Pokazuje rezultate 1 do 50 od 60

Tema: Strah od mraka

Threaded View

prethodna poruka prethodna poruka   sljedeća poruka sljedeća poruka
  1. #1
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,693

    Početno Strah od mraka

    Petogodišnjakinja je jednu noć imala noćne more (isprovocirane nekim glupostima koje je vidjela kod brata, kojih se dugo nije bojala-do tad, i koje su zabranjene) i od tad se panično boji mraka.

    Tj.boji se "bubica koje lete i hodaju i svijetle crveno i bijelo. Kad svijetle crveno dolaze po nas". Prvu noć se doslovce tresla od straha i bila u deriliju, prestrašila sam se i ja kao nikad.

    Preko dana je skroz razumna, pričamo, kaže da to ništa nije stvarno. Ali kad dođe noć, gotovo.

    Ima plišance za utjehu, ima 2 mala noćna svjetla+10 mini božićnih lampica. Kad legne spavati standardno ju mazimo dok zaspi, to je dulje tako. Oduvijek spava isključivo u svojoj sobi.

    Sad se oko 3-4 probudi u panici, pita kad će jutro. Ne želi spavati s nama, sinoć je opet panično vikala u našoj sobi. Želi kao u svojoj sobi, uz svjetlo iz hodnika. Napravili i to. Pa je krenula po kući, u kupaonicu, u boravak, pa u svoju, pa pita jel dan već

    Ne znam kako da joj (i nama) pomognem. U vrtiću ju isto procjenjuju kao iznadprosječno inteligentnom, ne znam da li je to plus ili minus u ovoj situaciji. Čak mi se čini kao minus...

    Mislila sam da ima previše godina za takve strahove,ali sad čitam da i nije tako. Što ako potraje dugo, što ako ne nestane?

    Tražim neka iskustva i nove savjete. Noćas smo 2 sata bili budni, prvih sat sam ja pokušala biti razumna s njom. Na kraju sam bila umorna, ostavila ju u sobi uz svjetlo. Pa je muž drugih sat vremena bio uz nju i uspavao ju, zaspala je na njemu.
    Uopće mi ne bi smetalo da spava s nama, samo sa spavamo. Ali eto, rekla je da i kod nas vidjela crvene bubice.

    Ovo traje već 2 tjedna, od kojih 5 dana bila kod bake. Tamo nije pokazivala ovakve strahove, osim što nije željela spavati kod zida.



    edit-trenutno ima zabranu ekrana, crtica, gledamo samo skupa sigurne stvari (tipa peppu pig, psice, barbapappe, u fazi je madagaskara) i to na kratko.

    Danas je po vani bježala i od onih letećih mušica i mrava. Nije joj od proljeća bilo drago s tim bubama, ali sad je baš koma
    Posljednje uređivanje od Vrci : 26.09.2023. at 21:56

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •