Stranica 232 od 383 PrviPrvi ... 132182222230231232233234242282332 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 11,551 do 11,600 od 19127

Tema: Korona virus, panika ili?

  1. #11551
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,776

    Početno

    S druge strane planirala sam šišanje kod cure koja je išla z menom u osnovnu ,nisam dugo je ni vidla ni bila na šišwnju ,a i ona promijenila frizerski. I tak pošto znam ipak bi trebala raditi nazovem frizerski gdi radi i pitam za šišanac,i gazdarica uredno kaže kako su u izolaciji i da se javim kad počnu raditi.
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 25.04.2021. at 12:22

  2. #11552

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,855

    Početno

    Ja sam bila na roditeljskom - jer je odjednom dozvoljeno i roditeljski držati.
    I u neobaveznom ćaskanju zaključim da od 6 mama sa kojima trenutno pričam samo još ja nisam nijednom imala koronu.
    Slegnem ramenima pa zaključim da to valjda znači da sam bezbedna i na budućim roditeljskim ove godine ako ih bude... doduše jedna još užasno kašlje i zacenjuje se, ali (valjda?) više nije zarazna.
    U međuvremenu još jedna zagrižena antimaskerka/antivakcerka/teoretičarka zavere, moja vršnjakinja, nakon korone ne može više da postigne da zagovara svoje stavove- jer se zadiše na svakih 10m i ne može da hoda bez pauze niti da govori dok hoda. Kaže ne valjaju joj ni D dimeri ni još gomila lab.nalaza. A jbg. Puno njih menja stavove na skuplji način, ali puno njih baš i ne.
    Posljednje uređivanje od pulinka : 25.04.2021. at 12:32

  3. #11553
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,236

    Početno

    Rješenje je jednostavno, što se frizerskih salona tiče. Ne ideš u njih.
    Dobro, ja ne idem ni kad nije korona.

  4. #11554
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,776

    Početno

    E sad beti možda bi to i bilo rješenje da ja nisam bila na šišanju zadnji put 15.2. 2020. a stalno odgađam.
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 25.04.2021. at 12:41

  5. #11555
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,776

    Početno

    S time da sam ja kod frizera max pol sata
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 25.04.2021. at 12:42

  6. #11556
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,890

    Početno

    Nije rješenje jednostavno.
    Kad moram na posao, rješenja nema.
    Budući da moram raditi jer ne mogu živjeti od zraka, moram i prostojno izgledati.
    Ja razumijem da neki mogu živjeti u trenirci i s repom i sijedim izrastom.
    Ja ne mogu.
    Jer moram raditi.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  7. #11557
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,236

    Početno

    Kosa se savršeno lako doma pofarba. A dok je korona, neka raste, može se napraviti uredna frizura i bez frizera.
    Ne vidim čemu miješati trenirku u frizuru?!

  8. #11558
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,890

    Početno

    Nisam ni očekivala da ćeš shvatiti.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  9. #11559
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Ja promijena frizerku, djeca i ja idemo
    kod cure za koju znam da je prebolila koronu..tako sam ju izabrala [emoji16].
    Da ipak smanjim rizik posto ja sjedim po 3 h na pramenovima.

  10. #11560

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    557

    Početno

    I, eto mene da se prijavim.
    Svi smo doma pobrali covid, muz donio s posla (najvjerojatnije).
    Sve je proslo cakum pakum.
    Ako nas još gospođa Sreća odluči pomaziti i ne budu nikakve druge posljedice, ovo je bila jedna od najlakših viroza ikad.
    Tatu mi je sašila visoka temperatura jedino, koja je dan po dan išla dolje, a mamu jednu večer 38,3 i nakon toga ništa. Oni su cijepljeni 1 dozom AZ bili.
    Njuh smo izgubili potpuno i sad se vratio, okus je ostao.
    Muž temperatura 37,8 jednu večer, a ja 37,5.
    Mali, naravno, ništa.



    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  11. #11561
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,890

    Početno

    Super.
    Mene zanima jel’ i apetit ode sa njuhom i okusom?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  12. #11562

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    557

    Početno

    Mom mužu ne, meni inače ode na bilo što, pa nisam mjerilo. Tri dana sam bila na iglama, samo sam jela juhu, pila vino i pušila , iako sam imala rupu u želucu, ali nisam imala volje za žvakanjem.

    S tim da nam okus nije otišao.
    Posljednje uređivanje od Evelina : 25.04.2021. at 21:01

  13. #11563
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,776

    Početno

    Moja sestra i nakon pol godine nije povratila okus,njuh samo na luk i slično jače
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 25.04.2021. at 21:37

  14. #11564
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Mm nije izgubio ni miris ni okus, al apetit bome je. To nekako ide s temperaturom koje se ne možeš riješiti. 10kg je pao. Meni je cca 2-3 dana njuh bio oslabljen, nisam ga posve izgubila.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  15. #11565
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,890

    Početno

    Curi od 20 godina koja radi kod nas se njuh jos nije vratio. Koronu je imala pocetkom listopada. Prijateljica (45) osjeti samo jake mirise, a okus je onako, slabasan. Ona je prebolila koronu sredinom studenog.

  16. #11566

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,855

    Početno

    Prepričava mi sestra iz treće ruke razgovor poznanice sa poznanicom, povodom raznih stavova o koroni i optimističkog pogleda na sve:

    Elem, sretne poznanica poznanicu, nisu se duže videli, pita je za zdravlje.
    "A, pa imali smo svi koronu, ali srećom super je prošlo - deca ništa, ja i muž malo temperature, brat i žena isto tako, baba upalu pluća ali prošla je brzo..."
    "O pa super, a deda?"
    "Aaa - pa deda je umro "

    Eto, korona kom majka kom maćeha

  17. #11567
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,890

    Početno

    Ajme.
    To je po onoj, stare nije šteta


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  18. #11568
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,044

    Početno

    Kolegica je prije 15 minuta poslala mail liječnici s upitom mora li se njoj sada javiti za cijepljenje. Nakon 5 minuta joj je zazvonio mobitel. Pita ju doktorica hoće li AZ, hoće i sutra se cijepi. Ima 37g.

  19. #11569
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,708

    Početno

    Ja sam rekla da ću ipak prekočiti Astru. Iako više pozitivnih slučajeva čujem među cijepljenjima s obje doze Pfizera

    Nije mi toliko hitno, za sad jel

    što se tiče Zagreba, evo kolegičina mama od 90 god tek danas ide na cijepljenje

  20. #11570
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,413

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam rekla da ću ipak prekočiti Astru. Iako više pozitivnih slučajeva čujem među cijepljenjima s obje doze Pfizera

    Nije mi toliko hitno, za sad jel

    što se tiče Zagreba, evo kolegičina mama od 90 god tek danas ide na cijepljenje
    Nisam gledala, ali prva pomisao mi je bila da je najveći udio korištenih cjepiva upravo Pfizer, pa je logično da bude najveći udio pozitivnih.

    Osim toga, nije svejedno kada je cijepljenje obavljeno. Ako si ti već bio u kontaktu s nekim i ne znaš to pa se odeš cijepiti, neće ti pomoći cijepljenje ako je taj kontakt bio unutar 2 tjedna. Nije to čarobni štapić.

  21. #11571
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,890

    Početno

    Danss i sutra se cijepi s AZ na Velesajmu.
    I dalje mislim da biranje cjepiva nema smisla.
    Na respiratoru je trenutno preko 240 ljudi koji se bore za život.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  22. #11572
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,708

    Početno

    Tanči, ja imam 35. Mama i tata s kojima živim su cijepljeni (mama 2 doze, tata s 1) i to me bilo najviše strah, za nijh da se ne zaraze.

    Sad iskreno, cijepim se samo da smanjim šansu da im svejedno donesem bolest, da ne moram u SI. Zato mi nije hića za AZ niti Johnsons, frka me ipak. I zato ću čekati Pfizer. Pa ću vidjeti jel to dobra ideja ili ne

  23. #11573
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,522

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam rekla da ću ipak prekočiti Astru. Iako više pozitivnih slučajeva čujem među cijepljenjima s obje doze Pfizera

    Nije mi toliko hitno, za sad jel

    što se tiče Zagreba, evo kolegičina mama od 90 god tek danas ide na cijepljenje
    Pa to je logicno. Prvo se cijepilo sa Pfizerom. Gotovo 2 mj prije AZ i to populacija koja je svakodnevno najvise u kontaktu.
    Ako epidemija nije pod kontrolom( a nije) cjepivo stiti samo djelomicno. Tj. nije zastita pojedinca jedini smisao cijepljenja nego i smanjenne cirluliranja virusa u populaciji.

  24. #11574
    martincius avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    361

    Početno

    Tanci i ostali koji ste primili 1.dozu az, na e gradani portal zdravlja pogledajte si termin za 2.dozu, meni je termin tocno u sat 12 tjedana nakon 1.doze. Jedino mi lokacija nije jasna, pise dz zagreb istok, ne znam zasto.

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

  25. #11575
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,917

    Početno

    Citiraj martincius prvotno napisa Vidi poruku
    Tanci i ostali koji ste primili 1.dozu az, na e gradani portal zdravlja pogledajte si termin za 2.dozu, meni je termin tocno u sat 12 tjedana nakon 1.doze. Jedino mi lokacija nije jasna, pise dz zagreb istok, ne znam zasto.
    Meni ne piše. Pregledala sam sve rubrike. Gdje bi trebalo pisati?

  26. #11576
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,839

    Početno

    Pa piše ako je netko zapisao

  27. #11577
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,890

    Početno

    Ni meni ne piše.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  28. #11578
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    29,052

    Početno

    Vidim da se lomovi sad pocinju ponasati da prihvacaju zalostan slom platforme i narucuju svoje pacijente preko ceziha na cijepljenje, hvala bogu da nisu ipak svoje pacijemte ostavili u politickoj prepucavacini kako platforma samo ima nekih manjkavosti nego sad ipak djeluju, odmakli su se od stava koji su prije imali 'ja zavrsio s cijepljenjem, eno vam platforme', kad platforme nema.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 26.04.2021. at 12:19

  29. #11579

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,524

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Nije rješenje jednostavno.
    Kad moram na posao, rješenja nema.
    Budući da moram raditi jer ne mogu živjeti od zraka, moram i prostojno izgledati.
    Ja razumijem da neki mogu živjeti u trenirci i s repom i sijedim izrastom.
    Ja ne mogu.
    Jer moram raditi.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Pa i ta frizerka mora raditi jer ne moze zivjeti od zraka.
    A zarazena osoba, koliko sam shvatila, nije radila kad si ti bila u salonu.

  30. #11580
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,776

    Početno

    Nije poanta kod Tanči jeli osoba bila u salonu,nego da su njih dve bile očito u kontaktu pa je i gazdarica trebala bit u izolaciji

  31. #11581

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,524

    Početno

    Kad sam ja bila zarazena, nitko me nije ni pitao za druge kontakte, osim obiteljske. Nit je ikoga bilo briga. Opet se vracam na ono sto sam vise puta ponovila na ovoj temi. Mjere i pravila su nedorecena, nejasna, podlozna mijenama koja nemaju veze s epidemioloskom situacijom i sluze u svrhu pojacavanja i odrzavanja napete atmosfere. Tako ce Tanci sasuti bijes na svoju frizerku, ne misleci na to da i ta zena mora zaraditi svoj kruh. Je li mozda zena upala u dugove tijekom lockdowna koje sada vraca ? Je li mozda platila i napravila neki test na koronu da bi nastavila raditi ? Je li od njene kolegice itko trazio za kontakte na poslu ? Je li Tanci mogla ofarbati sijedi izrast doma i skupiti kosu u pundzu ? Nista od toga ne znamo. Ne znamo koja ju je muka natjerala da radi "pod svaku cijenu" i zasto radi to sto radi. U ovakvim vremenima.

  32. #11582
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,708

    Početno

    Pa iskreno, niti ja ne želim da me danas 2-3 sata frizira frizerka čija je kolegica s kojom je po 8h bila u salonu par dana prije završila doma pozitivna
    Posljednje uređivanje od Vrci : 26.04.2021. at 13:31

  33. #11583
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,586

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Pa iskreno, niti ja ne želim da me danas 2-3 sata frizira frizerka čija je kolegica s kojom je po 8h bila u salonu par dana prije završila doma pozitivna
    Ja isto ne želim. Niti bi se više ikad vratila u taj salon. Što pred par dana, dan prije! Ako epidemiolozi ne pitaju za kontakte onda je to njima na dušu da ne rade svoj posao kako spada. Mjere služe tome da smanje širenje zaraze, bez obzira na to koliko su nekonzistentne bolje valjda išta nego ništa. Ako se i ovo malo ne poštuje onda nam i je tako kako nam je. U svakom slučaju mene bi takva zauvijek izgubila kao klijenta.

  34. #11584
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,522

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Pa iskreno, niti ja ne želim da me danas 2-3 sata frizira frizerka čija je kolegica s kojom je po 8h bila u salonu par dana prije završila doma pozitivna
    Moj frizer ima timove koji su u smjenama. Izmedu smjena je pauza od sat vremena i timovi se ne vidaju.

  35. #11585
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,522

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Ja isto ne želim. Niti bi se više ikad vratila u taj salon. Što pred par dana, dan prije! Ako epidemiolozi ne pitaju za kontakte onda je to njima na dušu da ne rade svoj posao kako spada. Mjere služe tome da smanje širenje zaraze, bez obzira na to koliko su nekonzistentne bolje valjda išta nego ništa. Ako se i ovo malo ne poštuje onda nam i je tako kako nam je. U svakom slučaju mene bi takva zauvijek izgubila kao klijenta.
    U zdravstvenim ustanovama je pravilo ako je kontakt cijelo vrijeme s maskom( makar bili i 8 sati u istoj prostoriji) to nije kontakt. Jedino ako su gablale i pile kavu zajedno.
    Samo kazem da znate ako udete u zdravstvenu ustanovu.

  36. #11586
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,586

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    U zdravstvenim ustanovama je pravilo ako je kontakt cijelo vrijeme s maskom( makar bili i 8 sati u istoj prostoriji) to nije kontakt. Jedino ako su gablale i pile kavu zajedno.
    Samo kazem da znate ako udete u zdravstvenu ustanovu.
    Ma svjesna sam toga, manjak kadrova i sve, zato i izbjegavam zdr ustanove odnosno što mogu odradim telefonom, srećom zdravlje me služi. Čekam da se cijepim napokon bar prvom dozom pa + bar 4-6 tjedana, koliko shvaćam tad bi već zaštita trebala biti dosta visoka...

  37. #11587

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,524

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    U zdravstvenim ustanovama je pravilo ako je kontakt cijelo vrijeme s maskom( makar bili i 8 sati u istoj prostoriji) to nije kontakt. Jedino ako su gablale i pile kavu zajedno.
    Samo kazem da znate ako udete u zdravstvenu ustanovu.
    Upravo. Ja i govorim iz perspektive zaposlenice zdravstvene ustanove, k tome jos i svakodnevno okruzene "pozitivcima".
    Ali, zato treba netko da konacno jasno, pravilima, mjerama i medijskim istupima razjasni ljudima sto, kako i zasto. Takodjer, treba razmisljati i na nacin, ako se bojim zaraze onda necu ici tamo gdje nije nuzno da idem.

  38. #11588
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,839

    Početno

    Ili ćeš ići tamo gdje je netko već prebolio koronu, kao što je netko gore napisao. Ili se cijepio. Ako možeš birati.

  39. #11589

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,524

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Ili ćeš ići tamo gdje je netko već prebolio koronu, kao što je netko gore napisao. Ili se cijepio. Ako možeš birati.
    Nema ni tu pravila. I oni koju se vec preboljeli i koji su se cijepili, mogu se opet zaraziti i prenijeti bolest na druge. Jedino ako pouzdano znamo da osoba ima dovoljan broj antitijela. A kako ici toliko daleko?

  40. #11590
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,839

    Početno

    Mogu, ali je vjerojatnost značajno manja.

    A inače, da, mislim da već odavno ne vrijedi ono što se događalo na početku pandemije, da se zatvara frizeraj radi pozitivnog frizera.
    Sumnjam da se više uopće šalje ljude s posla u izolaciju kad je netko pozitivan, ne znam ima li tko drugačija iskustva.

    Kod mog muža je u svakom slučaju već tri puta bila pozitivna osoba na poslu i nitko nije išao u izolaciju.

  41. #11591
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,586

    Početno

    Pa pouzdano ne znamo ni da će nas pojas spasiti dok se vozimo pa se ipak vežem. Ima nešto i u statistici i teoriji vjerojatnosti... Rekla bih da je puno manja šansa da ću se zaraziti kod cijepljenog frizera ili onog koji poštuje mjere nego kod onog tko bi po svim pravilima trebao biti u samoizolaciji. Pogotovo si mislim kak su si frizerka i njena zaposlenica držale maske dok su na pauzi bile na gablecu itd...

  42. #11592
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,044

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Mogu, ali je vjerojatnost značajno manja.

    A inače, da, mislim da već odavno ne vrijedi ono što se događalo na početku pandemije, da se zatvara frizeraj radi pozitivnog frizera.
    Sumnjam da se više uopće šalje ljude s posla u izolaciju kad je netko pozitivan, ne znam ima li tko drugačija iskustva.

    Kod mog muža je u svakom slučaju već tri puta bila pozitivna osoba na poslu i nitko nije išao u izolaciju.
    Vrlo slična iskustva...s obzirom da radimo s različitim djelatnostima. Ne znam kako odrede tko im je najbliži kontakt i eventualno 1 pošalju, a njih 20 bilo u istom kontaktu.

  43. #11593
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,030

    Početno

    Kod MM ista priča, bolesni ostanu doma, a kolege iz ureda nastavljaju raditi s više ili manje precizno nataknutom maskom. Jedino što rade u tjednim smjenama pa ih nema po 4-6 nego po 2-3 u istoj sobi.

  44. #11594

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,181

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Kolegica je prije 15 minuta poslala mail liječnici s upitom mora li se njoj sada javiti za cijepljenje. Nakon 5 minuta joj je zazvonio mobitel. Pita ju doktorica hoće li AZ, hoće i sutra se cijepi. Ima 37g.
    Hvala mitovski za ovaj post, nakon što sam ga pročitala, poslala sam i ja svojoj LOM sličan mail, i dobila sam termin za cijepljenje prekosutra

  45. #11595
    martincius avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    361

    Početno

    Citiraj MBee prvotno napisa Vidi poruku
    Meni ne piše. Pregledala sam sve rubrike. Gdje bi trebalo pisati?
    Portal zdravlja - narucivanje na specijalisticke preglede i pretrage. Meni je tu, i mojoj sestri i frendovima i mami itd.

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    Posljednje uređivanje od martincius : 26.04.2021. at 15:30

  46. #11596

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,855

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Pa pouzdano ne znamo ni da će nas pojas spasiti dok se vozimo pa se ipak vežem. Ima nešto i u statistici i teoriji vjerojatnosti... Rekla bih da je puno manja šansa da ću se zaraziti kod cijepljenog frizera ili onog koji poštuje mjere nego kod onog tko bi po svim pravilima trebao biti u samoizolaciji. Pogotovo si mislim kak su si frizerka i njena zaposlenica držale maske dok su na pauzi bile na gablecu itd...
    To je ono o čemu ja pričam...
    Frizeri moraju da rade, pa je frizeraj otvoren.
    Mušterije žele da izgledaju profesionalno pa idu kod frizera a ne sređuju kosu u DIY varijanti.
    Ali frizeri ne žele da svoj frizerski posao rade kako je propisano nego će skinuti masku čim bude prilike - i onda na sav glas kukati kako će propasti ako zatvore salon. I dobiti svačije saosećanje.
    Jer u redu je da se svi koji se za nekoga boje šišaju i farbaju kod kuće, ali je previše zahtevati da frizer radi po propisanim pravilima.

    E zbog tog stava "žrtva je sama kriva" smo tu gde smo, u svemu.

  47. #11597
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,586

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala mitovski za ovaj post, nakon što sam ga pročitala, poslala sam i ja svojoj LOM sličan mail, i dobila sam termin za cijepljenje prekosutra
    Super!

  48. #11598

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,855

    Početno

    I da, ne idem više kod omiljene frizerke jer mi je letos namignula u prolazu: "samo ti dođi, kod nas je sve po starom, za nas nema korone!". To su mi rekla i oba seoska veterinara, da sam "valjda svesna da je to zavera?", i pola medicinskog osoblja, i pola mojih omiljenih prodavačica iz omiljenih radnji. I neke moje drage prijateljice. Mene je korona koštala puno na raznim nivoima, jednostavno gomilu dragih ljudi više ne gledam na isti način.

  49. #11599
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,917

    Početno

    Citiraj martincius prvotno napisa Vidi poruku
    Portal zdravlja - narucivanje na specijalisticke preglede i pretrage. Meni je tu, i mojoj sestri i frendovima i mami itd.
    Meni nije. Ostali pregledi na koje sam naručena u lipnju su uredno upisani, ali od druge doze cijepljenja ni C.

  50. #11600
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,890

    Početno

    Ni meni.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •