Pokazuje rezultate 1 do 2 od 2

Tema: Mononukleoza u odraslih 30+

  1. #1

    Datum pristupanja
    Sep 2024
    Postovi
    1

    Početno Mononukleoza u odraslih 30+

    Poštovani,.dali netko ima iskustva s mononukleozom u starijoj dobi. Ja sam imala krajem5mjeseca infektivnu mono ali bez uhvacenog virusa EBV preboljen i antitijela na njega. Lijecila sam se mj dana i 17.7. Svi nalazi uredni i dobri.
    Međutim 9.8. mi ponovno postaje lose odlazim na infekte i EBV virus aktivan jetrene povisene itd sve za infektivnu mononukleozu potvrdeno. Sad ce za koji dan biti 2 mjeseca međutim meni je i dalje lose. Nalazi nekad budu okej nekad budu poviseni CRP (do 60)i leukociti (do 20) i eozinofili (12)al nista strasno i onda se vrati na okej i onda opet tako malo podivlja. Prvi puta mi nisu bili otecni limfni cvorovi sad jesu na vratu i u kosi iza. Isla sam cak i na punkciju limfnog cvora medutim uredan nalaz Bogu hvala.
    Dakle ukoliko imalo izadem van prosetati na pola sata lagano uz to da sjednem naravno po 10tak min odmah mi se javi temperatura opet oteknu limfe i bude mi slabo.
    Pije sve i svasta za imunitet i pazim na ishranu. Imali netko neka iskustva da podjeli???
    Zahvaljujem.

  2. #2
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,555

    Početno

    Imam umor i lagano povišenu temp već god i pol, dali su me na sve testove i jedino je bilo povišeno za mononukleozu i dr mi dala terapiju D vitamina koja mi nije pomogla jer me nastavljaju pratit umor i povišena temp. Iskreno ne znam što bih rekla na netu nalazim da postoji nešto kao kronična mono.

    Osim limfe i temp što još imaš od simptoma? Meni recimo limfe nisu povećane.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •