Pokazuje rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Mali dobitak na kilazi

  1. #1

    Početno Mali dobitak na kilazi

    Postovane rode!Trece dete,drugo dete dojila 2,5god.Tezine su sledece:
    20.05.-3070
    21.05.-2950
    27.05.-2840
    28.05.-2900
    31.05-2930
    03.06.-2900
    10.06.-3080
    17.06.3250.
    Patronazna nas uputila kod pedijatra,doktorka je bila zadovoljna stanjem bebe,vitalna,nije drhidrirala,da joj damo jos malo vremena.Beba samo dojena,nije dobila ni jednom dohranu,rodjena prirodno,treci dan dobila zuticu i postaje uzasno uspavana.Moje pitanje je da li je ovako mali dobitak alarmantan,da li da ukljucim ipak dohranu?

  2. #2
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,212

    Početno

    To moraš sama odlučiti. Minimalni dobitak na težini u prvih 30 dana života je 600 grama. No, kako je u zadnjih 14 dana dobila 350 grama, mozda i nije više alarmantno.
    Liječnica je rekla da joj daš još malo vremena, a valjda ona zna sto govori.

  3. #3
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,677

    Početno

    Ja bih pustila djetetu da ulovi svoj ritam. Nisu sva djeca ista, a i tu je ta žutica koja ih uspava.

  4. #4
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,424

    Početno

    Citiraj radojkadragica@gmail.com prvotno napisa Vidi poruku
    Postovane rode!Trece dete,drugo dete dojila 2,5god.Tezine su sledece:
    20.05.-3070
    21.05.-2950
    27.05.-2840
    28.05.-2900
    31.05-2930
    03.06.-2900
    10.06.-3080
    17.06.3250.
    Patronazna nas uputila kod pedijatra,doktorka je bila zadovoljna stanjem bebe,vitalna,nije drhidrirala,da joj damo jos malo vremena.Beba samo dojena,nije dobila ni jednom dohranu,rodjena prirodno,treci dan dobila zuticu i postaje uzasno uspavana.Moje pitanje je da li je ovako mali dobitak alarmantan,da li da ukljucim ipak dohranu?
    Koliko imate podoja u 24 sata?
    Koliko je mokrih i pokakanih pelena u istom periodu?
    Dojite li noću i koliko puta?
    Ima li dijete dudu varalicu?
    Daješ li vodu ili čaj, uz dojenje?

    Je li žutica još uvijek prisutna?
    Kad sisa, čuješ li i vidiš gutanje? Osjetiš li da je dojka ispražnjena nakon podoja?
    Koliko u prosjeku traje jedan podoj, nudiš li obje dojke u jednom podoju ili ne?

    Super da ste bili kod pedijatrice i da je ona zadovoljna stanjem bebe, ali treba vidjeti zašto je tako malo dobila na težini ...

  5. #5

    Početno

    Na zalost tek sam sad videla odgovore.Beba danas na merenju 3450 i porasla 3cm.Doktorki lepo izgleda,da nastavimo sa sisanjem iako je mali dobitak.Ali zelim stvarno da joj pomognem da nastavi da dobija na kilazi,ne bih bila opustena,ne znam kako da pomognem dojenju.Podoja imamo bas puno,minimum 12,sisa kad god zeli,pocela je ove nedelje da kaki vise puta dnevno,pre toga nije kakila uopste,pelene uredno mokre 6 kom,nocu sisa u 12,03,05,(ukoliko se sama ne probudi alarm je navijen),dudu ne,caj voda ne,zutica prosla.E sad,ja u principu ne osetim nista u grudima ni kad ima ni kad nema mleka,cujem da guta,sisa obe dojke po 10-15min,ukoliko posle podoja deluje nezadovoljno ja je vratim na dojku.Kad god izvucem dojku mleka u ustima ima.U 11 imamo spavanje sa sekama gde lezimo po sat i po i pustam je da sisa sve vreme,isto tako oko 8uvece do recimo 9 sisa neprestano,mada mislim da je to uspavljivalje i nervoza,ne glad.Kako da poboljsam dobitak?

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,472

    Početno

    ja mislim da sve dobro radite što je i potvrdila liječnica

    ako su pelene mokre i ima stolicu, znači da prima hranu

    ovdje imate tekst o dobivanju na težini; treba uzeti u obzir i metabolizam, genetsku predispoziciju (ako ste vi i vaša starija djeca manje građe, veća je vjerojatnost da će i beba biti manja)

    https://www.roda.hr/portal/dojenje/o...g-djeteta.html


    Ako nema ovih dolje navedenih signala, ja bih nastavila dalje s dojenjem kao i do sada:

    • mlitavost
    • letargija
    • slab plač
    • koža koja se ne vraća u ružičasto kad ju lagano stisnete
    • suha usta i oči
    • udubljena fontanela
    • vrućica


    Eventualno da probate trik: kada beba povuče mlijeko, izvadite dojku iz bebinih usta i neka iscuri prvo vodenasto mlijeko, a kad krene gušće mlijeko vratite joj dojku da sisa. Tako će odmah beba dobivati masnije mlijeko.
    Uskoro bi trebala beba imati i skok u razvoju pa će možda više tražiti, tada će se i količina mlijeka povećati
    Posljednje uređivanje od Vrijeska : 26.06.2024. at 09:51

  7. #7

    Početno

    Hvala svima na pomoci i odgovorima.Videcemo na sledecem vaganju kako ce proci,za sad ostajemo samo pri dojenju.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •