Stranica 201 od 383 PrviPrvi ... 101151191199200201202203211251301 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 10,001 do 10,050 od 19127

Tema: Korona virus, panika ili?

  1. #10001
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,593

    Početno

    Teoretski onda ćeš se možda opet morati cijepiti u listopadu?
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 08.03.2021. at 19:40

  2. #10002
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    A tko zna. Ako ne znaju oni koji su izmislili cjepivo, odakle bih ja znala. Kad/ako me opet pozovu, ici cu.

  3. #10003
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Konkretno, to sto sam cijepljena ne mijenja nista u postojecem nacinu zivota. I dalje su maske obavezne i nosim ih bez pogovora. Ne putujem trenutno avionom, ne vozim se u javnom prijevozu (ne moram/nema ga bas), ne druzim se u zatvorenom prostoru ni sa kim osim s jednom obitelji (i sad sa svekrvom i svekrom jer su cijepljeni kad i ja). Ono najbitnije je da, ipak, mogu manje brinuti hocu li donijeti COVID doma i podijeliti s muzem i sto nam je malo lakse na svakodnevnoj bazi jer starije dijete ide u skolu i potencijalno je (uz maske) izlozeniji COVIDu nego sestra mu, koja sjedi doma (dok joj otac ne primi cjepivo).

    Tako da, kad i ako ce trebati, ici cu opet.

  4. #10004
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,094

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Kaae ajde zanima me kaj su ti rekli do kad si sigurna s cjepivom?
    Kod nas cjepivo daje 2 i po mjeseca poštede od samoizolacije - 15 dana nakon cijepljenja do isteka 3 mjeseca od cijepljenja.

    Osim ako se ne radi o južnoafričkom soju.

  5. #10005
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    29,004

    Početno

    Kod nas bi ti, kaae, mijenjao u smislu mogucnosti putovanja. Meni je bio klaustrofobican osjecaj da ne mogu u sloveniju - bili smo u trakoscanu, a tim putem x puta za slo, pa ono, svijest da nema toga vise. Kod beti i svih koji gravitiraju it vjer isto tako. Kod ljudi koji zive u rh, a rade u slo il it isto tako, nije to neki apstraktni, nego konkretni benefit i konkretna zafrkancija, namucila se jedna moja prija koja radi tjedan tu, tjedan slo, treba li pcr, ne treba, snosi li ga ona il podlodavac, taman ga platila, pa ga sovenci ukinili. Kod nas su granice i druge zemlje blize. I zemlja manja. I brnefiti cjepiva konkretni za ljude koji su posl. il privat vezani za susjedne zemlje. Ne znam kako je kod vas, npr da vam sune negdje ic unutar zemlje, smijete li?
    Posljednje uređivanje od ina33 : 09.03.2021. at 11:21

  6. #10006
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    29,004

    Početno

    https://www.jutarnji.hr/vijesti/svij...-doza-15056298

    I ovdje ista prica s lom-ovima i cijepit smiju samo lijecnici pa nastaje usko grlo. Ja stvarno ne razumijem zasto mora bit dr za dat injekciju, ako je negdje u hali dr.

  7. #10007
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,412

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    https://www.jutarnji.hr/vijesti/svij...-doza-15056298

    I ovdje ista prica s lom-ovima i cijepit smiju samo lijecnici pa nastaje usko grlo. Ja stvarno ne razumijem zasto mora bit dr za dat injekciju, ako je negdje u hali dr.
    Pa na KBCu nije trebalo kad se cijepilo osoblje. Cijepila je med. sestra , dr.je bio u blizini. Inace i moje dijete cijepi ( redovni kalendar, gripa) med.sestra , ne dr.

  8. #10008
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,412

    Početno

    Inace kod nas cijepivo moze davati srednja, i visa strucna sprema. Isto tako moze dirati i venu za vadenje krvi. Sto vecinom vani nije moguce ( npr. U Njemackoj samo se lijecnici bave venom).

  9. #10009
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,593

    Početno

    Moju djecu su cijepili doktori

  10. #10010
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam kako je kod vas, npr da vam sune negdje ic unutar zemlje, smijete li?
    Mozemo kamo zelimo unutar zemlje, ali nemam zelju i potrebu jer autom nemam kamo (a da nije isto kao i ovdje), a letjeti ne zelim jer djeca nisu cijepljena.

    Inace tu cijepi medicinska sestra. Na nasem punktu nije bilo lijecnika; zvali bi hitnu da je trebalo nesto vise od onoga sto public health nurse zna, smije ili moze odraditi. I sva ostala cjepiva daju medicinske sestre, nekad u ordinacijama, nekad u ljekarni. Jedino kad je bilo bitno da nam je lijecnik pri ruci je bilo cijepljenje protiv gripe dok je kcer jos bila alergicna na jaja, ali i tad je posao obavila medicinska sestra.

  11. #10011
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Vrlo jednostavno bi se napravila lista na razini drzave tako sto bi lomovi bili ti koji bi dostavili podatke o prioritetnim pacijentima, to bi cak bila i svojevrsni nadzor lomova (ovih koji spavaju zimskim snom ili su smotani i onih koji ne propagiraju cijepljenje svojim pacijentima).
    Dakle lomovi odlučuju tko su im prioritetni pacijenti, kao i sada?

  12. #10012
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,657

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Dakle lomovi odlučuju tko su im prioritetni pacijenti, kao i sada?
    Da s tim da onda tu informaciju prosljeđuju na jednu centralnu točku koja je ujedno i nadzor (uz ime pacijenta bi obavezno trebali biti popunjeni stupci u vezi starosne dobi, bolesti i sl.), na taj način kad bi se sve slilo na jedno mjesto i sustavom bodovanja vrlo brzo bi se iskristaliziralo koja je to prva prioritetna skupina (čovječe pa to se danas uz tehnologiju izračuna za par dana) i oni bi prvi bili cijepljeni znači Kata s Visa i Marica iz Zg ako su obje starice od 80+ s određenim poteškoćama, a ne da u nekim Domovima zdravlja već cijepe i mlađe ljude od 50-60 god, a negdje ni najstariji nisu cijepljeni jer je raspodjela cjepiva totalno nefunkcionalna i promašena.

  13. #10013
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,657

    Početno

    Za definiranje prioritetnih pacijenata bi obavezno bili zadani parametri, koje sam gore navela i još pokoji na kojima se temelji odluka tko ima pravo prvenstva. Puno bi tako bilo lakše uvest red nego kakva je trenutna situacija - ne zna se tko pije,a tko plaća.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 09.03.2021. at 14:54

  14. #10014
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    29,004

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Inace kod nas cijepivo moze davati srednja, i visa strucna sprema. Isto tako moze dirati i venu za vadenje krvi. Sto vecinom vani nije moguce ( npr. U Njemackoj samo se lijecnici bave venom).
    Nisu dozvolili da gripu daju u apotekama bez dr ove god, zanimljivo mu je bilo da je u it isto bio cirkus sa cjepovom protiv gripe o.g., prema clanku. U odnosu na Becko Novo Mesto i njihovu karamtenu, price koje sam cula za Emigliu Romagnu (vise od god dana rad od doma, samo po jedan iz kucanstva u samoposlugu), nama je banja.

  15. #10015
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,171

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Inace kod nas cijepivo moze davati srednja, i visa strucna sprema. Isto tako moze dirati i venu za vadenje krvi. Sto vecinom vani nije moguce ( npr. U Njemackoj samo se lijecnici bave venom).
    Ne znam na sto se to tocno odnosi, al vadila sam bar 20 puta krv u Njemackoj, sestre su mi vadile. Sve su bile katastrofa, osim uvoznih. Kad bih vidjela Filipinku, odmah mi je bilo lakse. Isto kad su mi trebali prikljucke iz vrata za raznorazne infuzije i sl. izvaditi, dosla je sestra s praktikanticom i ostavila je tu malu sa mnom da mi to izvuce iz žile. Prilican stres za mene.

  16. #10016
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,412

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam na sto se to tocno odnosi, al vadila sam bar 20 puta krv u Njemackoj, sestre su mi vadile. Sve su bile katastrofa, osim uvoznih. Kad bih vidjela Filipinku, odmah mi je bilo lakse. Isto kad su mi trebali prikljucke iz vrata za raznorazne infuzije i sl. izvaditi, dosla je sestra s praktikanticom i ostavila je tu malu sa mnom da mi to izvuce iz žile. Prilican stres za mene.
    Stvarno? Kad je moja kcer bila na operacija gore 3x u bolnici su krv vadili samo lijecnici. Cak ni glavna sestra odjela nije smjela dirati venu iako mi je rekla da ima iskustva i zna.
    ( bilo je trenutaka kad sam predlozila da to sama obavim )
    Posljednje uređivanje od sirius : 09.03.2021. at 21:06

  17. #10017
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,981

    Početno

    U Belgiji u bolnicama vadjenje krvi i cijepljenje rade sestre.
    U ordinacijama obiteljskih lijecnika nema sestara pa cijepljenje i vadjenje krvi obavljaju doktori. Cak mi je za neke testove krvi tijekom trudnoce (genetika, stitnjaca...) krv vadila ginekologica.

  18. #10018
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,171

    Početno

    Ne mogu se sjetiti da mi je lijecnica ikad izvadila krv. Sestara se bome sjecam kako mi ne mogu venu pogoditi, katastrofa. U jednom periodu sam svaki dan vadila krv. Srecom sam neosjetljiva. U RH mi se jednom u zivotu dogodilo da je bio problem s venom.

  19. #10019
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,212

    Početno

    Nisam točno čitala, umaraju me već vijesti, ali kažu da 25% hrvatskog stanovništva ima antigene na koronu(ili Covid)
    To nije puno nakon godine dana trajanja.
    Kad li ćemo doći do 70% i relativnog kraja pandemije?
    A što ako traju samo 3 mjeseca, bez obzira nastali nakon bolesti ili cijepljenja?
    Do kad ćemo živjeti ovako bez slobode, dobro, dobro, sa ograničenom slobodom? Zauvijek?

    Ni na terasi kafića nisam bila od kad su ih otvorili. A kafić mi je bio dnevni boravak Otuđila sam se. I previše. Iako me strah više ne lomi, navikla sam se.
    Kako vi postupate što se tiče kontakata izvan obaveznih?

  20. #10020
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    biraj odgovor
    lauc/primorac stil - pola populacije je prokuzeno, to ce zavrsit brzo
    iskreno - prokuzeno je oko 15%. optimisticno se nadam do sljedeceg proljeca ovako. maske? jos puno duze

  21. #10021
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    29,004

    Početno

    Svi su mi kontakti na otvorenom, iako je u zg to izazov zimi, dobra je stvar sto je drustvo oslo u covid-planinare u dobroj mjeri. Ne slavimo zimske rodjendane jer se ne druzimo po kucama. Meni to nije takva strasna zrtva jer sam introvert i jer su me inace zabavljale knjige i filmovi, i prije korone. Kceri cu vjerojatno ipak dopustit zimske kucne bezmaskne kontakte koje dosad nisam, ako najesen shvatim da se cjepivo za muza i mene pomjera na 2022/2023 i da se pretvara u tlapnju.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 10.03.2021. at 09:01

  22. #10022

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    383

    Početno

    Živim skoro pa normalno. Osim posla, koji je u teškoj banani i gdje sad važem šta ću i kako ću, ostalo je nepromijenjeno.
    Sa ljudima se normalno družim, isti krug ljudi kao prije korone, na kavu idem čak i više nego prije, jer mi se prije činilo kad idem u kafić kao da sam opet na poslu.

    Obzirom na financijski i poslovni krah ne želim sebi dopustiti išta više šta bi mi moglo mentalnu ravnotežu poremetiti.
    Anksioznosti se bojim više nego korone, a obzirom da sam vidjela na vlastitom primjeru da se možeš u bunker zatvorit i opet je ne izbjeć, više me ne opterećuje.

  23. #10023

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,454

    Početno

    Mislim da se populacija podijelila na poptuno poštivanje mjera i nikakvo poštivanje mjera. Kao dva tabora.
    Da se nitko ne uvrijedi, ali ono što čujem to je - manji gradovi i sela - tamo nema nikakvih mjera osim prisilnih kad se ide u dućan.
    Po statusima stalno vidim druženja, fešte i sl. bez maske.
    Mi smo ovaj drugi tabor. Rad od kuće, druženja nikakva ili stavrno minimalna s dvije obitelji koje su preboljele koronu... telefon i to je to.
    Posljednje uređivanje od Vrijeska : 10.03.2021. at 09:43

  24. #10024
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Na terasi kafića sam bila neki dan i to zato jer nas je direktor izveo za Dan žena. Ne privlači me nešto, hladno mi je još za to čak i na suncu.
    Kućno druženje imamo s jednim prijateljima i to gotovo svaki ili svaki drugi vikend. Kćeri su nam najbolje prijateljice.
    Dijete ide doma kod 3 prijateljice i one dođu k nama ( isti su razred). Na poslu funkcioniramo normalno osim što smo smanjili kontakte s klijentima i pridržavamo se mjera.
    Ne hodam po trgovinama i trgovačkim centrima, ali to mi ni prije nije bilo napeto.

    Jako mi fale ta putovanja s prijateljicama van granica. Neki dan sam MM-u rekla kao mogli bi do Ljubljane ovaj vikend, a on me gleda i onda skužim upppsss pa ne možemo i ružan mi je taj osjećaj kad shvatiš koliko si zapravo ograničen u tome.

  25. #10025

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,760

    Početno

    Moj tata se danas cijepi s AZ (66 god., dijabetičar + druge kronične bolesti). Već je dobio termin za drugu dozu (lipanj). ST županija.
    Kolega s posla isto dobio AZ (55 god, dijabetičar). Zagreb.

  26. #10026
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    29,004

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da se populacija podijelila na poptuno poštivanje mjera i nikakvo poštivanje mjera. Kao dva tabora.
    Da se nitko ne uvrijedi, ali ono što čujem to je - manji gradovi i sela - tamo nema nikakvih mjera osim prisilnih kad se ide u dućan.
    Po statusima stalno vidim druženja, fešte i sl. bez maske.
    Mi smo ovaj drugi tabor. Rad od kuće, druženja nikakva ili stavrno minimalna s dvije obitelji koje su preboljele koronu... telefon i to je to.
    Da, je, al postujuci tabor ima smisla uz neko relativno brzo 'obecanje' dovodjenja epidemije pod kontrolu, uz obecanje cjepiva. Mislim da nema smisla bit postujuci tabor godinama, ako kao protucinidbu takvog drustvenog complianca imas samo represiju. Tad su, ko sto kaze naplavomzalu, troskovi veci od koristi. Ja cekam jesen, pa ako bude ista prica - razmatramo sputnika, johnson i johnson je rekao da nece ispostovati dinamiku, procijepljenost se s 4 posto digla na 7 posto i sve tako, mislim da cu pocet ulazit u rizike.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 10.03.2021. at 10:04

  27. #10027
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,648

    Početno

    12,8% pozitivnih, opet pomalo raste.
    Nadam se da nije uvod u treći val, onakav neki pravi

  28. #10028
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,657

    Početno

    Ina, planiram identicno kao ti.

  29. #10029

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,454

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    12,8% pozitivnih, opet pomalo raste.
    Nadam se da nije uvod u treći val, onakav neki pravi
    ako je, onda bolje sad, inače ode sezona skroz ...

    za ovu tur. sezonu sam pesimističnija nego za prošlu

  30. #10030
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    I ja. I mislim da ne bu niš od sezone.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  31. #10031
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Kako vi postupate što se tiče kontakata izvan obaveznih?
    Radim od doma; jos uvijek je tako preporuceno. Tu i tamo sam u uredu (ali svi imamo svoj prostor sa zatvorenim vratima i zidovima do stropa). Jucer smo imali prvi javni event na ppslu (hibridni - bilo je i na Zoomu), skinule su se maske za jelo (inace je dozvoljeno od 4. sijecnja) na koji sam otisla jer je bio 15. dan nakon druge doze Moderne. Uzasno cudan osjecaj i moram priznati da nemam zelju i potrebu ponoviti pricu tako uskoro.

    Cijelu pandemiju vidjamo jednu obitelj i u zatvorenim prostorima. Oni su u studenom prebolili koronu, a i jedna od njih je cijepljena prosli petak (Johnson & Johnsonov Janssen, jednokratno cjepivo). Vece dijete ide u skolu (sve pod maskama), a manje ce se vratiti u vrtic tjedan dana nakon muzeve prve doze cjepiva koje ce, izgleda, stici ovaj ili sljedeci tjedan jer su od jucer sluzbeno poceli s cijepljenjem <65 s komorbiditetima (uz ostale kategorije), ali nije uspio vec jucer jer nije bilo Pfizera pri ruci, koji mu je preporucen zbog komorbiditeta (Moderna mu je previse, Janssen premalo).

    CDC je prekjucer objavio da je druzenje cijepljenih odraslih osoba u zatvorenom prostoru ok, ali u malim grupama i da cijepljeni bake i djedovi smiju biti s unucima.

    Svekar i svekrva su cijepljeni tocno kad i ja tako da njih vidjamo i u zatvorenom bez maske, a djeca su vidjela i prabaku u zatvorenom prostoru (ona je cijepljena par tjedana prije nas). Idemo na taekwondo, uz obavezne maske, od listopada ili rujna (zaboravila sam). Glavni instruktor je bio zarazen, no nitko nije dobio - maske odradile svoje. Upisala sam vece dijete na par ljetnih kampova (iliti poludnevna cuvalista djece kad nema skole), ide s prijateljicom iz ove gorespomenute obitelji. Bit ce uglavnom vani, kamp je s konjima. Vjerojatno cemo ih upisati na jos nesto.

    S ostalima se, za sad, druzimo vani bez maski (tamo gdje nisu obavezne i na otvorenom prostoru), ali jos jedna bliska prijateljica prima cjepivo danas, tako da se bas veselimo. Otopio se snijeg, mozemo biti vani cesce i vise... sad je odmah sve lakse.

    Long story short, dobro nam je. Neki dan je broj novih pozitivnih bio 1.3%, stalno je u padu. Testira se i dalje prilicno puno, a slicno je sve u dva tabora kao sto je, mislim, spomenula Vrijeska. Mi smo u gradu okruzenom ruralnim podrucjima, uglavnom desne orijentacije, pa ima i jedne i druge strane.

  32. #10032

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    383

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    I ja. I mislim da ne bu niš od sezone.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ja sam u jednom trenu bila čak blago optiomistična, ali kratko je trajalo.
    Uz to sam dobila info od banke da mi napominju da moratorij ističe 30.4. i da ga neće biti u mogućnosti produljiti tako da....Veselo.

  33. #10033
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,171

    Početno

    Ja sam upravo na rubu da prijedjem iz jednog tabora u drugi. Ovi sprovodi su me totalno ubili u pojam. Gledam kako na Farskim otocima 3 tjedna nemaju novozarazenih. Vele vlast nije isla sa zabranama, nego na preporuke i povjerenje i da je to ucinkovitije. Kako bi kod nas itko mogao imati povjerenje u vlast dok se naslikavaju po misama i sprovodima.
    Farski:
    https://www.jutarnji.hr/vijesti/svij...tvena-15056876

  34. #10034
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,171

    Početno

    Moji starci i svekrva su se cijepili. Ja sam kontaktno na poslu. Skocila bih u taj covid bazen pa sto ispadne. Onda gledam logopedicu i mislim si, ajme zena je oko 60, nece se dugo cijepiti, hoce li ju moje dijete zaraziti, ako ja odustanem. Pa vrtic. Ja necu sacekati jesen kao ina, nego travanj i onda cu najvjerojatnije popustiti.

  35. #10035
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,648

    Početno

    Kolegica mi pričala da joj poznanik prebolio koronu, 35 god, astmatičar. Još nepokretan u krevetu, u pelenama, izgubio 10 kg, a nije bio debeli. Žena ga pere i hrani, sad se uspio polako sjesti. Totalno ga uništilo

    I kad tako čujem, stvarno se mislim ubaciti u popis za cijepljenje.

    I onaj jedan mladi bez komorbiditeta koji je umro je iz moje okoline, užasna situacija

  36. #10036
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    29,004

    Početno

    Ima li ko (primarno starce) da su primili Pfizera, a da im je rečeno da druga doza ne treba? Izgleda da (naši) kreću prema kampanji "istraživanja su pokazala" da druga doza ne treba, danas su pustili na radiju neko istraživanje u Melbourneu. Moj stari bi trebao sutra dobit 2. dozu pa da znam i da znam što ćemo mu mi opće reći - jer onaj "patetičan starček" đir - jer treba promijenit njegovu barijeru u glavi, on se i dalje ponaša kao da je skroz nezaštićen, mislim šteta doze koju je primio, ako ne dobije 2., da ne zapne u modu "zabarikadiran prije Pfizera / zabarikadiran poslije Pfizera".

    Je li kod medicinara isto počinju "ne treba vam druga doza"? I je li uopće počinju - ne znam brijem li ja ili what?

    Stranjkinje, kako je u vašim zemljama - Srbija, Amerika, Njemačka? Ne trebate drugu dozu Pfizera ili trebate?
    Posljednje uređivanje od ina33 : 11.03.2021. at 14:14

  37. #10037
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,593

    Početno

    Rekli su da oni koji su imali koronu,možda ne trebaju drugu dozu

  38. #10038
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    29,004

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Rekli su da oni koji su imali koronu,možda ne trebaju drugu dozu
    Nije ovdje bilo za one koji su imali - nego kao "općenito", za sve.

  39. #10039
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,061

    Početno

    Moji su se cijepili AZ - došli na docijepljivanje - pa ih doktorica otpilila, da se cijepi sad nakon 8 ili 12 tjedana, i da ona više ne cijepi, da se prijave preko aplikacije. Svašta.

  40. #10040
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,648

    Početno

    Od danas do sutra ne budu rekli da ne treba nova doza, nema dovoljno istraživanja. Nek samo primi, bolje da dobije nego da mu fali

    Što nije zarazna imala rezultate Pfizera s 2 doze, neki su nakon prve imali manja ili par ih uopće nije imalo antitijela, a nakon druge su imali visoka svi?

  41. #10041
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    29,004

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Od danas do sutra ne budu rekli da ne treba nova doza, nema dovoljno istraživanja. Nek samo primi, bolje da dobije nego da mu fali
    Nije opcija s njegove strane da ih on ne primi, nego je opcija s državne strane da ga otpile, kao i ove od Jadranke - pa se razmišljamo što mu sestra i ja iskomunicirat u tom slučaju - jel' zaštićen, nije zaštićen. Jer se bojimo da će država, unatoč tom istraživanju od Zarazne, morat komunicirat - deca, dosta vam je 1. Pa šta ćemo u tom slučaju sa starim, kako ga psihološki izvadit iz bunkera, jer on je u bunkeru.

  42. #10042
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,412

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Ima li ko (primarno starce) da su primili Pfizera, a da im je rečeno da druga doza ne treba? Izgleda da (naši) kreću prema kampanji "istraživanja su pokazala" da druga doza ne treba, danas su pustili na radiju neko istraživanje u Melbourneu. Moj stari bi trebao sutra dobit 2. dozu pa da znam i da znam što ćemo mu mi opće reći - jer onaj "patetičan starček" đir - jer treba promijenit njegovu barijeru u glavi, on se i dalje ponaša kao da je skroz nezaštićen, mislim šteta doze koju je primio, ako ne dobije 2., da ne zapne u modu "zabarikadiran prije Pfizera / zabarikadiran poslije Pfizera".

    Je li kod medicinara isto počinju "ne treba vam druga doza"? I je li uopće počinju - ne znam brijem li ja ili what?

    Stranjkinje, kako je u vašim zemljama - Srbija, Amerika, Njemačka? Ne trebate drugu dozu Pfizera ili trebate?
    Nitko ne spominje da ne tteba druga doza kod onih koji nisu preboljeli covid. Jer treba. Niska su antijela nakon samo prve. Neki ( mali broj) nemaju nikakva. Nakon druge znacajno porastu.
    ( u istrazivanju smo , moj odjel, pa pratimo sebe)

  43. #10043
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,171

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    I kad tako čujem, stvarno se mislim ubaciti u popis za cijepljenje.
    Pozuri. Mi smo se prosli tjedan prijavili na listu, kod LOM jos davno. Na listi je prije cca tjedan dana bilo skoro 48 000 prijavljenih.

  44. #10044
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Nije ovdje bilo za one koji su imali - nego kao "općenito", za sve.
    Nasla sam clanke, nije za sve, vec su na malom uzorku pokazali da je kao ok zastita za osobe koje su imale koronu ili one preko 80 godina. Apsolutno nigdje nema preporuke da se tako treba i raditi, vec samo da su (na njih cetristotinjak) uocili da i nije tako lose nakon te jedne doze.

  45. #10045
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,648

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Pozuri. Mi smo se prosli tjedan prijavili na listu, kod LOM jos davno. Na listi je prije cca tjedan dana bilo skoro 48 000 prijavljenih.
    Ah i dok dođem na red... 35 god i bez kroničnih bolesti. Prvo nek mi pozovu mamu, onda se idem prijaviti

  46. #10046
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,171

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Ah i dok dođem na red... 35 god i bez kroničnih bolesti. Prvo nek mi pozovu mamu, onda se idem prijaviti
    Ma pusti ti to. Mamu ce ti zvati vjerojatno prije (ako je iznad 65), ja racunam da ce me u rujnu pozvati ovim tempom. Pretpostavljam da to sto sam se javila LOM davno nicemu ne služi. Ne vjerujem da ce nam LOM davati bodove po komorbiditetima pa da ce se preslagivati rang lista. Pretpostavljam da se sad prijavis da bi bila na 70 000 mjestu. To je 140 000 cjepiva. Taman za Bozic.

  47. #10047
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    29,004

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Nasla sam clanke, nije za sve, vec su na malom uzorku pokazali da je kao ok zastita za osobe koje su imale koronu ili one preko 80 godina. Apsolutno nigdje nema preporuke da se tako treba i raditi, vec samo da su (na njih cetristotinjak) uocili da i nije tako lose nakon te jedne doze.
    Tx! Evo sad i na tportalu clanak o samo jednoj dozi (negativan), referiraju se na iskustva kao jadrankini, da ih je otfikarilo za dozu 2.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 11.03.2021. at 15:57

  48. #10048
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    29,004

    Početno

    Neko ocito ima plan davat 1 dozu, cekam da lauc kaze da je na 25 posto preboljelih hrvata i imunitet krda to sasvim dovoljno, previse sad tog medijskog buzza oko jedne doze.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 11.03.2021. at 16:02

  49. #10049
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,171

    Početno

    Pitanje je hoce li se raditi jos kakve prioritetne liste u ovisnosti o djelatnosti u kojoj radis. Biden planira gurati odgajatelje i ucitelje. Nasi su spominjali (kratko) odgajatelje, ucitelje i profesore. Sad su cijepili saborske zastupnike i Vladu, starce, medicinare, osoblje u starackim, Sisak/Petrinja, volonteri, studenti medicine. Ne znam jesam li koga zaboravila, sto je s vojskom, policijom i vatrogascima.

  50. #10050
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,171

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Neko ocito ima plan davat 1 dozu, cekam da lauc kaze da je na 25 posto preboljelih hrvata i imunitet krda to sasvim dovoljno, previse sad tog medijskog buzza oko jedne doze.
    Za par dana ce sigurno riba porasti na 35%.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •