Citiraj ninaXY prvotno napisa Vidi poruku
Ja sam kupovala u Eko butiku ali oni su na žalost zatvorili webshop. Kod nas platnene pelene baš i nisu profitabilan biznis. Mi smo jako rano skinuli pelene, pa nisam više baš u toku gdje se sad mogu kupiti.
Osim Vile Sunčice, aktualne šivalice su bile još i Knofek, Dottie i Molli (mislim da je ona slala iz BiH)
Ai2 sam koristila ove: https://closeparent.com/collections/nappy-wraps ali isto ih sad ne mogu naći ma našem tržištu.
Ako te zanimaju i rabljene pelene, ja sam ostavila nešto pelena "za svaki slučaj" ako nam odvikavanje ne uspije, pa mogu pogledati što imam.
I ja sam naišla na neke dućane koji su prije nekoliko godina prodavali platnene pelene, a u međuvremenu su zatvorili. Zato sada istražujem gdje ih mogu nabaviti a da su kvalitetne. Teško mi se odlučiti za naručivanje izvana zbog dodatnih troškova carine i poštarine. Potražiti ću i ove šivalice koje si navela.

A ako ti je ostao koji komad pelena slobodno mi javi na pp!

Citiraj annie84 prvotno napisa Vidi poruku
Babysaurus su isto izvrsne, siva ih Naida iz BiH i salje u RH tiskom. Dio sam kupila rabljene na Rodi, bila sam jako zadovoljna, veci dio u Popoliniju, super je sve funkcioniralo. Samo bez straha, puno je jednostavnije i prakticnije nego ljudi, obicno oni bez iskustva, pricaju.
Nažalost, Roda nema više svoj shop, a Popolini nije dobavljiv u RH više... Provjeriti ću Babysaurus, više im ne radi web.

Ako bi naručila nešto od šivalica iz BIH pretpostavljam da i na to plaćam carinu. Kakva su vaša iskustva s time?

Što se tiče tog iskustva - da, tako i sve moje prijateljice razmišljaju. Ni jedna nije probala prematati u platnene, a svima je to komplicirano!

Citiraj annie84 prvotno napisa Vidi poruku
Mi nemamo susilicu i isto nije bio uopce problem. Meni osobno puno jednostavnije nego s jednokratnima (koristila nazalost za prvo dijete, nisam tada znala bolje). A da ne pricam da dijete nije tri godine 24/7 u plastici i da ne zagadjujemo okolis s tonu nerazgradivih jednokratnih pelena.

Meni se svidalo sto sam uvijek pelene imala doma. Umjesto da bacim u smece, stavim u ves masinu, vrlo malo detergenta, opere se, objesit, osuse se i imam spremne pelene. Peglat ih ne trebas, koliko znam nije ni preporucljivo. Ne moram u ducan, ne moram brinut koji je dan, simple as that.
Hvala na podršci! Svakako bi mi sušilica dobro došla jer nemam gdje sušiti robu na balkonu, već je moram sušiti po cijelom stanu, što će biti dodatna komplikacija kada dođe beba i kada bude bilo i hrpa robe i pelena za nju.