Nisam zapamtila da si u Njemačkoj. Znam kako tamo funkcionira. Ginekolog mora u satu određeni broj pacijentica odraditi. Nalaze gotovo nikada ne dobiješ u ruke, nego samo doktori gledaju. Čovjek se glupkasto osjeća. Tebi su očito tkivo maternice slali na analizu. To je OK. Markeri se rade iz krvi i puno su manje pouzdana mjera za rak. Za endometriozu naši gledaju marker Ca125. Ona se teško samo preko UZV vidi. To je prilično benigna bolest, što se smrtnosti tiče, ali može biti vrlo neugodna i odgovara tvom opisu. Meni ju u Njemačkoj nisu dijagnosticirali dok nisam došla pod nož na hitnoj.

Ja te razumijem da imaš otpor prema ginekolozima. Svejedno ne razumijem argument da je ablacija OK, a Mirena nije. Opet trebaš doći kod dr. Ja bih povela nekoga na pregled da me drži za ruku. Sama ugradnja traje vrlo kratko. Ne znam kakvi su ti doktori, ali moje iskustvo je da drže odmak od pacijenta. Rijetko naletiš na nekog toplog. Možda da razmisliš da ti u Zagrebu netko privatno ugradi. Imaš svu pažnju svemira. Npr. dr. Grujić ili dr. Ulla Marton. Ja sam godinama patila. Ove neke nuspojave nakon ugradnje su kamilica prema onome što prolaziš.

Pitaj dr misli li da imaš endometriozu. Tu kod Zg imaš u Radiochirurgiji dr. Barišića koji je baš specijalist za endometriozu, odličan je. Ili možeš u Austriji imaš u Linzu npr. centar za endometriozu:
https://www.kepleruniklinikum.at/ver...trum/ambulanz/
Ili u Villachu imaš dr. Elisabeth Janschek. Ne znam što ti je zgodnije.

Sad ja pišem kao da zbilja imaš. Ako nemaš, ne znam što bih ti preporučila. Da izbjegneš ta krvarenja ti je Mirena spas. A ako su endometrični bolovi onda i za to, Ako nisu, onda ne znam.