Stranica 169 od 383 PrviPrvi ... 69119159167168169170171179219269 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 8,401 do 8,450 od 19127

Tema: Korona virus, panika ili?

  1. #8401
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,890

    Početno

    Citiraj rehab prvotno napisa Vidi poruku
    Nikako se ne mogu pomiriti s ovakvim tezama.
    Znaci li slusanje pjesama Michael Jacksona podrsku pedofiliji ili Guns 'n' Rosesa podrsku zlostavljanju zena ?
    Znaci li divljenje fotografijama Kate Moss podrsku drogiranju ?
    Itd.
    Tim vise sto sam procitala u komentarima da zena na svom blogu nikada nije komentirala pandemiju niti iznosila svoje privatne stavove.
    Zbog cega to mora biti bas toliko doslovno shvaceno?

    Ako se njezini privatni stavovi mogu povezati s njezinim (profesionalnim?) radom, onda svakako nije lose izbjeci podrsku njezinom radu jer od njega zivi ona i njezin privatni stav koji, vise nego slucajno, moze utjecati na stavove ljudi koji ce vidjeti/cuti/procitati njezine stavove i prihvatiti ih kao bolje/vaznije/preporucene jer je ona (privatno) netko koga znaju, tko je poznat i samim time ima veci utjecaj od susjede s petog kata koja ima macu i unuku i mozda je netko iz zgrade i zna po imenu.

    Je li bitno da se zabrinjavamo time hocemo li spominjati ime ili kupovati proizvode raznoraznih krsitelja koda ili je posve nevazno jer smo mi samo jedna osoba pa eto, ako nam se to svidja, nije steta jer ja kupim samo jedan godisnje/mjesecno/tjedno, nije da zive od mene. Primjenjivo je i na ekologiju, a i na pomracene umove poput Trumpa. Naravno da se treba potruditi osvijestiti prosjecan puk sto je ok, a sto nije, kad se radi o moralno i drugacije mjerljivim pitanjima.

  2. #8402
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,890

    Početno

    Spajka, isprike za ovaj post. Nije mi forum uopce pokazao cak dvije stranice nakon ovog posta dok ga nisam poslala.

  3. #8403
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,890

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    I ja se osjećam kao da smo svi skupa prepušteni sudbini, pogotovo danas.

    Došli su nam rezultati testiranja i negativni smo, ali muž mi je u bolnici. 5 dana ga nitko nije htio pregledati zbog sumnje na koronu, čekali su test, a danas kad je napokon mogao na pregled, zaključili su da je teža upala pluća i da treba u bolnicu. Ja sam se cijelo vrijeme naivno donekle nadala da nisu istiniti ti medijski naslovi da hitna odbija doći i da doktori odbijaju preglede. Sad mi je jasno da sam samo naivna.
    Riri, drz se! Nadam se da ce se muz brzo oporaviti i sto prije doci doma.



    I kod nas se pocela vidno javljati kriza oko ne samo elektivnih pregleda i zahvata, vec i kod bitnijih situacija. Svekar ima poprilican problem kao posljedicu protonske terapije jos u ozujku. I nis', nema nitko raspoloziv tko bi mu pomogao, a nije mala stvar. Bio je vec jednom na hitnoj zbog istog problema, ali sanirali su ga samo na 24h.

  4. #8404
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,694

    Početno

    Hvala cure

    Kaae, žao mi je zbog svekra. Nadam se da će mu ipak netko pomoći. Ovakve stvari se nikad ne bi trebale događati.

  5. #8405
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,523

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala cure

    Kaae, žao mi je zbog svekra. Nadam se da će mu ipak netko pomoći. Ovakve stvari se nikad ne bi trebale događati.
    Nazalost u stanju kriza takve se stvari dogadaju.
    Resursi nisu neograniceni. Ali to je nesto sto ljudi ne mogu shvatiti.

  6. #8406
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,890

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Nazalost u stanju kriza takve se stvari dogadaju.
    Resursi nisu neograniceni. Ali to je nesto sto ljudi ne mogu shvatiti.
    Ma naravno. I onda je grozno sto ima puno ljudi koji ne mogu dalje od prve odbijenice. Svekar ce, vise nego vjerojatno, pronaci nacin jer ima i znanje/iskustvo, a i financijsku mogucnost. Brdo ljudi stvarno ne zna i ne moze dalje od prvog telefonskog poziva ili poruke u portalu.

  7. #8407
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,523

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Ma naravno. I onda je grozno sto ima puno ljudi koji ne mogu dalje od prve odbijenice. Svekar ce, vise nego vjerojatno, pronaci nacin jer ima i znanje/iskustvo, a i financijsku mogucnost. Brdo ljudi stvarno ne zna i ne moze dalje od prvog telefonskog poziva ili poruke u portalu.
    Da, i to . Taj dio sa snalazljivosti .
    Ali najvise sam misila na to da su resursi ( ljudi, aparati i kreveti) rasporedeni za druge stvari , trenutno covid.
    Oni koji vicu :skinite maske i vratite normalan zivot!
    Ne shvacaju da toga nema. Nema resursa da masu bolesnih ljudi sakrijes da je javnost ne uzrujava , a da ostali rade svoje stare poslove i sluze narodu.

  8. #8408
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    29,054

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Da, i to . Taj dio sa snalazljivosti .
    Ali najvise sam misila na to da su resursi ( ljudi, aparati i kreveti) rasporedeni za druge stvari , trenutno covid.
    Oni koji vicu :skinite maske i vratite normalan zivot!
    Ne shvacaju da toga nema. Nema resursa da masu bolesnih ljudi sakrijes da je javnost ne uzrujava , a da ostali rade svoje stare poslove i sluze narodu.
    Meni je ovaj dio neshvatljiv, a to je the 'argument' ljudi koje "nervira" covid - ajde, brate, pa ko da nema drugih stvari, evo, covjek dozivio prometnu itd. Valjda ocekuju da se izda proglas 'covid ne lijecimo' il 'dr i med sestre su imuni na covid'. Ne kuzim kako to zamisljaju. Zapravo...kuzim - to su oni zdravi koji zapravo ne misle da bi im uskoro trebao dr il bolnica...tipa ne 'planiraju' operaciju, porod itd, pa nek ih se 'pusti zivit'
    Posljednje uređivanje od ina33 : 08.12.2020. at 19:16

  9. #8409
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,523

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je ovaj dio neshvatljiv, a to je the 'argument' ljudi koje "nervira" covid - ajde, brate, pa ko da nema drugih stvari, evo, covjek dozivio prometnu itd. Valjda ocekuju da se izda proglas 'covid ne lijecimo' il 'dr i med sestre su imuni na covid'. Ne kuzim kako to zamisljaju. Zapravo...kuzim - to su oni zdravi koji zapravo ne misle da bi im uskoro trebao dr il bolnica...tipa ne 'planiraju' operaciju, porod itd, pa nek ih se 'pusti zivit'
    Ma nisu samo zdravi. Nego i oni ograniceni.
    Danas mi je dosla zena, starija gospoda. Vadenje markera nakon karcinoma . I puse jer sad kontrolne nalaze mora obavljati na Rebru , a ne u Dubravi . Uz komentar sve je to glumatanje. Na sto sam rekla da u cemu je problem? Ona je ocito zbrinuta u drugoj bolnici. Zar bi trebali ove s covidom pustiti da umiru po cesti?

  10. #8410
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ma ljudi općenito ne vide dalje od svog nosa... ja sam se isto bila upustila u neku besmislenu raspravu sa ženom koja je “prošle godine imala i gripu i upalu pluća pa nije išla u bolnicu”. Nisi joj mogao objasniti da je ona imala sreće sto je mogla uci u dom zdravlja, izvaditi krv, snimiti pluća “sasvim normalno”, a ne da mora za sve to u Covid ambulantu. Ono, kao šta ljudi s coronom uopće trebaju ići u bolnicu, zašto to ne preleže doma kao ona tu gripu i upalu pluća. Nakon sto je samo bila u domu zdravlja, izvadila krv, poslušali joj pluća i dobila je antibiotik. I onda se sama liječila doma.

    Bas šteta sto ovi s covidom ne mogu sami to obaviti doma, bez specijalnih Covid ambulanti i doktora u astronautskim odjelima. Pogotovo ovi koji trebaju kisik, infuziju i slično. Sve se to isto može sam od doma .

  11. #8411
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,890

    Početno

    Pa da i tu je to problem. Onda se deru i ustaju na straznje noge jer, eto, njihovog svekra boli nesto u koljenu, a ne moze sad na terapiju ili na relativno-elektivnu (u smislu odgodive) operacije tog relativno minornog problema.

    Kod nas bas eksplicitno ponavljaju da imamo i kreveta i respiratora koliko god treba, cak i visak. Ali nema dovoljno ljudi koji ce njima upravljati, odnosno osobja koje ce brinuti o bolesnicima u tim krevetima.

  12. #8412
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,867

    Početno

    Riri, Kaae :gruphug:

  13. #8413
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,523

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Pa da i tu je to problem. Onda se deru i ustaju na straznje noge jer, eto, njihovog svekra boli nesto u koljenu, a ne moze sad na terapiju ili na relativno-elektivnu (u smislu odgodive) operacije tog relativno minornog problema.

    Kod nas bas eksplicitno ponavljaju da imamo i kreveta i respiratora koliko god treba, cak i visak. Ali nema dovoljno ljudi koji ce njima upravljati, odnosno osobja koje ce brinuti o bolesnicima u tim krevetima.
    Da, zanimljivo je da su ipak shvatili da za efikasno i ucinkoviti upravljanje strojem trebas educirane ljude.
    Pa cak i ako ih imas u nekoj kolicini ljudi se potrose fizicki i psicki zbog uvijeta rada i pritiska . Pa oba i to malo ljudi samo ispada iz stroja.

  14. #8414
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,867

  15. #8415
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,890

    Početno

    Prosere mi se odmah na ljudsko pravo na nenosenje maske, daprostis. Moze ga vjezbati doma, u cetiri zida.

  16. #8416
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,341

    Početno

    Sorryte što upadam kao padobranac, da li je netko od vas ovih dana bio na testiranju? Treba mi savjet gdje otici u Zagrebu preko uputnice da ne moram čekati red nekoliko sati? Kakvo je stanje na Velesajmu? Može i na pp. Hvala!
    Posljednje uređivanje od mašnica : 09.12.2020. at 08:06

  17. #8417
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,106

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Pa i nije drugačija perspektiva, samo se pretvara da je drugačija. Iako je glavna kritika upućena odgovornima - vlasti - ipak je i po gorespominjanoj influenserici gadno oplela:
    influensericu sa zapanjujućim brojem pratitelja i žalosnim odsustvom empatije
    Alis Marić pokazala je bahatu bešćutnost u kondenziranom obliku.
    Iživljavala se na slabijem
    narugala se
    Alis Marić se ponaša kao prosječna građanka ove zemlje. Bešćutna i sebična, slijepa na stradanje slabijih.
    Sarkastična je kad kaže da su ove iz naslova bile u pravu.

  18. #8418
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,690

    Početno

    Mislim da postupak A.M. nitko ne može opravdati, baš zbog te neempatičnosti, ali je istina i to da se sav bijes sručio na nju, poslužila je kao Pedro.

  19. #8419
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,106

    Početno

    Zvona zvone jer su potezana, nije baš morala likovati u javnosti nad poniženjem koje je drugome priuštila.

    (Istina, ja ne znam koji se bijes na nju sručio, osim članaka na indexu i jutarnjem i na ovoj temi nisam ništa našla.)

  20. #8420
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,030

    Početno

    Mi smo isli u Mirogojsku 16,bila je kolona ali su nas preusmjerili.Jedna kolona je bila ,ali neidu svi na testiranje.Brzo je bilo gotovo.
    Ipak kreni ranije.

  21. #8421
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,839

    Početno

    Da, ne znam niti ja, valjda po tim društvenim mrežama, ja nisam niti znala tko je to niti pratim te stranice pa nisam vidjela niti bijes.

    Za D. Vrgoč vjerujem da većina ljudi niti ne zna tko je, pa tek tu ne znam koji bijes se sručio, a da je odgovorna za događaje u HNK, jest.

    I naravno da je za situaciju u kojoj jesmo odgovorna Vlada, nije baš da mi je jasna poanta tog članka gore.

  22. #8422
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    29,054

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Da, ne znam niti ja, valjda po tim društvenim mrežama, ja nisam niti znala tko je to niti pratim te stranice pa nisam vidjela niti bijes.

    Za D. Vrgoč vjerujem da većina ljudi niti ne zna tko je, pa tek tu ne znam koji bijes se sručio, a da je odgovorna za događaje u HNK, jest.

    I naravno da je za situaciju u kojoj jesmo odgovorna Vlada, nije baš da mi je jasna poanta tog članka gore.
    Poanta članka gore je - "ja sam im zahvalio, nisam im se zahvalio". Odnosno: "jesu i Vrgoč i Marić krive, ali je Vlada puno krivlja, pa ljutimo se svi na vladu, a ne na njih dvije 'jadne'". Al me frka to tako otvoreno reći da ne budem imao/la novinarskih problema, pa bolje da fino zakukuljim, ko zna gdje će trebat poslije moj PR . Dakle, perspektiva je "drugačija" malo morgen, ali valjda treba pisat da bi se živjelo. Pa je eto - napisano nešto.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 09.12.2020. at 09:51

  23. #8423
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    29,054

    Početno

    Ono... evo, ljutite se na Vladu s istim žarom, kao što i ja imam hrabrosti napisati jedan otvoreni članak. Tj. nemam - bitna je "odstupnica" da se uvijek mogu izvući "to je malo drugačija perspektiva". Kao proziva nas čitatelje za ono što se sam/a ne usudi - reć' popu pop, bobu bob - otvoreno.

  24. #8424
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    29,054

    Početno

    Odnosno, ko što se mi osuđujemo Alis Marić i Dubravku Vrgoč, tako on osuđuje nas i poziva nas na ljutnju i pobunu protiv Vlade - ali je sve upakirao u "drugačiju perspektivu" jer ga frka, ko što smo i mi usmjerili ljutnju prema Alis Marić i Dubravki Vrgoč, a ne prema Vladi - ne pišu ljudi na Vladinoj stranici komentare "smeće jedno", kao što su njoj pisali. Ali, ni Vlada ne piše "hehehe, vozala se u taksiju, i još mu je drhtao glas, zar nije svjesan da privlači virus svojim vibracijama i sam si je za to kriv". Tako da - ispada da ipak svakom "po zaslugama".
    Posljednje uređivanje od ina33 : 09.12.2020. at 09:59

  25. #8425
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,562

    Početno

    Ma ne razumijem, ina, šta je zakukuljeno i zamumuljeno, i koji "on"? Je li ti pišeš o članku koji je Lili linkala, iz Jutarnjeg?

  26. #8426

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,855

    Početno

    Nisam ina, ali ako sam dobro shvatila, ina prebacuje novinaru, autoru članka iz Jutarnjeg što nije dovoljno otvoreno napisao svoj zaključak- da su se svi okomili na blogerku a niko na moćnije od nje, tj. vladu i ostale.

  27. #8427
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Evo, ja iskreno nisam znala za Alis Maric do prije par dana. Povrsna pretraga mi kaze da je bivsa odvjetnica i neka vrsta jetsetterice, sadasnja blogerica koja tvrdi da puno cita, ali je ocito da ima ogromne rupe u obrazovanju. Ona ne pise kriticke osvrte, nego svoje dojmove i to mi je razina prosjecne srednjoskolske zadacnice. Moze li se nju okarakterizirati kao prosjecnu hrvatsku gradjanku? Mislim da donekle da, uz sve zadrske prema pojmu 'prosjecan'. No isto tako i komentari tipa 'smece jedno' i jos gori su takodjer na razini nekog prosjecnog covjeka, zna svatko tko je nasumicno otvorio komentare popularnijih javnih postova na FB.

    A prosjecan covjek je onaj koji je dobro prilagodjen za zivot u drustvu i dijeli vrijednosti tog drustva. Tko stvara vrijednosti u drustvu? Mislim da politicari i vlada igraju veliku ulogu. I nisu li upravo oni i njima bliski sirili lazne informacije, stavljali ne samo ekonomiju nego i dnevnu politiku ispred zdravlja ljudi i manje vise eksplicitno govorili ljudima da su sami krivi? Ali eto imaju neki PR pa ne kazu uz to jos i "he, he"? Sorry, Ina, tu ne vidim nikakvu razliku.

    I mozda clanak iz Jutarnjeg nije tako daleko od istine da gradjani iskaljuju svoj bijes na Alis jer ne mogu na mocnima.

    Jedino mi se ne svidja kako implicitno izjednacava gradjane s 'privilegiranom ekipom' u njihovoj bescutnosti i sebicnosti. A mozda ni tu ne grijesi puno, rijec je o prosjecnim ljudima... Sto god to 'prosjecno' znacilo.
    Posljednje uređivanje od Konfuzija : 09.12.2020. at 11:35

  28. #8428
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,562

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam ina, ali ako sam dobro shvatila, ina prebacuje novinaru, autoru članka iz Jutarnjeg što nije dovoljno otvoreno napisao svoj zaključak- da su se svi okomili na blogerku a niko na moćnije od nje, tj. vladu i ostale.
    Pa da, ali autorica je Snježana Pavić, žena, i vrlo otvoreno okrivljuje moćnije.

  29. #8429
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Pa da, ali autorica je Snježana Pavić, žena, i vrlo otvoreno okrivljuje moćnije.
    Ja bih rekla da okrivljuje svakoga.

  30. #8430

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,855

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Pa da, ali autorica je Snježana Pavić, žena, i vrlo otvoreno okrivljuje moćnije.
    U tom slučaju čekamo inu da razjasni .
    Nisam ni pogledala ko je autor članka, samo sam pročitala članak (svakako ne poznajem dovoljno hrvatsku novinarsku scenu).
    Da li okrivljuje moćnije izokola ili otvoreno, to je verovatno u očima čitatelja.
    Mislim, ja sam shvatila o kome autor(ka) piše, ali mi se njen stav isto učinio nedovoljno opredeljen i strastven, nekako što kažu kod nas, ni tamo ni ovamo. Ali pošto sam ga preletela, možda je utisak pogrešan.

  31. #8431
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,839

    Početno

    Mislim da ljudi po društvenim mrežama generalno svašta pišu, za zapitati se tko i kako piše te kometare.
    Napadanje "slavnih" po društvenim mrežama je isto vrlo popularno. NE znam jeste li vidjele napade na Toma Hanksa na primjer.

    Sad oko ove korone se isto stvara taj jedan pravovjerni duh gdje ljudi eto imaju nešto u čemu su ispravni pa se osjećaju prozvano napadati druge.
    To je recimo atmosfera koju je naš "Stožer" rado širio proljetos. Ja sam na nekoj društvenoj mreži bila napisala da je suludo proglašavati šetnje po prirodi za korona party, pa mi je neka pravovjerna osoba rekla da sam luda jer se virus zadržava na travi i na drveću. Dobro je rekao Francois Balloux (s kojim se ne slažem ali ga pratim na Twiteru jer sam u filmu Social Dilemma čula da treba pratiti i svoje neistomišljenike ) - stvara se atmosfera da ćemo pobijediti virus ako budemo dobri.

    Mislim da to nije rezervirano za Hrvate, svako malo vidim da nekog selebritija njegovi fanovi naribaju jer ne nosi masku ili putuje ili tako nešto.

    A sad, ovo što je ta Alisa napisala za taksista je stvarno gnjusno, vidjela sam i ranije (dijelile su se) objave neke druge vibratorice koja se hvalila da su ona i njena kći držale lekcije prodavačicama to je baš onako, odvratno ponašanje, i ne mogu reći da mi nije drago da takvi ljudi osjete posljedice, u smislu da im se otkazuju suradnje, da im pada broj pratitelja, ne u smislu vrijeđanja i napada.

  32. #8432

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,855

    Početno

    Citiraj Konfuzija prvotno napisa Vidi poruku
    Ja bih rekla da okrivljuje svakoga.
    I taj stav "krivi smo svi" mi malkice ide na živce.
    Ono, mesecima perem ruke, nosim masku, držim distancu, biram susrete i kontakte, objašnjavam svima sve lepo ako pitaju, delujem edukativno i primerom i rečima, reagujem po društvenim mrežama, reagujem uživo, idem na sledeću fazu, govorim manje lepo i pristojno, reagujem manje fino i pristojno u virtuelnom svetu, ne vidim roditelje od početka školske godine, povukla sam decu na online, nosim kn95 masku, ne slavim ništa čitave godine...
    E pa, ne, nisam kriva i odbijam da budem kriva što neću da mi policija i sugrađani polupaju glavu, ruke, noge i kuću dok se ja borim za zaustavljanje pandemije. Stvarno mislim da sam u svom okviru dala maksimum. Valjda mi je zato taj tekst promašena tema.

  33. #8433
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,867

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Pa da, ali autorica je Snježana Pavić, žena, i vrlo otvoreno okrivljuje moćnije.
    Identicno sam dozivjela clanak.

  34. #8434
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,562

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da ljudi po društvenim mrežama generalno svašta pišu, za zapitati se tko i kako piše te kometare.
    Napadanje "slavnih" po društvenim mrežama je isto vrlo popularno. NE znam jeste li vidjele napade na Toma Hanksa na primjer.

    Sad oko ove korone se isto stvara taj jedan pravovjerni duh gdje ljudi eto imaju nešto u čemu su ispravni pa se osjećaju prozvano napadati druge.
    To je recimo atmosfera koju je naš "Stožer" rado širio proljetos. Ja sam na nekoj društvenoj mreži bila napisala da je suludo proglašavati šetnje po prirodi za korona party, pa mi je neka pravovjerna osoba rekla da sam luda jer se virus zadržava na travi i na drveću. Dobro je rekao Francois Balloux (s kojim se ne slažem ali ga pratim na Twiteru jer sam u filmu Social Dilemma čula da treba pratiti i svoje neistomišljenike ) - stvara se atmosfera da ćemo pobijediti virus ako budemo dobri.

    Mislim da to nije rezervirano za Hrvate, svako malo vidim da nekog selebritija njegovi fanovi naribaju jer ne nosi masku ili putuje ili tako nešto.

    A sad, ovo što je ta Alisa napisala za taksista je stvarno gnjusno, vidjela sam i ranije (dijelile su se) objave neke druge vibratorice koja se hvalila da su ona i njena kći držale lekcije prodavačicama to je baš onako, odvratno ponašanje, i ne mogu reći da mi nije drago da takvi ljudi osjete posljedice, u smislu da im se otkazuju suradnje, da im pada broj pratitelja, ne u smislu vrijeđanja i napada.
    Ja se sasvim slažem s ovim postom, osobito mi je dobro leglo ovo o pravovjernosti. Spomenutog Francoisa ne poznam, ali se slažem s tim njegovim komentarom, a i s idejom da treba slušati i neistomišljenike. Inače samo rastemo u pravovjeri (unutar balončića istomišljenika).

  35. #8435
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,867

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Ja se sasvim slažem s ovim postom, osobito mi je dobro leglo ovo o pravovjernosti. Spomenutog Francoisa ne poznam, ali se slažem s tim njegovim komentarom, a i s idejom da treba slušati i neistomišljenike. Inače samo rastemo u pravovjeri (unutar balončića istomišljenika).
    Veliki x.
    Nema goreg samo bit u balonu istomisljenika. Koliko puta i sama promijenim misljenje jer cujem argumente neistomisljenika.

  36. #8436
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,425

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    T jer se virus zadržava na travi i na drveću. Dobro je rekao Francois Balloux (s kojim se ne slažem ali ga pratim na Twiteru jer sam u filmu Social Dilemma čula da treba pratiti i svoje neistomišljenike ) - stvara se atmosfera da ćemo pobijediti virus ako budemo dobri.
    nedavno sam gledala jedan webinar na temu mentalnog zdravlja u ovim vremenima (psihijatar je bio predavač), i ovo je obrambeni mehanizam kojim se uvjeravamo da imamo stvari pod kontrolom, ako sve napravim kako treba (perem ruke, dezinficiram, imam masku, drzim distancu) ... onda se necu razboljeti

    ovo o praćenju neistomišljenika potpisujem, ali samo ako se radi o pametnim ljudima koji svoja stajališta znaju argumentirati.
    pljuvači i dežurni grintavci s društvenih mreža mi samo stvaraju revolt

  37. #8437
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,562

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    ovo o praćenju neistomišljenika potpisujem, ali samo ako se radi o pametnim ljudima koji svoja stajališta znaju argumentirati.
    pljuvači i dežurni grintavci s društvenih mreža mi samo stvaraju revolt
    Osobno, takve ne volim pratiti ni kad su istomišljenici...

  38. #8438
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,425

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Osobno, takve ne volim pratiti ni kad su istomišljenici...
    da, apsolutno
    par frendova je taj grinch tip, to je stvarno naporno za čitati (i slušati)

  39. #8439
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,867

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    da, apsolutno
    par frendova je taj grinch tip, to je stvarno naporno za čitati (i slušati)
    Slazem se. Naporni do bola non stop pljuvacina i kritika.

  40. #8440
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,214

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    I dok se mi bavimo gospođom, puno je veći problem stožer, nepovjerenje stožeru (iz čega i proizlazi djelovanje Alis) i Vladi.
    Odličan Đikić:
    https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrva...arade-15035608

    Mogao bi iz ove situacije proizaći neki novi Camus. Ako ne umre od korone.
    Malo mi je glupo samu sebe citirati, ali ne vidim da je članak kojeg je lili linkala drugačiji pogled od ovog što sam jučer napisala, odnosno što je Đikić preciznije izrazio.

  41. #8441
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,214

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    nedavno sam gledala jedan webinar na temu mentalnog zdravlja u ovim vremenima (psihijatar je bio predavač), i ovo je obrambeni mehanizam kojim se uvjeravamo da imamo stvari pod kontrolom, ako sve napravim kako treba (perem ruke, dezinficiram, imam masku, drzim distancu) ... onda se necu razboljeti
    Vjerojatno je to za neke točno, premda ja sebe doživljavam kao racionalni tip. Dakle, radim najbolje što mogu, a ako me zadesi ili ako ja nekog zarazim, ne mogu si predbacivati. Dakle, ne vidim to kao - ne mogu se razboljeti, nego ne mogu ništa više od toga, mogu se ubaciti onda samo u vjernički mod. Kontrolu odavno nemam. Ali mislim da sam kontrolu izgubila negdje s 35 godina Odnosno - iluziju o kontroli.

    S tim da sam imala nekoliko glupih odluka pri čemu sam se mogla lako zaraziti, ali srećom nisam. Ali i to gledam kao najbolje što JA mogu, jer da sam mogla bolje, napravila bih.

  42. #8442

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    165

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Sorryte što upadam kao padobranac, da li je netko od vas ovih dana bio na testiranju? Treba mi savjet gdje otici u Zagrebu preko uputnice da ne moram čekati red nekoliko sati? Kakvo je stanje na Velesajmu? Može i na pp. Hvala!
    Mislim da se moraš naručiti. Ja sam bila juče ujutro u Štamparu, Mirogojska cesta 16. LOM me naručio, dosla sam desetak minuta prije termina i obavila odmah.
    Čekalo je možda dvadesetak ljudi u drive inu. Sto metara niže u Rockfellerovoj ljudi su čekali u jako dugačkoj koloni.
    Zašto je tamo takva gužva ne znam.

  43. #8443
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    29,054

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Vjerojatno je to za neke točno, premda ja sebe doživljavam kao racionalni tip. Dakle, radim najbolje što mogu, a ako me zadesi ili ako ja nekog zarazim, ne mogu si predbacivati. Dakle, ne vidim to kao - ne mogu se razboljeti, nego ne mogu ništa više od toga, mogu se ubaciti onda samo u vjernički mod. Kontrolu odavno nemam. Ali mislim da sam kontrolu izgubila negdje s 35 godina Odnosno - iluziju o kontroli.

    S tim da sam imala nekoliko glupih odluka pri čemu sam se mogla lako zaraziti, ali srećom nisam. Ali i to gledam kao najbolje što JA mogu, jer da sam mogla bolje, napravila bih.
    X. Nisam pratila tu Pavić - ali ona nama spočitava isto što i sama radi - garnira ironijom i u nju se zakukuljila se ne shvati što zapravo misli - evo, Lili je shvatila jedno (da brani Marić), ja drugo (jadna ti je Marić, ali je Vlada još jadnija, pa krenite na nju, ako se usudite) - savršen exit. Mislim, razumijem ja što ona radi, tu tehniku primijenjujem sama često u formuskim raspravama kad mi se ne da u otvoreni rat, a znam da će me neki meni bitni shvatit . Pritom i ona napada građane, a ne Vladu . A kao nama spočitava što napadamo Alis, a ne Vladu. Znači - isti smo. Zašto i mi i novinarka ne napadamo pravi cilj, zašto, kako to, kako to? Pa vjerojatno iz istih razloga - kukavičluk i manjak vjere da će se išta promijeniti ("ćorav posao").

    A propos ellyinog komentara - stvara se atmosfera da dobri neće... Što da kažem, meni je to oduvijek smiješno i djetinjasto. Jedino što ja mogu je minimizirat šanse za zarazu, na evidence-based način - ne na način Alis Marić da vibriram pozitivno jer to je preko 150, dok je negativno 50, a virus napada te od 50 - parafraziram, ali neka slična budalaština vrhunska .

    Općenito nisam "vjernik" tip osobe - tipa aha, radila sam dobro, slušala preporuke itd. i bit ću nagrađena. Ko zna. Moj svijet je svijet kaosa, ne svijet vjere i reda pa dobri završavaju u Raju, a zli u Paklu. Ni sve IVF-ovke neće završit s mirišljavim smotuljkom, nit sve što se bave fizičkkom aktivnošću i ne puše neće bit super zdrave, nit je meni, koja ne pušim, zagarantiran pluća-rak free život. Samo imam manje statističke šanse za to, that's all.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 09.12.2020. at 15:26

  44. #8444
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    29,054

    Početno

    Nit mi niko, naravno, ne garantira da to što nosim masku i izbjegavam to i to da neću peškat koronu. Samo pretpostavljam imam manje statističke šanse za to, that's all. Radim ono što mogu, a što ne mogu - a frigaj ga - ne mogu.

  45. #8445
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,214

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Općenito nisam "vjernik" tip osobe - tipa aha, radila sam dobro, slušala preporuke itd. i bit ću nagrađena. Ko zna. Moj svijet je svijet kaosa, ne svijet vjere i reda pa dobri završavaju u Raju, a zli u Paklu.
    Samo da pojasnim, kad sam napisala da se ubacim u mod vjernika - ne mislim da to znači prema zaslugama, nego da se oslanjam na stohastiku.

    A ovih 50 i 150 što ih spominješ spada u urnebes.

  46. #8446
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    29,054

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Samo da pojasnim, kad sam napisala da se ubacim u mod vjernika - ne mislim da to znači prema zaslugama, nego da se oslanjam na stohastiku.

    A ovih 50 i 150 što ih spominješ spada u urnebes.
    Ni nakon brzinskog guglanja ne shvaćam baš što je stohastika, nema veze. Ma - ja sam NNNI đir, preperskog tipa. Ali mi je jasno da se ne mogu na sve pripremit, i da će me možda zviznut posred tintare i usprkos i unatoč. Ali, ja sam mirna jer sam poduzela što sam ja mogla. A sigurno nisam nepogrešiva, samo AI može ful ne zeznut, a i njima ulaze virusi i crvi.

  47. #8447
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,867

    Početno

    Ina,
    Nisi uopce shvatila sto sam ja shvatila iz clanka

    Procitaj malo gore 2 posta od vertex, sve je pojasnila. Svoje shvacanje koje se podudara s mojim. Naglasak nije uopce na Maric nego na "onima gore".
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 09.12.2020. at 18:10

  48. #8448
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    ja ne kužim tko su oni gore i jel sad pravovjernije zgražat se više nad ljudima koji pljuju po AM ili nad samoj AM, hm...
    ali ono što svakako primjećujem da su društvene mreže savršena preslika našeg društva, možda našeg društva na cracku, al u suštini, to je to

    svaka osoba koja se javno izlaže će doživjeti osudu barem dijela javnosti prije ili poslije, bilo zbog stavova, nacionalnosti, izgleda, porijekla, uvjerenja, količine dekoltea ili kratkoće ili dužine suknje, nacionalnosti, izgleda, porijekla, imovine, auta, nacionalnosti, izgleda, porijekla, ljetovanja, izbora partnera, nacionalnosti, izgleda, porijekla...

    hoću reći, ti koji ostavljaju komentare ispod članaka su isti oni baje koji zvižde ženama u prolazu ili one "gospođe" koje se svađaju u tramvaju
    samo što je na internetu dobijemo tu istu sirovinu snažno koncentriranu u par skrolanja

    hoću dalje reći, ne pridajem tim "pljuvanjima" ništa više od onog što jesu: agresivno ventiliranje tko zna kakvih frustracija nad tko zna kakvim prolaznicama ili putnicima u tramvaju
    danas AM, sutra netko drugi
    i tako dok nam ne isključe struju

  49. #8449
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,747

    Početno

    Meni se čini da su ljudi na internetu živčaniji nego ikad. Ja sam većinom u grupama sa hranom ili biljkama, i tu se stalno netko svađa u zadnje vrijeme. Ljudi non stop stavljaju slike svojih borova i ispod svake se nađe netko da kaže da se kiti na badnjak, da ljubimcima nije mjesto ispod bora, da gnomovi i orašari nisu hrvatska tradicija, da je li to bor ili jelka..

  50. #8450
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,214

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    Meni se čini da su ljudi na internetu živčaniji nego ikad. Ja sam većinom u grupama sa hranom ili biljkama, i tu se stalno netko svađa u zadnje vrijeme. Ljudi non stop stavljaju slike svojih borova i ispod svake se nađe netko da kaže da se kiti na badnjak, da ljubimcima nije mjesto ispod bora, da gnomovi i orašari nisu hrvatska tradicija, da je li to bor ili jelka..
    Ajme, grozno. Ja sam kveker po pitanju drustvenih mreza, cak sam i napravila neki FB profil, samo da mogu do informacija o skoli plesa. Al ne znam vise ni svoju lozinku.

    Ina33, pod stohastikom sam mislila na to da je veliki utjecaj promjene okoline, a ja ne znam tocno kako se ona mijenja. Pa se prepustim svevisnjem, kad ne znam bolje.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •