Stranica 284 od 383 PrviPrvi ... 184234274282283284285286294334 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 14,151 do 14,200 od 19127

Tema: Korona virus, panika ili?

  1. #14151
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Freyja, pa o tom dokumentarcu se već naveliko pisalo u medijima, stručnjaci demantirali, objašnjavali.. evo i Pulinka je linkala. Star je, to sa 5G mrežom je sad već baaaaš stara teorija zavjere.

  2. #14152

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Ukratko, u dokumentarcu je kompletan opus Onih Koje Ne Smemo Imenovati Imenom Na Slovo A: od Bill Gates-a, 5G mreže, manjine koja ima plan da pokori većinu, do zlih vakcina, naravno.

  3. #14153

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Freyja, pa o tom dokumentarcu se već naveliko pisalo u medijima, stručnjaci demantirali, objašnjavali.. evo i Pulinka je linkala. Star je, to sa 5G mrežom je sad već baaaaš stara teorija zavjere.

    Vidiš, ja ni ne znam za njega, morala sam da guglam 30 sekundi da nađem factchecker o njemu . Vidi se da nemam sluha za različita mišljenja. (Hm, nisam proverila da li mi je autosarkazam dopušten na edukativnom forumu...)

  4. #14154
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    A koga mrzi da baci sat vremena svog života, možda prvo da preleti samo zaključak članka o dokumentarcu:
    https://www.reuters.com/article/uk-f...-idUSKBN29O228
    Molim vas, nemojte *mrziti* dati sat svojeg života.

  5. #14155
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    Vidiš, ja ni ne znam za njega, morala sam da guglam 30 sekundi da nađem factchecker o njemu . Vidi se da nemam sluha za različita mišljenja. (Hm, nisam proverila da li mi je autosarkazam dopušten na edukativnom forumu...)
    Jooj ja sam ti neka 2 mjeseca po instagramu nailazila na njegove isječke, stalno izlazilo. To tad još kad je bilo aktualno pričati o Bill Gatesu haha.

  6. #14156
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Freyja, pa o tom dokumentarcu se već naveliko pisalo u medijima, stručnjaci demantirali, objašnjavali.. evo i Pulinka je linkala. Star je, to sa 5G mrežom je sad već baaaaš stara teorija zavjere.
    Razlog više da ga se pogleda.

  7. #14157
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Jooj ja sam ti neka 2 mjeseca po instagramu nailazila na njegove isječke, stalno izlazilo. To tad još kad je bilo aktualno pričati o Bill Gatesu haha.
    Pa nisu bitni isječci, bitna je cjelina. Zna se čemu isječci služe.

  8. #14158
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    I objektivno, koliko ljudi ga je zaista pogledalo cijeloga... i sve su to samo tlapnje...i liječnici, znanstvenici u filmu...
    Ova pandemija nije samo cjepivo, zaraza i bolest.
    I da, ne negiram bolest. Kum je zimus jako stradao.

  9. #14159
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    Ne tiče se film 2. svjetskog rata da bi se možda gubilo vrijeme na njega. A ni tad ne bi bilo izgubljeno, dapače.

  10. #14160
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Što je razlog više da ga se pogleda? To što su ga stručnjaci demantirali? Pa okej, meni i ne baš iskreno.

    Ma Freyja, ne ide ovo na zelenu granu. nije važno, ne želim ja tebe uopće napadati niti mi predstavlja ikakvo zadovoljstvo bilo kakva forumska prepirka, stvarno ne.

    Jednostavno pričamo o dvije različite stvari koje nazivamo istim imenom. Za tebe su pandemija, virus i cjepivo potpuno različitog značenja nego meni i većini ovdje. Zato se i prepiremo, jer ne pričamo o istom. Isto kako tebi savjest nalaže da linkaš članak, tj video, meni moja nalaže da kažem da je davno već demantiran. I to je to. Meni to iz videa nema smisla čim čujem o čemu se radi. I to što kažeš da se zna čemu isječci služe, nije to tako kako si shvatila, isječke su stavljali profili koji vjeruju u teorije zavjere i bave se njima, nisu bili nikako montirani jel, tako da stvarno znam o čemu se radi.

    Mislim okej, ne odgovaram nikoga od gledanja, nek gleda tko hoće, samo kažem da je već jako stara i davna teorija ljudi koji imaju drugačija shvaćanja.

  11. #14161
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    Sama se sebi čudim što ovdje radim. Jer znam što slijedi. Valjda sam mazohist. A to je psihički poremećaj. Ali ionako smo svi mi psihički poremećeni, je li tako?

  12. #14162
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Što je razlog više da ga se pogleda? To što su ga stručnjaci demantirali? Pa okej, meni i ne baš iskreno.

    Ma Freyja, ne ide ovo na zelenu granu. nije važno, ne želim ja tebe uopće napadati niti mi predstavlja ikakvo zadovoljstvo bilo kakva forumska prepirka, stvarno ne.

    Jednostavno pričamo o dvije različite stvari koje nazivamo istim imenom. Za tebe su pandemija, virus i cjepivo potpuno različitog značenja nego meni i većini ovdje. Zato se i prepiremo, jer ne pričamo o istom. Isto kako tebi savjest nalaže da linkaš članak, tj video, meni moja nalaže da kažem da je davno već demantiran. I to je to. Meni to iz videa nema smisla čim čujem o čemu se radi. I to što kažeš da se zna čemu isječci služe, nije to tako kako si shvatila, isječke su stavljali profili koji vjeruju u teorije zavjere i bave se njima, nisu bili nikako montirani jel, tako da stvarno znam o čemu se radi.

    Mislim okej, ne odgovaram nikoga od gledanja, nek gleda tko hoće, samo kažem da je već jako stara i davna teorija ljudi koji imaju drugačija shvaćanja.
    Riri, koji to stručnjaci? Meni je ta riječ stvarno izgubila svoje prvotno značenje, u posljednje vrijeme. Vrli stručnjaci koji skaču iz paštete. Nikad ih toliko nije bilo. Kao ni uglednih znanstvenika.

  13. #14163
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,412

    Početno

    Ja ne vidim nista osim virusa, bolesti , zaraze i cjepiva.
    Sve oko toga je samo lokalni folklor i pokusaj nksenja sa situacijom.
    Ne vidim cipove, podzemne hodnike sa pedofilima, kontrolu populacije ...ili sto bih vec trebala vidjeti.
    Naravno da ne uzivam u ovij situaciji. Zivot je bio puno bezbrizniji prije. Ali nije ovaj zivot izmislio Stozer.
    Ili Bil ili tko vec.

  14. #14164
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,412

    Početno

    Citiraj Freyja prvotno napisa Vidi poruku
    Riri, koji to stručnjaci? Meni je ta riječ stvarno izgubila svoje prvotno značenje, u posljednje vrijeme. Vrli stručnjaci koji skaču iz paštete. Nikad ih toliko nije bilo. Kao ni uglednih znanstvenika.
    Naravno da ih je bilo.
    Ali ne u medijima.
    Nisu epidemiolozi i infektolozi dobili diplome sa on line tecaja koji je trajao 6 tjedana.

  15. #14165
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,575

    Početno

    Sve ove rasprave krenu slicno, javi se netko tko će nam "otvoriti oci" i onda jedan upis, drugi upis... I na kraju uvijek završi s nekom ludom teorijom zavjere, bill gates, cipovi koje ocitavaju na aerodromima i bogtepitaj sto sve ne. U stvari prilicno je žalosno da je to maksimum rasprave i argumenata koji na kraju dobijemo, 100x prožvakane teorije zavjere, a sve uz najavu kao da cemo upravo čuti neku dobro skrivenu tajnu u rangu religiozno/sektaskih misterija. Stvarno Ana Supe djir (ili rano kršćanstvo i sl)

  16. #14166
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Što je razlog više da ga se pogleda? To što su ga stručnjaci demantirali? Pa okej, meni i ne baš iskreno.

    Ma Freyja, ne ide ovo na zelenu granu. nije važno, ne želim ja tebe uopće napadati niti mi predstavlja ikakvo zadovoljstvo bilo kakva forumska prepirka, stvarno ne.

    Jednostavno pričamo o dvije različite stvari koje nazivamo istim imenom. Za tebe su pandemija, virus i cjepivo potpuno različitog značenja nego meni i većini ovdje. Zato se i prepiremo, jer ne pričamo o istom. Isto kako tebi savjest nalaže da linkaš članak, tj video, meni moja nalaže da kažem da je davno već demantiran. I to je to. Meni to iz videa nema smisla čim čujem o čemu se radi. I to što kažeš da se zna čemu isječci služe, nije to tako kako si shvatila, isječke su stavljali profili koji vjeruju u teorije zavjere i bave se njima, nisu bili nikako montirani jel, tako da stvarno znam o čemu se radi.

    Mislim okej, ne odgovaram nikoga od gledanja, nek gleda tko hoće, samo kažem da je već jako stara i davna teorija ljudi koji imaju drugačija shvaćanja.
    Ma nisu samo oni stavljali isječke, otkuda ti to?
    Ja sam baš vidjela isječke s Kennedyjem i sprdačinu s njim. Mnogi su se okoristili filmom, onako kako je njima odgovaralo.

  17. #14167

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj Freyja prvotno napisa Vidi poruku
    Ne tiče se film 2. svjetskog rata da bi se možda gubilo vrijeme na njega. A ni tad ne bi bilo izgubljeno, dapače.

    Pobogu ja sam jednom zatekla muža kako gleda video u kome je čovek 15 minuta najozbiljnije objašnjavao kako je tokom prethodne godine, posmatrajući Mesec, uočio neverovatnu činjenicu da Mesec ne izlazi svakog dana u isto vreme i ne zalazi u isto vreme, a nije uvek ni na istoj visini tokom noći, a nekih noći ga čak ni nema na nebu!
    Jeste, bilo je vrlo fascinantno gledati kako je čovek strašno ponosan što je samouk otkrio neverovatnu istinu koju je još njegov kromanjonski predak znao, ali ipak mislim da smo tih 15 minuta naših života trebali iskoristiti nekako pametnije

  18. #14168
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj Freyja prvotno napisa Vidi poruku
    Riri, koji to stručnjaci? Meni je ta riječ stvarno izgubila svoje prvotno značenje, u posljednje vrijeme. Vrli stručnjaci koji skaču iz paštete. Nikad ih toliko nije bilo. Kao ni uglednih znanstvenika.
    Pa ne znam ti ih imenovati jer prvo, uopće se ne sjećam koga točno sam slušala, vidiš i sama da je star video, drugo, to nije moja struka da bih znala te ljude imenom i prezimenom i da bih pratila njihov rad. Možda bih trebala pratiti, ali eto ne zanima me inače medicina baš.

    Zna se tko su stručnjaci i čime bi se trebali moći pohvaliti da bi ih se takvima i smatralo. Evo ti primjer, moja struka je marketing, smatram se dobrom u tome jer brojevi ne lažu, a moje brojke na kampanjama koje sam radila su odlične (što se tiče privučenih novaca, dosega, pregleda na društvenim mrežama, novih kupaca i slično). Tako eto kad si doktor ili znanstvenik, valjda je važno gdje radiš, koliko radova imaš i kakvih, jel stvarno radiš ili samo snimaš na youtubu i pišeš fb statuse itd. Jednostavno, za svako područje se zna tko su stručnjaci. To je druga stvar što su neki stručnjaci samoprozvani, ali i do ljudi je koji ih slušaju i prate.

  19. #14169
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Sve ove rasprave krenu slicno, javi se netko tko će nam "otvoriti oci" i onda jedan upis, drugi upis... I na kraju uvijek završi s nekom ludom teorijom zavjere, bill gates, cipovi koje ocitavaju na aerodromima i bogtepitaj sto sve ne. U stvari prilicno je žalosno da je to maksimum rasprave i argumenata koji na kraju dobijemo, 100x prožvakane teorije zavjere, a sve uz najavu kao da cemo upravo čuti neku dobro skrivenu tajnu u rangu religiozno/sektaskih misterija. Stvarno Ana Supe djir (ili rano kršćanstvo i sl)
    Sillyme, neka svatko zaključi za sebe, ok. Neka pročita, pogleda film, čuje - pa neka zaključi.
    Vi sve neke prečace nudite ljudima, baš ste obazrivi, samo da se ne bi morali mučiti i gnjaviti s tim. Nemojte gubiti vrijeme na to, to je već prožvakano, priglupi ravnozemljaši...
    Bila je već ovakva rasprava na forumu, o ovoj temi? Pa mislim da nije. Ne ovakva.
    Jer možda ste i vi nekoga naljutili svojim jednoumljem.

  20. #14170
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj Freyja prvotno napisa Vidi poruku
    Ma nisu samo oni stavljali isječke, otkuda ti to?
    Ja sam baš vidjela isječke s Kennedyjem i sprdačinu s njim. Mnogi su se okoristili filmom, onako kako je njima odgovaralo.
    Ne kažem da su samo oni, kažem da sam ja njihove vidjela već pa ne moram ni gledati video.

  21. #14171
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Naravno da ih je bilo.
    Ali ne u medijima.
    Nisu epidemiolozi i infektolozi dobili diplome sa on line tecaja koji je trajao 6 tjedana.
    Naravno da nisu, Zato mi je i žao na što su neki spali.

  22. #14172
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    Pobogu ja sam jednom zatekla muža kako gleda video u kome je čovek 15 minuta najozbiljnije objašnjavao kako je tokom prethodne godine, posmatrajući Mesec, uočio neverovatnu činjenicu da Mesec ne izlazi svakog dana u isto vreme i ne zalazi u isto vreme, a nije uvek ni na istoj visini tokom noći, a nekih noći ga čak ni nema na nebu!
    Jeste, bilo je vrlo fascinantno gledati kako je čovek strašno ponosan što je samouk otkrio neverovatnu istinu koju je još njegov kromanjonski predak znao, ali ipak mislim da smo tih 15 minuta naših života trebali iskoristiti nekako pametnije
    Bravo za njega!

  23. #14173
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Ja ne vidim nista osim virusa, bolesti , zaraze i cjepiva.
    Sve oko toga je samo lokalni folklor i pokusaj nksenja sa situacijom.
    Ne vidim cipove, podzemne hodnike sa pedofilima, kontrolu populacije ...ili sto bih vec trebala vidjeti.
    Naravno da ne uzivam u ovij situaciji. Zivot je bio puno bezbrizniji prije. Ali nije ovaj zivot izmislio Stozer.
    Ili Bil ili tko vec.
    Ja vidim, itekako. Svaki dan.

  24. #14174
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Ne kažem da su samo oni, kažem da sam ja njihove vidjela već pa ne moram ni gledati video.
    Ja bih ga baš zato pogledala.

  25. #14175
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Ma ja na kraju nikako da shvatim zašto ga točno trebam pogledati, pogubila sam se života mi.

  26. #14176
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    Citiraj Freyja prvotno napisa Vidi poruku
    Ja vidim, itekako. Svaki dan.
    Referirala sam se samo na prvu rečenicu.

  27. #14177
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Ma ja na kraju nikako da shvatim zašto ga točno trebam pogledati, pogubila sam se života mi.
    Stvarno ne moraš, ali možeš. Meni nije žao što sam ga pogledala, dapače.

  28. #14178
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Naravno da ih je bilo.
    Ali ne u medijima.
    Nisu epidemiolozi i infektolozi dobili diplome sa on line tecaja koji je trajao 6 tjedana.
    Ali da, Sirius, točno si napisala - bilo ih je, ali ne u medijima. Ali sad ih je previše u medijima.

  29. #14179
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,412

    Početno

    Citiraj Freyja prvotno napisa Vidi poruku
    Ali da, Sirius, točno si napisala - bilo ih je, ali ne u medijima. Ali sad ih je previše u medijima.
    Nije bilo potrebe da budu u medijima.
    Zadnja epidemija na ovim prostorima bila je za vrijeme Tita i sredena je masovnim cijepljenjem u roku par dana.
    Nakon toga je povremeno koji iskocio kad je bila gadna sezona gripe i slicno, ali srecom radili su u miru svoj posao planiranja kalendara cijejenja, pracenja zaraznih bolesti, novih cjepiva, savjetovanja , statistika i slicno.
    Prilicno neatraktivna specijalizacija. Sve do covida19.
    Posljednje uređivanje od sirius : 10.08.2021. at 22:37

  30. #14180
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    A koga mrzi da baci sat vremena svog života, možda prvo da preleti samo zaključak članka o dokumentarcu:
    https://www.reuters.com/article/uk-f...-idUSKBN29O228
    I, Pulinka, to što se referiraš na Reutersov osvrt, to ništa ne znači. Pa i njemački je Bild donedavno bio relevantna tiskovina, zar ne? A sad se posipaju pepelom.

  31. #14181
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Nije bilo potrebe da budu u medijima.
    Zadnja epidemija na ovim prostorima bila je za vrijeme Tita i sredena je masovnim cijepljenjem u roku par dana.
    Nakon toga je povremeno koji iskocio kad je bila gadna sezona gripe i slicno, ali srecom radili su u miru svoj posao planiranja kalendara cijejenja, pracenja zaraznih bolesti, novih cjepiva, savjetovanja , statistika i slicno.
    Prilicno neatraktivna specijalizacija. Sve do covida19.
    Upravo tako. Ali sad su ih neki zloupotrijebili. Neke, ne sve.

  32. #14182
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Ma ja na kraju nikako da shvatim zašto ga točno trebam pogledati, pogubila sam se života mi.
    Pa pogledaj video jer ce ti se NAPOKON otvoriti oci.

    Nije bitno sto je taj video vec iskocio iz raznih (pokvarenih) pasteta i sto su ga relevantna tijela demantirala. TI (ja, susjeda Barica, ovaj covjek sto je otkrio mjeseceve mjene, moja petogodisnja kcer...) imamo znanje, iskustvo, sve potrebne alate da bismo NAPOKON otrili pravu istinu. Jer ova relevantna tijela ni o cemu pojma nemaju.

    Zato gledaj video, molim te.

    Onda cemo udruziti marketinske snage i prosiriti radosnu vijest na pravi nacin.

  33. #14183
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,412

    Početno

    Citiraj Freyja prvotno napisa Vidi poruku
    Upravo tako. Ali sad su ih neki zloupotrijebili. Neke, ne sve.
    Je, sigurni se nisu slozili sa svim mjerama koje donose politicari. Da se samo njih pita mjere bi sigurni bile stroze, a mozda i broj cjepljenih puno veci.

  34. #14184
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,061

    Početno

    Citiraj jennifer_gentle prvotno napisa Vidi poruku
    Lili, stvar je u tome sto Kaae smatra da su neka misljenja izrecena ovdje opasna.
    Opasna i za pojedinca i za drustvo, a sire se kao pozar.
    Jednom kad pustis duha iz boce tesko ga je vratiti unutra.

    Tolerancija nije uvijek pozitivna niti ima pozitivnu drustvenu funkciju, nekad je samo linija manjeg otpora.
    Slažem se da neka mišljenja mogu biti opasna i da mogu nanijeti veliku štetu. Znam za ljude koji su umrli od bolesti od kojih u današnje doba vjerojatno ne bi umrli, ali se zbog razno raznih alternativnih liječenja, nisu počeli liječiti na vrijeme. Znam ljude koji su skoro umrli jer nisu htjeli primiti krv zbog vjere. No, upravo u takvoj situaciji potencijalno opasnih mišljenja je i više nego korisno tolerantno razgovarati i, ako i treba, i sto puta dati utemeljeni odgovor na isti komentar/upit.

    Naprotiv, vrijeđati osobu (a ovdje se vrijeđa) jer postavlja pitanja i traži komentare, teško da vodi ičemu... a kod onih u čije se ime ustaje u obranu, dakle čitača foruma koji možda još ne znaju što će (nekako se na njih poziva) lako moguće, zbog agresivnog nastupa, više stvara otpor prema cijepljenju nego volju da se cijepe.

    Meni je kod bilo kakve eventualne prisile (izravne ili neizravne) na cijepljenje osobno i dalje najveći problem što, da, na globalnoj razini i na razini društva, cjepivo je zasad super i izgleda da bi bilo puno bolje da se svi cijepimo. No, na pojedinačnoj razini, osoba zaista može loše proći od cjepiva - i baš ta činjenica mi ne dopušta da mislim loše o ikome tko se ne želi cijepiti. Niti da ikoga, osim najbližih osoba za koje smatram da im je korona puno veći rizik, uvjeravam da bi bilo dobro da se cijepi. Mislim da je u ovoj situaciji tolerancija (što ne predstavlja prihvaćanje tuđeg mišljenja nego razgovor o istom) i više nego pozitivna.

    A preispitivanje Liline tolerancije, i postavljanje pitanja o homofobiji i rasizmu, smatram potpuno neprimjerenim.

  35. #14185
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Nije bilo potrebe da budu u medijima.
    Zadnja epidemija na ovim prostorima bila je za vrijeme Tita i sredena je masovnim cijepljenjem u roku par dana.
    Nakon toga je povremeno koji iskocio kad je bila gadna sezona gripe i slicno, ali srecom radili su u miru svoj posao planiranja kalendara cijejenja, pracenja zaraznih bolesti, novih cjepiva, savjetovanja , statistika i slicno.
    Prilicno neatraktivna specijalizacija. Sve do covida19.
    O da, sjećam se i filma Variola vera. Ta je epidemija (ne pandemija) cjepivom srezana vrlo brzo i učinkovito jer su se velike boginje već prije pojavljivale u populaciji, a cjepivo je bilo već duže u upotrebi, ako se ne varam i desetljećima prije negoli se pojavilo u bivšoj Jugoslaviji.

  36. #14186
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    ...prije negoli se bolest pojavila...

  37. #14187
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,412

    Početno

    Citiraj Freyja prvotno napisa Vidi poruku
    ...prije negoli se bolest pojavila...
    Je.
    Ali je isto tako imalo nuspojave. Ne bas bezazlene.
    I cijepljena je cijela populacija bez iznimke.
    Posljednje uređivanje od sirius : 10.08.2021. at 23:07

  38. #14188

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,454

    Početno

    Citiraj Freyja prvotno napisa Vidi poruku
    Ali da, Sirius, točno si napisala - bilo ih je, ali ne u medijima. Ali sad ih je previše u medijima.

    nije bilo ovakvih medija u vrijeme zadnje velike epidemije
    ovo je specifično vrijeme po pitanju diseminacije razliitih informacija/dezinformacija

  39. #14189
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    Jadranka slazem se da je bilo neprimjerenih rijeci ali shvacam da covjek nekad izgubi zivce, ono neka baci prvi kamen ko nikad nije (ja jesam puno puta)
    I je konstruktivnije uvijek stalozeno odgovorati na tisucu i jedno pitanje, slazem se.
    Ali mi je manje zlo izgubiti zivce i biti neprimjeren nego slegnuti ramenima i reci svi imaju pravo na svoje misljenje u ime tolerancije.

    Vise puta sam bas na ovom forumy pisala ovo sto ti sad pises, no to je igra na duge staze a situacija je urgentna.
    Mislim da je situacija jako opasna u globalnim razmjerima i sukladno tome se i moja tolerancija i uzusi porihtavaju.

  40. #14190
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    Da, cijepili su se dobrim cjepivom, ali i ona imaju teške nuspojave, nažalost. I većinu cjepiva smatram dobrim cjepivima.

  41. #14191
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    Citiraj jennifer_gentle prvotno napisa Vidi poruku
    Jadranka slazem se da je bilo neprimjerenih rijeci ali shvacam da covjek nekad izgubi zivce, ono neka baci prvi kamen ko nikad nije (ja jesam puno puta)
    I je konstruktivnije uvijek stalozeno odgovorati na tisucu i jedno pitanje, slazem se.
    Ali mi je manje zlo izgubiti zivce i biti neprimjeren nego slegnuti ramenima i reci svi imaju pravo na svoje misljenje u ime tolerancije.

    Vise puta sam bas na ovom forumy pisala ovo sto ti sad pises, no to je igra na duge staze a situacija je urgentna.
    Mislim da je situacija jako opasna u globalnim razmjerima i sukladno tome se i moja tolerancija i uzusi porihtavaju.
    Da, situacija je urgentna. Slažemo se.

  42. #14192
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    nije bilo ovakvih medija u vrijeme zadnje velike epidemije
    ovo je specifično vrijeme po pitanju diseminacije razliitih informacija/dezinformacija
    Da, nije bilo.

  43. #14193
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    Citiraj Freyja prvotno napisa Vidi poruku
    Da, situacija je urgentna. Slažemo se.
    Barem oko nečega.

  44. #14194
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    Iako smatram da je "urgentna" zbog drugih razloga.

  45. #14195
    Marija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,063

    Početno

    Izrugivali se s Freyom (koja druge nije vrijeđala) ili ne, ova situacija s koronom je pogodno tlo za teorije zavjere, od kojih su neke sumanute, a neke se pokažu i istinitima. I uopće nije za osuđivati ljude koji su skeptični i koji postavljaju pitanja i sumnjaju u sve i svašta.
    Ne vjerujem u čipove, magnete, golubove kojima mijenaju baterije, zasipanje s chemtrailisima... Ali svaka kriza, umjetno i namjerno izazvana ili ne, potaknut će neke ljude da se njome beskrupulozno okoriste, i nije čudno da su mnogu skeptični prema svemu, i prema dobrim preporukama, a istina je da nisu sve preporuke i mjere bile dobre.

    Kad je korona krenula u Kini, pokazivali su nam snimke ljudi koji padaju kao gromom pokošeni na ulici. A danas znamo da bolest nema baš takvu kliničku sliku. Zašto su bile potrebne zastrašujuće scene koje s koronom nisu imale veze?

    U Britaniji i Njemačkoj su isplivali dokumetni koji nisu demantirani, kako visoko pozicionirani političari treže da se situacija pokaže puno opasnijom, kako bi im narod prihvatio mjere.

    Kad je krenula priča o cijepljenju djece, govorilo se o skupinama koje bi korona mogla ozbiljno zdravstveno ugroziti. Da bi nakon vrlo kratkog vremena krenule priče o tome kako djecu treba masovno cijepiti. U Francuskoj su mjere takve da će se de facto morati procijepiti svi tinejdžeri koji putuju javnim prijevozom u školu. Ima li to veze sa strukom, znanošću, zdravstvom? Medicinska intervencija se provodi kada je korist veća od štete. Starija populacija koja riskira u određenom postotku nuspojave, riskira u poprilično visokom postotku i smrtnost od korone. Ali opća populacija mladih i djece?

    Sad se govori o trećoj dozi za imunokompromitirane. Pitanje je kad će se govoriti o trećoj dozi za opću populaciju.

    Onda, svi se pozivaju na znanost i struku. Lauc tvrdi da je bolji ili bar jednako dobar imunitet kojeg nosi preboljela bolest (ako se ne varam, to zaključak studije o T staničnoj imunosti).

    Ambriović Ristov tvrdi da je bolji (dugotrajniji itd) imunitet koji se dobiva cijepljenjem. Ne ulazim u likove, djela, ega, ni stručnost, osim što oboje vise po medijima, a niti jedno od njih nije ni epidemiolog ni imunolog. Što je istina?

    Na ovom forumu se poznati i nepoznati koji su preboljeli koronu i ne žele se cijepiti, proglašavaju neodgovornima, a njihovi stavovi opasnima, tolerancija takvih osoba i stavova glupom/opasnom. A stručnjak Kaić kaže:

    'Preporuke o cijepljenju ljudi koji su preboljeli, temeljene su na malo znanstvenih dokaza, više na pretpostavkama i predostrožnosti'
    Znanstvenici koji su ukazivali na umjetno porijeklo virusa su ispadali kontroverzni, da ne kažem ludi. A onda ispada da su ipak teoretičari zavjere koji su govorili o vjerojatnom laboratorisjkom porijeklu možda bili u pravu.

    Pa je zanimljivo kako se proziva ljude da su opasni, neodgovorni i ne bi ih trebalo tolerirati, zato što dišu i žele vidjeti svoje roditelje (a ne žele nakon dva tjedna, pa još dva, pa mjesece i mjesece čekati tako skoro dvije godine da se krivulja izravna). A nitko javno ne proziva istraživanja "gain of function" koja su nam vrlo vjerojatno priuštili situaciju u kojoj se nalazimo mjesecima.

  46. #14196
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,412

    Početno

    Citiraj Freyja prvotno napisa Vidi poruku
    Da, cijepili su se dobrim cjepivom, ali i ona imaju teške nuspojave, nažalost. I većinu cjepiva smatram dobrim cjepivima.
    Kako ti odlucis koje je cjepivo dobro ili lose? Koji su to kriteriji? Jer struka smatra da je cjepivo protiv covida vrlo dpbro do odlicno.

  47. #14197
    Marija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,063

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku

    A preispitivanje Liline tolerancije, i postavljanje pitanja o homofobiji i rasizmu, smatram potpuno neprimjerenim.
    Ne samo da je neprimjereno, i nema veze s temom, nego je zvučalo inkvizicijski, priznaj, Lili priznaj!

  48. #14198
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Slažem se da neka mišljenja mogu biti opasna i da mogu nanijeti veliku štetu. Znam za ljude koji su umrli od bolesti od kojih u današnje doba vjerojatno ne bi umrli, ali se zbog razno raznih alternativnih liječenja, nisu počeli liječiti na vrijeme. Znam ljude koji su skoro umrli jer nisu htjeli primiti krv zbog vjere. No, upravo u takvoj situaciji potencijalno opasnih mišljenja je i više nego korisno tolerantno razgovarati i, ako i treba, i sto puta dati utemeljeni odgovor na isti komentar/upit.
    U potpunosti se slazem, ali od tko zna koliko stranica prije ove... prilicno je jasno da nema smisla vise stavljati kontraargumente. Postavili smo sve linkove na sve relevantne stranice preko nekoliko puta. Ne samo ja; naprotiv. Ali magla je, ne cuje se dobro.

    I onda dolazi pitanje o toleranciji, s obzirom da je upravo tolerancija koristena kao argument za dopusteno sirenje pogresnih, opasnih, izmisljenih informacija. Lili se javlja kao mirotvorac svaki put kad se ne uvazi misljenje koje spada u ovu pogresnu, opasnu i izmisljenu kategoriju i poteze pitanje tolerancije. Pa eto, pitam je dokle to seze i postoji li zona nulte tolerancije. Sto je tu neprimjereno?

    Ne razumijem ljude koji se, u ovom trenutku, ne zele cijepiti, ali u isto vrijeme razlikujem osobe koje polaze od racunice rizika (X-ta vjerojatnost da umrem od kovida vs. X-ta vjerojatnost da umrem od cjepiva, pod uvjetom da su sve okolnosti iste ako je to uopce moguce) od onih koji argumentiraju razloge necijepljenja linkovima krscanskih muskaraca, teorije zavjere i slicnih iskrivljenih cinjenica i realnosti. Mozda je ostatku (forumskog) svijeta to isto? S jednima se moze razgovarati, s drugima ne moze.

  49. #14199
    Marija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,063

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Kako ti odlucis koje je cjepivo dobro ili lose? Koji su to kriteriji? Jer struka smatra da je cjepivo protiv covida vrlo dpbro do odlicno.
    Struka još uvijek napipava. Poznato je da dugi kovid sa sobom može nostiti miokarditis. A i cjepivo može izazvati miokarditis, posebno kod mladih muškaraca. Pa nam još nisu rekli koliki je postotak 20-godišnjaka, recimo u Europi, dobio miokarditis u prvoj polovici 2021, koliki u 2020, koliki u 2019. Postotak 20-godišnjaka s miokarditisom kao posljedicom korone je vjerojatno nemoguće utvrdtiti, s obzirom koliko ih je bilo astmotmatskih i netestiranih.

    Nuspojava ima poprilično ozbiljnih, pa bih rekla da je jako bitno procijeniti kome je veći rizik od cjepiva, a kome od bolesti.

    A da će nas cijepljenje vratiti normalnom životu, obična je demagoška laž;

    eno kod kli_kli cijepljeno >70 % populacije, od toga je >90% starijih od 70 cijepljeno. Pa ništa od obećanog normanog života. Zašto, kad cjepivo u velikom postotku štiti od teških oblika? Pa s tim postotkom neće im puknuti sustav, a to je valjda jedino epidemiološki bitno. NIje valjda da netko misli da ćemo postati ko vilenjaci, besmrtni, ako se svi procijepimo.

  50. #14200
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Kli-kli i ja smo objasnili o cemu je stvar. To objasnjavaju i strucnjaci.

    U cemu je problem?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •