Stranica 36 od 44 PrviPrvi ... 263435363738 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1,751 do 1,800 od 2184

Tema: Cijepljeni protiv COVID-a i oni koji to žele postati, informacije o testiranjima....

  1. #1751
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    J. je prebolila u 10.mj i prebolila je sad. Zna li netko hoće li dobiti novu covid potvrdu na 180 dana od novog preboljenja? E građani mi i dalje daje potvrdu sa starim datumom iako je prošlo 11 dana od pozitivnog testa.

  2. #1752

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    735

    Početno

    Inače, ove činjenice su prošle nezabilježene na ovoj temi, a htjela bih ih zabilježiti za sve kojima su promakle:

    "Svi oni koji relativiziraju pandemiju koronavirusa dobili su demanti iz Hrvatskog zavoda za statistiku (HZS) jer je, prema preliminarnim podacima o umrlima, u Hrvatskoj prošle godine preminulo čak 63.611 osoba ili 6600 više nego 2020. godine u kojoj se također zbog pandemije bilježila povećana smrtnost u odnosu na pretpandemijsko razdoblje.
    Riječju, prošle nam je godine prirodni prirast bio manji, premda je rođeno 633 djece (ukupno 36.611) više nego 2020. godine! U dvije godine imali smo 11.817 više umrlih nego 2019. kad su u Hrvatskoj ukupno umrle 51.794 osobe.
    "Ovo su strašni podaci, iznad svih pesimističnih očekivanja, koji potvrđuju što je učinila korona i demantiraju one koji stalno ponavljaju da bi ljudi ionako umirali od starosti ili drugih bolesti i da nije bilo korone. To, dakako, nije istina jer godišnje u Hrvatskoj već desetljećima umire od 51.000 do 52.000 ljudi, a lani je, u odnosu na taj broj, umrlo čak 11.000 osoba više u odnosu na pretpandemijsko vrijeme", kaže demograf prof. dr. Ivan Čipin s Ekonomskog fakulteta u Zagrebu.
    (...) "Apsolutno se ne radi o tome da je razlog ovih strašnih brojki starost populacije. I prije dvije ili tri godine populacija nam je bila jednako stara, ali smrtnost nije bila ni približno toliko velika. Naprosto se ne radi o tome da su ljudi umrli 'jer su trebali umrijeti', što se ponavlja već dvije godine, nego je to najvećim dijelom posljedica korone. To pokazuju demografski podaci i tu nema dvojbe. Ovaj negativni prirodni prirast stanovništva od 27.133 isključivo je posljedica povećane smrtnosti zbog covida", rezolutan je prof. dr. Čipin.
    Njegove riječi potvrđuju i podaci o smrtnosti po mjesecima u prošloj godini, koji se poklapaju s valovima korone."
    Evo cijeli članak tu: https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrva...djeti-15151221

    Ponovimo još jednom:
    Lani je umrlo najviše stanovnika Hrvatske od Drugog svjetskog rata, čak 11.000 više nego u pretpandemijskim godinama
    11.000.
    Ljudi. Života. Sudbina. Obitelji koje su ostale.

  3. #1753
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    J. je prebolila u 10.mj i prebolila je sad. Zna li netko hoće li dobiti novu covid potvrdu na 180 dana od novog preboljenja? E građani mi i dalje daje potvrdu sa starim datumom iako je prošlo 11 dana od pozitivnog testa.
    Moraš čekati 12. dan koliko se sjećam.

  4. #1754
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    J. je prebolila u 10.mj i prebolila je sad. Zna li netko hoće li dobiti novu covid potvrdu na 180 dana od novog preboljenja? E građani mi i dalje daje potvrdu sa starim datumom iako je prošlo 11 dana od pozitivnog testa.
    Jel isla.na BAT ili PCR?

  5. #1755
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj ki ki prvotno napisa Vidi poruku
    Jel isla.na BAT ili PCR?
    PCR.. Danas je 12.dan.

  6. #1756
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Bas cudno onda.
    Mozda bude sutra .

  7. #1757
    elleanora avatar
    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    155

    Početno

    Meni se naprotiv uopće ne sviđa to uvođenje redovitog testiranja. Zašto? Evo moja djeca su do sad bili te sreće da nijednom nisu išli u samoizolaciju radi nekog iz razreda. Bili su u izolaciji jedino nedavno kad smo svi doma imali koronu, pa tako i oni (iako nismo njih išli testirati). Sad ćemo dobiti samo novu obavezu i maltretiranje djece. Naročito ako znam da su nedavno preboljeli i da se do kraja školske godine ne bi trebali ponovo razboljeti.
    Ovo preventivno testiranje cijelih razreda mi je baš bespotrebno bacanje novca. Zar ne bi bilo bolje da se testiraju samo ako imaju nekakve simptome ili ako je netko u razredu potvrđeno pozitivan?

  8. #1758
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Elleonora, vi ste posebni sretnici ako djecu nije zahvatila niti jedna samoizolacija. Ja osobno ne znam niti jedan takav slučaj, dapače, sva djeca u našem okruženju su bila više puta u SI.
    Po meni bi bilo najbolje da se ukine SI za djecu i da zdrava djeca idu u školu a bolesna ostaju doma. Samo je sad strašno tako nešto uopće reći, epidemiolozi odmah padaju u nesvjest.

  9. #1759
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Evo od sutra skraceno trajanje covid potvrda za one koji su cijepljeni 2x na 9 mjeseci.

  10. #1760

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    735

    Početno

    Kome treba PCR za školsko dijete (u Zg), zovite na brojeve Pozivnog centra. Evo link, skrolajte dolje, ima tri broja https://www.stampar.hr/hr/novosti/no...pcr-testiranje
    Mi smo prije pola sata dobili termin za SUTRA. Uveli su nove slobodne termine.
    Posljednje uređivanje od Dota : 31.01.2022. at 17:50

  11. #1761
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    29,004

    Početno

    Citiraj Dota prvotno napisa Vidi poruku
    Inače, ove činjenice su prošle nezabilježene na ovoj temi, a htjela bih ih zabilježiti za sve kojima su promakle:

    "Svi oni koji relativiziraju pandemiju koronavirusa dobili su demanti iz Hrvatskog zavoda za statistiku (HZS) jer je, prema preliminarnim podacima o umrlima, u Hrvatskoj prošle godine preminulo čak 63.611 osoba ili 6600 više nego 2020. godine u kojoj se također zbog pandemije bilježila povećana smrtnost u odnosu na pretpandemijsko razdoblje.
    Riječju, prošle nam je godine prirodni prirast bio manji, premda je rođeno 633 djece (ukupno 36.611) više nego 2020. godine! U dvije godine imali smo 11.817 više umrlih nego 2019. kad su u Hrvatskoj ukupno umrle 51.794 osobe.
    "Ovo su strašni podaci, iznad svih pesimističnih očekivanja, koji potvrđuju što je učinila korona i demantiraju one koji stalno ponavljaju da bi ljudi ionako umirali od starosti ili drugih bolesti i da nije bilo korone. To, dakako, nije istina jer godišnje u Hrvatskoj već desetljećima umire od 51.000 do 52.000 ljudi, a lani je, u odnosu na taj broj, umrlo čak 11.000 osoba više u odnosu na pretpandemijsko vrijeme", kaže demograf prof. dr. Ivan Čipin s Ekonomskog fakulteta u Zagrebu.
    (...) "Apsolutno se ne radi o tome da je razlog ovih strašnih brojki starost populacije. I prije dvije ili tri godine populacija nam je bila jednako stara, ali smrtnost nije bila ni približno toliko velika. Naprosto se ne radi o tome da su ljudi umrli 'jer su trebali umrijeti', što se ponavlja već dvije godine, nego je to najvećim dijelom posljedica korone. To pokazuju demografski podaci i tu nema dvojbe. Ovaj negativni prirodni prirast stanovništva od 27.133 isključivo je posljedica povećane smrtnosti zbog covida", rezolutan je prof. dr. Čipin.
    Njegove riječi potvrđuju i podaci o smrtnosti po mjesecima u prošloj godini, koji se poklapaju s valovima korone."
    Evo cijeli članak tu: https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrva...djeti-15151221

    Ponovimo još jednom:
    Lani je umrlo najviše stanovnika Hrvatske od Drugog svjetskog rata, čak 11.000 više nego u pretpandemijskim godinama
    11.000.
    Ljudi. Života. Sudbina. Obitelji koje su ostale.
    Mi zapravo živimo free spread, uz neke male kočnice tipa cijepljenje onih koji se žele cijepiti, nema nekog stvarnog ograničenja za ljude koji nemaju covid potvrde, nikad nije uvedeno vlastito plaćanje testiranja za zaposlene koji to odbijaju, tako da se sve odvija as is i cijepljenje ne miče od tih 50 posto, čemu sad ne pomaže to što vidimo da se razbolijevaju i boostani i što možda neki čekaju omikrona da umiksaju u cjepivo. Iako mislim da je većina od ovih necijepljenih 50 posto skužila da ih država neće ono baš zapravo natjeravat, da će se moć testiravat koliko žele na trošak vlastite organizacije / države, a i da je omikron blaži soj. Ne kužim sve te ljude u ST bolnici koji dolaze u visokim godinama i s milijun komorbiditeta tamo umirati.... niti njihovu djecu koja ih navodno savjetuju da preskoče cjepivo, osim ono... da im nije stalo da starci što prije parte da se dočepaju imovine, a maknu smetnju sa sebe, a lipa su to onda dica. Bit će frke-panike ako stvarno ne budu turisti zbog neprocijepljenosti dolazili kod nas, u što sumnjam zapravo. Cijepljeni nemaju neke posebne benefite, da barem možemo brže na PCR - što pak shvaćam ne bi imalo medicinskog smisla .
    Posljednje uređivanje od ina33 : 31.01.2022. at 18:06

  12. #1762

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    112

    Početno

    Dota, To je valjda netko otkazao, ja sam jutros dobila termin za četvrtak popodne
    Posljednje uređivanje od Jedan-tri : 31.01.2022. at 18:07

  13. #1763
    vjerujem u bolje sutra avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    552

    Početno

    Citiraj Dota prvotno napisa Vidi poruku
    Kome treba PCR za školsko dijete (u Zg), zovite na brojeve Pozivnog centra. Evo link, skrolajte dolje, ima tri broja https://www.stampar.hr/hr/novosti/no...pcr-testiranje
    Mi smo prije pola sata dobili termin za SUTRA. Uveli su nove slobodne termine.
    ja sam zvala i zvala i nitko se nije javljao...ocito je malo popustila navala
    mi smo na kraju obavili preko nekih drugih puteva

  14. #1764
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,638

    Početno

    Kod nas u Samoboru i Raktiju ima pcr termina za sutra cak i svaki dan na dalje. Ne ceka se po tjedan dana, trenutno

  15. #1765

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    735

    Početno

    Citiraj Jedan-tri prvotno napisa Vidi poruku
    Dota, To je valjda netko otkazao, ja sam jutros dobila termin za četvrtak popodne
    Ne, nama su baš rekli da su uveli nove termine. Jutros je i nama davalo četvrtak, ali smo čekali uputnicu i danas popodne zvali i dobili. Probaj, mi smo zvali prije sat i pol, možda još rade.

  16. #1766

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    735

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Mi zapravo živimo free spread, uz neke male kočnice tipa cijepljenje onih koji se žele cijepiti, nema nekog stvarnog ograničenja za ljude koji nemaju covid potvrde, nikad nije uvedeno vlastito plaćanje testiranja za zaposlene koji to odbijaju, tako da se sve odvija as is i cijepljenje ne miče od tih 50 posto, čemu sad ne pomaže to što vidimo da se razbolijevaju i boostani i što možda neki čekaju omikrona da umiksaju u cjepivo. Iako mislim da je većina od ovih necijepljenih 50 posto skužila da ih država neće ono baš zapravo natjeravat, da će se moć testiravat koliko žele na trošak vlastite organizacije / države, a i da je omikron blaži soj. Ne kužim sve te ljude u ST bolnici koji dolaze u visokim godinama i s milijun komorbiditeta tamo umirati.... niti njihovu djecu koja ih navodno savjetuju da preskoče cjepivo, osim ono... da im nije stalo da starci što prije parte da se dočepaju imovine, a maknu smetnju sa sebe, a lipa su to onda dica. Bit će frke-panike ako stvarno ne budu turisti zbog neprocijepljenosti dolazili kod nas, u što sumnjam zapravo. Cijepljeni nemaju neke posebne benefite, da barem možemo brže na PCR - što pak shvaćam ne bi imalo medicinskog smisla .
    Ina, slažem se s puno toga što si rekla. I vidim da smo obje čitale dr. Ivića. Ja ću staviti i link: https://slobodnadalmacija.hr/split/d...oditelje-da-se
    To mi je i najtužnije, te bespotrebne smrti. Sve mogu nekako prožvakati, ali to mi je zaista nezamislivo.

  17. #1767

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    112

    Početno

    Citiraj Dota prvotno napisa Vidi poruku
    Ne, nama su baš rekli da su uveli nove termine. Jutros je i nama davalo četvrtak, ali smo čekali uputnicu i danas popodne zvali i dobili. Probaj, mi smo zvali prije sat i pol, možda još rade.
    Hvala, bit će pozitivni i u četvrtak, to mi je samo za potvrdu. Bili su pozitivni u petak na kućnom.

  18. #1768

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,262

    Početno

    https://www.rtl.hr/vijesti-hr/korona...68TTme9blig3IE

    jesam li ja dobro shvatila da moja djeca (pozitivan PCR dobile u petak/subotu, pozitivne od srijede/četvrtka, temperaturu nemaju već 3/4 dana) po ovom novom pravilniku mogu već sutra u školu?

  19. #1769
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,407

    Početno

    Citiraj umiljata prvotno napisa Vidi poruku
    https://www.rtl.hr/vijesti-hr/korona...68TTme9blig3IE

    jesam li ja dobro shvatila da moja djeca (pozitivan PCR dobile u petak/subotu, pozitivne od srijede/četvrtka, temperaturu nemaju već 3/4 dana) po ovom novom pravilniku mogu već sutra u školu?
    Mislim da vi idete po starom

  20. #1770

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,262

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da vi idete po starom
    Neeeeeeeeee..... nemoj mi ubiti nadu...

    Cure umiru doma od dosade, a nije im ništa.

  21. #1771

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,667

    Početno

    Citiraj umiljata prvotno napisa Vidi poruku
    https://www.rtl.hr/vijesti-hr/korona...68TTme9blig3IE

    jesam li ja dobro shvatila da moja djeca (pozitivan PCR dobile u petak/subotu, pozitivne od srijede/četvrtka, temperaturu nemaju već 3/4 dana) po ovom novom pravilniku mogu već sutra u školu?
    Moj sin je bio u samoizolaciji baš kad su skraćivali sa 10 na 7 dana i vrijedilo je skraćivanje i za njega. Tako da mislim da bi se i tvojoj djeci trebala skratiti samoizolacija.

  22. #1772
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,575

    Početno

    Sad priča u razredu mog malog od prije dva tjedna
    Neki klinci dobili 7, neki 10 dana

  23. #1773

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    112

    Početno

    Evo linka https://www.hzjz.hr/wp-content/uploa...tene-ver19.pdf
    Ako su cijepljeni prekidaju 7. dan+ bez temp 24 sata. Mojima su dan pojave simptoma računali kao nulti

  24. #1774

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    112

    Početno

    Ima li tko iskustva s više pozitivne djece od kojih je jedno pozitivno ranije, a cijelo vrijeme su u kontaktu? Kako se to tretira? Kada može prvi van? Kad njemu ili kad zadnjemu istekne izolacija?

  25. #1775
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Mi smo bili pozitivni na različite dane. Sinu je istekla izolacija nakon njegovih 10 dana,mi smo bili duže. Svakome su posebno brojali od njegvog početka simptoma

  26. #1776

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    112

    Početno

    Hvala!

  27. #1777
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Kod nas u Samoboru i Raktiju ima pcr termina za sutra cak i svaki dan na dalje. Ne ceka se po tjedan dana, trenutno
    Ja sam očekivala prema tuđim iskustvima da ćemo se načekat, ali sinoć smo išli naručit školsko dijete na testiranje, odabrali prvi termin, jutros u 9:05, očekivala sam da ćemo na mail dobiti odgovor: "dođite u petak", ali ne, potvrđeno nam je jutros u 9. Muž došao tamo s malim, čekali 20ak minuta i testirali se.
    Za Split, birali smo lokaciju Turska kula - školska medicina, tako nešto. Stvarno je doslovno bila M. ova doktorica školske medicine.

  28. #1778

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,757

    Početno

    Citiraj ninaXY prvotno napisa Vidi poruku
    Moj sin je bio u samoizolaciji baš kad su skraćivali sa 10 na 7 dana i vrijedilo je skraćivanje i za njega. Tako da mislim da bi se i tvojoj djeci trebala skratiti samoizolacija.
    Nasima su jucer javili na mail da im se skracuje izolacija na 7 dana.

  29. #1779

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,262

    Početno

    Citiraj ninaXY prvotno napisa Vidi poruku
    Moj sin je bio u samoizolaciji baš kad su skraćivali sa 10 na 7 dana i vrijedilo je skraćivanje i za njega. Tako da mislim da bi se i tvojoj djeci trebala skratiti samoizolacija.
    bila sam danas u ambulanti i cure sutra kreću u školu

  30. #1780
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    29,004

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam očekivala prema tuđim iskustvima da ćemo se načekat, ali sinoć smo išli naručit školsko dijete na testiranje, odabrali prvi termin, jutros u 9:05, očekivala sam da ćemo na mail dobiti odgovor: "dođite u petak", ali ne, potvrđeno nam je jutros u 9. Muž došao tamo s malim, čekali 20ak minuta i testirali se.
    Za Split, birali smo lokaciju Turska kula - školska medicina, tako nešto. Stvarno je doslovno bila M. ova doktorica školske medicine.
    Da, u Splitu to sada tako ide, ja se ponadala da i u ZG, but jok.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 01.02.2022. at 19:19

  31. #1781
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,638

    Početno

    https://www.nacional.hr/uskoro-stize...u-do-4-godine/

    Evo ide i za bebe i djecu do 4 uskoro, očito

    Kod nas vidim interes nije ni za 5+, ne znam koliko bude ljudi nakon svega sad pohrlio i ove male cijepiti

  32. #1782
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,407

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    https://www.nacional.hr/uskoro-stize...u-do-4-godine/

    Evo ide i za bebe i djecu do 4 uskoro, očito

    Kod nas vidim interes nije ni za 5+, ne znam koliko bude ljudi nakon svega sad pohrlio i ove male cijepiti
    Pa vjerojatno oni koji imaju djecu koja spadaju u rizicnu skupinu zbog svog stanja ili bolesti bez obzira sto u djeca.
    Ima ljudi koji cijepe djecu protov gripe od najranije dobi po preporuci specijalista ili sa drugim dodatnim cjepivima .
    Meni je ok imati izbor i zastititi barem djelomicno dijete.

  33. #1783
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,341

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    https://www.nacional.hr/uskoro-stize...u-do-4-godine/

    Evo ide i za bebe i djecu do 4 uskoro, očito

    Kod nas vidim interes nije ni za 5+, ne znam koliko bude ljudi nakon svega sad pohrlio i ove male cijepiti
    Pa ako trebaju...... kronično bolesna djeca i djeca u obiteljima s kroničnim teškim bolestima svakako pripadaju u tu kategoriju. Nije to za opću populaciju.


    Edit: Sad vidim da je sirius isto napisala.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 02.02.2022. at 14:17

  34. #1784
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ovdje ce biti za opcu populaciju, kao i cjepivo 5+. Ne znaci naravno (i nazalost) da ce cijepiti svi, ali npr. obitelji koje su cijepile djecu 5+ cijelo vrijeme cekaju da odobre i cjepivo za djecu do 5 godina.

  35. #1785
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,638

    Početno

    Kaae, vjerujem da će kod vas i biti tako

    Kod nas koliko sam čitala dosta pedijatara ili školskih liječnika ne može naći 5 djece za cijepljenje da otvore bočicu. Koliko vidim po fejs grupama

    Evo gledam podatke od 24.1., u dobi 0-19 jednu dozu kod nas dobilo 7,57% djece, drugu dozu 6,1% djece.

    Dobna skupina 5-9 godina ima prvu dozu 0,49%, 10-14 godina je prvu dozu primilo 6,82% djece.

  36. #1786
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,407

    Početno

    Moj sin od 19 kvari statistiku. On je cijepljen 05/21
    I neki dan je otisao po buster.

  37. #1787
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    29,004

    Početno

    Fora webinar, mislim da je samo za zdravst. osoblje:
    https://stampar.hr/hr/novosti/webina...rotiv-covid-19

  38. #1788

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    735

    Početno

    Kod nas je ipak bila viroza, svi testovi negativni. Jedno dijete se već vratilo u školu, a i drugo će ubrzo. I ja "pokupila"...
    Suprug nas zeza da smo pokupili "nevidljivi" omikron, kojeg ne očita ni PCR . Nisam ni znala da i toga ima do pred neki dan. Evo, koga zanima više o tome, ima u ovom članku. https://www.vecernji.hr/vijesti/nasi...olesti-1559655
    No, rekla bih da je u nas ipak viroza, mene grlo nije nimalo boljelo, samo sinusi.

  39. #1789

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    735

    Početno

    Zna li netko gdje ima za kupiti KN95/ Ffp2 maski za djecu?

    I gdje ima za kupiti tih maski za odrasle, a da je jeftinije od 4-5 kn po komadu, koliko je u ljekarnama?

    Hvala puno!

  40. #1790
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    29,004

    Početno

    Internet? Al s tim je lutrija, nikad ne znas kakve ce doc, nama zna dosta njih bit preveliko za facu, a nekih koje su nam ok nema vec dugo. Ovo ti govorim za odrasle, al pretp. da ako trazis da bi mogla nac i za djecu. Meni i maloj je vecina preveliko, za ovu vrst opreme nisu razgranicili muske i zenske velicine.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 08.02.2022. at 17:34

  41. #1791
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Citiraj Dota prvotno napisa Vidi poruku
    Zna li netko gdje ima za kupiti KN95/ Ffp2 maski za djecu?

    I gdje ima za kupiti tih maski za odrasle, a da je jeftinije od 4-5 kn po komadu, koliko je u ljekarnama?

    Hvala puno!
    FFP2 djecijih ima u ljekarnama

  42. #1792

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    735

    Početno

    Hvala na odgovorima.

    Treba mi sad, ovih dana, pa mi je za internet prekasno. Vidjela sam danas u SPARu pakiranje od 20 komada za 60 kn, je li to ok cijena?

    ki ki, u kojoj ljekarni, znaš li? Bila sam danas u tri i nemaju.

  43. #1793
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Nisam iz zg[emoji16] u karlovcu ih ima

  44. #1794
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,487

    Početno

    Citiraj Dota prvotno napisa Vidi poruku
    Zna li netko gdje ima za kupiti KN95/ Ffp2 maski za djecu?

    I gdje ima za kupiti tih maski za odrasle, a da je jeftinije od 4-5 kn po komadu, koliko je u ljekarnama?

    Hvala puno!
    Za djecu je bilo u Muleru

  45. #1795
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Citiraj Dota prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala na odgovorima.

    Treba mi sad, ovih dana, pa mi je za internet prekasno. Vidjela sam danas u SPARu pakiranje od 20 komada za 60 kn, je li to ok cijena?

    ki ki, u kojoj ljekarni, znaš li? Bila sam danas u tri i nemaju.
    Je to je ok cijena u ljekarnama su oko 4.5 kn po komadu ffp2.

  46. #1796

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    735

    Početno

    Hvala vam!

  47. #1797
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,647

    Početno

    Zna li netko hoće li vrijediti Covid potvrde za prelazak granice osobama od 14 i 16 godina kojima je od 2. cijepljenja prošlo 10, odnosno 9 dana? Ili za inozemstvo vrijede tek nakon što prođe 14 dana?

  48. #1798

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    735

    Početno

    Obično treba proći najmanje 14 dana ALI ...

    Ne znam za koju zemlju ti treba. Provjeri na njihovim stranicama.

    Britanci, recimo, sve djecu od 17 godina i niže tretiraju kao da su fully vaccinated, neovisno o njihovom cijepnom statusu. Evo ovdje: https://www.gov.uk/guidance/travel-t...virus-covid-19

    Vidi kako država u koju idu to tretira. A vidi i kako naši tretiraju pri izlasku (ne znam kojim prijevoznim sredstvom se ide).

  49. #1799
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Pa sto se svi toliko radujete unutar obitelji da nitko nista nema za reci?

  50. #1800

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    727

    Početno

    Gotova je korona, u Hrvatskoj popustile i najpopustljivije mjere Sad testiramo djecu ne bi li im se uskor maknule maske u školama, iako samo jednom tjedno, na početku tjedna, pa mi to baš nema smisla, pogotovo zato što se cijeli projekt testiranja temelji na povjerenju.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •