Stranica 18 od 38 PrviPrvi ... 8161718192028 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 851 do 900 od 1866

Tema: Kako je pandemija djelovala na vas

  1. #851
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Bas mi neki dan mm pricao kako su imali neki team building prije korone na kojem su morali plesati jedan s drugim (skoro sve tipovi) i brain stormat dok plesu. Ono bas pravi ples s dodirima i malo vodi jedan malo drugi. Moja reakcija: "Bljak! Pa ko bi htio dodirivat kolege?!"
    Hahahaha pa točno to!

  2. #852
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    S pravom i razlogom smo najgori u EU po smrtnosti, a na Balkanu je Srbija bolja od nas (manje mrtvih). Tako da ja ne razumijem ako je covid "gotova priča", znamo što znamo o HR zdravstvu, sad silno čuđenje i da je umro ovaj novinar s autoimnom bolesti koja je ošla na pluća, koji je računao na hight techn lijek... ili na nešto? Tako da ipak nas očito dira čim raspravljamo i nemamo hladnu reakciju - "firgaj ga, another one bites the dust, takvo mu je kolo sreće". Ipak nešto očekujemo. Godota. A nismo svoje odradili.
    Ja sam mislila pod gotova priča na svoj vlastiti stav. Dira me naravno kad se nekome nešto dogodi, kako neće. Ali nemam više neke potrebe za raspravama, za uvjeravanje ljudi da to nije izmišljena bolest, da cjepivo nije tu da bi nas se kontroliralo, da nema pLandemije bla bla. Ne briga me, radi šta hoćeš, samo me ne smaraj antivakserskim stavovima i to je to, kužiš.

    Ja u bliskom krugu ljudi nemam nikoga tko nije cijepljen pa mi je i lakše. Sa strancima jednostavno nemam volje za raspravu. Umorila me korona do krajnjih granica, od dva poroda usred pandemije, nemogućnosti početka terapije i svih potrebnih pregleda za najmlađeg, do muža i male u bolnici kad su se zarazili.

    Tako da jednostavno više nemam volje i energije, ali naravno da ću i dalje slijediti mjere ako ih bude, cijepit ćemo se kad ponovo dođe vrijeme itd., oko toga sigurno neću promijeniti stav.

  3. #853
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,653

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Ne vidim neki razlog davanja novog lijeka zdravoj, mladoj osobi, sa minimalnim simptomima i još k tomu cijepljenoj.
    No, dobro, valjda je besplatan i relativno siguran.
    X

  4. #854
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,653

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    Ovaj dio meni nije jasan, jer cijepljeni ili ne, do ovog trenutka računam da je zaista 99% ljudi bilo u susretu s virusom, tako da ne znam šta se još ima za "odraditi". Ili bismo se svi trebali cijepiti svake godine (čak i češće jer gripa ima sezonu, a covid baš i ne)?
    Slažem se s tang kao i sa sirius. Za mene je to gotova priča, virus kao virus, skoro svi smo ga već pobrali.

    Trenutno mi je i svekar 77 god pozitivan, on pak nema nijednog simptoma.Sveki je imala temp par dana.
    100put gore im je bilo kad je bila gripa u pitanju ili nrka sezonska viroza.

    Odradili jesmo svi, šira i uža obitelj, to je to. Ako opet i naleti,a što sad.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 16.08.2022. at 13:57

  5. #855
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    29,004

    Početno

    Vjerojatno liječnici koji su obavili razgovor, a ne dali po defaultu, vide.

    Font ne znam uredit
    Posljednje uređivanje od ina33 : 16.08.2022. at 13:58

  6. #856
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    29,004

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Slažem se s tang kao i sa sirius. Za mene je to gotova priča, virus kao virus, skoro svi smo ga već pobrali.

    Trenutno mi je i svekar 77 god pozitivan, on pak nema nijednog simptoma.Sveki je imala temp par dana.
    100put gore im je bilo kad je bila gripa u pitanju ili nrka sezonska viroza.

    Odradili jesmo svi, šira i uža obitelj, to je to. Ako opet i naleti,a što sad.
    Trenutno neki moji poznanici imaju, probavni simptomi, mislili da je prošlo u 3 dana, sad se nakon tipa 5 dana simptomi vratili...

  7. #857
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    29,004

    Početno

    Dr. Ivić, vrijedi pažljivo pročitati:

    https://slobodnadalmacija.hr/split/d...jerama-1216535



    "Profesor i infektolog Ivo Ivić za N1 televiziju je kazao da u splitskoj bolnici bilježe porast broja covid bolesnika te da "ako želimo živjeti normalno, moramo se cijepiti".
    "Obrazac koji se događao proteklih godina ponavlja se i ove godine, u kolovozu bilježimo porast. Taj porast je veći u Splitsko-dalmatinskoj županiji. Imamo 30-ak hospitaliziranih. Prošle godine se ta brojka popela na 80 pacijenata, to su sve bili teški bolesnici s potrebom za oksigenacijom", rekao je Ivić dodajući da dominira sada omikron soj, te da nemaju hospitaliziranih stranih državljana.


    **
    Ne vidi propuste u slučaju smrti novinara Vladimira Matijanića.
    "Ja sam to pregledao i gotovo da nemam ništa dodati ili oduzeti onome. Kroz ovaj hitni prijem je prošlo svake godine 20 000 ljudi s covidom, svake godine je primljeno preko 4000 bolesnika. To su liječnici koji znaju svoj posao i imali su ga, nažalost, kada istrenirati.
    To je jedini razuman način na koji su postupali, u ranoj fazi bolesti kada nije bilo jasnih komplikacija i kada imaju pred sobom osobu koja nema kriterije imunokompromitiranosti", rekao je profesor Ivić.
    "Kada bismo mi primali svakog pacijenta koji je rizičan, onda ova bolnica u roku od pet dana, ili bilo koja druga na kugli zemaljskoj, ne bi mogla više funkcionirati jer bi primala ljude za koje se tek čeka što će se dogoditi. Mi cijelo vrijeme govorimo da je covid ozbiljna bolest, zato stalno govorimo – cijepite se", poručio je.

  8. #858
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    ok, ali ja stvarno ne poznajem ljude koji nisu ni prebolili ni cijepili se, da li zaista ima potrebe da ljudi koji su prebolili npr 2 puta (ili moj kolega 4 puta) se idu još i cijepiti, taj dio mi nije jasan i mislim da nisam u manjini
    zato mi nisu jasni sada ti pozivi na cijepljenje, kome su namijenjeni? tko se treba cijepiti, tko se zadnji put cijepio ili prebolio prije više od 6 mjeseci?

  9. #859
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    29,004

    Početno

    Kao i uvijek, kod nas kaskaju i sve je nejasno, pa nisu dali ženi mislim 76 plus 4. dozu jer ne daju upute nego samo 80 plus. Po meni: u prvom redu oni s bilo kakvim bolestima, a 50 plus koji se nisu cijepili nijednom, a ima ih. Ima ih i 70 i 80 plus. A dalje ćemo pratit. Evo i cijepljeni 3x prebolili 2x u roku od mjesec dana (80 plus), ali glava je još gore, nije 6 feet under. Sigurno je jasno da nema uspješnog skrivanja bez preboljenja "dok ovo ne prođe" jer netko ima "čudesan imunitet". A kod nas je masa necijepljenih (nijednom). I nisu svi prebolili, daleko od toga.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 16.08.2022. at 14:27

  10. #860
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,653

    Početno

    tang ko da čita moje misli, identične stvari se pitam. Svi su već ili prebolili (neki par puta) ili se cijepili.

    Uostalom ne vidim ni uzročno-posljedičnu vezu cjepiva vis a vis ovog novog soja jer poznaejm ljude koji se nisu cijepili a imaju autoimune bolesti, prošli lišo, a poznajem cjepljene bez posebnih tegoba koji su baš loše prošli. Dakle ne vidim više nikakve poveznice i masovna cjepljenja mislim da idu u daleku prošlost. Kad je Austrija ukinula izolaciju za zaražene, šta više reć.

  11. #861
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,911

    Početno

    Jutarnji piše da je od 1.7 do danas ove godine umrlo šest puta više ljudi nego lane.
    Nisam baš sigurna da nas čeka laka jesen.

  12. #862
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,653

    Početno

    Ja više ništa ne vjerujem senzacionalističkim medijima (nije da prije jesam )

    Uostalom što takva konstatacija tvrdi ne razumijem, ljudi nažalost umiru pogotovo stariji i bolesni, oni koji imaju razne dijagnoze a tijekom zadnje 2god nisu primili adekvatnu skrb i terapiju, ljudi su takodjer i izbjegavali ići u bolnice da se ne zaraze, ima i umrlih od korone, umrlih od posljedica cjepiva...ima svega.

  13. #863
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,408

    Početno

    Citiraj Kosjenka prvotno napisa Vidi poruku
    Jutarnji piše da je od 1.7 do danas ove godine umrlo šest puta više ljudi nego lane.
    Nisam baš sigurna da nas čeka laka jesen.
    Vjerujem.
    Ali kao i obicno mi nemamo nikakav plan i program . Trenutno je najvaznije ostaviti dojam bezbriznosti i skupiti sto vise love u kasicu od turizma.

  14. #864
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,653

    Početno

    Kad bi bio neki plan, bilo bi čudo. Radit će zakašnjeli copy paste nekog modela (nekih zemalja EU).
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 16.08.2022. at 17:01

  15. #865
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,653

    Početno

    Iako mislim da više zemlje EU neće pribjegavat rigoroznom modelu zaštite (cjepljenje za rad na poslu, maske stalno, on line nastava za djecu i sl.) jer je gospodarski gledano neodrživ (a bome i zdravstveno se pokazalo neopravdanim npr. uvodjenje "opće" on line nastave za djecu).

  16. #866
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Po meni, za visoku smrtnost bilo bi dobro reflektor okrenuti i na druga mjesta osim procijepljenosti, a to je nešto na šta i slučaj Matijanić ukazuje: zašto nema tog lijeka, zašto nije jasan protokol postupanja u slučaju komplikacija, itd.. Dakle funkcioniranje zdravstvenog sustava nakon 2ipo godine pandemije
    Što se tiče imunizacije populacije, mislim da se zaista velika većina ljudi srela s virusom na ovaj ili onaj način, i ne razumijem se baš puno u imunologiju osim na razini srednješkolskog obrazovanja, ali pretpostavljam da određeni stupanj imunosti ostvarujemo cijepljenjem kao i prebolijevanjem. Poanta cijepljenja je bila da izbjegnemo komplicirano prebolijevanje. Ne znam kako se postiže veći imunitet populacije od onog kojeg sada imamo, osim tempiranim cijepljenjem svako 6 mjeseci novim cjepivima?
    Iskreno ne vjerujem u nove lockdowne, onda ih možemo imat zauvijek. Ne možemo lockdownom nadoknađivati to što nam ne valja zdravstveni sustav, a i punjenje državne blagajne iz turizma moglo bi se iskoristit za dobrobit zdravstvenog sustava pa da svi budu na dobitku.

  17. #867
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Ne vidim neki razlog davanja novog lijeka zdravoj, mladoj osobi, sa minimalnim simptomima i još k tomu cijepljenoj.
    No, dobro, valjda je besplatan i relativno siguran.
    Na svu srecu, lijecnici s kojima imam posla vide tisucu i jedan razlog pa nisu ni zdvajali niti se snebivali, niti gubili vrijeme. Cijepljena sam tri puta, ali zadnja doza je bila u studenom i, naravno, nema bas neke veze s konkretnim BA5, kojeg vjerojatno imam. Na svu srecu, kako rekoh, sudbinu mi ne kroje cvrci i mravi, odnosno razne Betike i Lilike.

    Paxlovid se daje osobama s minimalnim simptomima, koje nisu hospitalizirane i kojima, u trenutku propisivanja lijeka ne prijeti hospitalizacija. Smanjuje mogucnost hospitalizacije i smrti za 89%, uz minimalne nuspojave (kao npr. odvratan okus u ustima... sto je sve sto imam). Moj povisen rizik dolazi od BMI preko 30, sto je jedini potencijalni komorbiditet koji imam. S druge strane, u kuci imam osobu koja ne moze uzeti Paxlovid, a kojoj je kovid potencijalno smrtonosan, plus dvoje male djece koja ovise o meni i koje nikako ne bi trebali cuvati muzevi roditelji visokog rizika u slucaju da ja zavrsim u bolnici ili da mi je toliko lose da ne znam za sebe. U tom slucaju bi, vjerojatno, morala doci prijateljica koja zivi tri sata odavde.

    Hvala, rado bih izbjegla.

    Inace, u mojem slucaju, minimalni simptomi ukljucuju temperaturu preko 39, sto kod odraslih uglavnom nije neka sreca.

  18. #868
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Kod nas sigurno vise nema lockdowna, a i preporuke su olabavile skroz. To je ok; procijepljenost je visoka, dobar dio ljudi je, uz cijepljenje, prebolio kovid, a i dostupan je Paxlovid, plus drugi tretmani i protokoli lijecenja osoba kojima je lose.

  19. #869
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    E pa to što kažeš kaae, di smo mi s tim lijekovima koji se daju ovom i onom rizičnom pacijentu kad dobije covid!

  20. #870
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    29,004

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Vjerujem.
    Ali kao i obicno mi nemamo nikakav plan i program . Trenutno je najvaznije ostaviti dojam bezbriznosti i skupiti sto vise love u kasicu od turizma.
    X. A sve drugo je - senzacionalizam. Jedan moj frend je super bio. Ošao preko Atlantika na Jaribe nakon što je poharao tajfun koji je rušio sve i nosio u zrak osim podruma onog bon vivana od Virgin Airwaysa. Pa slao videe jedrilica na stablima. On je mislio da je to - medijsko pretjerivanje jer on poznaje ove i one itd. What We Choose Not to Know and Why.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 16.08.2022. at 18:44

  21. #871
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    29,004

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    Po meni, za visoku smrtnost bilo bi dobro reflektor okrenuti i na druga mjesta osim procijepljenosti, a to je nešto na šta i slučaj Matijanić ukazuje: zašto nema tog lijeka, zašto nije jasan protokol postupanja u slučaju komplikacija, itd.. Dakle funkcioniranje zdravstvenog sustava nakon 2ipo godine pandemije
    Što se tiče imunizacije populacije, mislim da se zaista velika većina ljudi srela s virusom na ovaj ili onaj način, i ne razumijem se baš puno u imunologiju osim na razini srednješkolskog obrazovanja, ali pretpostavljam da određeni stupanj imunosti ostvarujemo cijepljenjem kao i prebolijevanjem. Poanta cijepljenja je bila da izbjegnemo komplicirano prebolijevanje. Ne znam kako se postiže veći imunitet populacije od onog kojeg sada imamo, osim tempiranim cijepljenjem svako 6 mjeseci novim cjepivima?
    Iskreno ne vjerujem u nove lockdowne, onda ih možemo imat zauvijek. Ne možemo lockdownom nadoknađivati to što nam ne valja zdravstveni sustav, a i punjenje državne blagajne iz turizma moglo bi se iskoristit za dobrobit zdravstvenog sustava pa da svi budu na dobitku.
    Jasan protokol postupanja, uopće da nema toliko "osjećaja", a više jasnih statistika, jasnoće što se kada radi i zašto, koliko ima zaliha ovoga i onoga, a ne stalno "gut feel" (osjećaj o ovome ili onome, vidila ja ovo ili ono, a moj susjed / kolega ono ili ovo) i još smo ono ponosni jer kao "mi se snalazimo" je the problem ove države zadnjih x godina, a postao je samo malo vidljiviji u pandemji.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 16.08.2022. at 18:48

  22. #872
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    29,004

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    E pa to što kažeš kaae, di smo mi s tim lijekovima koji se daju ovom i onom rizičnom pacijentu kad dobije covid!
    Nažalost, jako daleko. Al ne kužim zašto stalno mislimo da smo super :/. Ne kažem da ne trebamo stremiti normalnim tretmanima, ali to je sada područje aktivizma, a ne realnosti (osim za neke VIP-ovce, ali evo, da je nekome trebao taj paxitd., ne bi ga dobio ni da je VIP, ali dobio bi vireve).

  23. #873
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Citiraj Freyja prvotno napisa Vidi poruku

    Ako smijem upasti s jednom digresijom (tj. pitanjem) u ovu temu - ne znam jeste li znali da je CDC prije otprilike jednog mjeseca sa svoje stranice potiho maknuo sljedeće izjave (i to u onom dijelu u kojemu se objašnjava samo covid cjepivo).



    “The mRNA and the spike protein do not last long in the body.
    Our cells break down mRNA from these vaccines and get rid of it within a few days after vaccination.
    Scientists estimate that the spike protein, like other proteins our bodies create, may stay in the body up to a few weeks.”

    Na samome su početku tvrdili to što gore piše, iako je mnogo znanstvenika tvrdilo suprotno (da spike protein ne nestaje kako je to CDC tvrdio, nego da se širi po tijelu i može uzrokovati ozbiljne posljedice).
    Pitate li se zašto je to maknuto?
    Ja mislim da ljudima ipak duguju neko objašnjenje.

    Malo izokrećeš činjenice.
    Brzim guglanjem:
    Danas, 16.08.2022. u 19:00 na stranici CDC piše:” After the body produces an immune response, it discards all the vaccine ingredients just as it would discard any information that cells no longer need.”

    https://www.cdc.gov/coronavirus/2019...nes/facts.html
    Posljednje uređivanje od enela : 16.08.2022. at 19:12

  24. #874
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    Citiraj enela prvotno napisa Vidi poruku
    Malo izokrećeš činjenice.
    Brzim guglanjem:
    Danas, 16.08.2022. u 19:00 na stranici CDC piše:” After the body produces an immune response, it discards all the vaccine ingredients just as it would discard any information that cells no longer need.”

    https://www.cdc.gov/coronavirus/2019...nes/facts.html
    Zašto bih izokretala činjenice? Dio koji si navela nije mijenjan (što nisam ni napisala), a govori o svim sastojcima cjepiva, ne ciljano o mRNA, odnosno o spike proteinu. Poslat ću ti na pp kako je to prije izgledalo pa sama procijeni (jer ovdje ne smijem stavljati sličice). Činjenica je da je taj dio maknut, bez objašnjenja. Zašto bi to netko radio? Ako taj maknuti dio potvrđuje onaj dio koji si ti citirala, zašto onda nije ostavljen? Previše je teksta?
    Ako se to tebi čini uobičajenim, ok, ali mene zanima objašnjenje.
    Tim više što je jedna švedska studija potvrdila ono što je Domazet-Lošo nagađao (da se spike može sintetizirati u tijelu do kraja života), a u svibnju 2021. su Japanci napravili veliku farmakokinetičku studiju, a ustanovljeno je da se spike protein taloži u tijelu, prije svega u jajnicima, slezeni i nadbubrežnoj žlijezdi, a faktograf (ne samo naš) je sve te tvrdnje označio lažnima, naravno.
    Zbog toga je određen broj znanstvenika i liječnika zatražio povlačenje cjepiva jer se nije "apsorbiralo" na način na koji su tvrdili da bude. Ali sve je to "pometeno" pod tepih.
    I onda CDC ovo makne. Ma sve pet. Možda je taj dio toliko nebitan (?!) pa su ga maknuli, a možda je riječ i o nečemu drugome.
    Evo, voljela bih da me netko demantira (tj. moje sumnje), ali se bojim da pravu istinu još dugo nećemo znati.





  25. #875
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,653

    Početno

    Pa zapravo upravo to što pišu tang i ina, lijek je ono što treba biti dostupno ljudima kojima prijete komplikacije, a protokol za postupanje jasan i transparentan, isti u svim zdravstv.ustanovama širom RH (a ne kao sada kad i vrapci pjevaju da je veća vjerojatnist u slučaju komplikacija za izvuć živu glavu otić u Zaraznu a ne u Dubravu).

    I Kaae nakon tvog pojašnjenja svih okolnosti u kojima se nalaziš si itekako prioritetna za dobit taj lijek, hvala na pojašnjenju. Želim ti brz oporavak!
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 16.08.2022. at 21:24

  26. #876
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Citiraj Kosjenka prvotno napisa Vidi poruku
    Jutarnji piše da je od 1.7 do danas ove godine umrlo šest puta više ljudi nego lane.
    Nisam baš sigurna da nas čeka laka jesen.
    Covid testovi se prodaju u ljekarni u skoro istom broju kao i u sijecnju i veljaci ove godine.Jako je porasla prodaja u zadnjih 4 tjedana.

  27. #877
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Hvala svima!

    Danas sam bolje, rekla bih da lijek djeluje.

  28. #878
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,911

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja više ništa ne vjerujem senzacionalističkim medijima (nije da prije jesam )

    Uostalom što takva konstatacija tvrdi ne razumijem, ljudi nažalost umiru pogotovo stariji i bolesni, oni koji imaju razne dijagnoze a tijekom zadnje 2god nisu primili adekvatnu skrb i terapiju, ljudi su takodjer i izbjegavali ići u bolnice da se ne zaraze, ima i umrlih od korone, umrlih od posljedica cjepiva...ima svega.
    Ispravak. Umrlih od korone, promaklo mi.
    https://www.jutarnji.hr/tag/koronavirus

  29. #879
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,653

    Početno

    Pročitala link

    Ostatak texta Trobonjače je upravo ono što nas par tu tvrdi, radi se o blažoj kliničkoj slici kod velike većine ljudi,a dodatno zaštiti bi trebalo samo imunokompromitirane i starije osobe (i one koji se jako boje i strahuju od korone iako nemaju indikacije jer i mentalno zdravlje je izuzetno bitno u cijeloj priči).

    Po mom mišljenju čak nisu rizični ni oni stariji koji nemaju nikakve dijagnoze, terapije, koji su fit...jer ima i takvih, malo doduše al ih ima. Evo moj svekar, tata, striko, strina. Prošli koronu ko plitak potok (znam da će bit komentar to je zato što su se cijepili no to cjepljenje je bilo debelo preko godinu dana ranije, 12-15mj).

    Nisu godine nužna indikacija ako je osoba dobrog zdravstv.stanja i ne obilazi doktore, nema zdravstv.tegoba rizičniji su mladji koji imaju razne zdravstv.tegobe.

    To je moje laičko mišljenje naravno i ne očekujem da se netko sa mnom slaže. Znam da se ina33 neće složit

    Neki će sve vezivat generalno uz nečije godine a ja mislim da smo svi individue za sebe sa svojim zdrav.statusom, poviješću, stilom života...i baš zbog toga takve stvari trebaju bit jasno definirane u protokolu (zbog ograničenih resursa u bolnicama).

    Ako ti dodje na Hitnu čovjek od 75god koji ima povijest plućnih bolesti ili onkološki bolesnik naravno da ima prednost pred nekiim iste dobi tko je eto došao nakon 4 dana temp jer je star i panika mu je (a temp se btw smanjivala od 1.dana 38.5C do 4.dan 37.2C bez ikakvih drugih simptoma, al panika nije jenjavala).:/. Takvi nekad opterećuju sustav bez potrebe. Da sustav nije s ograničenim kapacitetima to ne bi bio problem.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 17.08.2022. at 11:02

  30. #880
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,350

    Početno

    Eh, ali sustav JEST ograničen kapacitetom. Ako mene pitaš, nema to nikakve veze s pandemijom. Ima veze s tihom privatizacijom zdravstvenog sustava koja se provodi već godinama i počela je davno prije nego korona. Plati, pa ćeš imati bolju uslugu. Sad bi se dala proširiti tema i na tihu privatizaciju svih ostalih uslužnih djelatnosti (zdravstvo, energetika, razno) ali to je offt.

  31. #881
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Ma kakva privatizacija zdravstva?!?
    Naši ljudi su prekomotni.
    Odlasci na Hitnu su nekima pod obavezno i baš fora jer im se ne da čekati na zakazani pregled kod specijaliste pa odu na Hitnu i tamo obave sve i odmah.
    I sve potpuno besplatno.
    Vani toga nema.
    Nema teoretske šanse da ćeš u Njemačkoj, Danskoj, Švedskoj… doći na Hitnu i dokopati se specijaliste, antibiotika itd.
    Nema šanse!
    To ima samo kod nas. Isto kao i besplatne intervencije HGSS- a


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  32. #882
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,181

    Početno

    Svakako ima nešto u komociji, ali se ja prvenstveno ipak slažem s Peterlin. Svi to znamo na vlastitoj koži.
    Imaš npr. okultno krvarenje u stolici, ali prvi slobodni termin za pregled gastroenterologa u bilo kojoj bolnici je za oko 40 dana. Pa onda odeš privatno na pregled i još si, jer je nalaz dobar kakav je mogao biti, sretan i nije ti žao utrošenog novca.

  33. #883
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Ma kakva privatizacija zdravstva?!?
    Naši ljudi su prekomotni.
    Odlasci na Hitnu su nekima pod obavezno i baš fora jer im se ne da čekati na zakazani pregled kod specijaliste pa odu na Hitnu i tamo obave sve i odmah.
    I sve potpuno besplatno.
    Vani toga nema.
    Nema teoretske šanse da ćeš u Njemačkoj, Danskoj, Švedskoj… doći na Hitnu i dokopati se specijaliste, antibiotika itd.
    Nema šanse!
    To ima samo kod nas. Isto kao i besplatne intervencije HGSS- a


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    X

    Plus, neopravdani odlasci bolničkim specijalistima za stanja koja bi trebala biti riješena na razini primarne zaštite.
    Što onda rezultira dugim listama čekanja na specijalističke preglede.

  34. #884
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,061

    Početno

    Citiraj Svimbalo prvotno napisa Vidi poruku
    Svakako ima nešto u komociji, ali se ja prvenstveno ipak slažem s Peterlin. Svi to znamo na vlastitoj koži.
    Imaš npr. okultno krvarenje u stolici, ali prvi slobodni termin za pregled gastroenterologa u bilo kojoj bolnici je za oko 40 dana. Pa onda odeš privatno na pregled i još si, jer je nalaz dobar kakav je mogao biti, sretan i nije ti žao utrošenog novca.
    Ali pitanje je bi li lista cekanja u bolnici bila manja da nema privatnih ordinacija. Sumnjam da bi ti ekstra doktori radili u bolnicama. Ili da drzava ima jos novaca da plati njihov rad u privatnim ordinacijama.
    Posljednje uređivanje od Jadranka : 17.08.2022. at 15:06

  35. #885
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,061

    Početno

    Citiraj LolaMo prvotno napisa Vidi poruku
    X

    Plus, neopravdani odlasci bolničkim specijalistima za stanja koja bi trebala biti riješena na razini primarne zaštite.
    Što onda rezultira dugim listama čekanja na specijalističke preglede.
    Moj dojam je da ljudi ne idu neopravdan bolnickim specijalistima. Bar ne u nekom masovnom broju. Al da idu kad je potrebno, naravno da idu. Sto primarna zastita moze, pogledat nalaze krvi i urina i eventualno napravit ekg. Moja doktorica nema vise od toga. Pedijatrica nema ni ekg. Ne shvacam one koji se bune kad pregled specijaliste pokaze da covjeku nije nista bilo, i onda iz toga zakljuce da nije ni trebao pregled (npr. neko snimanje). Pa valjda ga je netko i poslao da vidi jel sve ok ili nije.

  36. #886

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Molim posalji i meni na pp kako je izgledalo ranije, zeljela bih vidjeti.

    Vidim naime da na CDC stranici ta informacija i dalje stoji.

    Takodjer ako imas link na svedsku studiju proslijedi mi molim te.

    Sto se Faktografa tice, kada oznace nesto kao laznu vijest onda to i obrazloze. Obrazlozenje dano za taj slucaj nije ti zadovoljavajuce?
    Posljednje uređivanje od Aurora* : 17.08.2022. at 16:13

  37. #887

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

  38. #888

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Citiraj Freyja prvotno napisa Vidi poruku
    Evo, voljela bih da me netko demantira (tj. moje sumnje), ali se bojim da pravu istinu još dugo nećemo znati.

    U dvije i pol godine valjda bi se to "talozenje" spike proteina u tijelu vec nekako manifestiralo, ne cini li ti se? Gdje su kakvi dokazi o tome kako se tocno manifestira to talozenje?

  39. #889

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Da jos malo nastavim "inaniz" i odgovorim na temu.

    Ja sam upravo po prvi put preboljela ili jos uvijek preboljevam covid. Peti mi je dan bolesti. Cetiri dana sam prelezala s prosjecnom temperaturom oko 37.4 koja je samo u dva navrata porasla na 38. Malo glavobolje, vise kao pritisak u glavi, malo grlobolje dva-tri dana. Ali ta opca slomljenost, to je nesto sto ne mogu s nicim ranije usporediti. Lezis u krevetu, polomljen, ne mozes se ni pomaknuti. A ne mozes ni spavati. Ne mozes nista. Danas kada mi je znatno bolje, rekla bih da su ovo bili blazi simptomi. Ono sto ne zelim znati je kakvi moraju biti tezi simptomi.

    Nepojmljivo mi je da si netko zeli biti ovako bolestan, radije nego poduzeti sve kako bi to sprijecio.

    Pandemija je na mene djelovala tako da sada i iz vlastitog iskustva, a ne samo iz povijesnih cinjenica, znam sto znaci pandemija i zarazna bolest, te da je velika mudrost u spoznaji kako je bolje sprijeciti nego lijeciti.

  40. #890

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Citiraj Freyja prvotno napisa Vidi poruku
    Zašto bih izokretala činjenice? Dio koji si navela nije mijenjan (što nisam ni napisala), a govori o svim sastojcima cjepiva, ne ciljano o mRNA, odnosno o spike proteinu. Poslat ću ti na pp kako je to prije izgledalo pa sama procijeni (jer ovdje ne smijem stavljati sličice). Činjenica je da je taj dio maknut, bez objašnjenja. Zašto bi to netko radio? Ako taj maknuti dio potvrđuje onaj dio koji si ti citirala, zašto onda nije ostavljen? Previše je teksta?
    Ako se to tebi čini uobičajenim, ok, ali mene zanima objašnjenje.
    Tim više što je jedna švedska studija potvrdila ono što je Domazet-Lošo nagađao (da se spike može sintetizirati u tijelu do kraja života), a u svibnju 2021. su Japanci napravili veliku farmakokinetičku studiju, a ustanovljeno je da se spike protein taloži u tijelu, prije svega u jajnicima, slezeni i nadbubrežnoj žlijezdi, a faktograf (ne samo naš) je sve te tvrdnje označio lažnima, naravno.
    Zbog toga je određen broj znanstvenika i liječnika zatražio povlačenje cjepiva jer se nije "apsorbiralo" na način na koji su tvrdili da bude. Ali sve je to "pometeno" pod tepih.
    I onda CDC ovo makne. Ma sve pet. Možda je taj dio toliko nebitan (?!) pa su ga maknuli, a možda je riječ i o nečemu drugome.
    Evo, voljela bih da me netko demantira (tj. moje sumnje), ali se bojim da pravu istinu još dugo nećemo znati.




    Vidim sada da mi nije ostao citat. Freya, ovaj komentar kojeg kopiram, odnosi se na ovaj tvoj post gore.

    Molim posalji i meni na pp kako je izgledalo ranije, zeljela bih vidjeti.

    Vidim naime da na CDC stranici ta informacija i dalje stoji.

    Takodjer ako imas link na svedsku studiju proslijedi mi molim te.

    Sto se Faktografa tice, kada oznace nesto kao laznu vijest onda to i obrazloze. Obrazlozenje dano za taj slucaj nije ti zadovoljavajuce?

  41. #891
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    Citiraj Aurora* prvotno napisa Vidi poruku
    Molim posalji i meni na pp kako je izgledalo ranije, zeljela bih vidjeti.

    Vidim naime da na CDC stranici ta informacija i dalje stoji.

    Takodjer ako imas link na svedsku studiju proslijedi mi molim te.

    Sto se Faktografa tice, kada oznace nesto kao laznu vijest onda to i obrazloze. Obrazlozenje dano za taj slucaj nije ti zadovoljavajuce?
    Dapače, poslat ću ti.
    A što se Faktografa tiče, gotovo sve što oni označe lažnom viješću, smatram točnim. Glavni urednik Petar Vidov (propali student kroatistike) i ekipa. Znanstvenik do znanstvenika. Srozali su prvotnu (sasvim zanimljivu) ideju "istinomjera" na samo dno. Faktograf je danas sramotni propagandni alat zna se koga. Uglavnom, nimalo im ne vjerujem (kao ni mnogi drugi) već pune dvije godine. Što ne znači da im ti ne možeš vjerovati.

  42. #892
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,990

    Početno

    O tom proteinu šiljka još je prije godinu dana pisao Stribor Marković
    https://imunizacija.hr/moze-li-prote...i-na-zdravlje/

  43. #893

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Citiraj Freyja prvotno napisa Vidi poruku
    Dapače, poslat ću ti.
    A što se Faktografa tiče, gotovo sve što oni označe lažnom viješću, smatram točnim. Glavni urednik Petar Vidov (propali student kroatistike) i ekipa. Znanstvenik do znanstvenika. Srozali su prvotnu (sasvim zanimljivu) ideju "istinomjera" na samo dno. Faktograf je danas sramotni propagandni alat zna se koga. Uglavnom, nimalo im ne vjerujem (kao ni mnogi drugi) već pune dvije godine. Što ne znači da im ti ne možeš vjerovati.
    Znaci uopce se ni ne trudis pogledati argumentaciju, izvore na koje se pozivaju, provjerljivost informacija? Vidis Faktograf i ne gledas dalje?

    Ako cemo tako onda se nikada u raspravama ne mozemo pribliziti jednoj istini, nego ce uvijek postojati dvije paralelne stvarnosti.

  44. #894
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    Citiraj Aurora* prvotno napisa Vidi poruku
    Znaci uopce se ni ne trudis pogledati argumentaciju, izvore na koje se pozivaju, provjerljivost informacija? Vidis Faktograf i ne gledas dalje?

    Ako cemo tako onda se nikada u raspravama ne mozemo pribliziti jednoj istini, nego ce uvijek postojati dvije paralelne stvarnosti.
    Aurora, sad sam došla kući. Ne stižem detaljnije odgovoriti. Naravno da nije tako - ali oni su za mene izgubili obraz i vjerodostojnost već odavno. Pripremila sam ti puno linkova, šaljem na pp. Samo da malo dođem k sebi. Lp

  45. #895
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,653

    Početno

    Citiraj Aurora* prvotno napisa Vidi poruku
    Da jos malo nastavim "inaniz" i odgovorim na temu.

    Ja sam upravo po prvi put preboljela ili jos uvijek preboljevam covid. Peti mi je dan bolesti. Cetiri dana sam prelezala s prosjecnom temperaturom oko 37.4 koja je samo u dva navrata porasla na 38. Malo glavobolje, vise kao pritisak u glavi, malo grlobolje dva-tri dana. Ali ta opca slomljenost, to je nesto sto ne mogu s nicim ranije usporediti. Lezis u krevetu, polomljen, ne mozes se ni pomaknuti. A ne mozes ni spavati. Ne mozes nista. Danas kada mi je znatno bolje, rekla bih da su ovo bili blazi simptomi. Ono sto ne zelim znati je kakvi moraju biti tezi simptomi.

    Nepojmljivo mi je da si netko zeli biti ovako bolestan, radije nego poduzeti sve kako bi to sprijecio.

    Pandemija je na mene djelovala tako da sada i iz vlastitog iskustva, a ne samo iz povijesnih cinjenica, znam sto znaci pandemija i zarazna bolest, te da je velika mudrost u spoznaji kako je bolje sprijeciti nego lijeciti.
    Aurora, i sad se stavi u suprotnu situaciju.

    Što bi mislila da si imala/imaš koronu bez ijednog jedinog simptoma, doslovce ništa, samo ti test pokazuje + (recimo da si se testirala zbog poz. ukućanina) a ti posve "normalna"?

    Vjeruj mi da ne bi razmišljala ovako kako sad razmišljaš (o prevenciji) jer si ipak imala simptome, i to je ljudski i normalno. Pitala bi se kao mnogi od nas what the f... pozitivna sam,a nije mi ništa, moram napravit test da bi dokazala i saznala da sam pozitivna. Neobično za bolest, kad si bolestan, onda obično itekako znaš da si bolestan.Ovako kao zaražen si(što mnogi ljudi i ne znaju), a nisi bolestan.

    Super da ti prolazi, drago mi je zbog tebe.

  46. #896
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,990

    Početno

    A što bi Aurora trebala misliti da je u toj poziciji? Mislila bi da je super prošla. S obzirom na to da zna kako su neki drugi prošli ili čak prešli (na onaj svijet), vjerojatno ne bi rekla wtf. postoji li to uopće.

  47. #897
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,653

    Početno

    Pa nisam ni rekla da bi se pitala postoji li korona (kao što se ne pitam ni ja, znam da postoji) nego samo da bi vlastita perspektiva (odnos svog organizma vs.covid) bila drugačija.

    I to treba prihvatit i shvatit, da onaj tko nije imao simptome ili je imao vrlo blage, covid više za SEBE ne vidi kao tako opasnu i groznu (čak smrtonosnu) bolest kakvom je se prikazuje. Samo to.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 17.08.2022. at 21:54

  48. #898
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Po mom mišljenju čak nisu rizični ni oni stariji koji nemaju nikakve dijagnoze, terapije, koji su fit...jer ima i takvih, malo doduše al ih ima. Evo moj svekar, tata, striko, strina. Prošli koronu ko plitak potok (znam da će bit komentar to je zato što su se cijepili no to cjepljenje je bilo debelo preko godinu dana ranije, 12-15mj).

    Nisu godine nužna indikacija ako je osoba dobrog zdravstv.stanja i ne obilazi doktore, nema zdravstv.tegoba rizičniji su mladji koji imaju razne zdravstv.tegobe.

    To je moje laičko mišljenje naravno i ne očekujem da se netko sa mnom slaže. Znam da se ina33 neće složit
    Lili, mislim da zaboravljas da postoje razni oblici kovida, plus svako malo stize neka nova vrsta.

    Prvi soj je poharao sve i svasta jer nismo imali ama bas nista za obranu, od maski do pameti. Delta je bila generalno sranje, da prostis. Nakon nje, prvi omikron je bio, uglavnom, macji kasalj. Ovaj trenutno nije (BA.5, ako se ne varam), a nije ni sljedeci (nesto 4.stovec) bas bezazlen.

    U vrijeme prvog omikrona, nisam znala gotovo nikoga tko je imao temperaturu, niti neke boljke vece od blage respiratorne infekcije. Mog starog je uhvatila temperatura 39 na nekih dva dana, ali on je rizican u preko nekoliko skupina (visestruki karcinomi, terapije, hipertenzija, BMI...). No prosao je ok, cijepljen preko nekoliko puta, bez hospitalizacije. Sto se tice BA.5, tu prakticki ne znam nikoga tko nije imao temperaturu 38-40, neovisno o godinama i statusu cijepljenja (mada, zapravo, ni ne znam ljude koji nisu cijepljeni tu kod mene) nekih 3-4 dana, a nakon toga respiratorne probleme barem jos 4-5 dana. Osim djece, kod kojih i BA.5 cesto nije pretjerano naporan, no... tu su i djeca mahom cijepljena (od rodjenja nadalje). Minnesota kaska preko nekoliko tjedana za, na primjer, Kalifornijom. Prijateljica je imala kovid, skupa s cijelom obitelji, prije dva mjeseca i satralo ih je skroz (sve cijepljene) s temperaturom, kasljem, zacepljenim nosovima (svi cijepljeni, a ovo sto opisujem je i dalje karakterizirano kao blaga klinicka slika). U to vrijeme, kod nas mahom ljudi nisu znali da su bolesni jer... nije bio isti soj omikrona.

    Tako da, kako god da okrenem, nikako se ne mogu sloziti s tim da je kovid bezazlen za vecinu ljudi i da bi se trebali cijepiti samo oni koji se povlace po doktorima i imaju dijagnoze. Na srecu, ni ljudi oko mene se ne slazu pa, zapravo, sad uz laku dostupnost terapije, stvarno zapravo zivimo relativno normalno.

  49. #899
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    Citiraj Aurora* prvotno napisa Vidi poruku
    Da jos malo nastavim "inaniz" i odgovorim na temu.

    Ja sam upravo po prvi put preboljela ili jos uvijek preboljevam covid. Peti mi je dan bolesti. Cetiri dana sam prelezala s prosjecnom temperaturom oko 37.4 koja je samo u dva navrata porasla na 38. Malo glavobolje, vise kao pritisak u glavi, malo grlobolje dva-tri dana. Ali ta opca slomljenost, to je nesto sto ne mogu s nicim ranije usporediti. Lezis u krevetu, polomljen, ne mozes se ni pomaknuti. A ne mozes ni spavati. Ne mozes nista. Danas kada mi je znatno bolje, rekla bih da su ovo bili blazi simptomi. Ono sto ne zelim znati je kakvi moraju biti tezi simptomi.

    Nepojmljivo mi je da si netko zeli biti ovako bolestan, radije nego poduzeti sve kako bi to sprijecio.

    Pandemija je na mene djelovala tako da sada i iz vlastitog iskustva, a ne samo iz povijesnih cinjenica, znam sto znaci pandemija i zarazna bolest, te da je velika mudrost u spoznaji kako je bolje sprijeciti nego lijeciti.
    Izgleda da bolesti ipak prilazimo iz vlastite perspektive (a ne iz "povijesnih" činjenica).
    Danas smatraš da si imala blaže simptome, kada ti je bolje. Dakle, to je subjektivni dojam jer očito nisu blaži kad je moj tijek bolesti bio neusporediv s tvojim. I MM-ov. Ja na temelju ovoga što si napisala mogu zaključiti da su moji simptomi bili uistinu vrlo blagi. Nijedan respiratorni simptom, bez temperature, samo bol u leđima i promjena osjeta okusa.
    Ne znam razumiješ li što želim istaknuti?
    I ja mogu reći da sada znam što je pandemija i što je zarazna bolest. I kako je bilo mudro nijedanput se ne cijepiti. Evo, moja djeca još nisu preboljela covid, ako i jesu, nijedan ih test "nije uhvatio", a vrlo smo ih često testirali.
    Neki je dan Kosjenka napisala kako joj idu na živce antivakseri koji sve živo (bolest, smrt) povezuju s cjepivom (tako nekako). Ja to mogu razumjeti. I to zaista jest tako, neću lagati.
    A meni isto tako strašno ide na živce rečenica koju izgovaraju cijepljeni - i to još oni s ozblijnijim oblikom covida: Ne želim ni razmišljati o tome kako bi mi tek bilo da se nisam cijepila/cijepio. (Možda kao meni? Zašto odmah misliti da bi umro...?)
    Ili ona čarobna rečenica: Ovaj soj zaobilazi imunitet stečen cjepivom. Nevjerojatno. A odgovorna ekipa i dalje poziva na cijepljenje tim cjepivom. Koje zaobilazi ovaj soj. Valjda se nada da će se u međuvremenu javiti soj na koje će cjepivo djelovati.

    I da, ovo što Lili piše, a što je također novina nastala u ovoj pandemiji (i također omiljena antivakserska poštapalica) - asimptomatska bolest. Nekima je sreća što je imaju (takav oblik koji se može dokazati samo testom), a nekima je to sve očita prijevara.

  50. #900
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    I da ne zaboravim dodati, drago mi je da ti je bolje.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •