prema uputi dr., koja je ista kao i ove upute u vrticu, dok nema temperature, smije na nastavu.

  18. #5518
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    29,004

    Početno

    Ja zapravo ne kuzim strahovanja da ce astmaticari bit udaljeni. Razrednik / sk medicina / skola bi trebali bit upuceni u dg djeteta, ja to vijem ko zastavu, nema sanse da bi zbog kasljuca na dg astme je iko slao doma, a meni ce bit drago da me upozore ako i jest pojacano kasljala, da znam uletit na vrijeme s ne-sirupi baraznom vatrom terapije. Osnovna postavka za obranu astmaticara od covida je astma u sto je moguce vecoj kontroli.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 22.09.2020. at 13:28

  19. #5519
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,171

    Početno

    Citiraj mama pticica prvotno napisa Vidi poruku
    Jelena
    A si ikad probala s antihistaminicima, mozda je alergijsko (koji god uzrok)
    Nisam. Ja sam od onih koji kažu j... alergiju, pa ju onda nemam
    Ma imam dovoljno zdravstvenih problema, da mi se ne da još i alergijom baviti i otkrivati. Trenutno sam OK. Otorinac mi je zbilja onda kad sam krenula na sve pretrage dao neki sprej za nos s kortikosteroidima, neki što se zove s B, ali on nije bio mišljenja da sam ja neki alergičar, astmatičar i sl., samo da predugo traje pa mi je zato dao. I prošlo mi je od toga.

  20. #5520
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,658

    Početno

    I ja jako volim Richtera. On me spasio. Ne dijete aszmatičara nego mene, jer mi je sve lijepo objasnio.
    Kaj se tiče sirupa za kašalj, frend doktor mi je isto lijepo objasnio- da je sirup za kašalj djelotvoran, dobivao bi se na recept

  21. #5521

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,368

    Početno

    Ja primijetila da mi alergicari, iskljucimo sad simptome koji se ne mogu razlikovati, svi u obitelji redom dokle god kišemo i svrbe nas oči sigurno nemamo niš drugo, čitaj neku dr jaču boleštinu
    Tak da sad s guštom vičem nazdravlje kad god dete kiše jer računam da je samo alergija na snazi

  22. #5522
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,646

    Početno

    Nama popodne došao mail da djeca koja kašlju, šmrču ili kišu mogu biti u vrtiću samo uz potvrdu/ispričnicu roditelja
    Posljednje uređivanje od Vrci : 22.09.2020. at 15:59

  23. #5523
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Prvih godina u SAD-u sam stalno trazila nekakve sirupe protiv kaslja, a zapravo ih tu nema. Tu i tamo iskoci uglavnom nekakav homeopatski pripravak, plus postoje par verzija nekih lijekova, ali nema prakticki nista biljno. Pitala sam i pedijatra i opcu praksu i kazu da se to nista ne preporuca, nikome, a kamoli manjoj djeci.

  24. #5524
    mamaineven avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Veliko Trgovišće
    Postovi
    1,253

    Početno

    Nisam se javljala sto godina, ali znam da smo sad svi u strahu pa donosim iskustvo iz prve ruke, u nadi da ću pomoći nekome. U subotu mi je došao pozitivan test na koronu. Svi me pitaju za simptome pa idem redom. U utorak sam imala klasičnu hunjavicu. Vodica iz nosa i lagana temperatura koja je sama od sebe nestala preko noći. U srijedu mi je bilo super, bez ikakvih simptoma da bi mi se u četvrtak popodne potpuno zatvorili sinusi i došla temperatura 38. U petak je opet nestala sama od sebe ali me dr. poslala na testiranje i - šok. Napominjem da radi dugogodišnjih problema sa sinusima imam dosta oštećen njuh i u pravilu mi ga svaka viroza oduzme.

  25. #5525

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj mamaineven prvotno napisa Vidi poruku
    U utorak sam imala klasičnu hunjavicu. Vodica iz nosa i lagana temperatura koja je sama od sebe nestala preko noći. U srijedu mi je bilo super, bez ikakvih simptoma da bi mi se u četvrtak popodne potpuno zatvorili sinusi i došla temperatura 38. U petak je opet nestala sama od sebe ali me dr. poslala na testiranje i - šok.
    LOL a da ipak tražim test za dete ? On je obrnuto, prvo temp. pa sutradan curi nos pa svaki drugi dan uveče 37,1C koja sama nestane do jutra...
    Pa nema valjda čitava škola i vrtići baš koronu, mislim masa je dece i odraslih sa takvim simptomima kod nas u selu... Koliko je osetljiv taj PCR test, hvata li on i druge corona viruse tipa prehlade ili je dovoljno usko specifičan ?

  26. #5526
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,408

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    LOL a da ipak tražim test za dete ? On je obrnuto, prvo temp. pa sutradan curi nos pa svaki drugi dan uveče 37,1C koja sama nestane do jutra...
    Pa nema valjda čitava škola i vrtići baš koronu, mislim masa je dece i odraslih sa takvim simptomima kod nas u selu... Koliko je osetljiv taj PCR test, hvata li on i druge corona viruse tipa prehlade ili je dovoljno usko specifičan ?
    Test PCR je vrlo specifican. Ne hvata druge slicne viruse.

  27. #5527

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Test PCR je vrlo specifican. Ne hvata druge slicne viruse.
    Da, teorijski bi moralo tako da bude.
    Ali u praksi kruži toliko kritika na testove, da se čovek na kraju zapita u čemu je stvar i da li sam nešto propustila u moru promenljivih.
    Hvala u svakom slučaju.

  28. #5528
    mamaineven avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Veliko Trgovišće
    Postovi
    1,253

    Početno

    Moram dodati da mi je na kažiprstu jedne ruke izbilo nešto kao vodeni prištići koji su pucali i ostavljali oštećenu kožu. Dali je to vezano s koronom ne znam, makar sam tako nešto imala prije 20- tak godina i tada dobila dijagnozu dermatitisa.
    Pulinka, nadam se da je kod vas najobičnija viroza! Ja nemam pojma gdje sam se zarazila.

  29. #5529

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Hvala, i ja mislim da je kod nas nešto obično , uostalom, vreme će pokazati . Želim ti brz oporavak i što manje daljih simptoma!

  30. #5530
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,171

    Početno

    Mamaineven, hvala sto si se javila. Premda si me samo zbunila
    Jesi li sad bez simptoma?
    Ne kuzim kako je tvoja dr posumnjala na temelju tih simptoma na koronu.

    Vezano uz sirupe i komentar lijecnika da bi se davali na recepte, da mi je to bezvezan argument, jer bi onda i za puno tekucine trebalo davati recept i za uravnotezenu prehranu i za dovoljno sna itd. Moja opce prakse nije nikakva wudu homeo pa su joj sirupi OK. Ne govorim o astmaticarima.

  31. #5531
    mamaineven avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Veliko Trgovišće
    Postovi
    1,253

    Početno

    Trenutno imam suhi kašalj i temperaturu ali ne svaki dan. Kao da virus malo ode malo dođe. Dr. me zapravo poslala "za svaki slučaj" jer svakodnevno višesatno putujem javnim prijevozom i radim u velikom kolektivu. Mislim da bi po mojim simptomima bilo stvarno teško posumljati.

  32. #5532
    mamaineven avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Veliko Trgovišće
    Postovi
    1,253

    Početno

    I taj suhi kašalj se javio kasnije.

  33. #5533
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    29,004

    Početno

    Mozda je zbog tog tijeka 'valova' bolesti dr posumljala. Temp mala, pa ok pa nagli skok, pa ok, pa opet. To nije bas tipicno za druge bolescine. Sretno u oporavku i hvala na javljanju!

  34. #5534
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    29,004

    Početno

    Ja nanuibebu citam da stvari kojima je dokazana djelotvornost imaju i nuspojave
    tj lijek su. Nisu dijapazon domace juhe, sna itd. Iskreno, koliko god sam odusevljen shopper apoteka, vjrojatno je dobar dio njihovog sadrzaja taj da se moze konzumirat dok se ceka da nesto prodje (samo od sebe), da olaksa malo.to cekanje i ucini ga ugodnijim.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 22.09.2020. at 21:31

  35. #5535
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    29,004

    Početno

    Za lijek treba recept jer treba vaganje cost benefita koristi vs nuspojave.

  36. #5536
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,658

    Početno

    Gle ni čaj ne dobivaš na recept al olakšava stanje. Samo taj sirup u bočivi košta par desetaka kuna a nije mu dokazano djelovanje kao nekom lijeku. Ja sam to tako shvatila. Uglavnom, ne kupujem te sirupe. A razne biljne čajeve i ned ionako imamo doma

  37. #5537
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    https://www.webmd.com/cold-and-flu/f...u-shouldnt-you

    Poslano sa mog FIG-LX1 koristeći Tapatalk

  38. #5538
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Znala sam si kupiti sirup za kašalj ali stvarno ne znam da mi je ikada realno pomogao.
    Još nešto što čak liječnici preporučuju široke ruke i poprilično je skupo.. Fluimukan... nikada ni meni ni MM-u ni djetetu to nije pomoglo.

  39. #5539
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    29,004

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Gle ni čaj ne dobivaš na recept al olakšava stanje. Samo taj sirup u bočivi košta par desetaka kuna a nije mu dokazano djelovanje kao nekom lijeku. Ja sam to tako shvatila. Uglavnom, ne kupujem te sirupe. A razne biljne čajeve i ned ionako imamo doma
    Ja se s tobom slažem, tako sam i ja svhatila upute, a nakupovala sam se sto tih stvari, od matične mliječi, ovoga-onoga, sjećam se da sam (za prijateljicu, majke mi), svojedobno tražila magareće mlijeko, pa su me ismijali tu jer da šta fali ljudskom, a koji je i to magareće isto porez... Ako je prava neka dg. trebat će nešto žešće, nešto što je mijenjač smjera, ako nije, proći će vjerojatno samo od sebe, a s tim nečim će biti ugodnije ili brže. To neće biti neki mjenjači smjera osim ako nisi u nekom žestokom deficitu, tipa ne piješ ni malo, ne spavaš ni malo, u tom smislu ja shvaćam tu razliku. Mijenjači smjera za moju su bili npr. operacije mandula, tu je stvarno profitiriala, a za astmu nema izlječenja, tu je ambicija držat je pod kontrolom i tu se trudimo oko te ambicije, i držat palčeve da upadneš u onaj dio (čini mi se čak i većinu) sretnika da imaš pauzu maltene od puberteta pa do perimenopauze (za žene).
    Posljednje uređivanje od ina33 : 22.09.2020. at 22:22

  40. #5540
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,171

    Početno

    Fluimukan nije ni nama pomogao, ni djetetu, ni meni.

    Tema je otisla u krivom smjeru i ja necu vise lamentirati. Ne pamtim bas dijagnoze djece forumasica, mislila sam da Vrijeskini samo kaslju. Kao sto ja kasljem mjesecima, ako si ne pomognem. Nisam desetljecima kupovala sirupe, pa me nagovorila apotekarica na neki i meni pomaze. Naravno da je sad bez veze tvrditi da taj sirup pomaze protiv svakog tipa kaslja kad ima milijun varijabli.
    Pomogli su mi i kortikosteroidi, ali dok mogu biram brsljen.

  41. #5541
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,171

    Početno

    E da, i s tim krajnicima je isto u vrijeme mog odrastanja bio obrat, prvo su svi isli, pa onda nitko vise nije isao. Taman kad sam ja bila kandidat krenula je prica da se mandule prelako vade i da one imaju svoju funkciju i da ih se ne treba dirati. Dotad je pola djece mrvu starijih od mene prepricavalo epizode sa sladoledom iz bolnice. I onda je stalo na neko vrijeme. Nemam pojma kakav je sad konsenzus, sto kazu dokazi u medicini.

  42. #5542
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,990

    Početno

    Mojoj je Fluimukan rješavao upale uha.

  43. #5543
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,350

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Fluimukan nije ni nama pomogao, ni djetetu, ni meni.

    Tema je otisla u krivom smjeru i ja necu vise lamentirati. Ne pamtim bas dijagnoze djece forumasica, mislila sam da Vrijeskini samo kaslju. Kao sto ja kasljem mjesecima, ako si ne pomognem. Nisam desetljecima kupovala sirupe, pa me nagovorila apotekarica na neki i meni pomaze. Naravno da je sad bez veze tvrditi da taj sirup pomaze protiv svakog tipa kaslja kad ima milijun varijabli.
    Pomogli su mi i kortikosteroidi, ali dok mogu biram brsljen.
    Fluimukan je kontraindiciran astmatičarima koji su na trajnoj terapiji inhalacijskim kortikosteroidima. Ne znam više detalje napamet, ali sjećam se te činjenice (moj mlađi sin ga nije smio uzimati).

  44. #5544
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    29,004

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Dotad je pola djece mrvu starijih od mene prepricavalo epizode sa sladoledom iz bolnice. I onda je stalo na neko vrijeme. Nemam pojma kakav je sad konsenzus, sto kazu dokazi u medicini.
    Dokazi kazu da dodjes orl i on presjece. Npr. moja je bila skolski primjer za vadjenje - ogroman srednji (hrkanje nocu), 5 upala grla i 5 antib godisnje i astma. Neki dr drugih specki su nas plasili da krajnici imaju svoju svrhu i da ce sad joj sve zavrsavat u plucima. Kroscekrali smo.taj claim s pulmologom njenim koji je rekao da ma kakvi da cak i bez krajnika mislim negdje ispod jezika imaju neke zlijezde koje su i dalje 1. obrana i da to da ce zavrsavat u plucima nema veze i da go for it. Isto je reko i orl.

    Dokazi kazu odi relevantnom strucnjaku da procjenjuje cost benefite za svaku osobu i njene dg. Mandule imaju svoju svrhu i kod ovih bez problema se nemaju zasto vadit.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 23.09.2020. at 09:51

  45. #5545
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,171

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Mojoj je Fluimukan rješavao upale uha.
    Moj je išao na stalne kontrole - seriju Fluimukana pa na timpanogram, pa ponovo i ponovo, za razrjeđivanje tog sekreta u srednjem uhu. Mjerljivo timpanogramom mu dvije godine nije ni najmanje pomoglo, dok nije puhnuo u balončiće kroz nos. Prepisano od poznatog otorinca, na webu čitaš da nema dokaza da djeluje. Drago mi je da je vama pomagalo. Puno je stvari u medicini prekompleksno i oko puno stvari nema konsenzusa, puno se stvari mijenja... Ja sam od onih koji bježe od alternativne medicine, jer ti tek nemaju ni dokaza, ni znanja, ali i medicina na temelju dokaza je bespomoćna u masu situacija, odnosno nema konsenzusa oko puno stvari. Prije dvije godine mi je ugledni liječnik europske klinike rekao da ne može vjerovati da nemam simptome, jedan me tražio da s mojim slikama ide na konferenciju, jedan mi je u nalazima napisao da me ne želi više pregledavati, jer je stanje dramatično i hitno za operaciju, operateri nisu tog mišljenja...

    Sad u koroni se baš vidi kako se stalno nešto otkriva i ništa se ne otkriva. Maska mi se penje na oči, dobit ću na kraju tikove na licu od maske, treba nositi, ne treba nositi, treba ispravno nositi, ne smije se ići u zatvorene prostorije, smije, ali ne dulje od 15 minuta, nove upute, opet nove upute, cijepite se protiv gripe, nemojte jer je veća vjerojatnost dobiti slabiji oblik gripe, ako se niste ranije cijepili. Kaos. U mojoj glavi.

  46. #5546
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    29,004

    Početno

    Vrijeska, ako ti dijete 'negdje u papirima' ima da je astmaticar, onda vjer. jest. Ne daju tu dg olako, prvo se penje po hijerarhiji od rec. bronhoopstrukcija pa na vise, i ne lijepe je bzvz, nit djeca zavrsavaju gore bzvz. 'Cak i kortikosteroidi' su temeljna terapija za astmu..Morali bi se uzimati redovito / trajno za postici kontrolu bolesti ako je to uputa pulmologa. Put prihvacanja dijagnoze je dug, i meni je bio, a baka npr. nikad nije prihvatila, ni nece. Osnova djetetova zdravlja kod kron. neizljecive bolesti je da je, po mogucnosti, sa sto manje terapije pod kontrolom.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 23.09.2020. at 10:08

  47. #5547
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    29,004

    Početno

    Jelena, sto nije opcenito u znanosti tako? Samo mijena stalna jest i jedino sto mozes je drzat se nekog trenutnog konsenzusa?

  48. #5548
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,171

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Dokazi kazu da dodjes orl i on presjece. Npr. moja je bila skolski primjer za vadjenje - ogroman srednji (hrkanje nocu), 5 upala grla i 5 antib godisnje i astma. Neki dr drugih specki su nas plasili da krajnici imaju svoju svrhu i da ce sad joj sve zavrsavat u plucima. Kroscekrali smo.taj claim s pulmologom njenim koji je rekao da ma kakvi da cak i bez krajnika mislim negdje ispod jezika imaju neke zlijezde koje su i dalje 1. obrana i da to da ce zavrsavat u plucima nema veze i da go for it. Isto je reko i orl.

    Dokazi kazu odi relevantnom strucnjaku da procjenjuje cost benefite za svaku osobu i njene dg. Mandule imaju svoju svrhu i kod ovih bez problema se nemaju zasto vadit.
    Ali to nisu dokazi. Tko je taj tko verificira relevantnog stručnjaka? Poznanik koji radi u bolnici?

  49. #5549
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,171

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Jelena, sto nije opcenito u znanosti tako? Samo mijena stalna jest i jedino sto mozes je drzat se nekog trenutnog konsenzusa?
    E ovo je malo za drugu temu, ali medicina je za mene maltene empirijska znanost, s mizernim znanjem o suštini problema, jer je nemoguće toliko parametara pratiti pa se statistički stvara nekakav konsenzus, pa ako si s krive strane statistike - Pech gehabt.

  50. #5550
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,171

    Početno

    Puno je lakše napraviti vremensku prognozu, pa često fulaju, modeli im ne rade dobro za te uvjete.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •