Pokazuje rezultate 1 do 18 od 18

Tema: Mama 2 andjela

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jul 2024
    Postovi
    11

    Početno Mama 2 andjela

    Pozdrav. Citajuci iskustva mama andjela htela sam da i ja podelim moje.
    Prosle godine 15.06.sam imala spontani pobacaj u 11nedelji. Uredna trudnoca,sve u redu na kontroli 13.06.sutradan prokrvarim,dr kaze srce ne kuca. Kiretaza u totalnoj anesteziji. Ceo svet mi se srusio,mislila sam da necu preziveti tu bol. Odradjene sve analize,sve u redu i 30.12.pozitivan test. Sreca,ali i nevidjeni strah,niko sem mene i muza nije znao do 14nedelje. Sve je bilo u najboljem mogucem redu do 26nedelje kad mi moja dr govori da beba zaostaje u razvoju 3nedelje i da ima nesto izmedju dve srcane komore. Salje me u Novi Sad na Kozilijum za fetalne anomalije. Tamo mi postavljaju dijagnozu IUGR 3nedelje,perikardni izliv 3.7mm,VSD 4mm. Salju me na genetiku i TORCH. Torch pokazuje da sam pozitivna na toksoplazmozu,a geneticarka na godisnjem odmoru. Preko jedne privatne klinike u Beogradu primaju me u Narodni Front,tamo mi rade aminocentezu i salju uzorak plodove vode i moje krvi na Veterinarski fakultet da utvrde jesam li toksoplazmozu dobila u trudnoci i jel parazit stigao do bebe. Sledece nedelje dolazi negativan nalaz na toksoplazmozu i uredan PCR nalaz aminocenteze na najcesce sindrome. Rade mi fetalnu ehokardiografiju i doktor mi govori da srce bebe moze da se operise odmah po rodjenju. Sutradan dolazi kompletan kardiotip amionecenteze sa jako losim nalazom. Beba ima duplikaciju jednog kraka 22hromozoma. Mogucnost za takvu gresku 1:400 000. Geneticarka mi govori da je pitanje hoce li se moja beba roditi ziva,a ako prezivi koliko dugo ce ziveti,da postoje samo dva slucaja na svetu da je beba sa takvim promenama dozivela 12meseci. Predlazu prekid,a ja vec usla u 31nedelju. Pisem molbu Etickoj komisiji za prekid,oni odobravaju prekid uz fetocid. Dr mi uvodi iglu u stomak,beba se pomeri,ubode drugu beba se opet pomeri i odgode fetocid za sutradan. Sutradan ista dr pokusava da odradi fetocid i ponovo ne uspeva,dodje druga i sve to zavrsi. 45min kasnije rade mi uz,govore nema srcane radnje,stavljaju mi vaginaletu i oko 16h pocinju bolovi na 10min,oko 19h na 5min. Ja setam svo vreme da se pocnem otvarati. U 2h mi stavljaju drugu vaginaletu otvorena za prst,bolovi na 2min. U 4h me odvoze u salu,prikljucuju na indukciju i ostavljaju me samu. Molim i preklinjem da neko dodje,da mi daju epidural,niko ne dolazi. Ostavljena sama na milost i nemilost osecam da beba izlazi,pritiskam svom snagom svoj stomak i muk,tisina,bolovi su prestali, porodila sam se posle 17h bolova u 9i15 26.6. Devojcica 900g,37cm. Vicem da sam se porodila,nesmem oci da otvorim,ne zelim da je vidim,dolaze dr i sestra,odnose bebu,daju mi da potpisem da odbijam da je vidim,daju mi totalnu i rade kiretazu. Sutradan ujutro dolazi socijana radnica da upise mrtvorodjence i daje mi broj kapele da se javim za preuzimanje tela. Do tad sam samo cekala da se sve zavrsi i da sto pre izadjem iz bolnice,tad sam se slomila. Sutradan mi nadolazi mleko,oni nemaju lekove za zaustavljanje laktacije. U najvecem Beogradskom porodilistu nemaju lekove?!
    Posle 5nedelja pakla (jer toliko traje cela procedura)odlazim kuci,prazne duse i praznog stomaka,potpuno slomljena. 7dana kasnije zovem kapelu i dogovaram kremaciju moje bebe,mog andjela. Krajem meseca ce biti prosipanje pepela u Bebi vrtu. Celu proceduru i glupu papirologiju,boravak u bolnici sam nekako pregurala,al kako dalje? Kako se nositi sa cinjenicom da sam potpisala da ubiju moju devojcicu? Kako ziveti sa tim i kako nastaviti dalje?

  2. #2
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,514

    Početno

    Zao mi je zbog tvog gubitka. Prosla si strasnu traumu. Mozda bi pomoglo da potrazis strucnu pomoc. Vjerujem da si u tom trenutku donjela odluku za koju si mislila da je najbolja. Nazalost, nije bilo idealne opcije u situaciji u kojoj si se nasla.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jul 2024
    Postovi
    11

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Zao mi je zbog tvog gubitka. Prosla si strasnu traumu. Mozda bi pomoglo da potrazis strucnu pomoc. Vjerujem da si u tom trenutku donjela odluku za koju si mislila da je najbolja. Nazalost, nije bilo idealne opcije u situaciji u kojoj si se nasla.
    Hvala. Na psihoterapije sam vec krenula,al je sve jos frisko da bi bilo nekog pomaka. Ja ne sumljam u svoju odluku,samo mi je tesko da zivim sa njom. Znam da moja beba nije imala sanse za zivot,al su bol i tuga jaci od razuma.

  4. #4
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,514

    Početno

    Citiraj Biki LM prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala. Na psihoterapije sam vec krenula,al je sve jos frisko da bi bilo nekog pomaka. Ja ne sumljam u svoju odluku,samo mi je tesko da zivim sa njom. Znam da moja beba nije imala sanse za zivot,al su bol i tuga jaci od razuma.
    Mislim da razum ne pomaze puno u situaciji kad si preskocila neke korake u zalovanju. Iako ti se u tom trenutku cinilo lakse da ne vidis dijete i suocis se sa boli.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jul 2024
    Postovi
    11

    Početno

    Pa ne znam. Meni su u bolnici savetovali da ne vidim bebu,rekli su mi da ce mi biti jos gore ako je vidim i da prepustim bolnici sve oko sahrane,al to nisam mogla. Cekamo 26.da idemo u Bebi vrt na prosipanje pepela i da pokupimo nalaze koji su gotovi,da vidimo kad ce ostali,jer postoji mogucnost da je genetski

  6. #6
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,514

    Početno

    Citiraj Biki LM prvotno napisa Vidi poruku
    Pa ne znam. Meni su u bolnici savetovali da ne vidim bebu,rekli su mi da ce mi biti jos gore ako je vidim i da prepustim bolnici sve oko sahrane,al to nisam mogla. Cekamo 26.da idemo u Bebi vrt na prosipanje pepela i da pokupimo nalaze koji su gotovi,da vidimo kad ce ostali,jer postoji mogucnost da je genetski
    Bojim se da su te vrlo lose savjetovali. Sve danasnje preporuke idu u smjeru da se da roditeljima da vide dijete i oproste se od njega. Dobro je barem sto ste smogli snate suprostaviti se preporukama pa ste odlucili sami organizirati oprostaj.
    Sto je to Bebi vrt? Kod nas roditelji kad preuzmu tijelo mrtvorodenceta obicno zele dijete sahraniti u obiteljsku
    grobnicu i dati ime. Da imaju mjesto gdje odlaze .

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jul 2024
    Postovi
    11

    Početno

    Ja sam iz jednog malog mesta otisla u Beograd,misleci da tamo tretiraju zenu kao zenu,a ne kao zivotinju kao sto je slucaj u nasem porodilistu,al sam se grdno prevarila. Tamo nema nikakva psiholoska pomoc,ni jedna lepa rec,odvratni doktori,jos odvratnije sestre. Jedina normalna sestra tamo mi je rekla da ne vidim bebu i ja sam je poslusala,jer mi se to u tom trenutku ucinilo najispravnije.
    Kod nas nije slucaj da mozes sam da organizujes sahranu u porodicnoj grobnici kad je dete mrtvorodjeno. Imas mogucnost ili da ga zakopaju sa medicinskim otpadom ili da platis kremaciju i da pepeo bude rasut u Bebi vrtu( posebno mesto na jednom Bg groblju gde rasipaju pepeo mrtvorodjenih beba). Beba se upisuje u knjigu kao mrtvorodjena sa prezimenom i merama. Moja beba nema cak ni ime,jer tako "zakon nalaze".

  8. #8
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,514

    Početno

    Citiraj Biki LM prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam iz jednog malog mesta otisla u Beograd,misleci da tamo tretiraju zenu kao zenu,a ne kao zivotinju kao sto je slucaj u nasem porodilistu,al sam se grdno prevarila. Tamo nema nikakva psiholoska pomoc,ni jedna lepa rec,odvratni doktori,jos odvratnije sestre. Jedina normalna sestra tamo mi je rekla da ne vidim bebu i ja sam je poslusala,jer mi se to u tom trenutku ucinilo najispravnije.
    Kod nas nije slucaj da mozes sam da organizujes sahranu u porodicnoj grobnici kad je dete mrtvorodjeno. Imas mogucnost ili da ga zakopaju sa medicinskim otpadom ili da platis kremaciju i da pepeo bude rasut u Bebi vrtu( posebno mesto na jednom Bg groblju gde rasipaju pepeo mrtvorodjenih beba). Beba se upisuje u knjigu kao mrtvorodjena sa prezimenom i merama. Moja beba nema cak ni ime,jer tako "zakon nalaze".
    To mi je apsolutni nevjerojatno. Jesi li sigurna? Mozda su ti oni nabrojali opcije jer misle da ne zelite preuzeti tijelo ili pepeo , organizirati obred i sahraniti dijete na groblju ako to zelite? Svakako bih provjerila da li postoji ta opcija.

  9. #9
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,514

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jul 2024
    Postovi
    11

    Početno

    Na zalost ne postoji. Ja sam lepo objasnila u kapeli da zelim da preuzmem telo i sahranim,rekli su mi da to nije moguce. Ili da dodjem da potpisem da oni "sahrane" ili da kremiraju i dozvolili su da dodjemo kad bude rasipanje pepela. Pise se po nasim medijima svasta,al vecina toga nije istinito

  11. #11
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,514

    Početno

    soku sam da nitko od udruga i roditelja nije trazio promjenu zakona.
    Zao mi je.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jul 2024
    Postovi
    11

    Početno

    I meni,al ovde niko nema sluha za roditelje mrtvorodjenih beba,nazalost.
    Nadam se samo da ce mi nalazi dati bilo kakav odgovor zasto se sve ovo desilo

  13. #13
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,514

    Početno

    Trebala bi ti i partner napraviti kariogram. To bi moglo dati neke odgovore. Ako na obdukciji potvrde dijagnozu postavljenu u maternici.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jul 2024
    Postovi
    11

    Početno

    U sve to me je geneticarka vec uputila,al je rekla da sacekamo sve nalaze. Kordocenteza je gotova,jos ph posteljice i obdukcija.
    Geneticarka je rekla da postoji mogucnost ako je genetski da se prenosi a da se ne ispolji na svakom detetu,pa se zapravo bojim da nesto nismo preneli deci,a da ni ne znamo. Zato i cekamo nalaze pa cemo raditi kardiogram.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jul 2024
    Postovi
    11

    Početno

    Danas je moja beba kremirana i njen pepeo je rasut u pecurku u bebi vrtu

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jul 2024
    Postovi
    11

    Početno

    "Secanje na one kojima sudbina nije dala da dobiju imena"-spomen ploca koja stoji u bebi vrtu

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jul 2024
    Postovi
    11

    Početno

    Danas me je zvala patronazna sestra da krenem u skolu za trudnice

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jul 2024
    Postovi
    11

    Početno

    Ovom nema kraja

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •