Citiraj kli_kli prvotno napisa Vidi poruku
Mleko pre poroda i kad stigne beba su nebo i zemlja po ukusu. Iz mog iskustva, stariji deca u tandemu uzivaju upravo u ukusu mleka proizvedenog za novorodjence, a i u izobilju. Pred kraj trudnoce mleko je gusce, slanije i manje ga ima.
Moj prvi tandem je bio izazovan iz mnogo razloga ali mi je definitivno drago sto nisam odustala. Drugi i treci put nisam ni primetila da dojim dvoje.
Moja starija se vidno ubuckala u pvih par meseci tandema, tačno se vidi na slikama kako su joj se obrašćići zaokružili , a što se ljubomore tiče ja sam guranje rešila tako što je svako dete imalo "svoju" siku. I mlađi je uz sve to napredovao natprosečno. A ja nisam neke kršne građe.
Tj. tandem ne mora biti tako strašno naporan jednom kad se nađe modus koji je svima optimalan- naravno ako majčino zdravlje dopušta...
Jedina nezgodna posledica tandema za mene je što sam se dosta ugojila nakon prestanka dojenja, jer sam bila naviknuta da godinama jedem daleko više nego što je meni samoj trebalo i da sve te kalorije lako potrošim.