-
Grčevi nakon jela
Pozdrav mame,
U zadnjih par dana R. (trenutno 7 tjedana star) će nas izluditi. Znači svaki puta kada jede, prođe točno 1h do 1,5h kada on krene biti nemoguć. Krene prduckati i nakon svakog prdca se probudi i krene plakati i tako doslovno po cijele dane. Ne prođe nam ni jedno hranjenje da on ne počne plakati nakon sat, sat i pol.
Nemam previše mlijeka, uspijem svako drugo do treće hranjenje mu dati malo sise ili izdojiti 30-40 ml. Prvo pojede moje pa onda nadopunimo AD ((kršitelj koda) 1). Uglavnom sve skupa pojede oko 80-90 ml.
Prošli tjedan smo bili na prvom pregledu pedijatra nakon izlaska iz bolnice, te je rekla da mu se daju kapi Oleovit D3 ( treba mu dati 2 kapi dnevno, mi mu dajemo jednu), te da sa "Pre-***" pređemo na "(kršitelj koda) 1".
Dodatno mu dajemo "Biogaja" 5 kapi dnevno, te mu dajemo Espumisan kapi koje nam je preporučila pedijatrica (prvo smo davali svakih 6 sati po 12 kapi, pa smo na prijedlog pedijatra počeli davati 15 kapi nakon svakog obroka).
Radimo vježne par puta dnevno, grijanu igračku na stomak, podrigujemo svaki puta nakon obroka, ali doslovno ništa ne pomaže.
Probali smo izbaciti Espumisan jer smo mislili da ga on nadima dodatno pa plače, pa smo probali zamijeniti skroz Espumisan sa nekakvim "Kids colic" kapima, to mu pogotovo nije pomoglo (smiju se koristiti samo 4x dnevno, a on jede preko 9 puta i svaki puta ista stvar - plač nakon prdenja).
Izludili smo i ne znamo više kako da mu pomognemo. Znači kada prođe cca 1h do 1.5h od obroka, krenu vjetrovi koji ga bude i počne plakati kao da ga netko nožem vija i jako teško se umiri, prdenje se nastavlja sigurno sat do dva još nakon, iako odradimo i masažu i tummy time, ništa ne pomaže.
Pravila pisanja postova
- Ne možete otvoriti novu temu
- Ne možete ostaviti odgovor
- Ne možete stavljati privitke
- Ne možete uređivati svoje postove
-
Pravila foruma