Stranica 5 od 383 PrviPrvi ... 345671555105 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 201 do 250 od 19127

Tema: Korona virus, panika ili?

  1. #201
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,438

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Mi imamo redovne utakmice i dalje, svaki vikend. Meni je ovo sve skupa takvo pretjerivanje da ne mogu vjerovati. Radi 5 ljudi u RH koji imaju temperaturu 37,2.
    Meni bas ta cinjenica ukazuje da se radi o ozbiljnoj stvari .

  2. #202
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj rosa prvotno napisa Vidi poruku
    Meni bas ta cinjenica ukazuje da se radi o ozbiljnoj stvari .
    Cinjenica je da nisu vazne cinjenice nego javno mijenje. Zbog kojeg bi mogle padati glave.

  3. #203
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,657

    Početno

    Kćerka i ja danas bile na utrci, nije otkazana.

    Djeca su mi trenutno u kinu uz negodovanje MM-a
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 29.02.2020. at 17:16

  4. #204

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,454

    Početno

    To mijenje ja prilično jako kad je Italija zatvorila škole, u VB isto jedna škola, otkazuju se najveći svjetski sajmovi, mjere se provode svugdje u EU...
    Samo kod nas ljudi negoduju ...
    Da se mjere ne provode, i kod nas bi brže širilo...
    Prošli vikend, u Corriere je jedna kolumnistica objavila članak kako su umrli stari ljudi koji su ionako bili teško bolesni. Baš me zanima kakvo joj je sada mišljenje kada je 20 ljudi već umrlo...
    Zar smo došli do takve bešćutnosti da nam je svejedno što neki umiru...kao bad luck, ionako ste na prvi spisku...

  5. #205
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Ma ne negoduju ljudi samo kod nas, svuda negoduju. Ljudi su svuda isti, svakakvi.

    Pratim jednu blogericu iz Firenze, pa ona je izvan sebe od čuda što ljudi otkazuju putovanja u Italiju, što se otkazuju neka događanja, što se neki stranci vraćaju u svoje zemlje.

    Stalno piše o tome kako je to pretjerano i da nema razloga za takve postupke.

    Pa evo u Izraelu (rekao bi čovjek, savjesna nacija, navikla na teškoće) - čovjek u samoizolaciji testiran pozitivno, a za vrijeme samoizolacije je samo bio sat vremena u shopping centru i dva sata u restoranu

  6. #206
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,438

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Cinjenica je da nisu vazne cinjenice nego javno mijenje. Zbog kojeg bi mogle padati glave.
    Ne razumijem sto si htjela reci s padanjem glava.

    Tko kreira javno mijenje? Mediji (ukljucujuci i ovaj forum) na temelju raznih informacija pocevsi od strucnjaka epidemiologa i ostalih iz kriznog stozera, cak se i premijer kratko ukljucio s onim da nema potrebe za stvaranjem zaliha.

    Sto znaci da nisu vazne cinjenice?
    Da je samo 6 zarazenih? Pa ako je WHO podigla razinu opasnosti na najvisi nivo, znaci li to išta?

  7. #207
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,990

    Početno

    Vrijeska, ja stalno imam taj dojam. I ne samo starci...srčani, dijabetičari, respiratorni, onkološki...who cares, "obična gripa"...
    Ali protiv obične gripe navedeni se većinom mogu cijepiti pa ne smaraju zdravi dio populacije nekim tamo "mjerama".

  8. #208
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    To mijenje ja prilično jako kad je Italija zatvorila škole, u VB isto jedna škola, otkazuju se najveći svjetski sajmovi, mjere se provode svugdje u EU...
    Samo kod nas ljudi negoduju ...
    Da se mjere ne provode, i kod nas bi brže širilo...
    Prošli vikend, u Corriere je jedna kolumnistica objavila članak kako su umrli stari ljudi koji su ionako bili teško bolesni. Baš me zanima kakvo joj je sada mišljenje kada je 20 ljudi već umrlo...
    Zar smo došli do takve bešćutnosti da nam je svejedno što neki umiru...kao bad luck, ionako ste na prvi spisku...

    "For this reason, several published studies use different statistical methods for estimating flu mortality and its complications. It is thanks to these methodologies that an average of 8000 deaths from influenza and its complications are attributed annually in Italy."
    Talijanski epidemiološki portal.

    "According to estimates by the Ministry of Health and the Istituto Superiore di Sanità, in Italy about 9% of the population is affected by the flu every year, with a direct death rate of between 300 and 400 and with a number of deaths which ranges between 4 thousand and 10 thousand for those who develop serious complications due to influenza viruses."

    Al gle brojke smrtnosti od gripe, direktne i indirektne.

  9. #209
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,438

    Početno

    Zar netko zbilja misli da je moguce mobilizirati svijet na ovoj razini da se radi o necemu "cak slabijem od gripe" ili "obicnoj gripi"?
    Pa nije ovo igrokaz na globalnoj razini!

  10. #210
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,438

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    "For this reason, several published studies use different statistical methods for estimating flu mortality and its complications. It is thanks to these methodologies that an average of 8000 deaths from influenza and its complications are attributed annually in Italy."
    Talijanski epidemiološki portal.

    "According to estimates by the Ministry of Health and the Istituto Superiore di Sanità, in Italy about 9% of the population is affected by the flu every year, with a direct death rate of between 300 and 400 and with a number of deaths which ranges between 4 thousand and 10 thousand for those who develop serious complications due to influenza viruses."

    Al gle brojke smrtnosti od gripe, direktne i indirektne.
    Cubana, sto je zakljucak?
    Da svi bzvz panicare, ukljucujuci i one koji su aktivno ukljuceni u suzbijanje Covid-19? Treba im reci da prestanu cirkusarit, poskidaju te skafandere jer gripa ubije daleko vise ljudi i da kaj sad izvode?

  11. #211

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Ne mogu procijeniti je li ponašanje naših odgovornih pretjerano ili nije jer ne znam dovoljno, kao što ne zna nitko od nas jer znanstvenici čija je to ekspertiza nemaju dovoljno jasnih informacija za konačne zaključke
    Činjenica je da neki zaraženi ljudi umiru
    Činjenica je i to da je zaraznost velika, prvenstveno zbog vrlo dugog perioda inkubacije za vrijeme kojega su ljudi zarazni
    Čini mi se razumnim pristupom biti maksimalno oprezan dok se ne vidi jasnije kako se stvari odvijaju
    Zasad znamo da su mogući i optimističniji ("ma to je samo obična gripa") scenariji, ali i oni manje optimistični (budući da nema cjepiva, sve i da jest samo obična gripa, daleko je opasniji za ljude koji imaju kronične bolesti ili su iz bilo kojeg razloga ugroženiji)

    Ako se ispostavi da se od muhe radilo slona, super! Ali u ovom trenutku, to se jednostavno ne zna.

  12. #212
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,319

    Početno

    Sutra će Igor Rudan gostovati u nu2.

  13. #213
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj rosa prvotno napisa Vidi poruku
    Cubana, sto je zakljucak?
    Da svi bzvz panicare, ukljucujuci i one koji su aktivno ukljuceni u suzbijanje Covid-19? Treba im reci da prestanu cirkusarit, poskidaju te skafandere jer gripa ubije daleko vise ljudi i da kaj sad izvode?
    Ma nemam ja ništa protiv mjera.
    Ovo sa starijima i bolesnima je bez veze i komentirati.

    Mislim da se na osobnoj razini, razini koja ne uključuje rizične skupine, nema potrebe ponašati drugačije nego što bi se trebalo štititi od gripe. Ne mislim da je ovo značajno opasnije od obične gripe jer je gripa sve samo ne obična i bezopasna. To sam htjela naglasiti.
    Nema cjepiva protiv korone, tako je, međutim godinama se naše mjerodavne službe žale kako nam je stopa procjepljenosti protiv gripe među najnižima u EU.
    Cjepiva ima, a ne koristimo ga.
    Otkazati kino ili kazalište, a u isto vrijeme koristiti javni prijevoz je meni osobno nepotrebno.

    Na padanje glava sam mislila politčki, jer neke su mjere stručno neopravdane, ali se poduzimaju kako bi se umirila javnost. A da se ne poduzimaju bilo bi prozivanja svih vrsta, pa i "padanja glava". Pa onda bolje i više nego što treba.

  14. #214
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,412

    Početno

    Vrijeme ce pokazati da li je ova gnjavaza opravdana
    .
    Realno, pandemija je realna opcija. Ove mjere koje su nekima pretjerane i dosadne su samo dobivanje na vremenu. Prvo da se zavrsi sezona gripe i osobode kreveti sa ljudima koji imaju posljedice sezonske gripe, a drugo da se velik broj kopliciranih slucajeva ne prelije odjednom u zdravstveni sustav.

    Ne kuzim , ovo se vec dogodilo u par drugih drzava koje su ignorirale znakove da se nesto dogada. Pa nismo mi izmislili karakteristike virusa i krenuli panicariti jer nemam drugog posla?

  15. #215
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,438

    Početno

    Onda vrlo slicno mislimo. (Cubani pisem)
    Bolje i previse mjera nego talijanski ili iranski scenarij.
    Jedino nisam bas sigurna da su neke mjere strucno neopravdane (osim maski koje djeluju vise umirujuci nego kao zastita od virusa) jer ekipa iliti stožer koji radi protokole za razne scenarije ima strucnjake raznih profila.
    Posljednje uređivanje od rosa : 29.02.2020. at 18:30

  16. #216
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Zar smo došli do takve bešćutnosti da nam je svejedno što neki umiru...kao bad luck, ionako ste na prvi spisku...
    ja to ne iscitavam kao bescutnost. nego jednostavno kao cinjenicu koja "opravdava" visoku smrtnost

    Poslano sa mog SM-G960F koristeći Tapatalk

  17. #217
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,412

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Ma nemam ja ništa protiv mjera.
    Ovo sa starijima i bolesnima je bez veze i komentirati.

    Mislim da se na osobnoj razini, razini koja ne uključuje rizične skupine, nema potrebe ponašati drugačije nego što bi se trebalo štititi od gripe. Ne mislim da je ovo značajno opasnije od obične gripe jer je gripa sve samo ne obična i bezopasna. To sam htjela naglasiti.
    Nema cjepiva protiv korone, tako je, međutim godinama se naše mjerodavne službe žale kako nam je stopa procjepljenosti protiv gripe među najnižima u EU.
    Cjepiva ima, a ne koristimo ga.
    Otkazati kino ili kazalište, a u isto vrijeme koristiti javni prijevoz je meni osobno nepotrebno.

    Na padanje glava sam mislila politčki, jer neke su mjere stručno neopravdane, ali se poduzimaju kako bi se umirila javnost. A da se ne poduzimaju bilo bi prozivanja svih vrsta, pa i "padanja glava". Pa onda bolje i više nego što treba.
    Ovaj virus je u Kini u pocetku zarazio hrpu medicinskog osoblja . Slicna situacija se dogodila i u Italiji. Kad je medicinsko osoblje slucajno zarazilo velik broj pacijdnata rizicnih skupina. To je nesto prilicni razliciti virusu gripe.
    Dobar dio.medicinara se cijepi , na zaraznim odjelima je to obavezno, na ostalim preporucljivo.

  18. #218
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,412

    Početno

    Osim toga gripa je zarazna dan prije nego te obori i onda one dane kad te oborila u krevet. Tako da u pravilu sa gripom ne setas okolo, a niti dolazis na posao.

  19. #219
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Možemo se mi na osobnoj razini ponašati kako hoćemo, ali činjenica je da kad ti kolega u uredu dobije gripu te ne pošalju u 14 dnevnu izolaciju koju ti je HZZO spreman platiti.

    Niti se radi gripe milionski gradovi stavljaju u karantene.

    A inače, što se tiče kazališta i javnog prijevoza, to su stvarno stvari koje u ovom trenutko svatko odlučuje za sebe, a bira sigurno po vlastitom iskustvu i karakteru. Što se mene tiče, ja nikad ne razmišljam u sve ili ništa stilu. Na posao moram ići, da nemam auto morala bih se voziti i u javnom prijevozu, a u kino baš sad i ne moram, a bolje se izlagati manje nego više. Isto kao i ta priča s maskama - naravno da ne štite 100%, ali bome nije točno niti da ne štite uopće.

  20. #220
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    29,004

    Početno

    Evo danas preporuke od ravnatelja hzzj da se ne rukujemo i da budemo oprezni s pos uredjajima, tako da ne kuzim 'gnjavaza' ekipu. Kako bude rastao br. slucajeva to ce se mijenjati, mozda otkazu neke evente u zatvorenome..Kako bude padao, mjere ce se relaksirati. Virus je nepoznat, cjepiva nema (s kojim se na vrijeme stite ugrozeni bolesnici od gripe, barem to mogu napraviti), ovo je sada je faza 'brace for impact'. Gripa ima svoj standardni broj komplikacija koji zdrav..sustav moze hendlat (ovih ugrozenih il zle srece), ne moze duplo. Svako bi trebao svakodnevno pratit i slusat aktualne mjere koje ce se mijenjati iz dana u dan, od grada do grada, ocito.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 29.02.2020. at 19:10

  21. #221
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Evo danas preporuke od ravnatelja hzzj da se ne rukujemo i da budemo oprezni s pos uredjajima, tako da ne kuzim 'gnjavaza' ekipu. Kako bude rastao br. slucajeva to ce se mijenjati, mozda otkazu neke evente u zatvorenome..Kako bude padao, mjere ce se relaksirati. Virus je nepoznat, cjepiva nema (s kojim se na vrijeme stite ugrozeni bolesnici od gripe, barem to mogu napraviti), ovo je sada je faza 'brace for impact'. Gripa ima svoj standardni broj komplikacija koji zdrav..sustav moze hendlat (ovih ugrozenih il zle srece), ne moze duplo. Svako bi trebao svakodnevno pratit i slusat aktualne mjere koje ce se mijenjati iz dana u dan, od grada do grada, ocito.
    Švicarci su otkazali Auto show. Pametnom dosta.

  22. #222

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,454

    Početno

    Mislim da Švicarci ne bi poduzeli taj korak bez promišljanja.
    Ne zanima njih što Rimac psuje i ima gubitke, nego poduzimaju mjere jer im je svaki života važan, pa i onog starijeg bolesnog... ne žele ih žrtvovati zbog izloženih auta...

  23. #223
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Ma nemam ja ništa protiv mjera.
    Ovo sa starijima i bolesnima je bez veze i komentirati.

    Mislim da se na osobnoj razini, razini koja ne uključuje rizične skupine, nema potrebe ponašati drugačije nego što bi se trebalo štititi od gripe. Ne mislim da je ovo značajno opasnije od obične gripe jer je gripa sve samo ne obična i bezopasna. To sam htjela naglasiti.
    Nema cjepiva protiv korone, tako je, međutim godinama se naše mjerodavne službe žale kako nam je stopa procjepljenosti protiv gripe među najnižima u EU.
    Cjepiva ima, a ne koristimo ga.
    Otkazati kino ili kazalište, a u isto vrijeme koristiti javni prijevoz je meni osobno nepotrebno.
    evo, ova zadnja recenica me muci
    recimo, mene je strah za moju mamu, stara je i ne bas najboljeg zdravlja
    al koje koristi sto npr. nece otici u kino, a vozi se busom i tramvajem
    mislim, ako treba sve otkazati, treba
    svi doma i ni makac, ok
    al malo ovako, malo onako mi nema smisla

  24. #224
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Vrijeska pa nitko nije ni rekao da su stari i bolesni nebitni
    meni je moja mama jako bitna
    i nije mi drago, a ni bilo kome drugome, cuti da je netko umro od bilo cega pa koliko god star bio

  25. #225

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,454

    Početno

    Tebi je, ali mislim da ovima koji se ne slažu s mjerama baš i nije...

  26. #226
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Mama ti još uvijek radi?

    Kod nas inače nije još ništa otkazano, a ako bi se nedajbože virus proširio moglo bi biti otkazano svašta, pa i posao.

    Ja opet ponavljam, što se mora, mora se, a što se baš ne mora ja u ovom trenutku ne bih. Ali to je stvar stava i iskustva.

  27. #227
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    29,004

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    evo, ova zadnja recenica me muci
    recimo, mene je strah za moju mamu, stara je i ne bas najboljeg zdravlja
    al koje koristi sto npr. nece otici u kino, a vozi se busom i tramvajem
    mislim, ako treba sve otkazati, treba
    svi doma i ni makac, ok
    al malo ovako, malo onako mi nema smisla
    Ako se vozi izvan guzve, i grad jos nije zagreb, a ici ce u hnk u kojem je istovremeno xy ljudi il u neki plexx koji nema sanse provjetrit se - po meni, ima smisla. Pogotovo ako se ne vozi svaki dan, nwgo po potrebi, i ako se vozi zbog potrebe i to ne moze izbjec, a kazaliste moze.

  28. #228
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Tebi je, ali mislim da ovima koji se ne slažu s mjerama baš i nije...
    pa mjere su, onak, malo konfuzne
    ovdje guzva moze, a ondje ne moze
    ak je ok voziti se u punom tramvaju di ti disu za vrat, zasto nije otici u kino npr?

  29. #229

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,454

    Početno

    Italija 1128 zaraženih, 29 umrlih... postotak? Cca 3,8? Zar ne?
    Da nema mjera, bio bi puno veći broj zaraženih i, nažalost, puno više preminulih

  30. #230
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Ginger, nikakve mjere u Hrvatskoj ti ne brane ići u kino. Osim ako si bliski kontakt 6 oboljelih ili si bila u Kini ili Italiji.
    Posljednje uređivanje od Mima : 29.02.2020. at 20:02

  31. #231

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,454

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    pa mjere su, onak, malo konfuzne
    ovdje guzva moze, a ondje ne moze
    ak je ok voziti se u punom tramvaju di ti disu za vrat, zasto nije otici u kino npr?
    Je l se mora voziti?
    Nije isto, ako moraju ljudi na posao, mladi u školu, i umirovljenici kojima baši nije prijeko potrebno.
    Moji se ne voze, ako trebaju nešto, obavit ćemo umjesto njih.
    Mogućnost zaraze postoji i ako se poduzme većina mjera, ali čovjek je barem siguran da je poduzeo ono što je u njegovoj mogućnosti u tom trenutku.
    HNK i kino nisu neophodni u ovom trenutku.

  32. #232
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    ma ne znam
    mislim da treba biti oprezan, ali ne panicariti
    Rudana cu svakak gledati

  33. #233

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Italija 1128 zaraženih, 29 umrlih... postotak? Cca 3,8? Zar ne?
    Postotak umrlih se računa u odnosu na broj zaključenih slučajeva (izliječeni plus umrli).
    Posljednje uređivanje od Danka_ : 29.02.2020. at 20:04

  34. #234

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,454

    Početno

    I da, nitko nije još ništa zabranio kod nas.
    Na svakome je da odabere, hoće li u gužvu ili ne.
    Ja znam da i kad je samo "obična gripa" ne hodam po šhopping centrima i tamo gdje mi ljudi pušu za vrat...

  35. #235
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Citiraj Danka_ prvotno napisa Vidi poruku
    Postotak umrlih se računa u odnosu na broj zaključenih slučajeva (izliječeni plus umrli).
    Onda je još puno gore

  36. #236
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Vrijeska, mora u nabavku i doktoru
    auto nema
    al sad cu je dovuci k sebi pa cemo i to rijesiti
    ne zbog virusa, da ne mislis, cesto je ona kod nas

  37. #237

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Ginger, nikakve mjere u Hrvatskoj ti ne brane ići u kino. Osim ako si bliski kontakt 6 oboljelih ili si bila u Kini ili Italiji.
    Misliš da će svima koji ovih dana stižu iz Italije kontrolirati kretanje?

  38. #238

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,454

    Početno

    Citiraj Danka_ prvotno napisa Vidi poruku
    Postotak umrlih se računa u odnosu na broj zaključenih slučajeva (izliječeni plus umrli).
    Ok, hvala.
    To se izračunava kad završi epidemija, zar ne?
    Sad ove brojke, nemaju pozitivan trend.

  39. #239
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Pa ne kontroliraju niti kontakte, istina.
    To nisu mjere nego preporuka, apel, molba.

  40. #240

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,454

    Početno

    Citiraj Danka_ prvotno napisa Vidi poruku
    Misliš da će svima koji ovih dana stižu iz Italije kontrolirati kretanje?
    Djelomično postoji ta mjera (ZG sveučilište za studente koji dolaze iz određenih regija ima naputak da ne ostanu 14 dana u samoizolaciji).

  41. #241

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Onda je još puno gore
    Trenutno je čini mi se oko 7% (nemam trenutno točne brojke), ali to će se vjerojatno promijeniti, nadam se u smjeru smanjenja umrlih.

  42. #242
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Ok, hvala.
    To se izračunava kad završi epidemija, zar ne?
    Sad ove brojke, nemaju pozitivan trend.
    Može se i sad izračunati, ali ne zvuči baš dobro

  43. #243

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Djelomično postoji ta mjera (ZG sveučilište za studente koji dolaze iz određenih regija ima naputak da ne ostanu 14 dana u samoizolaciji).
    Ja osobno znam čovjeka koji dovodi goste iz tih područja sljedeći tjedan i oglušio se na molbu nadređenih. Zovemo ga "to-je-samo-gripaš".

  44. #244
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Kakve su zapravo trenutačno mjere za ljude koji dolaze iz Italije? Konkretno iz Milana? Nisam više sigurna.

  45. #245
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Znači za Hrvatske građane je 14 dana samoizolacije ako dolaze iz područja npr. sjev. Italije. Ali što ako dolazi netko tko nije hrv. građanin??

  46. #246

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,454

    Početno

    http://www.unizg.hr/nc/vijest/articl...-19-korona-vi/
    Na mobu sam, pa ne mogu sve brzo linkati, ali evo ovaj ured ima mjeru

  47. #247

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,454

    Početno

    http://www.unizg.hr/nc/vijest/articl...-koji-pohadaj/

    Ovo je i za domaće i strane studente
    Posljednje uređivanje od Vrijeska : 29.02.2020. at 20:20

  48. #248

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,454

    Početno

    Problem s mjerama o samoizolaciji je što ljudi ne žele priznati da su boravili u navedenim područjima

  49. #249

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    http://www.unizg.hr/nc/vijest/articl...-19-korona-vi/
    Na mobu sam, pa ne mogu sve brzo linkati, ali evo ovaj ured ima mjeru
    Dobili smo mi svi nešto slično
    Linkove poput ovog:
    https://www.mobilnost.hr/hr/novosti/...-koronavirusa/

    ali ta osoba je odlučila ne otkazati dolazak tih ljudi i ne želi promijeniti odluku. E da, i imao je argument "to IONAKO ugrožava samo stare i bolesne".
    Posljednje uređivanje od Danka_ : 29.02.2020. at 20:24

  50. #250

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,454

    Početno

    To je samovolja protiv koje se ne može...
    A i ti ljudi koji dolaze su očito ista sorta...

    Možda bi netko mogao biti zločest pa javiti epidemiol službi...možda ih zadrže na granici

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •