Pokazuje rezultate 1 do 13 od 13

Tema: Nakon moždanog fizioterapeut u bolnici

  1. #1
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,679

    Početno Nakon moždanog fizioterapeut u bolnici

    Drage moje,

    Molim vas za pomoć i savjet.

    Znate li postoji li mogućnost doplate bolničkog fizioterapeuta ili dolaska fizija kojeg se plaća privatno na Rebro na neurologiju?

    Naime, osoba je nakon mozdanog bila u relativno ok stanju, no svakim danom kopni jer nema dizanja iz kreveta, ni vježbanja.
    Preko vikenda uopce nije bilo fizija, fizio s odjela je na starom GO, zamjenski nije uopce dolazio ni juce a svi znamo koliko je bitno da se sto prije krene s vjezbom.

    Osoba je bila u vrlo dobrom stanju, fit, zavidne mišićne mase, pokretna i sigurna sam da bi se uz vjezbu moglo puno napravit i vratit na noge. Osoba je mogla na noge nakon mozdanig a nakon par dana ležanja izgleda da vise to ne moze. Samo puko lezanje na ledjima

    Pls pomažite s nekim savjetim, pogotovo ako znate nekog fizio koji ide u bolnicu, moze kontakt u inbox.
    Hvala od srca
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 25.06.2024. at 11:33

  2. #2
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,176

    Početno

    Lili, ne znam ti pomoći, nažalost. Ne znam što fizički može osoba o kojoj pišeš, ali možda može neka bliska osoba otići kod fizijatra na konzultacije, zapisati si i prenijeti bolesniku, koje vježbe bi trebao raditi, kako i koliko. Moje osobno iskustvo je da liječnici podržavaju samoinicijativno vježbanje. Bolnička fizio je sa mnom vježbala u ležećem položaju - ruke gore dolje i koljena lijevo desno, pa sjedni i pokreći stopala i sl. To je bilo meni komično, ja sam u tom trenutku mogla već čučnuti i dignut se. Hodala sam, gurajući štap s vrećicama infuzije, po hodniku, što nije baš bilo blagonaklono gledano, jer oni vole prazne hodnike da mogu dotrčati kad trebaju nekome hitno, srećom bila sam jedina koja se trudila. Čitala sam na webu koje vježbe bih trebala raditi za svoje stanje i radila ih. Moja cimerica, od mene starija možda 5 godina, lakša operacija od moje, nije ni ustala iz kreveta, ako nije trebala na wc ili na tuširanje, a slično su i ostali na odjelu.

    Shvaćam da ova osoba ne može hodati po hodniku, ali nešto može pa neka radi što može, naravno bez pretjerivanja. Može u viziti pitati, ako može govoriti, smije li sam vježbati. Rekla bih - morao bi pitati, ja nisam imala problem tog tipa, nisam pitala, nego sam pomicala svoje granice, ali su moji liječnici pozdravili moj trud. I kad sam kući došla. Izašla bih van da prošećem 50m, jer neke dane više nisam mogla, do prve klupice i natrag kući.

  3. #3
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,679

    Početno

    Hvala na trudu Jelena, trenutno bih rekla da ne moze skoro pa ništa,a prije 3 dana je mogao hodat uz lagano pridrzavanje za namjestaj, krevet...3 dana lezanja je strava sta naprave od starije osobe uz ostale trenutne tegobe, da ih sad ne nabrajam.

    Nikakve fizikalne nije bilo 4 dana. Užas.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 25.06.2024. at 21:17

  4. #4
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    29,016

    Početno

    Lili, ako tako rapidno ide na gore pretpostavljam da je riječ o starijoj osobi? Ja sam pitala, ali moji ne znaju. Pretpostavljam da nema šanse da bi Rebro dozvolilo privatna došetavanja kao što škole nisu dozvoljavale da u vrijeme vjeronauka umjesto knjižnice dolaze privatni učitelji jezika u školu, to bi morao biti neki insajder onda ala ona tvoja što je vitamine dobivala na uputnicu ako je točno što ti je rekla da bi mogla na službeni put.

    Prva opcija je da čučite na Rebru i namolite posjet fizioterapeuta.

    Dodatna opcija ti je ovo što Jelena savjetovala čini mi se još i najbolje - da bliska osoba koja će toj osobi dolaziti u posjet angažira fizioterapeuta izvan bolnice koji će toj bliskoj osobi pokazati vježbe, a onda bliska osoba tijekom posjeta radit s osobom koja leži.

    Treća opcija bi bila da izvadite osobu iz bolnice na vlastitu odgovornost, pa da onda plaćate fizikalnu doma. Sretno!!!!

    Jako je važno vježbanje, a sustav će ti prvo poručiti nek se oporavi pa se onda prijavi. Svaki privatni sustav koji npr. radi ortopedske operacije - vježba se odmah, nikakvo načekavanje oporavka. Razumijem tvoju zabrinutost. Opet, nismo mi doktori ne znamo stanje te osobe, ja ne bih imala hrabrosti vadit osobu na vl. odgovornost, čini mi se.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 25.06.2024. at 21:22

  5. #5
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    29,016

    Početno

    Mogućnosto doplate bolničkog da bi bila kao legit usluga ti sigurno ne postoji.

  6. #6
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,679

    Početno

    Sve si super sažela i povezala, upravo tako i je. Krecemo u jednom smjeru, drzite fige!
    Da starija osoba.

    Ono sto je meni nevjerojatno je da oni nemaju (trenutno) resurse/fizio koji bi vjezbao s pacijentima nego tu i tamo navrati netko s drugog odjela, ne svima naravno i u cijeloj toj situaciji oni ne daju da mi angaziramo privatno fizioterapeuta da s njim provjezba, kao ni bolnickom fizio da mu doplatimo.

    Znaci oni ne nude mogucnoat oporavka i jos onemogucavaju da to sam organiziras kad vec oni to ne rade. Ma užas.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 25.06.2024. at 22:00

  7. #7
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,739

    Početno

    Provajte vidjeti da osoba iz bolnice ide cim prije u tollice. A da taj odlatak bude u sto skorije vrijeme.

  8. #8
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,010

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Sve si super sažela i povezala, upravo tako i je. Krecemo u jednom smjeru, drzite fige!
    Da starija osoba.

    Ono sto je meni nevjerojatno je da oni nemaju (trenutno) resurse/fizio koji bi vjezbao s pacijentima nego tu i tamo navrati netko s drugog odjela, ne svima naravno i u cijeloj toj situaciji oni ne daju da mi angaziramo privatno fizioterapeuta da s njim provjezba, kao ni bolnickom fizio da mu doplatimo.

    Znaci oni ne nude mogucnoat oporavka i jos onemogucavaju da to sam organiziras kad vec oni to ne rade. Ma užas.
    To ti je standardno u bolnicama ako je fizuoterapeut na godišnjem. A i ako nije, pokriva hrpu pacijenata...ponekad imaš sreće pa ti se na odjelu zateknu srednjoškolci praktikanti koji nešto s tobom malo probrljave.

  9. #9
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,679

    Početno

    Hvala curke.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,477

    Početno

    Ne smije se dozvoliti da vanjski dolaze provoditi terapiju u bolničku ustanovu.
    U bolnici je pacijent pod kontrolom (nažalost, u ovom slučaju, očito lošom jer nema resursa u bolnicama da se plati više osoblja (mislim da to moramo prihvatiti i polako se miriti s tim)).

    Da se danas dozvoli vanjskom fizioterapeutu, sutra će netko tražiti šamana ili babu vračaru ...


    Rješenje je da se što prije ode u toplice ili da se za vrijeme posjete vježba s pacijentom (to su dva sata dnevno, više nego što bi radio bolnički fiziterapeut. Osnovne vježbe u krevetu svatko može pohvatati.

    https://krenizdravo.dnevnik.hr/zdrav...tkriva-detalje

  11. #11
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    29,016

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku

    Ono sto je meni nevjerojatno je da oni nemaju (trenutno) resurse/fizio koji bi vjezbao s pacijentima nego tu i tamo navrati netko s drugog odjela, ne svima naravno i u cijeloj toj situaciji oni ne daju da mi angaziramo privatno fizioterapeuta da s njim provjezba, kao ni bolnickom fizio da mu doplatimo.

    Znaci oni ne nude mogucnoat oporavka i jos onemogucavaju da to sam organiziras kad vec oni to ne rade. Ma užas.
    A, joj, Lili. Ili tvoje poznate roze oćale ili si imala sreće pa nisi nikog imala nigdje u bolnici dosad. Ima baš koma primjera masu, ali ko će s tim na otvoreno pa da se zamjeraš onima koji će te sutra liječiti, to je ko Karapandža - otvorene tajne. Trebala bi i jača akcija od one o porodima, plus pitanje kakva vajda - mi smo zemlja koja emitira doktore, već se i sustav LOM-ova urušava, mladi doktori imaju svoje probleme, sve mi se to čini nerješivo - ono, školstvo, zdravstvo, ne znaš gdje bi počeo. I dobro je kako bi moglo biti. Sretno!!!!
    Posljednje uređivanje od ina33 : 26.06.2024. at 18:20

  12. #12
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    29,016

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    Provajte vidjeti da osoba iz bolnice ide cim prije u tollice. A da taj odlatak bude u sto skorije vrijeme.
    Da, i ovo je super savjet, držim najjače palčeve!

  13. #13
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,679

    Početno

    Hvala cure svaki savjet dobro dodje.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •