Stranica 7 od 9 PrviPrvi ... 56789 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 301 do 350 od 413

Tema: Božićni kolači i ukrašavanja 2021.

  1. #301
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    https://www.coolinarika.com/recept/s...8-0242ac12009e

    Štaverka (čudan naziv) - ovo nisu napolitanke nego se fila između dvije oblatne

    Inače mi je ovo prefin kolač, odavno ga nisam radila pa sad padam u nesvjest na pola kile šećera

  2. #302
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Ja već danima razmišljam kako mi se jedu te oblatne s čokoladnom kremom. Nisam ih radila, a ni jela, bit će 10 godina.
    Na pakiranju oblatni su recepti za kreme, ili su bar nekad bili. Je li netko nekad radio one od limuna i od naranče? Kakve su?
    Čokoladna ja kao ova od Mime i mitovski, više manje, a takvu i ja radim.

  3. #303
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Pardon, recept je od Peterlin, a mitovski pita :D

  4. #304

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    735

    Početno

    Ja sam nedavno radila oblatne s ovom kremom http://cukar.com.hr/namaz-speculaas-keksa/.
    Samo sam dodala malo više vrhnja da mi bude krema manje gusta, da je mogu lakše mazati (i povećala sve sastojke jer sam radila puno).

    Krema/namaz ne može biti jednostavnija. I može svugdje, u razne kolače, palačinke...
    Zapravo, lažem. Može i jednostavnije.

    Kupim teglicu speculaaas namaza, recimo ovu https://www.lidl.hr/p/slatka-favorin...i-namaz/p64784 i namažem po oblatni Jedino opet treba razrijediti.
    U mene samo jednostavno

  5. #305
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,658

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    https://www.coolinarika.com/recept/s...8-0242ac12009e

    Štaverka (čudan naziv) - ovo nisu napolitanke nego se fila između dvije oblatne

    Inače mi je ovo prefin kolač, odavno ga nisam radila pa sad padam u nesvjest na pola kile šećera
    Ja sam napisala post sa sličnim receptom koji se kod mene zove FIGARO. Isto ide tak puno šećera al ja ga malo smanjim. Mi doma svi baš volimo taj kolač

  6. #306
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,350

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Ja već danima razmišljam kako mi se jedu te oblatne s čokoladnom kremom. Nisam ih radila, a ni jela, bit će 10 godina.
    Na pakiranju oblatni su recepti za kreme, ili su bar nekad bili. Je li netko nekad radio one od limuna i od naranče? Kakve su?
    Čokoladna ja kao ova od Mime i mitovski, više manje, a takvu i ja radim.
    Nisam nikada radila oblatne s voćnom kremom, ali bilo bi zanimljivo probati.

    Evo, našla neki recept https://www.brzirecepti.com/osvjezavajuce-oblatne.htm
    Ovdje bih stavila 2 naranče i 1 limun, a ne onako kako piše. Moram probati.

  7. #307
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,652

    Početno

    3 vrste veceras napravljene.
    Jos cemo nesto u cet i bok.

  8. #308
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Napravili smo dijete i ja medenjake od pola mjere, čokoladne, limunaste i raspucance sa bijelom čokoladom i orasima
    Orahove roščiće
    Vanilin kiflice i kekse na modle.
    Sve je uglavnom pola mjere, ja zamjesim, on se igra pa skupa pečemo.
    sutra nepečene: meni bajaderu, malom bijelu pitu, mm mađaricu srednjem kokos roladu i velikom lješnjakova gnijezda. I gotovo.

    Tortu je danas mm dobio na poklon iz cukeraja od jednog partnera, pa sam toga pošteđena

  9. #309
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,350

    Početno

    Ja sam jučer u crnom Konzumu (ex Mercator) našla Jaffa tortu za 30 kn i kupila https://images-popusti.njuskalo.hr/d...-191350848.jpg

    Moj stariji sin ju obožava. U istom dućanu kupila sam i kutiju miješanih kolača https://images-popusti.njuskalo.hr/d...-163353915.jpg
    Ako uspijem ispeći Jozefinu, super, ali vjerojatnije je da ću to napraviti negdje do stare godine. Nabavio mi je mlađi sin hrpu lješnjaka, pa nema šanse da to preskočim.

    Daklem, ne pamtim godinu kad sam ovako malo pripremala doma. Čak i kad su djeca bila sasvim mala, nekako smo stigli, a ove sezone napravila sam samo kuglice s kokosom, crnu salamu i husarske poljupce.

    Još ću večeras napraviti tradicionalni kuglof sa suhim voćem (2 kom) i to je do Božića to. Ako bude slobodnog vremena, možda zavrtim još ponešto, ali ako ne bude - nema veze.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 23.12.2021. at 07:57

  10. #310
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,647

    Početno

    Jučer zvjezdice s lješnjakom i cimetom, danas još jedna tura raspucanaca od limuna i dvostruka od čokolade, i s tim završavam.... Valjda će biti dosta.

  11. #311
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Znam da su se raspucanci spominjali milijun puta, ali nisam si zapamtila... Kako idu ti od limuna, Angie?

  12. #312
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,652

    Početno

    Meni je kolač od mrkve tako dobro ispao da je to divota. Volim te lagane, ne preslatke kolače.
    100put mi je bolji od raznih keksa i suhih kolačića.

  13. #313
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Znam da su se raspucanci spominjali milijun puta, ali nisam si zapamtila... Kako idu ti od limuna, Angie?
    I ja bih recept za raspucance od limuna. Lani smo ih radile, ali su mi ispali nekako previše kao keks, čokoladni su sočniji.

  14. #314
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,658

    Početno

    meni isto raspucanci od limuna ne uspiju tak dobro kao oni čokoladni

  15. #315

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Ja sam prošle nedelje pravila raspucance sa limunom po nekom receptu sa interneta i isto nisu bili ni blizu kao čokoladni.

    Ali sam juče napravila "obrnute" raspucance, sa belom čokoladom i kikirikijem, pa uvaljane u kakao.
    Ispali su pljosnati jer sam sama eksperimentisala sa receptom i testo je bilo dosta meko, ali vizuelno i ukusom su odlični . Deca su ih nazvala "lava" raspucanci, a stvarno izgledaju tako, ili kao šare na žirafi .

    Od ostalog gotovi su klasični medenjaci, keks sa kokosom i keksići sa đumbirom. Još sutra klasične raspucance, neke kuglice i možda nešto kremasto sa limunom. Ionako nas čekaju kolači gde god da odemo kod rodbine, iduće dve nedelje .

  16. #316
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,647

    Početno

    Recept je isto s interneta i prvi ih put radim. Izgledaju fenomenalno, a kakvi će biti ću tak vidjeti (meni su kolači uvijek bolji dan poslije). Kopiram recept ali samo da kažem da sam ih pekla max 10 min i to na 165 stupnjeva, a ne ovako kako tu piše (imam dosta jaku rernu s ventilatorom).

    Raspucanci s limunom

    Sastojci:
    300 g glatkog brašna (ili taljanskog brašna tip 00)
    6 g praška za pecivo (pola vrećice)
    1 veći limun (nešpricani) – cijeđeni sok i korica
    1 jaje
    120 g šećera
    100 g omekšalog maslaca
    1 žlica ekstrakta vanilije (ili 1 vanilin šećer)
    prstohvat soli
    Priprema:
    1. U zdjelu prosijte brašno s praškom za pecivo, dodajte mu prstohvat soli i dobro izmiješajte.
    2. U drugoj, dubljoj zdjeli mikserom izmiksajte omekšali maslac koji ste narezali na kockice te šećer. Kad ste dobili finu gustu kremu, dodajte jedno jaje pa još malo miksajte. Potom dodajte ekstrakt vanilije te sok i sitno ribanu koricu od jednog cijelog limuna i izmiksajte. Pomalo dodavajte brašno i miksajte dok ne dobijete gustu, mekanu smjesu.
    3. Zdjelu sa smjesom pokrijte prozirnom folijom i stavite u hladnjak da se hladi najmanje 60 minuta. Možete i duže, do nekoliko sati, pa i preko noći (ja sam jednu turu radila nakon 2 sata u hladnjaku, drugu nakon što je smjesa odstajala cijelu noć u hladnjaku).
    4. Kad se smjesa ohladi, izvadite je iz hladnjaka, vadite žlicom (pola velike žlice) i rukama formirajte kuglice veličine oraha (teške između 18 i 20 g). Kuglice prvo uvaljajte u lagano mljeveni kristalni šećer (možete ga samljeti u mlincu za kavu) pa potom obilno u šećer u prahu.
    * Kuglice možete valjati i samo u šećeru u prahu, dobit ćete isto lijepe raspukotine, no meni se čini da na ovaj način nekako više šećera pada s keksa. Probala sam i jednu, i drugu verziju. Znači, ako nemate načina da sameljete kristalni šećer, možete taj korak i preskočiti.
    5. Kuglice slažite na pleh koji ste prekrili papirom za pečenje, razmaknite ih jednu od druge barem 2-3 cm jer će se tijekom pečenja raširiti, pa ih stavite peći u prethodno zagrijanu pećnicu na 180 °C (ventilacija po mogućnosti) te pecite od 10 do 12 minuta (pazite da vam ne potamne, čim počnu tamniti, vadite ih iz pećnice). Kekse dobro ohladite na rešetki pa ih složite u limenu kutiju ili staklenu posudu s poklopcem. Ili ih odmah sve pojedite uz omiljeni napitak. Keksi su izrazito prhki, mekani i divno aromatični.

  17. #317
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,583

    Početno

    Da iduća dva tjedna su presudni

    Moje sve napravljeno na 3/4 pojedemo
    Sutra neko digano i biskupski, možda koje kekse . Mada mi to neće dočekati nedelju ,pon
    A onda idući tjedan još nešto sitno da zatvorimo sezonu

  18. #318
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,652

    Početno

    Eto vidis...rekla sam ja to odmah, na krive dane ove god pao Bozic

  19. #319
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,583

    Početno

    Da trebao je u utorak ili tak nekaj , bude za koje leto

  20. #320
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    jelena, stvarno su presudna iduća dva tjedna
    Angie, javi kad ih probaš i thanks za recept!

  21. #321
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Mislim da je kod tih raspucanaca presudna duljina pečenja. Ja sam ih lani sigurno prepekla.

  22. #322
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,911

    Početno

    Kod čokoladnih raspucanaca, koliko ih držite u frižideru?
    Nasla sam recept i piše 4 sata, nemam toliko vremena

  23. #323
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,647

    Početno

    Dovoljno je 2 sata. Kad bih ih držala preko noći, ne bi mi imali lijepi oblik. Nema puno smisla, al tako je bilo

  24. #324

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Hm, ja sam radila raspucance sa limunom po vrlo sličnom receptu, i nisu se čak ni raspucali jednako lepo kao čokoladni i ovi najnoviji sa kikirikijem. Uopšte nemam pojma šta sam zeznula. Jedino što je po mom išlo oštro a ne glatko brašno kao kod Angie- ali njega stavljam i u sve druge raspucance i budu odlični.

    Možda ponovim za Novu godinu strogo po ovom receptu .
    Posljednje uređivanje od pulinka : 23.12.2021. at 17:52

  25. #325
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,658

    Početno

    Citiraj Kosjenka prvotno napisa Vidi poruku
    Kod čokoladnih raspucanaca, koliko ih držite u frižideru?
    Nasla sam recept i piše 4 sata, nemam toliko vremena
    Ovisi koliko imam vremena al najbolji su mi kad ih ostavim prek noći

  26. #326
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,658

    Početno

    Radila sam i raspucance od ljubičastig batata. Ti su mi najgore ispali

  27. #327

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    735

    Početno

    Sjetila sam se ove teme

    https://www.index.hr/magazin/clanak/...procitaj_jos_d

    Moja djeca se čude oko "pobjednika", rekoše - "pošaljite nama ".

  28. #328
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,911

    Početno

    Bas, ja bas volim breskvice. Tradicionalno kirvajski kolač kod nas. Ja ga se jos nikada nisam usudila.
    Kod nas snowballs *3 u nedjelju, ima jos koji na dnu kutije. Jozefina je u pećnici.
    od keksica raspucanci, neki s lješnjakom i čokoladom i snovidjenje u fazi izrade.
    Ako budem mislila da mi je malo još imam materijala za motanu baklavu.

  29. #329
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Ja sam se isto zapanjila rezutlatima izbora na Indexu
    Breskvice obožavam, to mi je top kolačić, na svadbama ih uvijek pokradem sa svih tanjura. Naravno najbolje su domaće fino napravljene, ali i svake druge su mi dobre.

  30. #330
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,647

    Početno

    Možda su neomiljene zato što je stvarno pipkav posao? Ja ih obožavam ali ih sama ne radim jer mi je to previše posla

    Inače, raspucanci su mi ove godine ispali fenomenalni, i čokoladni a bome od limuna su mi još finiji. Imala sam svoj limun, nešprican i divno sočan. Sjećam se da se prošle godine nisu htjeli ni raspucati, bili su ukusni ali su izgledali ko drekići, čak sam se na fejsu žalila Ne kužim što im je bilo, ali ove godine sam jako pazila da su mi sastojci podjednake sobne temperature, možda je i do toga bilo. I kad rastopim čokoladu da nije prevruća dok je ulijevam u smjesu jaja i šećera. Možda je i do toga bilo. A možda su u šumi
    Posljednje uređivanje od Angie75 : 24.12.2021. at 08:23

  31. #331
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Meni su se raspucali i ti od limuna, ali su bili ja mislim presuhi od predugog pečenja pa su bila kao keksi.

    Vidjet ćemo, moja kći planira raditi obje vrste raspucanaca za NG (jer će imati vremena).

  32. #332
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Mene nisu iznenadili rezultati na indeksu, meni su breskvice totalno preslatke, plus taj šećer koji hrska pod zubima, plus ta neprirodna roza boja koja mi nije apetitlih. Ja ne znam niti jednu osobu koja ih voli, ako i znam, ne mogu se sjetiti koja je to . Moja baka je uvijek pekla “deset vrsta kolača” i koliko se sjećam breskvice su uvijek ostale.

  33. #333
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,647

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Moja baka je uvijek pekla “deset vrsta kolača” i koliko se sjećam breskvice su uvijek ostale.
    Možda ih je prepekla

  34. #334
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Nezahvalnici kod mene nitko nikad nije pekao breskvice, zato su mi prava poslastica.

    Breskvice, medvjeđe šape, figaro/štaverka i prutići od oraha - to su mi najdraži kolačići (niti jedan osim figara ne znam napraviti)

  35. #335
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    I ja volim breskvice, nisam ih nikad radila, previse posla.

    Na kraju sam napravila ovu tortu https://likechocolate.net/2018/03/to...om-i-narancom/

    Ono sta sam polizala sa kasika obecava

    I cupavce po zelji djece. Vise nista ne radim, bit ce za n god ostatak

  36. #336

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Joj ja volim breskvice da jedem - ali tuđe, to je tako pipavo za spremanje :D.
    Srećom mojim klincima se ne sviđaju, ja sam kao mala maltretirala mamu da ih pravi za praznike.
    I medveđe šape volim, baš bi mogla konačno kupiti kalupiće za njih pa praviti. Generalno sam ljubitelj oraha i svih kolača sa orasima.

  37. #337
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Možda ih je prepekla
    Ne sjećam se, ali ne vjerujem… nego su jednostavno čokoladni i kremasti bili draži.

    Al evo sigurno ću ovih dana imati priliku vidjeti breskvice, baš ću probati i javiti vam je l ih sad volim.

  38. #338
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,911

    Početno

    Kupljene breskvice i domaće nemaju osim boje nista zajedničko.
    Meni je onaj fil prefini. Možda bi se dao uklopiti u neki manje zahtjevan kolač.

  39. #339
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Ja sam od tih koji ne vole breskvice
    Napravila sam klasičnu bajaderu i bajaderu s kavom i bijelom čokoladom, kekse s narančom i brusnicama (bez tuljka ) i bijelu pitu u čiju sam kremu stavila tonku- začin koji prvi put koristim i baš mi fino miriše.
    Još ću Gitin kolač u obliku torte, sestra je napravila klasične raspucance i planira jedne od limuna, mislim da smo pokriveni

  40. #340

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    Kad se već outamo, ja ih nikad nisam niti probala . Valjda me odbija neprirodna boja...
    A možda bi mi bile fine.

    Ja - raspucance, čupavce i vanilin kiflice.

    Ostalo se nadam dobiti iz drugih izvora .

  41. #341
    anamar avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,334

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam od tih koji ne vole breskvice
    Napravila sam klasičnu bajaderu i bajaderu s kavom i bijelom čokoladom, kekse s narančom i brusnicama (bez tuljka ) i bijelu pitu u čiju sam kremu stavila tonku- začin koji prvi put koristim i baš mi fino miriše.
    Još ću Gitin kolač u obliku torte, sestra je napravila klasične raspucance i planira jedne od limuna, mislim da smo pokriveni
    Breskvice su mi na stolu vrlo često, a jedem ih rijetko. Sveki je taj kolač specijalnost.

    Raspucanci su mi ove godine bili savršeni, prva tura. Druga ipak derekeci, ali svi kažu ukusni. Bijeli od limina su premeljavi, jugo je i šećer se topi. Pufići uvijek savršeni. Kućica od medenjaka (po receptu s uljem, a modelu s bakeme bloga, hvala curama na linku i receptu) je kao iz snova. Sliku šaljem u inbox na zahtjev.

    Ali neka me neko umlati oklagijom ako ikada više biskvit za tortu ili kolač budem radila od bjelanjaka, jer totalni sam promašaj. Već sam jednom na ovom forumu ustvrdila da mi bogovi meringue nisu skloni. Ali dijete poželjelo, pa rekoh moglo bi uspjeti. Kad je taj stiropor izašao iz pećnice nadala sam se da bi krema mogla spasiti stvar. Dijelom i jest, ali samo izgledom, jer torta je toliko slatka da zubi otpadaju, a stavila sam upola šećera i u biskvit i u kremu.

  42. #342
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,583

    Početno

    Radila te famozne raspuhance ali baš ne izgledaju ko na slikama ili videu, trebala sam zero veće raditi valjda
    Ali fino su
    Biskupski gotov,još samo malovnjača/ rogača i to je do nedjelje valjda to
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 24.12.2021. at 14:15

  43. #343

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    735

    Početno

    Ponukana ovim tekstom, kupila sam danas breskvice , nek' se djeca vesele

    Inače, žao mi je što u Zg nema više ove slastičarnice, mislim da bi se ove breskvice svidjele i onima koji ih mrze: https://www.jutarnji.hr/dobrahrana/p...rasle-15042974
    Ima genijalnih kombinacija.

    Ima ih u Puli... kome je blizu. A mislim i da u Žminju imaju neke dobre.

  44. #344

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    735

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam od tih koji ne vole breskvice
    Napravila sam klasičnu bajaderu i bajaderu s kavom i bijelom čokoladom, kekse s narančom i brusnicama (bez tuljka ) i bijelu pitu u čiju sam kremu stavila tonku- začin koji prvi put koristim i baš mi fino miriše.
    Još ću Gitin kolač u obliku torte, sestra je napravila klasične raspucance i planira jedne od limuna, mislim da smo pokriveni
    Tangerina, kakav je okus bijele pite s tonkom?

  45. #345
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Nas par obitelji (starci, buraz, svojta) naručimo svake godine od jedne bake iz kvarta x kila mještanih kolača. Ona to dostavi u velikim kutijama. Kako nisam mogla sama otići izabrati svoj dio, netko mi je iz obitelji složio paketić i donio.

    Na 1 kg kolača su mi stavili (ili da kažem uvalili) 9 breskvica. Spremam se psihički da provjerim jesam li dobro ili loše prošla . Nisam ih vjerojatno jela od djetinjstva, a tad ih sigurno nisam voljela.

  46. #346
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,583

    Početno

    Moj veliki jako voli breskvice

  47. #347
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,350

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Moj veliki jako voli breskvice
    Moj veliki također.

  48. #348
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,583

    Početno

    Eto bb javljaj ako su viška ima kandidata

  49. #349
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Kak je to prošlo kod mene?
    Pa tak da sam na sami Badnjak završila hitno na oralnoj kirurgiji.
    Ovog Božića, prvi put u životu ni jedan kolač nisam ispekla.
    Moja Reica je ispekla: mađaricu, orah kiflice, makice i medenjake.
    Sve je ispalo super i još toga ima ko u priči jer ja nemrem jesti

  50. #350
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,647

    Početno

    Ajoj Tanči žao mi je, nadam se da nije ništa strašno, lako za kolače...

Stranica 7 od 9 PrviPrvi ... 56789 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •