Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
Zao mi je sto pocinjem post ovim rijecima, ali ne mogu ih ne izreci: nadam se da ta sestra s odjela nije savjetnica za dojenje jer to sto ti je rekla s dojenjem veze nema. Super sto ste izasli iz bolnice, a nadam se da tu zenu vise nikad neces vidjeti.

Zbog cega forsiras jednu dojku? Slobodno ponudi obje, a mozes ih i izmijeniti vise puta unutar podoja. Broji podoje, do daljnjeg i pazi da ih bude 10-12 ili vise u 24h i da ga ne pustas da spava dulje od 3 sata u komadu. Prati svaki podoj i pripazi na aktivno sisanje, kojeg bi trebalo biti 10-15 minuta (moze i uz male prekide). Pusti bebu da sisa nakon toga.

Dajes li ikakvu formulu sad ili je samo rijec o dojenju?
Ako ima dudu, odmah je izbaci. Nemoj davati ni vodu ili caj, za slucaj da to netko savjetuje.

Koliko ima pelena u 24h, brojem? U ovoj dobi bi trebalo biti 5-6 ili vise mokrih i 3-4 ili vise pokakanih (ili jedna jako velika).

Gornju usnu zarolaj prstom prema van, nakon sto beba prihvati dojku. Ako ti se cini da je hvat stvarno los i da usna nikako ne izgleda dobro, vidi mozes li nekome odnijeti bebu da provjeri frenulum usne (a i jezika).

Sigurno imas sansu dojiti. Prvo i osnovno je da se odmaknes od losih savjeta.
Pozdrav, stigli smo doma. Da, radi se o savjetima savjetnice za dojenje koja je glavna na podrucju cijele regije i koja mi ke usput, dosla doma za novac da probamo otkriti problem. Dakle danas smo imali 5 mokrih pelena i 3 prljave. Dala sam mu dudu prvi put maloprije samo da vidim kakav mu je položaj dok ju ima u ustima. Sisao je jedno satak. Nakon nje sam ga odmah stavila na dojku, mogu reci da je bilo nekakvih aktivnih 10ak min. Tu gornju usnicu sam ja jos u rodilistu skuzila da ne drzi kako bi trebalo i lako sam gledala u filmu Mlijecna staza. Zakljucila sam to i kod dude, drzi ju isto kao i moji dojku. To je sad njegova usvojena tehnika. Ja dijete stavljam na prsa i pišem vremena. Jucer sam imala 6h i 49min dojenja.. Usput sam maloprije vidjela da moja beba ima gornji frenulom skracen. Moje dojke takoder nisu cvrste...ne znam sto da radim. Idem kod pedijatra koji takoder nije na nekom glasu da ga upitam za frenulom. Recite mi moglu li Vam se gdje javiti privatno da Vam posaljem video i slike?
Takoder uzela sam caj od piskavice pa cu probati da pojaca laktaciju.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk