Stranica 194 od 383 PrviPrvi ... 94144184192193194195196204244294 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 9,651 do 9,700 od 19127

Tema: Korona virus, panika ili?

  1. #9651
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,061

    Početno

    Naravno da je svaka cijepljena osoba dobrodošla. No, ako BiH želi prodavati cjepivo, prije nego li je cijepila svoje građane, uključivo stare i bolesne, to zaista nije nešto u čemu mi moramo sudjelovati. U tom slučaju mi je puno manje loša alternativa nekako pronači vezu u Hrvatskoj, pa se bar cijepit bez prelaženja granice, i dodatnog izlaganja zarazi i svojih i njihovih građana. (Iako nikako ne zagovaram potezanje veze za cijepljenje).

  2. #9652
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    29,004

    Početno

    Cekat red cijepljenja na 4000 'ostalih'.. Ja tu ne vidim sustav, ne vidim transparentne kriterije, vidim kaos, vidim snadji se i vidim pr damage control - dobili smi nikad vise cjepiva, sad ce punktovi, sad ce ludilo ubrzanje. To mi jr djir 'lista cekanja za djecjeg oftalmologa' - jel iko to zaista cekao, 6 mjeseci i oso u bolnicu s djetetom za 6 mjesec na ptegled ocijui (osim rodbine mrnadzera lista cekanja), ono bas da napakosti tim bezobraznom sustavu, jer nije dijete od 4 god i moze cekati pa da im sad pokaze i posalje politicku poruku? Il lista cekanja za st djecju pulmologiju. To je samo privid necega, da ljudi ne siznu i da nominalno kao postoji.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 16.02.2021. at 15:58

  3. #9653
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Cekat red cijepljenja na 4000 'ostalih'.. Ja tu ne vidim sustav, ne vidim transparentne kriterije, vidim kaos, vidim snadji se i vidim pr damage control - dobili smi nikad vise cjepiva, sad ce punktovi, sad ce ludilo ubrzanje. To mi jr djir 'lista cekanja za djecjeg oftalmologa' - jel iko to zaista cekao, 6 mjeseci i oso u bolnicu s djetetom za 6 mjesec na ptegled ocijui (osim rodbine mrnadzera lista cekanja), ono bas da napakosti tim bezibraznom sustavu, jer nije dijete od 4 god i moze cekati pa da im sad pokaze i posalje politicku poruki? Il lista cekanja za st djecju pulmologiju. To je samo privid necega, da ljudi ne siznu i da nominalno kao postoji.
    da, evo ja čekam i dječjeg oftalmologa (ubrzo) i oftalmologa za sebe (još samo 9 mjeseci do pregleda)
    tako i cjepivo čekam
    jer ako ne čekam, onda sam ista kao boras ili možda čak gora, jer sam mlađa

  4. #9654
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,412

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Cekat red cijepljenja na 4000 'ostalih'.. Ja tu ne vidim sustav, ne vidim transparentne kriterije, vidim kaos, vidim snadji se i vidim pr damage control - dobili smi nikad vise cjepiva, sad ce punktovi, sad ce ludilo ubrzanje. To mi jr djir 'lista cekanja za djecjeg oftalmologa' - jel iko to zaista cekao, 6 mjeseci i oso u bolnicu s djetetom za 6 mjesec na ptegled ocijui (osim rodbine mrnadzera lista cekanja), ono bas da napakosti tim bezobraznom sustavu, jer nije dijete od 4 god i moze cekati pa da im sad pokaze i posalje politicku poruku? Il lista cekanja za st djecju pulmologiju. To je samo privid necega, da ljudi ne siznu i da nominalno kao postoji.
    Lise prioriteta za cijepljenje postoje. Postojale su od prvog dana samo je poznato da odredena ekipa hvata krivine.
    Da su postojala jos stroze propisana pravila i dalje bi neki uhvatili vezu.

  5. #9655
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,648

    Početno

    Ja sam čekala oftalmologa za sina 10 mjeseci...
    Čekali smo Suvag 5 mjeseci...

    Nikud se nismo gurali. Stvarno razmišljam jesam li ikad tražila vezu za što i nisam

    Kvragu, jesam jednom. Prije 7 godina kad sam ulazila u mpo, tražila sam endokrinologa i frendova mama mi preporučila na VV i rekla kome da se javim

  6. #9656
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,412

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    da, evo ja čekam i dječjeg oftalmologa (ubrzo) i oftalmologa za sebe (još samo 9 mjeseci do pregleda)
    tako i cjepivo čekam
    jer ako ne čekam, onda sam ista kao boras ili možda čak gora, jer sam mlađa
    Pa vecina ceka. Oni koji ne cekaju sigurno ne pisu po forumu.
    Moji su se isto popisali oko Bozica i cekaju da ih obiteljska nazove.
    Posljednje uređivanje od sirius : 16.02.2021. at 16:04

  7. #9657
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,598

    Početno

    vertex, odlicne vijesti! nadam se da vise pocinje kraj ovom sr/tanju...

  8. #9658
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    29,004

    Početno

    Svako ima svoje prioritete, neko ce mozda pred sezonu putovanja postat nervozan kad ce cjepivo i htjet ce iskoristit jeftine dealova za avione i hotele usred pandemije, vidjet cemo. Neko radi u drz sluzbi pa mu neko dugotrajno bolovanje nije takav issue ko nekom ko vodi svoj posao i jedva moze vikend odvojit, neko je mladji, neko stariji. Cekajmo insieme. Ja sam pukla sad, vidjet cemo ko ce bit sljedeci.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 16.02.2021. at 16:26

  9. #9659
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,657

    Početno

    Nije da ne kuzim inin point.

    Da mi dijete ima ozbiljnije zdravstv.poteskoce npr.glavobolje i migrene mjesecima radi problema s vidom, ma nema sanse da bih cekala 6 ili koliko vec mjeseci.
    Nastojala bih pomoci djetetu sto prije, kao i bilo kome iz uze obitelji.

    Da se radi o logopedu, ajde to mi ne bi bio problem cekat 5 mj jer nije tako hitno.

    Hocu reci sve ovisi jel neko stanje zahtijeva zurno reagiranje ili se moze cekat.

    Vjerujem da nitko ne bi cekao 6 ili 12mj a da se radi o necem ozbiljnijem.

  10. #9660
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,648

    Početno

    Ja sve što se dugo čeka inače platim i odradim privatno.

    Da se moglo negdje platiti cjepivo i tako cijepiti prije, napravili bismo to. I na to ne mislim ići van u Bosnu pa platiti

  11. #9661
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,990

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    sugeriram da u moru loših vijesti primijetite i ne baš malu dobru vijest da je broj novih slučajeva u svijetu od 12. siječnja do danas pao sa sedmodnevnog prosjeka od otprilike 747 tisuće na sedmodnevni prosjek od 411 tisuća. Sve do sada, broj novih slučajeva u svijetu je skoro isključivo rastao (tu i tamo stagnacija ili vrlo blagi pad).
    Vijest je odlična, samo da potraje i da virus ne mutira u nešto sasvim novo.

  12. #9662
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,412

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Nije da ne kuzim inin point.

    Da mi dijete ima ozbiljnije zdravstv.poteskoce npr.glavobolje i migrene mjesecima radi problema s vidom, ma nema sanse da bih cekala 6 ili koliko vec mjeseci.
    Nastojala bih pomoci djetetu sto prije, kao i bilo kome iz uze obitelji.

    Da se radi o logopedu, ajde to mi ne bi bio problem cekat 5 mj jer nije tako hitno.

    Hocu reci sve ovisi jel neko stanje zahtijeva zurno reagiranje ili se moze cekat.

    Vjerujem da nitko ne bi cekao 6 ili 12mj a da se radi o necem ozbiljnijem.
    Poanta posta je da si prepusten a) svojoj snalazljivosti
    b) svom novcu da platis privatno ono sto u sustavu predugo cekas
    c) kombincija a i b

    Znaci da sustav nije optimalan te oni koja nisu snalazljivi i nemaju novaca itekako mogu biti zakinuti za pristup uslugama.
    Posljednje uređivanje od sirius : 16.02.2021. at 16:43

  13. #9663
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,657

    Početno

    Nazalost, takav nam je sustav.Nikakav.

    Sasvim sigurno da je ozbiljno ugrozeno zdravlje nekoga od mojih bliznjih ne bih cekala mjesecima da bih poslala politicku poruku sustavu.

  14. #9664
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,412

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Nazalost, takav nam je sustav.Nikakav.

    Sasvim sigurno da je ozbiljno ugrozeno zdravlje nekoga od mojih bliznjih ne bih cekala mjesecima da bih poslala politicku poruku sustavu.
    Pa ti ne bi. Jer pokrivas opcije a), b) i c)
    Za razliku od Dragice iz Bjelovara . O tome se radi.

  15. #9665
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    i dragica iz bjelovara na kraju uvijek na.ebe
    bilo da ceka oftalmologa po redu ili cjepivo

  16. #9666
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Kad smo vec kod nelogicnosti sustava, mama je krajem proslog mjeseca zavrsila s dva negativna testa na koronu i uzasnim kasljem. Poslali su je na RTG i ostavili s CD-om i nekakvim nesuvislim objasnjenjem sto je na slikama, a bez dijagnoze. LOM je rekao - ne znam ja sto je to, nis' mi jasno, ali valjda nije hitno (?!). I poslao pulmologu... krajem travnja, kad su nasli termin. Mislim, to je valjda jos i kratko cekanje.

    I nista, otisla je nekamo na svoju ruku. Ima upalu pluca... i stvarno mi nije jasno kako to nitko nije mogao dijagnosticirati, a jos manje mi je jasno da se ceka skoro tri mjeseca da te pogleda netko tko to zna. Mislim, do tad valjda lako i otegnes papke pa zdravstveni sustav vise ne mora brinuti o tebi.

  17. #9667
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,412

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Kad smo vec kod nelogicnosti sustava, mama je krajem proslog mjeseca zavrsila s dva negativna testa na koronu i uzasnim kasljem. Poslali su je na RTG i ostavili s CD-om i nekakvim nesuvislim objasnjenjem sto je na slikama, a bez dijagnoze. LOM je rekao - ne znam ja sto je to, nis' mi jasno, ali valjda nije hitno (?!). I poslao pulmologu... krajem travnja, kad su nasli termin. Mislim, to je valjda jos i kratko cekanje.

    I nista, otisla je nekamo na svoju ruku. Ima upalu pluca... i stvarno mi nije jasno kako to nitko nije mogao dijagnosticirati, a jos manje mi je jasno da se ceka skoro tri mjeseca da te pogleda netko tko to zna. Mislim, do tad valjda lako i otegnes papke pa zdravstveni sustav vise ne mora brinuti o tebi.
    Pa da , u zadnje vrijeme je koma sa plucima.

    Ali zato lomovi svega i svacega odlicno prolaze u Traumi. Tamo operiraju sve i svakoga na uputnicu gotovo bez cekanja.

  18. #9668
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    29,004

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Pa ti ne bi. Jer pokrivas opcije a), b) i c)
    Za razliku od Dragice iz Bjelovara . O tome se radi.
    A misli li ko na gladne u Africi! Dragica bi nasla Baricu koja radi negdje mozda. Nije bijes moj zbog pojedinaca, nego zbog tisuca! I nije samo moj bijes i nemojmo se pravit da je to problem kukolja u zitu, a ne sustava. Cekaa sam i ja imunologa 2 godine, al nije se radilo o ocalama za dijete, ali ako tvrdite da biste cekali 6-9 mjeseci npr za ocitat dioptriju i narucit cvike za dijete...ok, dobro, vjrerujem da ih pustate da skilje toliko, a ne biste drugacije prioritizirali. Jer, toliko se ceka.

    Al evo spasa u veliike pobjede diplomacije, stize sputnik!

    https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrva...q_wl13XwE6mdhg
    Posljednje uređivanje od ina33 : 16.02.2021. at 20:26

  19. #9669
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    29,004

    Početno

    Mislim, da izgubim posao, i ja sam Barica da mi se muz ozbiljno razboli isto. I ne vidim zasto.bih ja, korisnik sustava, od kojega se godinama uzima, trebala bit odgovorna i za barice i dragice i ono, kako me nije sram sto idem na opcije, trebala bih zapravo donijet politicku odluku, i ja i svi koji placaju ista lijenicko privatno, da svi visimo na listama pa da se ucetveroduple i da ne dizvolimo odjev znanja privatno i prisilimo drzavu da uredi zdravstvo kako zna i umije. Mislim da je to puno previse odgovornost za mene. Btw, na traumi odnedavno imaju screening pitanje: jeste se probali narucit kod ortopeda (smijale smo se na to, nasa prva obiteljska privatna operacija je bio ortoped jer je drugi scenarij bilo da on sepa godinu dana, a morao je radit).
    Posljednje uređivanje od ina33 : 16.02.2021. at 20:39

  20. #9670
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,657

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim, da izgubim posao, i ja sam Barica da mi se muz ozbiljno razboli isto. I ne vidim zasto.bih ja, korisnik sustava, od kojega se godinama uzima, trebala bit odgovorna i za barice i dragice i ono, kako me nije sram sto idem na opcije, trebala bih zapravo donijet politicku odluku, i ja i svi koji placaju ista lijenicko privatno, da svi visimo na listama pa da se ucetveroduple i da ne dizvolimo odjev znanja privatno i prisilimo drzavu da uredi zdravstvo kako zna i umije. Mislim da je to puno previse odgovornost za mene. Btw, na traumi odnedavno imaju screening pitanje: jeste se probali narucit kod ortopeda (smijale smo se na to, nasa prva obiteljska privatna operacija je bio ortoped jer je drugi scenarij bilo da on sepa godinu dana, a morao je radit).
    ajme odavno se nisam ovako nasmijala.
    Luda si ko šlapa. To je kompliment of course
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 16.02.2021. at 20:44

  21. #9671
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,061

    Početno

    Osim sto placanje privatnog oftamologa za dijete nikako nije isto sto i kupovina cjepiva za covid u susjednoj drzavi u kojoj, ako se me varam, jos nitko nije cijepljen. Al izgleda da od toga i tako nece bit nista.

    No, situacija se popravlja, zarazenih je manje, cjepiva je sve vise, i normalno je da ce se proizvodnja i dostupnost sve vise povecavati. Treba se zaista jos malo strpit i pustiti najpotrebitije da se prvi cijepe.

  22. #9672
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    29,004

    Početno

    Pa, cjepivo je ipak potrebnije od pregpeda vida, nece dijete umrit jer ne vidi prepisat s ploce pa malo skilji. Cjepivo je hitnije.

    A propos Barice iz Bjelovara, mozda se snasla u okviru onih pregleda u organizaciji zupnika iz osijeka koji je nudio preglede na kardiologiji i radoologiji za 'one koji ne mogu cekati bolnicke liste'. I nista mu to nije bilo nemoralno, nije se pitao ima li mozda koji susjed nevjernik kojemu je to potrebnije.

    I ko zna kolilo sivih zona ima, a odgovorni telefoniraju Puno gorih od placanja privatne usluge
    Posljednje uređivanje od ina33 : 16.02.2021. at 21:04

  23. #9673
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    29,004

    Početno

    A propos 'susjedne drzave', isto se pitanje poteze i potezalo se kod uplate novaca republike hrvatske za pomoc bolnici u mostaru, dok se nase austougarske zgrade ruse. Odlazak nas par u grude bi bio rijetko putivanje u drugom smjeru, obicno drzabljani te drzave dolaze u rh na preglede i vjerojatno utjecu na liste cekanja u zg i st bolnicama, puni vise nego potencijalni egzodus nas u grude ako cemo.bas mak na konac.

  24. #9674
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    29,004

    Početno

    Cisto sumnjam da ih se proziva da to nije bas uredu, da krce liste drugih susjednih zemalja. Trebali bi ostat u svojoj i slar svojim politicarima svojim neodlaskom poruke zapravo jer su rako dio problema, a ne rjesenja.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 16.02.2021. at 21:14

  25. #9675
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Pa zar to cjepivo u Hercegovini ne nabavlja neka epidemiologinja direktno od proizvođača i cjepivo se plaća?

  26. #9676
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,990

    Početno

    To je cjepivo u Grudama još na dugom štapu koliko sam u Dnevniku shvatila.

  27. #9677
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Uostalom čitam da je propalo, ali inače ne vidim kakve veze ima s cijepljenjem ljudi u BIH ovo je više kao neka poluprivatna inicijativa. Kao kad kupiš cjepivo za gripu u apoteci.

  28. #9678
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,648

    Početno

    Sputnik bi mogao u ožujku i travnju, tko zna sto bude od toga.
    Al radije se moji cijepe astrom sad nego da izvise kasnije

  29. #9679
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    29,004

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Pa zar to cjepivo u Hercegovini ne nabavlja neka epidemiologinja direktno od proizvođača i cjepivo se plaća?
    Da. Za razliku od ovih stranih drzavljanina koji su metodama snalazenja operiravani i lijeceno po st i zg, desteljecima, i ne razmisljaju ima li mozda zagrepcana il splicana da onda cekaju. Ono, nas par jednom, zbig povijesne pravde, ajde da krenemo u suprotnom pravcu, ne travaru il nekoj babi, nego nekom spretnom epidemiiologu undestinaciju grude, ut sve troskove, plus pcr-ove, e, ne moze, cak stovise, nemoralno je! Hilerijus je to meni.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 16.02.2021. at 21:26

  30. #9680
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    29,004

    Početno

    Ta grude lista cekanja se popunila, al kako je ovo filozofski kutak, vuzgi ga blaz.

  31. #9681
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,094

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Žao mi je vašeg pedijatra, ali svejedno sugeriram da u moru loših vijesti primijetite i ne baš malu dobru vijest da je broj novih slučajeva u svijetu od 12. siječnja do danas pao sa sedmodnevnog prosjeka od otprilike 747 tisuće na sedmodnevni prosjek od 411 tisuća. Sve do sada, broj novih slučajeva u svijetu je skoro isključivo rastao (tu i tamo stagnacija ili vrlo blagi pad).
    Ovo za čekanje cijepljenje i cijepljenje preko granice se slažem s betty i Jadrankom.
    Meni se sviđaju sadašnji brojevi, a i to kako živimo trenutno. Moja obitelj skoro skroz normalno.

  32. #9682
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,061

    Početno

    Da je komercijalno cijepljenje iole dobra ideja, provodilo bi se i u drugim državama...

    U situaciji u kojoj države ne mogu nabaviti dovoljno cjepiva da cijepe i svoje najugroženije građane, stvaranje komercijalne konkurencije u vidu nekih ljekarni (koje su btw. u BiH također tražile da država plati dio troškova) je potpuno neprihvatljivo. Al dobro, i tako neće biti ništa od toga.

  33. #9683
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    U državi koja uopće nije organizirala cijepljenje komercijalno cijepljenje je itekako dobra ideja. A bilo dobra ili loša, u svakom slučaju nije nemoralno kako se ovdje insinuira.

    (nažalost, očito nije ostvariva)

  34. #9684
    kajsa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,247

    Početno

    U Zagrebu još uvijek nisu cijepili sve zdravstvene radnike
    Npr. nisu cijepili u ordinaciji mog stomatologa, a oni su stalno izloženi pacijentima

  35. #9685
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,061

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    U državi koja uopće nije organizirala cijepljenje komercijalno cijepljenje je itekako dobra ideja. A bilo dobra ili loša, u svakom slučaju nije nemoralno kako se ovdje insinuira.

    (nažalost, očito nije ostvariva)
    (Veliko) možda bi to bila dobra ideja da i to komercijalno cijepljenje ide po kategorijama, pa se prvo cijepe najugroženiji. (ali svejedno ne bi bila dobra ideja, a, ako su druge države to u stanju, i BiH je u stanju nabaviti cijepivo za svoje građane).

  36. #9686
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    U državi koja uopće nije organizirala cijepljenje komercijalno cijepljenje je itekako dobra ideja. A bilo dobra ili loša, u svakom slučaju nije nemoralno kako se ovdje insinuira.

    (nažalost, očito nije ostvariva)
    pa ne znam, načelno se slažem, kao što se načelno slažem da bi svaka zemlja trebala imati dovoljno vode
    al ako je voda dostupna samo onima koji ju mogu platiti ili imaju dovoljno dobre veze da dođu u priliku da ju uopće plate, sustav je krajnje nepravedan

  37. #9687
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Ali tu se uopće ne radi o zemlji nego o privatnoj inicijativi, kao kad veledrogerije kupuju cjepivo protiv gripe, a istovremeno država uvozi cjepivo protiv gripe.
    Jesenas je vladala nedstašica cjepiva protiv gripe, a istovremeno se moglo kupiti u ljekarni, pa je li to onda nemoralno?!

    A inače na državnim razinama, vidimo da se cjepivo nipošto ne raspodjeljuje po nekakvom načelu poštenja, nego itekako ide onima koji mogu platiti više, ili su snalažljiviji, ili snažniji pa mogu izvršiti politički pritisak, ili ih ne koči brdo administracije i propisa. PA mi živimo u svijetu u kojem je ljudski rod dovoljno sposoban da je u roku nekoliko mjeseci proizveo uspješno i sigurno cjepivo protiv novog virusa, a istovremeno nije sposoban (iz raznih razloga) cijepiti tim cjepivom.

  38. #9688
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,061

    Početno

    Što se tiče cjepiva protiv gripe, situacija je (donekle) usporediva, ako je vladala nestašica cjepiva protiv gripe za ugrožene skupine? Ili je njima omogućeno da se cijepe?

    (A u Bosni su veledrogerije htjele da im vlada plati dio troškova za uvoz tog cjepiva... ali i da nisu).

    Na potpuno osobnoj razini, ne mogu zamisliti situaciju u kojoj bih si platila cjepivo protiv covid-a u Bosni, a da mi na nastavu dođe neki student iz Bosne, kojem je netko umro od Covida, jer se nije uspio cijepit na vrijeme.
    Posljednje uređivanje od Jadranka : 17.02.2021. at 09:17

  39. #9689
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Pa da, htjele su, i na tome je očito i propalo

    Što se gripe tiče, da, vladala je nestašica za ugrožene skupine, liječnici nisu dobili količine cjepiva koje inače dobiju i ljudi koji se inače cijepe bez problema i čekanja se nisu mogli cijepiti. Mislim da se to sve na kraju pozitivno rasplelo, ali se čekalo i vladala je nervoza. (i protiv korone ćemo se jednog lijepog dana svi moći cijepiti)

  40. #9690
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj kajsa prvotno napisa Vidi poruku
    U Zagrebu još uvijek nisu cijepili sve zdravstvene radnike
    Npr. nisu cijepili u ordinaciji mog stomatologa, a oni su stalno izloženi pacijentima
    ne samo u zg, u cijeloj zemlji. pola 1c kategorije je jos necijepljeno, i ja u njoj :/

  41. #9691

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Vidim da ste duboko u temi, pa možda imate konkretnijih informacija o cijepljenju djece starije do 12 godina.
    Prije dva dana, u nekim vijestima, sa pola uha sam čula izlaganje liječnice/epidemiologa (nisam sigurna, ali netko od struke) gdje govori da su djeca starija od 12 godina mogući prijenosnici virusa, pa da ima smisla i moguće je cijepiti ih.
    Istina ili ne?
    Hoćete cijepiti djecu kada dođu na red?

  42. #9692
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Za sada ti baš niti jedno cjepivo nije registrirano za djecu mlađu od 16 godina.

  43. #9693

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Na portalu plivazdravlje kažu da je Pfizer napravio studiju na djeci starosti od 12 -15 godina, te da se kod njih cijepljenje pokazalo sigurnim.
    Baš ću googlati da nađem izjavu koju sam čula, mislim da je gospođa bila gost u RTL direktu, pa da poslušam sa pažnjom.

  44. #9694
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Možda se rade studije, neki dan sam čula da i AZ radi, ali nisam sigurna da je još registrirano.

  45. #9695
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,094

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Možda se rade studije, neki dan sam čula da i AZ radi, ali nisam sigurna da je još registrirano.
    Da, i ja sam čitala da Oxford započinje to testiranje (za mlađe od 16).

    Ali, evo, Bakić je izračunao da smo na konju pa nema potrebe za nerviranjem.

  46. #9696
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,061

    Početno

    Citiraj rena7 prvotno napisa Vidi poruku
    Vidim da ste duboko u temi, pa možda imate konkretnijih informacija o cijepljenju djece starije do 12 godina.
    Prije dva dana, u nekim vijestima, sa pola uha sam čula izlaganje liječnice/epidemiologa (nisam sigurna, ali netko od struke) gdje govori da su djeca starija od 12 godina mogući prijenosnici virusa, pa da ima smisla i moguće je cijepiti ih.
    Istina ili ne?
    Hoćete cijepiti djecu kada dođu na red?
    Ja bi svoje cijepila kad se cjepivo odobri za djecu. Al s obzirom da najstariji ima 9, to vjerojatno još dugo vremena neće biti opcija.

  47. #9697
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,648

    Početno

    Čitala sam jučer komentare po fejsu pod sličnom objavom, i kažu roditelji da se puno klinaca 12-15 godina i samo želi cijepiti, bez obzira na sve.

  48. #9698
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,648

    Početno

    BTW mama mi rekla da bi radije Astru nego rusko

  49. #9699
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,350

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    BTW mama mi rekla da bi radije Astru nego rusko
    Astra - pamet je s Oxforda, ali cjepivo proizvode u Indiji. To ne mora ništa značiti, ni dobro ni loše.
    Rusko cjepivo vjerojatno se proizvodi po istim kriterijima kako je nekada radio naš imunološki zavod. Ista stvar...

    Ja sam zaključila da ću prihvatiti bilo koje cjepivo koje mi ponudi obiteljski liječnik, ali oni to također ne biraju, nego HZJZ

  50. #9700
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,648

    Početno

    Da, meni je glupo reći da odbiju astru jer su oni 65+. A čitam da ne ide tako da po ordinacijama ide x astre, y moderne, z pfizera. Nego pošalju što imaju. I tko zna jel bude naša mala ordinacija u selu dobila bilo što drugo

    Ma mama kaže da ju više muči to što kažu da rusi malo skrivaju sastav cjepiva, nuspojave...valjda ih ne šmeka

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •