Stranica 12 od 38 PrviPrvi ... 2101112131422 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 551 do 600 od 1866

Tema: Kako je pandemija djelovala na vas

  1. #551
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,990

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Potpis.

    Zaista je nepotrebno i neprimjereno koristiti situaciju u Ukrajini da bi se nesto dokazalo na temu pandemije :/
    Citiraj Willow prvotno napisa Vidi poruku
    a ja bih rekla da ovu tragediju orkestriraju isti koji su kumovali pandemiji


  2. #552
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,990

    Početno

    On topic:
    pandemija je djelovala na mene tako da sam svjesna kako je virus mutirao u manje fatalnu varijantu (i toplo se nadam da će još oslabiti i nestati), pa su se time bitno smanjili i rizici te prestala potreba za mjerama. Onaj tko misli da je ovakav isti rizik bio i tijekom vuhanske i delta inačice te da smo se komotno mogli ponašati jednako tada i danas, ima problema s inteligencijom. Ah, da, tu je i neko cjepivo bilo koje je tijekom napada alfe i delte spasilo mnogo života, ali i to smo brzo zaboravili.
    Posljednje uređivanje od čokolada : 28.02.2022. at 11:09

  3. #553

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Ja mislim da će omikron sad biti izuzetno razoran u Ukrajini .
    Ljudi pod neverovatnim stresom, gladni, smrznuti, preplašeni, sabijeni u neuslovna skloništa, metroe, u izbegličkim kolonama, muški u kasarnama i po ulicama... Oni u selima će sigurno proći bolje, ali u gradovima će biti haos .
    Ako su njima zvanične brojke išta tačne, zapravo su imali puno manje obolelih po br.stanovnika nego mi, i taman je krenuo da im pada broj. Na šta bi Beti rekla eto fino, još od 24. nemaju nijednog zvanično novoobolelog, pozitivno gledište je važno...

    I zapravo nije sasvim nebitno to što mi sad lamentiramo nad sudbinom ljudi u drugoj državi, jer reka ljudi se sliva odande u našem smeru, u idealnim uslovima ne samo za širenje omikrona nego i selekciju novih sojeva, ali i drugih virusa.
    Tako da su ove dve teme manje odvojene nego što možda na prvi pogled izgleda.

  4. #554
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    29,004

    Početno

    A kad opali nuklearni rat, sve ce nam teme past u vodu. Sprzit ce i maskare i sojeve, ostat ce samo spaljena zemlja. Beti, nije ti neki komentar, naravno da sad nakon rata nista nije tema. Naravski da bih ja da se jave i teme hotelskih dorucaka i maskara radje nego sve druge, a najradje bih da raspravljamo o vlaznim maramicama i ciscenju i da se oko toga koskamo, il jos bolje - koji nam.je najbolji trscanski kafic.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 28.02.2022. at 13:20

  5. #555

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    A nemoj me sad izneveriti, ina, vidiš da držim optimizam na max. nivou spram sebe i okolnosti
    Ni nagovestila nisam "n" reč...
    I trudim se na lakim temama, stvarno

    Što bi rekli optimisti, biće šta bude.

  6. #556
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,181

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Nevjerojatno! Toliko zlobe u manje od 30 riječi. Ne mogu k sebi doći.
    Nadam se da si dosad došla k sebi.
    Ja pak, usprkos dugogodišnjem stažu što na forumu, što u stvarnom životu, prešla četrdesetu ima tome već podosta, ne mogu k sebi doći od ljudske sebičnosti. Ili od toga da se neki, rekla bih i od mene stariji, prave dječje naivni i uvrijeđeni.

    Ovo uopće nije offtopic, jer sam ovako oštra postala baš u pandemiji. I nemam ni truna razumijevanja za ikakve minorne poteškoće, dok paralelno pratim vijesti.

  7. #557
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,181

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Kad se samo sjetim oko kakvih banalnosti su ljudi kukali na ovom forumu, pa im nikad nitko nije rekao sram te bilo kako je ljudima u Afganistanu, Africi,...

    Uzimajuci u obzir da je svima (100% sam sigurna) ovdje jednako zao Ukrajine i ljudi koji tamo prolaze uzas, bas je ruzno i nepristojno ovo posramljivanje drugih.

    Imati vise obzira jedni prema drugima u ovim izazovnim vremenima bila bi zaista lijepa gesta.
    A tebe bih molila da, bar u kontekstu mene, prestaneš glumiti forumskog policajca, moderatora ili admina.
    I to bi bila lijepa gesta u ovim izazovnim vremenima.

  8. #558
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,181

    Početno

    :ina_niz:

    Nisam nikad bila u stanju razmišljati o cvjetićima i leptirićima ili praviti se da me se nešto ne tiče, posebno dok je to "nešto" akutno. I nisam više sigurna divim li se onima koji to mugu, ili to smatram njihovom manom.

  9. #559
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,181

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam ni šta bih napisala.
    Ne mogu da savladam ni transfer blama od ludaka sa kojima sam nekako ostala u istoj državi. Tako mi i treba.
    Šta se sve kod nas ne govori, ne radi, i to na državnom nivou, ne piše po društvenim mrežama i ne objavljuje po medijima, majko mila...
    Oko mene su mahom zli, zluradi, kukavički, nelogični, surovi, poremećeni, ludi, ludi ljudi. A ja sam zapravo mnogo veći optimista nego što o sebi mislim, kad me ta spoznaja svaki put iznenadi.
    Pa kad pročitam ovo od Willow - možda bi trebalo da me uteši što teoretičari zavera nisu ograničeni na jednu državu, ali eto ne teši me nego me šokira.
    Samo da ti pošaljem hug i

  10. #560

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj Svimbalo prvotno napisa Vidi poruku
    Samo da ti pošaljem hug i
    Hvala

  11. #561
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,211

    Početno

    Citiraj Svimbalo prvotno napisa Vidi poruku
    Nadam se da si dosad došla k sebi.
    Ja pak, usprkos dugogodišnjem stažu što na forumu, što u stvarnom životu, prešla četrdesetu ima tome već podosta, ne mogu k sebi doći od ljudske sebičnosti. Ili od toga da se neki, rekla bih i od mene stariji, prave dječje naivni i uvrijeđeni.

    Ovo uopće nije offtopic, jer sam ovako oštra postala baš u pandemiji. I nemam ni truna razumijevanja za ikakve minorne poteškoće, dok paralelno pratim vijesti.
    To što si napisala nije oštro, nego zlobno, podmuklo, potcjenjivačko, dosta pridjeva sam stavila.
    Što se dogodilo sa, uglavnom, divnim ženama na ovom forumu? Sve su odustale pred pojedincima koji bljuju žuč?
    Ima još par nas koje pokušavamo vratiti pristojnosti u postove, ali u manjini smo.
    Najbolje da ostavimo ovaj dio neta onima koji uživaju u podje....nju.
    Pandemija je stvarno loše djelovala na mnoge. Ili samo izbacila ono loše što je oduvijek bilo u nekima.
    U svakom slučaju i bez obzira na sve, od 01.03. Covid potvrde držimo u džepu ne treba ih pokazivati.

  12. #562
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,061

    Početno

    Cujem da se od sutra se ukidaju covid potvrde. Uopce nisam tu vijest uocila... i da ce za Hajduk Dinamo pustit da se napuni stadion. Nisam bila na utakmici bar 10 godina. Al to je bas bez-razmisljajuca festa kakva mi treba u ovom trenutku.
    Posljednje uređivanje od Jadranka : 28.02.2022. at 15:56

  13. #563
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Dokle cemo laznu toleranciju, ironiju i snebivanje oko teskih, ozbiljnih tema i raznorazne druge nijanse celofana zvati pristojnoscu?

  14. #564
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,646

    Početno

    Ukidaju se neke mjere, ne sve. Koliko kužim

    https://www.24sata.hr/news/ministar-...-odluka-818744

    samo za javne ustanove ukidaju potvrde

  15. #565

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    Pa bilo je pitanje dana kad će se i kod nas ukinuti kovid potvrde.

    Nadam se da su sad sretni onima kojima je toliko mrsko bilo pokazivanje tog jednog papira.

    Iako, nikad nisam shvatila što je tu bilo tako strašno ako je čovjek već cijepljen...

  16. #566
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,350

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Ukidaju se neke mjere, ne sve. Koliko kužim

    https://www.24sata.hr/news/ministar-...-odluka-818744

    samo za javne ustanove ukidaju potvrde
    Da, danas su to objavili. Zanima me kakvi će biti rezultati u iduća 4 tjedna. Svaki put do sada imali smo porast broja zaraženih nakon blagdana i popuštanja mjera. Bojim se da ni sad neće biti drugačije, ali eto, nije korona više centar zbivanja. To ne znači da će nestati. Nažalost, živjet ćemo s tim još dugo.

    Ont. Imam osjećaj da nam je pandemija na neki način otupila socijalnu osjetljivost. Nažalost, sad ćemo imati prilike vidjeti je li to točno. Ne bih voljela da je.

  17. #567
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Nekad mi nedostaje ona "like" opcija na forumu koja je postojala jedno vrijeme. S obzirom da je nema, malo ću glumiti dresiranog tuljana.


    Pulinka, Svimbi, Kaae -



    (Zgražam se potiho, ali mi se ne da pisati. Imam u RL jednu teoretičarku zavjere koja tvrdi da su bolnice prazne i da nema mrtvih od corone i da je napad na Ukrajinu insceniran da bi skrenuo pažnju sa corone i jedva jedvice se suzdržavam da joj ne kažem da mislim da je vrijeme da ode psihijatru.)

  18. #568
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,653

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Cujem da se od sutra se ukidaju covid potvrde. Uopce nisam tu vijest uocila... i da ce za Hajduk Dinamo pustit da se napuni stadion. Nisam bila na utakmici bar 10 godina. Al to je bas bez-razmisljajuca festa kakva mi treba u ovom trenutku.
    Jadro, samo uživaj, kad sam jučer pretrčala Poljudom sva sam se naježila, otišao mi puls u nebo koliko sam poletila.
    Boravak u vašem gradu me vratio u žive, dole se živi potpuno drugačije nego u Zg u svakom pogledu. Jeli finu spizu, pili, smijali se i zabavljali, pretrčali skoro cijeli Split, lipo sam vam upoznala kvartove hahaha

    Budući da je naziv teme kako je pandemija djelovala na vas, mogu reći da dok sam bila u St za mene ko da pandemije nije ni bilo jednostavno je tako na jugu, al od nas su se tražile kovid potvrde zato što trčimo na zraku

  19. #569
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,061

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Jadro, samo uživaj, kad sam jučer pretrčala Poljudom sva sam se naježila, otišao mi puls u nebo koliko sam poletila.
    Boravak u vašem gradu me vratio u žive, dole se živi potpuno drugačije nego u Zg u svakom pogledu. Jeli finu spizu, pili, smijali se i zabavljali, pretrčali skoro cijeli Split, lipo sam vam upoznala kvartove hahaha

    Budući da je naziv teme kako je pandemija djelovala na vas, mogu reći da dok sam bila u St za mene ko da pandemije nije ni bilo jednostavno je tako na jugu, al od nas su se tražile kovid potvrde zato što trčimo na zraku
    Dobro da vas nisu jos neku potvrdu trazili kad trcite po skuroj buri

    Al to da ovdje pandemija vec dugo nije tema (bar medju ljudima oko mene) je zaista tako.

  20. #570

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    Ako je Beti koja je cijepljena i koja živi na način da brine doma o djeci i uzgaja cvijeće u svojoj okućnici problem, onda je pandemija uistinu pogubno djelovala na naš mozak. Ma koliko rado pokazivali kovid potvrde i ma koliko se revno pridržavali mjera, većina nas je za ovu pandemiju bila daleko pogubnija. Jer radimo sa ljudima i to nismo mogli nikako izbjeći.

  21. #571

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Ništa mi nije jasno?
    Jel nešto sinoć brisano, pa ja nisam u toku, zašto se odjednom analizira ko živi kakvim načinom života, odakle smo sad skočili na to?


    Ali ako je već krenulo u tom smeru, pa se piše kako se na jugu živi slobodno i pandemija nije tema- zar nije neko ovde delio neki članak, gde se pominje katastrofalan broj starih umrlih u splitskoj bolnici, i krivi niska stopa vakcinisanih?
    Vama se ne nameće zaključak da moooožda, samo mooožda, u svetlu tog bolničkog rezultata, "življenje slobodno" ima drugu stranu medalje?

    "Raditi sa ljudima" se u 90% zanimanja može i sa maskom. Bukvalno ima samo par uskih polja delatnosti gde se istinski MORA skinuti maska- ono, scenski umetnici i sportisti, komunikacija sa gluvim i nagluvim osobama, i sl.
    Evo u dve godine još nisam čula za slučaj da je obolela osoba sa pravilno i dosledno nošenom maskom zarazila bilo koga drugoga na poslu. Ev. u bolničkim uslovima, ali većina nas ne radi tamo.
    Tako da mi je u kontekstu "opasnosti po druge" promašena priča o "stilu života". Kod mene je od korone umrlo doslovno petoro starih ljudi iz iste ulice u nekih 6 meseci, od toga troje u mesec dana. Jer su se družili živeći u "svojoj kući uzgajajući cveće na okućnici". Što se ispostavilo kao izuzetno opasan stil života u pandemiji.

  22. #572

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,153

    Početno

    Stožer donio šest novih odluka: Ublažavaju se mjere za okupljanje, ukida se mjera obveznog testiranja... - Večernji.hr (vecernji.hr)

    Ni iz ovog, ni iz drugih, sličnih tekstova, ne mogu iščitati da se ukidaju covid potvrde osim za ulazak u poštu i slična mjesta.

    A nisam ni dosad primijetila da su me često tražili da je pokazujem. Kako smo uopće došli do toga da je pandemija = covid potvrda?

  23. #573

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj TeddyBearz prvotno napisa Vidi poruku
    (Zgražam se potiho, ali mi se ne da pisati. Imam u RL jednu teoretičarku zavjere koja tvrdi da su bolnice prazne i da nema mrtvih od corone i da je napad na Ukrajinu insceniran da bi skrenuo pažnju sa corone i jedva jedvice se suzdržavam da joj ne kažem da mislim da je vrijeme da ode psihijatru.)
    Ovako ja sa rođenom mamom, pričam o cveću i ručku a mahom ne pričam uopšte ovih dana jer sam malo šokirana.
    A i bojim se da bi psihijatar pre zatvorio mene nego nju, jer je putinofilija norma a ja devijacija

    Plus meni je opušteno jedna baka u redu u covid ambulanti (da, mi to imamo, kasno sam shvatila da vi ne) objašnjavala kako ona ne veruje u koronu i da se to nekad zvao grip. Dok je ostatak reda klimao glavama odobravajuće.
    Znači, stojiš u redu, sa pozitivnim testom, tvrdiš da te samo malo boli grlo, i čekaš 4 sata zbog bolesti za koju ne veruješ da postoji niti si posebno dužna da je prijaviš?
    Do nje mlada žena, gori u temperaturi, druga korona, jedva hoda, priča kako su u firmi svi bolesni i posao stoji, kolega joj pred respiratorom, treća korona, kako joj dete na času čuvaju spremačice jer su svi bolesni... I završava priču sa "samo da nam decu ne vakcinišu..."
    Ja bih u toj covid ambulanti sa vrata delila odmah i upute psihijatru po default-u.

  24. #574
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    29,004

    Početno

    Bila na operi u HNK i na baletu nedavno. Dio ansambla (oni koji nisu glavne uloge) pjeva i plese s maskama.

    I da, 'zivljenje slobodno' je u dalmaciji fakat usko korelirano sa smrtima staraca, bas je povezano. Ne mozemo se igrat Petri von Kant koja bi 'samo htjele svoje mjesto pod suncem' jer svi utjecemo na druge, a po meni je los utjecaj plakat oko potvrda u pandemiji, to je neproduktivno i stetno ponasanje i nije proporcionalno...steta od korone je veca steta od tramaka potvrde.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 01.03.2022. at 09:40

  25. #575
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,653

    Početno

    Ovo je tema kako je pandemija djelovala i djeluje na nas tako da mislim da svatko piše kao se OSJEĆA a ne iprvenstveno o umrlima, (ne)cijepljenima, potvrdama, nastavi niz. Za to imamo drugu temu.

    Ja se recimo sigurnije osjećam u St nego u zatvorenom kazalištu, u kojem nisam bila nijednom za vrijeme oandemije, a u kinu samo jednom u 2 godine.
    Tako da bih rekla da npr. ina33 slobodnije živi nego ja u pandemiji, uključujući još neke druge aspekte života. Sorry ina što te uzeh za primjer zadnja si pisala

    A evo razmišljamo i o otkazivanju putovanja, koje smo već neko vrijeme planirali i uplatili.

  26. #576
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,585

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku

    Ni iz ovog, ni iz drugih, sličnih tekstova, ne mogu iščitati da se ukidaju covid potvrde osim za ulazak u poštu i slična mjesta.

    A nisam ni dosad primijetila da su me često tražili da je pokazujem. Kako smo uopće došli do toga da je pandemija = covid potvrda?
    U pošti već odavno ne treba pokazivati potvrdu
    Pred mjesec dva me u jednoj knjižnici tražili potvrdu
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 01.03.2022. at 12:28

  27. #577

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Kako je pandemija djelovala na vas, kako vam životi danas izgledaju u usporedbi s razdobljem prije 2020.?
    Ja sam se prije puno više družila, našla bih se na kavama u pauzama posla, s našim velikim društvom nalazili smo se bar jednom u 2 mjeseca na rođendanima, ručkovima, sjedeljkama, a između nalaženja smo brbljali na telefon.
    Od svibnja smo se ponovo počeli susretati, ali puno, puno rjeđe. Kave su se isto jako prorijedile. Razna društva prebacila su se u razne grupe (WA, FB...) gdje trkeljamo svaki dan o onome što bismo trkeljali da se nađemo. I što je najgore, nije da mi RL nešto JAKO puno fali, dapače - u mrežu se mogu ukjučiti kad hoću, ne moram se šminkati ni pripremati. Pa sve tako mislim je li to neka bolest ili vas ima još takvih?

    (ne znam je li ovo za ovdje ili za novu temu )
    Vratila sam se na uvodni post da vidim koliko sam ispala iz teme.
    I na moje čuđenje, u uvodnom postu ni zuc o osećanjima?

    Nego baš o životu u pandemiji?

  28. #578
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,424

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    U svakom slučaju i bez obzira na sve, od 01.03. Covid potvrde držimo u džepu ne treba ih pokazivati.
    pa nije baš da smo se pretrgli pokazujući ih
    u ovih 4 mjeseca (ili 5?) koliko su uvedene, ja sam ju pokazala ravno 4 puta: na ulazu na Interliber, u kazalištu i dva puta u muzeju. Pošta, knjižnica ... nula bodova, nitko ništa nit pita niti traži
    za razliku od Beča gdje sam bila prije 20-ak dana, a gdje nisi mogao ući NIGDJE bez pokazivanja potvrde+identifikacijski dokument. Uključujući terasu kafića.
    Jedino gdje nisam morala pokazivati covid pass su bili dućani živežnim namirnicama.

    tako da ... ja fakat ne vidim nikakvu razliku kod nas do 28.2. i od 1.3. na dalje

  29. #579
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,181

    Početno

    Ja radim u javnopravnom tijelu, pa mi je razlika ta da jutros portiru nisam pokazivala covid potvrdu, a i došla mi je stranka koja jučer nije mogla ući

  30. #580
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,061

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Stožer donio šest novih odluka: Ublažavaju se mjere za okupljanje, ukida se mjera obveznog testiranja... - Večernji.hr (vecernji.hr)

    Ni iz ovog, ni iz drugih, sličnih tekstova, ne mogu iščitati da se ukidaju covid potvrde osim za ulazak u poštu i slična mjesta.

    A nisam ni dosad primijetila da su me često tražili da je pokazujem. Kako smo uopće došli do toga da je pandemija = covid potvrda?
    Za dolazak na posao se ukidaju. Bar su tako nama sluzbeno rekli.

  31. #581
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,990

    Početno

    Obavezno testiranje ili pokazivanje covid potrde od danas se ukida za sva "javnoupravne" ustanove.
    Posljednje uređivanje od čokolada : 01.03.2022. at 13:51

  32. #582
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,653

    Početno

    Yep i kod nas su ukinuli testiranja necjepljenih i potvrde, no i dalje nam uredno svaki dan mjere temperaturu kad dolazimo na posao, odlazimo na pauzu i vraćamo se s nje, idemo na sastanke van..svi imamo neke turbo niske temperature (uređaj je valjda "ispravan"), a i kad smo imali kovid, većina nas uopće nije imala temp. tako da mi je to mjerenje temp.par puta u danu isto postalo malo besmisleno, portirima da ne spominjem
    U cijeloj ogromnoj zgradi nikad nisma čula da je itko imao povišenu temp.na tom mjerenju na porti, no naravno bilo ih je koji su imali poz.brzi test.

  33. #583
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    Ovako ja sa rođenom mamom, pričam o cveću i ručku a mahom ne pričam uopšte ovih dana jer sam malo šokirana.
    A i bojim se da bi psihijatar pre zatvorio mene nego nju, jer je putinofilija norma a ja devijacija
    Ova moja je srećom samo poznanica, ali mi svakodnevno šalje gluposti na mobitel. Tlak mi skoči već kad vidim da mi je opet nešto poslala iako sam joj već rekla da to ne radi. Kad sam joj rekla da sam cijepljena, počela mi je slati članke o posljedicama cijepljenja.

    Ona kaže da se neće cijepiti dokle god ima više mrtvih od cjepiva nego od corone. Ja ne znam kako razgovarati sa takvom osobom.

    Uglavnom se pitam jesu li ti ljudi bili udareni i prije pandemije pa je tek sad izašlo na vidjelo ili su zbog pandemije skroz poludjeli.



    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    Plus meni je opušteno jedna baka u redu u covid ambulanti (da, mi to imamo, kasno sam shvatila da vi ne) objašnjavala kako ona ne veruje u koronu i da se to nekad zvao grip. Dok je ostatak reda klimao glavama odobravajuće.
    Znači, stojiš u redu, sa pozitivnim testom, tvrdiš da te samo malo boli grlo, i čekaš 4 sata zbog bolesti za koju ne veruješ da postoji niti si posebno dužna da je prijaviš?
    Do nje mlada žena, gori u temperaturi, druga korona, jedva hoda, priča kako su u firmi svi bolesni i posao stoji, kolega joj pred respiratorom, treća korona, kako joj dete na času čuvaju spremačice jer su svi bolesni... I završava priču sa "samo da nam decu ne vakcinišu..."
    Ja bih u toj covid ambulanti sa vrata delila odmah i upute psihijatru po default-u.

  34. #584
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    29,004

    Početno

    Lili, svak je dijelom i prisomer of his/her own device. Ako ce ti glavni razlog strasne muke bit pokazivanje potvrde to je vlastita odluka. A preptpostavljam da si ti odgodila put zbog ratne, a ne pandemijske situacije, s pandemijom (unatoc ratu, izbjeglicama itd) ulazimo u mirniji dio godine na ovoj hemisferi.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 01.03.2022. at 16:03

  35. #585
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,653

    Početno

    Da, da zbog rata u Ukrajini i neizvjesnosti (ionako smo racunali da trebamo potvrde za tamo). Nekako mi to nije to, na odmoru volim bit opustena i uzivat, a ne razmisljat hoce li se jos nesto preokrenut, hoce li ludjak roknut bombu posred Europe, hocemo li se moc vratit doma avionom.:/

  36. #586
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    29,004

    Početno

    Za uskrs si mislila ic? Ja ne znam jos, ovisno o situaciji i mozda odustanemo od avio destinacija.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 01.03.2022. at 18:40

  37. #587
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,653

    Početno

    Ma mi smo trebali ici vec iduci tjedan,al evo upravo otkazali/odgodili.

  38. #588
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,598

    Početno

    ja sam uplatila put krajem svibnja, do tad ce se valjda znat di smo

  39. #589
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Mi idemo krajem travnja. Do tad će ili zveknut ili neće

  40. #590
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Inače je mm ovaj tjedan službeno u Sarajevu. Kaže da ga gledaju ko da je s marsa pao jer masku nosi. Od mjera ni m.

  41. #591
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,646

    Početno

    Bogme gdje god ja idem u zadnje vrijeme više ljudi masku nema nego ima

  42. #592
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,598

    Početno

    Citiraj babyboys prvotno napisa Vidi poruku
    Inače je mm ovaj tjedan službeno u Sarajevu. Kaže da ga gledaju ko da je s marsa pao jer masku nosi. Od mjera ni m.
    bila sam prije mjesec dana na plesnom kongresu u sarajevu
    vidila pet maski sve skupa
    i zacudo, uprkos grljenju i plesu, nisam skupila covid

  43. #593
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Ja sam prošli tjedan bila na Vogelu u Sloveniji, jedino gdje su se stavljale maske bilo je u gondoli koja vozi do skijališta i prima 80 ljudi, u sardina stilu. U redovima za žičare, na žičarama, u restoranima po skijalištu i po putu do skijališta ne nose se maske. Također nas nisu pitali za covid potvrde nigdje, osim na našoj granici na povratku, ali tipa "Imate, je'l tako?", a mi rekli "Naravno".
    Posljednje uređivanje od vertex : 02.03.2022. at 15:00

  44. #594
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,061

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam prošli tjedan bila na Vogelu u Sloveniji, jedino gdje su se stavljale maske bilo je u gondoli koja vozi do skijališta i prima 80 ljudi, u sardina stilu. U redovima za žičare, na žičarama, u restoranima po skijalištu i po putu do skijališta ne nose se maske. Također nas nisu pitali za covid potvrde nigdje, osim na našoj granici na povratku, ali tipa "Imate, je'l tako?", a mi rekli "Naravno".


    Aaa... grljenje s ljudima koji ti nisu clanovi kucanstva. Prekrasno! (Iako lako mogice da me 2019 nesto takvo zivciralo).

  45. #595

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,262

    Početno

    Mi bili sad tjedan dana na Jahorini, isto tako, od mjera ni M. Nigdje se maske ne nose, ni u gondoli (u redovima čovjek na čovjeku), ni u dućanima, baš nigdje. Bili i u Sarajevu, kak druge cure već kažu, i nas su pomalo čudno gledali u dućanu, osim prodavačice i nas, nitko drugi nije nosio masku.
    U povratku, na granici, samo su mene tražili covid potvrdu (čak su ju i skenirali), jer kao nemaju ju u sustavu.
    Frendovi išli dan kasnije, svi su morali pokazati potvrdu, i odrasli i djeca.

  46. #596

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    tražili su te covid potvrdu za ulazak u RH?

  47. #597
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Nas su tražili i u nedjelju na granici kad smo dolazili iz Srbije,aa mm su jučer tražili kad se vraćao iz Bosne

  48. #598

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,262

    Početno

    Citiraj nevena prvotno napisa Vidi poruku
    tražili su te covid potvrdu za ulazak u RH?
    Ne. Na povratku u HR.

  49. #599
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,575

    Početno

    Nakon jos jedne noći gdje nisam bas najbolje spavala a pogotovo kad je prva vijest koju pročitam u 5 ujutro da je požar u nuklearki nakon granatiranja, moram rec da efekti pandemije prilicno brzo "hlape" iz mog sustava.

    Iako, na zalost, ovaj tjedan sam bila na jos jednom pogrebu žrtve "nestale" pandemije koja je otišla s ovog svijeta prerano. I uz nevjerojatne komentare nekih prisutnih o nestaloj epidemiji, u trenutku dok čekaju pocetak potreba? Ako ista ostao mi je posebno gorki dojam o stanju svijesti dobrog dijela građana, to je misim neizbrisiva posljedica ovoga. Necu moc isto gledati na neke ljude vise ikad, a broj im je na zalost popriličan...

    A sad izgleda slijedi nesto puno gore... nadam se ne i najgore.

  50. #600

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    Na kojem linku se mogu vidjeti ti uvijeti za putovanja i vraćanja u RH, zanima me za BiH konkretno. Hvala

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •